Esileht Ilu ja tervis Und ei tule

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Und ei tule

Postitas:
Anonymous

Juba pikka aega vaevlen sellise probleemi käes. Arsti poolt samuti välja kirjutatud Ketipinorid une paremaks soodustumiseks, kuid isegi need ei lase tihtipeale korralikult magama jääda. Mõnikord võtan vahetult enne magamaminekut 1 tableti, tihti isegi 2, aga ikkagi vähkren voodis tükk aega enne kui magama jään. Vahepeal proovisin ka täitsa ilma rohtudega hakkama saada, kuna mul lihtsalt enam polnud neid. Aga ei midagi. Huvitav muidugi on antud juhul see, et alguses mõjusid Ketipinorid isegi väga kiiresti ja efektiivselt, kuid kas on organism nendega juba niivõrd ära harjunud ning seetõttu pole enam erilist mõju. Magama lähen suht ühel ja samal ajal-enamjaolt kuskil 22.30-23.00 paiku, kuid eriti ei midagi. Teinekord võib kuluda ka isegi u 2h enne kui täiesti magama jään. Nii on see juba kaua aega kestnud. Täitsa nõutuks teeb, sest hommikul ärgates tunnen end ka nii mõnigi kord väsinuna, närvilise ja pahurana. Samuti on arst kirjutanud ka päevaseks tarbimseks ühed rohud, mida ma ka regulaarselt võtan. Äkki vaevleb keegi sama probleemi käes, oskate anda nõu, sest tunnen ise ka, kuidas see mu elukvaliteeti äris kõvasti mõjutab. Olen 27a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsimüügis on apteegis melatoniin. Ise olen abi saanud, võtan tavaliselt 3 tabletti. Tuba peab pime olema, hangi pimenduskardinad.

_

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ketipinor hakkabki môjuma 1h-1,5 tunni pärast. Vôta näiteks sisse kell 21?
Ma vôtsin ise seda aastaid. Tegelike pôhjuste väljaselgitamisel aitas hoopis aga psühhoteraapia, pärast efektiivset teraapiat loobusin rohtudest ja nüüd magan väga hästi. Loodan, et olin abiks oma vastusega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei aidanud ei melatobiin ega ka kanged unerohud. Kusagil kuu aitasid aga siis lõpuks läks kogus juba 2.5 tabletini ja kui otsa said, otsustasin, et nii ka õige pole ja uusi enam ei küsinud.
“Unetu” olen olnud juba 4a. Ja harjunud juba sellega. Kui ma enne kella 00 voodisse lähen on garanteeritud, et vahin vähemalt 3h üleval. Kui aga lähen ca 01 ajal, jään tunniga magama.
Tavapärane pole ka see, et ma telkat vaadates und tundes ei julge voodisse kolida ja mingi hetk kukun seal ära ja magan hommikuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutn Sulle oma nipist, mida kasutan peale seda, kui olen kordi ja kordi pea öö otsa und oodanud.
Võta võimalikult mugav asend ja ära rohkem liiguta kui just väga vaja pole. Hakka rahulikult hingama – kui hingad sisse, ütle mõttes sisse, kui välja, ütle välja. See hoiab mõtted hingamise juures ja ei lase muudel mõtetel pähe tulla. Kui avastad, et mõte tahab mujale minna, siis too tagasi ja ikka sisse ja välja. Tunneta täpselt hingamist ja ära liiguta. Kui kohe ei tule uni, ära anna alla, püüa edasi samamoodi ja jääd magama.

See kõlab väga lihtsalt, aga äkki aitab sind.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 08:33; 01.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli see probleem viimased 2 nädalat koos üldise ärevusega. Esines ka juhtusid, ku stundsid, et keha on raske ja magab, aga teadvus oli ärkvel ja mõtted lasid peas ringi. Hullult väsitav. Kõik see oli juuni lõpus. aga nüüd viimased ööd saan isegi magada apteegist ostetud 4in1 Sleep Formulaga. Põhjus oli ikkagi psüühiline, mis häiris. Ei aidanud lammaste lugemine ega teadlik hingamine. Toitumine oli ka kaootiline, mis kindlasti mõjutas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka lammaste lugemine jm kõik ei aidanud, ainult täpselt nii tegutsemine aitab, nagu kirjutasin – mitte ühtrgi mõtet ei tohi muud ligi lasta ja peab liikumatult silmad kinni lamama ja hingama. Mõnikord läheb mul ka lappesse ja mõtted lähevad rallitama, aga järjest vähem. Kui mõtted rallitavad, siis uni ei tule, aga kui pea saab tühjaks, siis ikka tuleb :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 08:33; 01.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ketipinor nii jube rohi. Olek oli nagu purjus, aga und ikka ei tulnud. Enne olen magamata kui seda võtan, kõrvalmõjud.
Sama rohtu kasutatakse ka skisofreenia raviks:)

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 21:55; 10.07 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu keha harjus ketipinoriga ära. Lõpuks võtsin 4 tabletti ja see ka enam ei mõjunud. Nüüd võtan Somnolsi ja hetkel see aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan Ketipinori juba 4 aastat. Piisab veerandist tabletist, kodust väljas olles võtan pool. Ma ei ütle, et hetkega uinun, kuid magan iagathes paremini. Mis kell sa hommikul tõusma pead? Mina hakkasin paremini uinuma, kui töökoht muutus ja pidin hakkama kell 6 hommikuti tõusma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 22:26; 17.07 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on ka aastaid unehäired vaevanud. Arst on isegi unerohu kirjutanud. Niikui unerohu ära jätsin olin taas ärkvel. Siis soovitas üks apteeker Typtomaxi (seal B-grupi vitamiinid jms.) ja uni nagu lapsukesel. Meie laps ärkab ka vahel öösel ning siis öösel võtan teise. Kui olen ühe paki ära võtnud, siis saan ikka tükk aega ilma millegita magada. Võib-olla mul on mingi varjatud aine puudus, samas perearst ei pea vajalikuks uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lihtsalt ei jää õhtul vara magama. kui lähen 22-23 voodisse, siis vähkren ka kaks tundi. nüüd lihtsalt ootan, kuni uni tuleb (ca kell 1, pool 2) ja jään voodisse minnes kohe magama. töö algab juba 9, aga teha pole midagi. nädalavahetusel magan rõõmsalt 11ni. ma ei leia, et olen unetu. ma magan öösel sügavalt ja hästi ja magaks hea meelega palju kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb magama kui tähelepanu millelegi muule suunan. Näiteks teleka ees jään kiiresti magama või ka kõrvaklappidest muusikat kuulan. See on nagu meditatsioon ilma olulise keskendumisvaevata, sest telekas või muusika sunnivad iseenesest nendele keskenduma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hoopis teistsugune mure. Und on liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vaata seda: https://bit.ly/2L9DapJ

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on ka aastaid unehäired vaevanud. Arst on isegi unerohu kirjutanud. Niikui unerohu ära jätsin olin taas ärkvel. Siis soovitas üks apteeker Typtomaxi (seal B-grupi vitamiinid jms.) ja uni nagu lapsukesel. Meie laps ärkab ka vahel öösel ning siis öösel võtan teise. Kui olen ühe paki ära võtnud, siis saan ikka tükk aega ilma millegita magada. Võib-olla mul on mingi varjatud aine puudus, samas perearst ei pea vajalikuks uurida.

Kas võtad seda enne magama minekut?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 21:55; 10.07 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

une aitab korda saada Valdoxan, endal väga hea kogemus.
melatoniinilisanditest on võga hea valensi good night sprei, seal lisaks melat ka meliss ja kannatuslill. ühes pihustuses 1 mg melatoniini ja unetud ja unehäirete kärs vaevlejad peaks võtma 3-5 mg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem tablette võtta, seda suuremasse sõltuvusse langed ja lõpuks ei oska üldse enam ravimiteta olla.
Proovi looduslikke teesid (humalakäbidest, piparmünti) ja rahustavaid hingamisharjutusi (lammaste lugemise asemel).

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ketipinor ei ole normaalne asi, mida igapäevaselt ainult uinumiseks kasutada, isegi kui miskipärast “popp” arstide seas seda nn off-label välja kirjutada on. See on atüüpiline antipsühootikum mille pikaajalisel tarvitamisel on võikad kõrvalmõjud. Näiteks: https://en.wikipedia.org/wiki/Tardive_dyskinesia

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ketipinor hakkabki môjuma 1h-1,5 tunni pärast. Vôta näiteks sisse kell 21?

Ma vôtsin ise seda aastaid. Tegelike pôhjuste väljaselgitamisel aitas hoopis aga psühhoteraapia, pärast efektiivset teraapiat loobusin rohtudest ja nüüd magan väga hästi. Loodan, et olin abiks oma vastusega.

Psühhoteraapia? Kas seletaksid natuke lähemalt? Mul läheb neljas aasta Ketipinoriga, tegelikult mõtlen ka, kas midagi ette võtta ei annaks, või jään kogu elu seda kasutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 22:26; 17.07 22:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Und ei tule

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.