Esileht Ilu ja tervis Unehäired

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Unehäired

Mul on tekkinud unehäired. Kui õhtul normaalsel ajal (u.23:00) magama lähen, ärkan keset ööd üles, passin paar tundi ja siis jään uuesti magama. Hommikupoolne uni on väga pinnapealne. Ei saagi aru, et kas see on mingi vanusega seotud eripära, viimased kuud on nii. Vanus 43. Kas apteegi käsimüügis on ka mingeid ravimeid, millest võiks abi olla või peaks ikka arsti poole pöörduma? On siin kedagi, kes unehäirega kimpus olnud? Nii väsinud olen. Tänane päev on täitsa mokas, mitte midagi ei jaksa teha, lihtsalt ei olegi jõudu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:37; 15.08 15:47; 15.08 16:33; 15.08 19:11; 15.08 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas samas vanuses sama jama. Just nii, et öösel ca 2-3 ajal ärkasin üles. Paar tundi olin üleval ja siis magasin edasi. Aga mõnikord juhtus nii, et ei maganud ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 14:23; 15.08 17:34; 18.08 21:00; 23.08 20:32;
To report this post you need to login first.

Kas jäidki kannatama või leidsid mingi vahendi, mis aitas?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:37; 15.08 15:47; 15.08 16:33; 15.08 19:11; 15.08 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulgi sama, võtan juba mitu aastat ravimit, mis soodustab und. Ehk siis ei niida jala pealt magama, aga kui juba uinun, siis magan normaalselt hommikuni ärkamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 16:00; 15.08 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist ravimit, kui saladus pole?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mis ravimiga tegu?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:37; 15.08 15:47; 15.08 16:33; 15.08 19:11; 15.08 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jäidki kannatama või leidsid mingi vahendi, mis aitas?

Ei ole lahendust leidnud. Õnneks käib see periooditi. Vahepeal on natukene paremad ajad. Siis mõnda aega jälle “jamab”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 14:23; 15.08 17:34; 18.08 21:00; 23.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi melatoniini. Apteegis vabalt saadaval. Mind aitas.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te, unetud, sporti teete?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.

Proovi melatoniini. Apteegis vabalt saadaval. Mind aitas.

Aitäh, proovin ära ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:37; 15.08 15:47; 15.08 16:33; 15.08 19:11; 15.08 19:13;
To report this post you need to login first.

Kas te, unetud, sporti teete?

Mina sporti ei tee, pole kunagi teinud, aga eluviis on vägagi aktiivne ja liikuv.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:37; 15.08 15:47; 15.08 16:33; 15.08 19:11; 15.08 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole tegelikult unehäire, vaid ongi loomulik rütm. Minul oli selline asi terve selle perioodi kui ma olin rase. Läksin magama siis kui uni tuli, suht varakult, ja siis mingil ajal keset ööd ärkasin üles, tiksusin paar tundi ja magasin edasi. Tollel perioodil ma guugeldasin seda, et mis värk on, kas peaksin muret tundma. Ja mis selgus? vanasti kõik inimesed magasid niimoodi.

Loe seda artiklit: https://www.bbc.com/news/magazine-16964783

Seal kirjeldatakse seda, et inimesed magasidki niiöelda kaks und. Läksid loojangul magama, magasid natuke, siis ärkasid üles ja tiksusid paar tunnikest, osad käisid ka naabritel külas. Ja siis uuesti magama. 15-16 sajandil kirjeldati sellist asja väga palju. See kahe une komme kadus 17. sajandil, arvatakse, et sellel on seos uutmoodi valgustite kasutuselevõtmisega.

Ja kokkuvõttes olla inimesele loomuomasem see, et ei magata väga pikalt jutti, vaid jupikaupa.

Mind see artikkel igal juhul lohutas ja kui ma enam ei mõelnud, et appi, see on unehäire, siis ma ka ei sõdinud sellega, et kohe ruttu uuesti magama jääda. Tõusingi üles, tiksusin niisama, kuni uni jälle peale tuli ja siis oli hommikupoolne uni ka rahulik. Siiamaani ärkan samamoodi keset ööd üles, aga praegu jään enamasti uuesti magama kiiremini. Kui teinekord on tunne, et uni murrab, siis lähen õhtul lihtsalt varem magama, et saaks öösel mingi mõistliku arvu unetunde täis.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 22:19; 17.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist ravimit, kui saladus pole?

Tegemist on retseptiravimiga, perearsti kirjutatud. Soovitan teil samuti perearstiga rääkida, kindlasti oskab soovitada. Käsimüügi ravimitest mul mingit abi ei olnud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 16:00; 15.08 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist ravimit, kui saladus pole?

Ju see tavaline unerohi on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:00; 23.08 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole tegelikult unehäire, vaid ongi loomulik rütm. Minul oli selline asi terve selle perioodi kui ma olin rase. Läksin magama siis kui uni tuli, suht varakult, ja siis mingil ajal keset ööd ärkasin üles, tiksusin paar tundi ja magasin edasi. Tollel perioodil ma guugeldasin seda, et mis värk on, kas peaksin muret tundma. Ja mis selgus? vanasti kõik inimesed magasid niimoodi.

Loe seda artiklit: https://www.bbc.com/news/magazine-16964783

Seal kirjeldatakse seda, et inimesed magasidki niiöelda kaks und. Läksid loojangul magama, magasid natuke, siis ärkasid üles ja tiksusid paar tunnikest, osad käisid ka naabritel külas. Ja siis uuesti magama. 15-16 sajandil kirjeldati sellist asja väga palju. See kahe une komme kadus 17. sajandil, arvatakse, et sellel on seos uutmoodi valgustite kasutuselevõtmisega.

Ja kokkuvõttes olla inimesele loomuomasem see, et ei magata väga pikalt jutti, vaid jupikaupa.

Mind see artikkel igal juhul lohutas ja kui ma enam ei mõelnud, et appi, see on unehäire, siis ma ka ei sõdinud sellega, et kohe ruttu uuesti magama jääda. Tõusingi üles, tiksusin niisama, kuni uni jälle peale tuli ja siis oli hommikupoolne uni ka rahulik. Siiamaani ärkan samamoodi keset ööd üles, aga praegu jään enamasti uuesti magama kiiremini. Kui teinekord on tunne, et uni murrab, siis lähen õhtul lihtsalt varem magama, et saaks öösel mingi mõistliku arvu unetunde täis.

See kahtlemata töötaks ka praegu kui poleks tänapäevast teemat sellest, et hommikul tuleb vara tõusta. Minna tööle, viia/saata lapsed kooli või lasteaeda. Sel juhul saad selle esimese une, ärkad kella 2-3 paiku üles ja tiksud siis oma aja, jääd uuesti magama, aga seda teist und täis magada ei saa, sest äratuskell ajab paari tunni pärast üles. Võimalik, et ise ärkaksid poole tunni pärast, aga nüüd on uni katkestatud ja lõpptulemus on väsinud ja ebameeldiv olek terve päeva.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:28; 17.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal kirjeldatakse seda, et inimesed magasidki niiöelda kaks und. Läksid loojangul magama, magasid natuke, siis ärkasid üles ja tiksusid paar tunnikest, osad käisid ka naabritel külas. Ja siis uuesti magama.

Ma olen selle teema üle natuke mõelnud ja tõenäoliselt olid juba siis osal inimestel lihtsalt unehäired. Vaevalt sul lapsed ja noored heast peast keset ööd üles tõusid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen selle teema üle natuke mõelnud ja tõenäoliselt olid juba siis osal inimestel lihtsalt unehäired. Vaevalt sul lapsed ja noored heast peast keset ööd üles tõusid.

Ja kohe massiliselt kõikidel inimestel olid unehäired?

Lapsed just ärkavadki keset ööd üles, eriti väikelapsed. Aga unemuster elu jooksul muutub, ju siis keskajal suuremad lapsed öösel magasid ja nende täiskasvanud vanemad jalutasid ringi, suuremad lapsed võivadki rahumeeli magada 12 tundi jutti, eriti kui neid päeval keegi lõunaunne ei pane.

Igal juhul on see kahe une magamise teema laialt kajastatud nii et seda unehäireks või anomaaliaks pidada on väga raske. Võimalik, et toona raske füüsilise töö tegijad ei paarutanud keset ööd ringi, aga kelle elu nii ränk ei olnud, need tegid seda küll. Unemuster muutus siis, kui paremad valgustusvõimalused lasid inimestel hiljem magama minna, siis nihkus see varasem öine ärkvelolek lihtsalt päevale otsa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 22:19; 17.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka unehäired, juba aastaid. Mul on nii, et see on periooditi. Vahel on ka unehalvatust olnud, aga enamus ajast on unetus.
Alguses kasutasin palderjani, aga selle toime kadus kiirelt. Olen kõik käsimüügiravimid ära proovinud, kasu pole.
Unerohtu proovisin ka, aga see tegi järgmisel päeval mind uimaseks ja kurjaks.
Unerohtu ma ei soovita.
Aga nüüd kirjutab perearst mulle rahusteid, sest see on mulle uinutava toimega.
Nii kui ma tunnen, et und jälle ei tule, võtan selle ja rahu majas. Magan ilusti öö ära ja järgmine päev on ka hea olla.

Siinkohal mainin ka, et ma olen füüsiliselt väga altiivne, aga ju siis see ei kurna mind ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvasin päris pikalt, et olen igavene unetu. Mingi hetk avastasin, et minu unetus on tsükliga seotud, hetkel võin täpselt ette ennustada, millistel öödel ma magada ei saa. Melatoniin natuke aitab aga muidu lihtsalt proovin elu vastavalt planeerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unemuster muutus siis, kui paremad valgustusvõimalused lasid inimestel hiljem magama minna, siis nihkus see varasem öine ärkvelolek lihtsalt päevale otsa.

See ei ole loogiline. Miks peaks kehva valgustusvõimalusega päikeseloojangul magama minema, aga keset ööd mõnda aega üleval tuiama?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:42; 22.08 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kui ma tunnen, et und jälle ei tule, võtan selle ja rahu majas. Magan ilusti öö ära ja järgmine päev on ka hea olla.

Sellised unehäired on minul tsükliga seotud, vähkren tükk aega kui tegu on täiskuuga. Kuu paistab magamistoa aknasse kuigi kasutan pimenduskardinaid. Enne ja pärast seda pole midagi häda. Minusuguseid on teisigi.
Päästeteenistuses on absoluutselt alati siis garanteeritud igasuguste niisama lollakate, joodikute ja diagnoositud psüühikahäiretega inimeste aktiviseerumine. Väidetavalt mõjutab see tundlikumaid inimesi ja naisi oluliselt rohkem kui mehi.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:28; 17.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on samuti tsükliga, aga ka täiskuuga seotud.

Täiesti kindlalt ei suuda ma uinuda OV ajal. Kui lõpuks kuidagi uinun vastu hommikut, siis pigem tukun. Uni on pinnapealne. Teine päev kuus on see, kui päevadeni on kaks päeva. Ehk siis üle-eelmisel ööl enne seda, kui päevad algavad. Siis suudan magama jääda, aga uni on pinnapealne.

Ja no muidugi võimatu on magada siis, kui on täiskuu. Siis ma ka lihtsalt pikutan silmad kinni. Siinjuures ei oma mingit tähtsust see, kas kuu paistab aknasse, on teisel pool maja või on üldse paksu pilve taga. Ma arvan, et siinkohal ei ole mõjutajaks täiskuu “nägemine”, vaid asjaolu, et kuuseis lihtsalt on selline…

Täielik piin!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 06:44; 18.08 06:46; 24.08 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist ravimit, kui saladus pole?

Tegemist on retseptiravimiga, perearsti kirjutatud. Soovitan teil samuti perearstiga rääkida, kindlasti oskab soovitada. Käsimüügi ravimitest mul mingit abi ei olnud.

Kas sa siiski võiksid rohu nime öelda? Siis teab arstilt küsida. Alustaks just sellest rohust, mis kellegi peal on hästi töötanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 06:44; 18.08 06:46; 24.08 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist ravimit, kui saladus pole?

Tegemist on retseptiravimiga, perearsti kirjutatud. Soovitan teil samuti perearstiga rääkida, kindlasti oskab soovitada. Käsimüügi ravimitest mul mingit abi ei olnud.

Kas sa siiski võiksid rohu nime öelda? Siis teab arstilt küsida. Alustaks just sellest rohust, mis kellegi peal on hästi töötanud.

ma pole küll see, kellelt küsisid, aga mulle kirjutas perearst hiljuti Somnolsi. mõjub küll.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 11:11; 22.08 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist ravimit, kui saladus pole?

Tegemist on retseptiravimiga, perearsti kirjutatud. Soovitan teil samuti perearstiga rääkida, kindlasti oskab soovitada. Käsimüügi ravimitest mul mingit abi ei olnud.

Kas sa siiski võiksid rohu nime öelda? Siis teab arstilt küsida. Alustaks just sellest rohust, mis kellegi peal on hästi töötanud.

ma pole küll see, kellelt küsisid, aga mulle kirjutas perearst hiljuti Somnolsi. mõjub küll.

Somnolsi ja paari teise unerohu toimeaine on sama zopikloon. Kuigipalju sõltub lisa-ja täiteainetest milline kellelegi kõige paremini sobib.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Somnols ei aidanud minul üldse.

Juhul, kui uni ei taha mitte kuidagi tulla, siis minul “töötab” väga hästi Stilnox. Aga sellist unerohtu, mis aitaks terve öö mõnusalt magada, ei ole ma veel leidnud. Need harvad korrad, kui Stilnoxi olen võtnud, siis magama jään küll “laksust”, aga kell 3 olen alati jälle üleval.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 14:23; 15.08 17:34; 18.08 21:00; 23.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeb Somnols zombie’ks. Võtan vajadusel korraga 1/4 tabletti, seega veel väiksemat kogust oleks raske võtta. Magama paneb hästi, aga pärast on terve päev selline poolmagamata uimane tunne. Hästi mõjus mulle Dormicum, aga seda enam Eestisse ei tooda. Saab vist arsti nõudmisel spetsiaalselt tellida, aga nii kaugele pole veel läinud asjaga. Ma ei teagi, kas on mõnda muud unerohtu, mil Dormicumiga sama toimeaine?

Ütlen veel ära, et melatoniinil on mulle sama mõju nagu Somnolsil – teeb järgmisel päeval zombie’ks. Seega pigem väldin.

Muidu asjad, mis natuke aitavad, on jälgimine, et D-vitamiini on korralikult võetud, seda ka suvel. Ja aeg-ajalt magneesiumi. Samuti on aidanud vere loovutamine. Ilmselt sel keskaegsel aadrilaskmisel siiski oli mingi point. Kõige paremini ja pikaks ajaks on aidanud professionaalne punktmassaaž, aga Eestist pole veel leidnud sobivat tegijat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:42; 22.08 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeb Somnols zombie’ks. Võtan vajadusel korraga 1/4 tabletti, seega veel väiksemat kogust oleks raske võtta. Magama paneb hästi, aga pärast on terve päev selline poolmagamata uimane tunne. Hästi mõjus mulle Dormicum, aga seda enam Eestisse ei tooda. Saab vist arsti nõudmisel spetsiaalselt tellida, aga nii kaugele pole veel läinud asjaga. Ma ei teagi, kas on mõnda muud unerohtu, mil Dormicumiga sama toimeaine?

Ütlen veel ära, et melatoniinil on mulle sama mõju nagu Somnolsil – teeb järgmisel päeval zombie’ks. Seega pigem väldin.

Muidu asjad, mis natuke aitavad, on jälgimine, et D-vitamiini on korralikult võetud, seda ka suvel. Ja aeg-ajalt magneesiumi. Samuti on aidanud vere loovutamine. Ilmselt sel keskaegsel aadrilaskmisel siiski oli mingi point. Kõige paremini ja pikaks ajaks on aidanud professionaalne punktmassaaž, aga Eestist pole veel leidnud sobivat tegijat.

Dormicum on Midazolaam. Ampullidena Eestis täiesti olemas. Konsulteeri perearstiga. Osasid ampulle saab manustada ka suu kaudu ( valad lusikale). Doos võiks esialgu olla väiksem kui Sul varem see Dormicum oli. Aga Dormicum ei olnud minumeelest ka tabletina ju?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Dormicum ei olnud minumeelest ka tabletina ju?

oli küll. minu lapsele anti seda kunagi enne mandliop-i, et oma järje ootamiseni rahulik püsiks.ma ei teadnudki, et see unerohi on, arvasin, et rahusti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 11:11; 22.08 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Somnols ei aidanud minul üldse.

Juhul, kui uni ei taha mitte kuidagi tulla, siis minul “töötab” väga hästi Stilnox. Aga sellist unerohtu, mis aitaks terve öö mõnusalt magada, ei ole ma veel leidnud. Need harvad korrad, kui Stilnoxi olen võtnud, siis magama jään küll “laksust”, aga kell 3 olen alati jälle üleval.

Uinuteid tohib kasutada lühiajaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Ilu ja tervis Unehäired