Esileht Ilu ja tervis unehäired

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: unehäired

Postitas:

Olen juba pikalt unetu, öösel kuni 2ni ülal. Lihtsalt ei tule und ja kui tuleb, ärkan 6 paiku ning olen terve selle aja poolunes. Ei puhka välja ja hommikul olen pahur. Tunnen end tihti nagu siil udus. Süda on hakanud puperdama, diagnoositi vahelöögid.

Mis aitaks minu unevaeguse vastu?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi. Olen unetu juba 4 aastat. Unerihi on vaid ajutine ja süvendab mingil määral probleemi, sest tekitab sõltuvust.
Ma olen juba olukorraga leppinud või luhtsalt harjunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 12:39; 19.11 22:47; 24.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutab justkui minust! Sama stsenaarium- magama ei jää, kui jään siis on uni pinnapealne, paari tunni pärast jälle ärkvel ja kõik kordub otsast peale nii mingi 3-4 korda öö jooksul. Magan hommikul mingi 11-ni (ei tööta pidevalt ja peret pole) kuid olen ikka unine terve päeva, magangi sageli päeval, kuigi see raskendab magamajäämist veelgi vist.
Vahepeal aitasid Korvalooli tilgad. Jah, lõhn on tugev ja maitse ka, kuid 20-30 tilka veerand klaasis vees lahustades mõjuvad vahest. Võiks ehk katsetada…tegmist loodusliku vahendiga suuremalt osalt ja käsimüügis saadaval. Hind ka normaalne, kas isegi mingi alla viieka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulikud asjad: harjuta end magama minema ühel ja samal jala, samuti tõusma. Enne magamaminekut soe dušš või vann, see aitab kehal uneks valmistuda. Valgus – hoiduda arvutist ja telekast vähemal t 2 tundi enne magamaminekut ja teha midagi rahulikku. Kui uni 20 minutit ei tule, tõuse üles ja tee midagi rahulikku ning mine siis voodisse, kui uni tuleb. Kohvi või kofeiini sisaldavaid tooteid ära tarvita vähemalt 8 tundi enne magamaminekut, veel parem on neist üldse loobuda. Maga jahedas toas (18 kraadi) ja pimedas. Kui helid võivad häirida, kasuta kõrvatroppe.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 22:18; 19.11 22:41; 20.11 13:53; 22.11 00:54; 22.11 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viimane oled täitsa sooda.

+9
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 22:21; 20.11 06:40; 20.11 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ntx jahedas ja pimedas ei suuda üldse magada, ka õhtune dušš või vann pigem äratab üles, mitte ei uinuta, nii et need soovitused küll ei ole universaalsed.

Teemaalgataja harjumusi teadmata on raske midagi soovitada, aga mind aitab paremini magada see, kui ma võtan õhtul magneesiumi (mulle sobib Kelasini toode, nüüd on see uues pakendis. bertils). Minu magamistoas peab põlema väike öölamp, sest kui on täiesti pime, siis ma ei suuda uinuda ja öösel on uni ka rahutu. Üldse ma ei saa magada siis, kui ma pean hommikul kella peale ärkama, olgu see siis kell 6 või kell 9. Õnneks olen suutnud endale leida sellise töö, mille puhul ma ei vaja tehislikku äratust, enne kella 10t hommikul mul ei ole harilikult mingit kohustust kuskile minna või midagi teha. Mul võttis ikka jupp aega, et aru saada, et ma magan siis palju rahulikumalt, kui ma tean, et ma võin ärgata siis kui ise tahan ja hommikul ei pea kiirustama. Selle vastu polekski aidanud mingi muu nipp kui teistsuguse töö otsimine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 10:11; 20.11 20:46; 22.11 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viimane oled täitsa sooda.

Ma tegin kokkuvõtte uneteadlase Matthew Walkeri raamatust. Ei usu, pole vaja. Mina siin unehäirete üle ei kaeba.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 22:18; 19.11 22:41; 20.11 13:53; 22.11 00:54; 22.11 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viimane oled täitsa sooda.

Ma tegin kokkuvõtte uneteadlase Matthew Walkeri raamatust. Ei usu, pole vaja. Mina siin unehäirete üle ei kaeba.

Kui sellised asjad toimiks, siis ei olekski kellegil unetust ja sellega probleeme.
Usu mind, ma olen 4a jooksul kõiksugu asjad järgi proovinud ja kui sul on ikka sügavad unehäired, siis ei toimi lõpuks enam ka kanged unerohud.

Seega omast kogemusest sekundeerin arvamusega, et sinu soovitused on väheke “soodad”.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 12:39; 19.11 22:47; 24.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa viimane oled täitsa sooda.

Ma tegin kokkuvõtte uneteadlase Matthew Walkeri raamatust. Ei usu, pole vaja. Mina siin unehäirete üle ei kaeba.

Ära ülbitse. Kui sa ei tea, mis on unehäired, siis joo ise oma sooja piima ja hoia suu kinni.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 22:21; 20.11 06:40; 20.11 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ülbitse. Kui sa ei tea, mis on unehäired, siis joo ise oma sooja piima ja hoia suu kinni.

Ainus ülbitseja selles teemas oled sina ise. Pole ime, et sul unehäired on, kehv iseloom ei lase magama jääda.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 08:50; 22.11 07:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis ei toimi lõpuks enam ka kanged unerohud.

Unerohud ei toimigi, sest nad ei tekita und, vaid uimasust, mis tõelist und (nii sügavat kui unenägudega und) vaid häirivad.
Walker kui teadlane selgitab põhjalikult, miks tema soovitused toimivad – loomulikult on individuaalsed isaärasused ja harjumused ka, mõned üsna takistavad, me oleme oma normaalse füsioloogia üsna pekki keeranud.

Unehäiretega olen üsna tuttav, samuti tean, millest nad minu puhul tekivad – ja eks ma siis püüa nendega ka vastavalt põhjusele toime tulla. Muide, soe piim, eriti meega, on tõesti rahustav ja aitab teinekord uinumisele kaasa. Naistepuna tee on ka hea, aga muidugi mitte nii, et jood ja kukud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 22:18; 19.11 22:41; 20.11 13:53; 22.11 00:54; 22.11 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ntx jahedas ja pimedas ei suuda üldse magada, ka õhtune dušš või vann pigem äratab üles, mitte ei uinuta, nii et need soovitused küll ei ole universaalsed.

Teemaalgataja harjumusi teadmata on raske midagi soovitada, aga mind aitab paremini magada see, kui ma võtan õhtul magneesiumi (mulle sobib Kelasini toode, nüüd on see uues pakendis. bertils). Minu magamistoas peab põlema väike öölamp, sest kui on täiesti pime, siis ma ei suuda uinuda ja öösel on uni ka rahutu. Üldse ma ei saa magada siis, kui ma pean hommikul kella peale ärkama, olgu see siis kell 6 või kell 9. Õnneks olen suutnud endale leida sellise töö, mille puhul ma ei vaja tehislikku äratust, enne kella 10t hommikul mul ei ole harilikult mingit kohustust kuskile minna või midagi teha. Mul võttis ikka jupp aega, et aru saada, et ma magan siis palju rahulikumalt, kui ma tean, et ma võin ärgata siis kui ise tahan ja hommikul ei pea kiirustama. Selle vastu polekski aidanud mingi muu nipp kui teistsuguse töö otsimine.

Mis tööd teed et kodus saad teha? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas minugususeid unetuid on ka, kes magama kuidagimoodi veel jääb, kuid öösel üles ärgates enam edasi magada ei suuda. Kõige uinutavam on sel puhul minu jaoks e-lugeris lugemine, kuid selleks kulub ka oma paar tundi, et end sellega ära väsitada ja kui siis uinun, on tunni-paari pärast juba äratus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 19:23; 21.11 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka on, küllaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 22:21; 20.11 06:40; 20.11 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tööd teed et kodus saad teha? ????

tõlgin +muid kirjalikke toimetusi.

Kusjuures ma ei ole ka selline, et mulle meeldiks öösel kaua üleval olla või öösiti töötada. Ma siiski töötan päevasel ajal, siis olen kõige produktiivsem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 10:11; 20.11 20:46; 22.11 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulikud asjad: harjuta end magama minema ühel ja samal jala, samuti tõusma. Enne magamaminekut soe dušš või vann, see aitab kehal uneks valmistuda. Valgus – hoiduda arvutist ja telekast vähemal t 2 tundi enne magamaminekut ja teha midagi rahulikku. Kui uni 20 minutit ei tule, tõuse üles ja tee midagi rahulikku ning mine siis voodisse, kui uni tuleb. Kohvi või kofeiini sisaldavaid tooteid ära tarvita vähemalt 8 tundi enne magamaminekut, veel parem on neist üldse loobuda. Maga jahedas toas (18 kraadi) ja pimedas. Kui helid võivad häirida, kasuta kõrvatroppe.

Need soovitused on tõesti naljanumber, kui on tegu tõsisema meditsiinilise probleemiga. Minu unehügieen on ideaalne, võiks öelda (magamamineku aja sama rezhiim, toas häirivad tegurid miinimumis, ekraanide vältimine, erutavate tegevuste vältimine enne magamaminekut jne). Ja kui uinun, siis 3-4 tunni pärast on uni läinud ja paar tundi ärkvel, siis pooleldi ärkvel- ja unevahepealses olekus hommikuni. Ma ei saa ju öö läbi dushi all käia või sooja piima juua, probleem on katkendlik ja pinnapealne uni. Unearsti klient juba aastaid..

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 12:26; 22.11 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulikud asjad: harjuta end magama minema ühel ja samal jala, samuti tõusma. Enne magamaminekut soe dušš või vann, see aitab kehal uneks valmistuda. Valgus – hoiduda arvutist ja telekast vähemal t 2 tundi enne magamaminekut ja teha midagi rahulikku. Kui uni 20 minutit ei tule, tõuse üles ja tee midagi rahulikku ning mine siis voodisse, kui uni tuleb. Kohvi või kofeiini sisaldavaid tooteid ära tarvita vähemalt 8 tundi enne magamaminekut, veel parem on neist üldse loobuda. Maga jahedas toas (18 kraadi) ja pimedas. Kui helid võivad häirida, kasuta kõrvatroppe.

Need soovitused on tõesti naljanumber, kui on tegu tõsisema meditsiinilise probleemiga.

Uneuuringutele läheks ma tõsisemate probleemidega.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 19:23; 21.11 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei kujuta ette, mis rahulikke tegevusi ma iga päev 2 tundi enne magamaminekut teeksin. Kõik ekraanid on keelatud? Mida ma teen see kaks tundi igal jumala õhtul? Ma läheksin juba puhtalt igavusest närvi. Loen 2 tundi raamatut igal õhtul? Käsitööd vihkan. Ristsõnu ka.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 20:57; 22.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei kujuta ette, mis rahulikke tegevusi ma iga päev 2 tundi enne magamaminekut teeksin. Kõik ekraanid on keelatud? Mida ma teen see kaks tundi igal jumala õhtul? Ma läheksin juba puhtalt igavusest närvi. Loen 2 tundi raamatut igal õhtul? Käsitööd vihkan. Ristsõnu ka.

Kui unehäireid pole siis ei peagi.
Kui on, siis tuleb leida see rahulik tegevus.
Hea une nimel loedki igal õhtul raamatut või ajakirja.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui on selline ekraan, mille taustavalgus läheb pimedamaks, on hea. Toas hämar valgus on hea.
Rahulikud tegevused… igaüks teab ise, mis teda rahustab, mõjub lõõgastavalt. Seda tukebki teha.
Ahjaa, õhtul ei tasu palju juua (ajab öösel kempsu) ja süüa. Kuigi täis kõht teeb uniseks, segab see head und.
Alkohol on samuti halb, sest alkone uni pole “päris” uni (aju on uimastatud, aga pärisune faasis aju töötab), ja kuigi uimas pea ajab magama, siis kroonilisel alkotarvitajal saab uni siis otsa kui maks hakkab alkot töötlema, st poole öö peal. Seda nimetatakse joodikuuneks.
Söögi ja alkoholi osas olen sada prossa nõus – ära näinud, kuidas täis kõht ja isegi pool klaasi veini rikuvad und.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 22:18; 19.11 22:41; 20.11 13:53; 22.11 00:54; 22.11 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei kujuta ette, mis rahulikke tegevusi ma iga päev 2 tundi enne magamaminekut teeksin. Kõik ekraanid on keelatud? Mida ma teen see kaks tundi igal jumala õhtul? Ma läheksin juba puhtalt igavusest närvi. Loen 2 tundi raamatut igal õhtul? Käsitööd vihkan. Ristsõnu ka.

Kas tänapäeval on raamatu lugemine midagi vastuvõetamatut ja ennekuulmatut või?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 08:50; 22.11 07:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemist ei saa unehäiretega inimesele küll enne und soovitada, see on tegevus, mis stimuleerib ajutegevust, vaat et rohkemgi kui mingi loid telesaate vaatamine enne und. Ristsõnade lahendamine vms mõtlemist nõudev töö samuti.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 10:11; 20.11 20:46; 22.11 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei kujuta ette, mis rahulikke tegevusi ma iga päev 2 tundi enne magamaminekut teeksin. Kõik ekraanid on keelatud? Mida ma teen see kaks tundi igal jumala õhtul? Ma läheksin juba puhtalt igavusest närvi. Loen 2 tundi raamatut igal õhtul? Käsitööd vihkan. Ristsõnu ka.

Kui sa kõiki asju vihkad ja kõik sind närvi ajab, siis on unetus pigem sinu kehvast iseloomust põhjustatud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulikud asjad: harjuta end magama minema ühel ja samal jala, samuti tõusma. Enne magamaminekut soe dušš või vann, see aitab kehal uneks valmistuda. Valgus – hoiduda arvutist ja telekast vähemal t 2 tundi enne magamaminekut ja teha midagi rahulikku. Kui uni 20 minutit ei tule, tõuse üles ja tee midagi rahulikku ning mine siis voodisse, kui uni tuleb. Kohvi või kofeiini sisaldavaid tooteid ära tarvita vähemalt 8 tundi enne magamaminekut, veel parem on neist üldse loobuda. Maga jahedas toas (18 kraadi) ja pimedas. Kui helid võivad häirida, kasuta kõrvatroppe.

Need soovitused on tõesti naljanumber, kui on tegu tõsisema meditsiinilise probleemiga.

Uneuuringutele läheks ma tõsisemate probleemidega.

Tänan soovituse eest, käidud korduvalt, probleem ei ole füüsiline, vaid lihtsalt liiga tundlik närvisüsteem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 12:26; 22.11 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei kujuta ette, mis rahulikke tegevusi ma iga päev 2 tundi enne magamaminekut teeksin. Kõik ekraanid on keelatud? Mida ma teen see kaks tundi igal jumala õhtul? Ma läheksin juba puhtalt igavusest närvi. Loen 2 tundi raamatut igal õhtul? Käsitööd vihkan. Ristsõnu ka.

Kui sa kõiki asju vihkad ja kõik sind närvi ajab, siis on unetus pigem sinu kehvast iseloomust põhjustatud.

Vabandust ette, taha ja külje peale, aga ma vihkan ristsõnu ja käsitööd, mitte KÕIKI ASJU.
Aaa, meenus veel üks asi, mida vihkan. Lahmimist ja üldistamist.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 20:57; 22.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemist ei saa unehäiretega inimesele küll enne und soovitada, see on tegevus, mis stimuleerib ajutegevust, vaat et rohkemgi kui mingi loid telesaate vaatamine enne und.

Teleka probleem pole saated, vaid liiga hele ekraanivalgus, arvutiga sama häda. Valgus annab ajule signaali, et peab veel üleval olema.
Raamatutest: tuleb leida raamatud, mis rahustavad. Vanasti tehti nalja, et kui tahad magama jääda, loe kompartei ajaloo kursust. Loomulikult pole mõtet lugeda asju, mis närvisüsteemi turgutavad. Ennast peqb tundma.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 22:18; 19.11 22:41; 20.11 13:53; 22.11 00:54; 22.11 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba teist aastat võtan retseptiravimit, mis aitab uinuda ja rahulikult magada. Võtan veerand tabletti – arsti soovitus 1 kuni 1,5 tabletti. Kogust suurendama ei ole selle aja jooksul pidanud, loobuda ka pole üritanud, seega ei oska öelda, kuidas selle sõltuvusega on. Uinun õhtul probleemideta ja kui öösel mingil põhjusel ärkangi, siis jään kohe uuesti magama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 20:54; 24.11 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba teist aastat võtan retseptiravimit, mis aitab uinuda ja rahulikult magada. Võtan veerand tabletti – arsti soovitus 1 kuni 1,5 tabletti. Kogust suurendama ei ole selle aja jooksul pidanud, loobuda ka pole üritanud, seega ei oska öelda, kuidas selle sõltuvusega on. Uinun õhtul probleemideta ja kui öösel mingil põhjusel ärkangi, siis jään kohe uuesti magama.

Mis ravim see on?
Mina kadutasin Tenoxit. Kästi võtta 0.5-1 tablett aga kuu mõõdudes üks enam ei mõjunud. Ei võtnud päris iga päev. 2-3x nädalas. Lõpuks aitas 2tk ja siis ma lõpetasin üldse selle võtmise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 12:39; 19.11 22:47; 24.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jätan ütlemata – kuna olen kindel, et siis järgneks mitu kommentaari ravimi koledate kõrvalmõjude kohta, mida ma isegi oskan infolehelt lugeda. Ja nagunii on tegemist retseptiravimiga. Mulle kirjutas esmaselt välja psühhiaater, kui käisin kurtmas haiglase hajameelsuse ja kehva mälu üle. Psühhiaater küsis, kuidas magamisega on ja kui rääkisin, et magan enam-vähem tsüklis tund und ja tund üleval, siis kirjutaski. Magan normaalselt ja ka muud hädad on oluliselt vähemaks jäänud. Kui ikka tõsine mure, siis soovitaks ka arstile kurta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 20:54; 24.11 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab korrektselt teostatud nõelravi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Ilu ja tervis unehäired

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.