Esileht Ilu ja tervis unerohtudest

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: unerohtudest

Postitas:

Ma olen juba aastaid vaevelnud unepuuduse käes. Unetus käib perioodidena. Ja kindel on see, et kui pean vara ärkama, siis tõenäoliselt ma magama ei jää. Kui mõni pidu on veninud pikaks, siis vastu hommikut magama minnes ei suuda ma ka uinuda. See kõik on väga kurnav. Olen mõelnud unerohule. Ma tahan, et mul oleks olemas unerohi, mida saan eriti unetul ööl võtta. Äkki oleksite nõus jagama kogemusi, missuguseid rohtusid olete uinumiseks võtnud ja kuidas need mõjunud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas magneesiumiga oled juba proovinud? See on kordades süütum kui unerohud. 3-6 tbl Mg-Kelasini pool tundi enne magamaminekut rahustab päris hästi. Kasutan seda aeg-ajalt kui pärast pool tundi uneootamist pole veel lootustki uinuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unerohtu pole võtnud, küll aga palderjanitablette. Võib-olla aitas teadmine, et olen midagi võtnud, aga justkui aitas küll uinuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin kunagi enne magamist Benoseni, see sisaldas ka palgerjani ja humalat ning veel midagi… Igatahes esimese karbi ajal soodustas küll und aga kui mingi aja pärast uut karpi tarvitama hakkasin, siis kahjuks mõju puudus;( Samuti olen proovinud palderjani tablettidega- mõnikord magasin hästi, mõnikord üldse mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka perioodiline unetus nagu teemaalgatajal. Tööstressist. Magama ei jää enne kolme-nelja, lõpuks kuku või väsimusest kokku. Klaasike kangemat muidugi aitas, tegi uimaseks, aga ega mulle ei meeldi enne magamaminekut kanget alkoholi võtta. Siis muretse veel, et ega hommikul jääknähtusid pole.
Lõpuks taipasin oma perearstile kurta, et ma kas muutun alkohoolikuks või suren kurnatusse. Arst kirjutas mulle Zolpidem-i välja, mõjub küll, veerand tunniga lülitab mu välja.
Arst luges veel sõnu peale, et tekitab sõltuvust jne. Ma vist esimesel korral võtsin neli õhtut järjest, edasi polnud enam vaja. Nüüd võtangi vaid siis, kui tõepoolest vaja on, ühel-kahel õhtul kuu jooksul, kui sedagi. Mingit harjumust või sõltuvust ei ole ja arst kiitis mu \”raviskeemi\” sobivaks.
Tegelikult mõjub rahustavalt juba teadmine, et kui muidu ei saa, on mul kapis toimiv rohi olemas.
Igasugused soovitused \”joo palderjaniteed ja jaluta enne magamaminekut väljas\” mulle lihtsalt ei sobinud: mu aju töötab täispööretel ka teed juues ja jalutades ning jätkab peale nimetatud protseduure. Pea töömõtteid täis, uni on, aga magama ei jää. Unerohi lülitab mu lihtsalt välja.
Kui häda ikka tõsine on, siis soovitan arsti juurde minna. Milleks end piinata, kui maailmas on rohud olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on aegajalt uneprobleemid, on aidanud seni Unital, käsimüügis nn unehormoon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka kiirest elutempost ja töögraaafikust ja stressist uneprobleemid aastaid tagasi. Tarvitasin magneesiumi ja ka Benoseni, aitas.
nüüd on vähe teised probleemid ja läksin ärevushäirete tõttu arsti juurde tegelt AD-sid küsima, aga sain hoopis unetabletid. Võtsin ühe aga ma ei tea kas see päriselt sellega seoses oli aga tundsin, et järgmisel päeval nägemine veidi udune. Edasi ei võtnud. Tuttavad ka imestasid, et miks see arst unetabletid andis sest need isegi hullemad kui AD-d ja rohkem sõltuvust tekitavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:03; 04.08 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Igasugused soovitused \”joo palderjaniteed ja jaluta enne magamaminekut väljas\” mulle lihtsalt ei sobinud: mu aju töötab täispööretel ka teed juues ja jalutades ning jätkab peale nimetatud protseduure. Pea töömõtteid täis, uni on, aga magama ei jää. Unerohi lülitab mu lihtsalt välja. [tsitaat]

Jah, sama kehtib stressi puhul ka, mul aitab alati koju varjumine. Igasugused sunniviisilised jalutamised jms et ‘värske õhk ikka aitab’, ajab ainult hullemaks minu puhul sest jalutamine on ju igav ja seda enam ma mõtlen probleemidele. Teised seda ei mõista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:03; 04.08 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tõsine unehäire, siis ei aita mitte mingisugune värske õhk või rahustav tee.

Mina olen ka unehäiretega kimpus. Tegin eile suvilas ehk siis maal, õues, värskes õhus füüsilist tööd, lausa 9 tundi järjest. Oleksin pidanud jala pealt kukkuma voodisse, aga ei midagi. Kell 23.00 pugesin voodisse ja uskuge või mitte, magama jäin alles hommikul, natukene enne kella seitset. Terve see aeg keerutasin küljelt küljele, otsisin asendit. Öösel kell 3 tegin arvuti lahti ja lugesin ajalehti. Und ei kusagil.
Kell 7 paiku jäin magama ja ärkasin kell 12. Ja päeval jalutan ringi nagu zombi. Nii väsinud ja teovõimetu. Nii tigedaks teeb!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui on tõsine unehäire, siis ei aita mitte mingisugune värske õhk või rahustav tee.

Mina olen ka unehäiretega kimpus. Tegin eile suvilas ehk siis maal, õues, värskes õhus füüsilist tööd, lausa 9 tundi järjest. Oleksin pidanud jala pealt kukkuma voodisse, aga ei midagi. Kell 23.00 pugesin voodisse ja uskuge või mitte, magama jäin alles hommikul, natukene enne kella seitset. Terve see aeg keerutasin küljelt küljele, otsisin asendit. Öösel kell 3 tegin arvuti lahti ja lugesin ajalehti. Und ei kusagil.
Kell 7 paiku jäin magama ja ärkasin kell 12. Ja päeval jalutan ringi nagu zombi. Nii väsinud ja teovõimetu. Nii tigedaks teeb![/tsitaat] Kui tuttav. Kas keegi Imovanet on võtnud? Seda rohtu olen korra saanud haiglas. Magama pani küll kohe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olewn võtnud Imovanet.
Kindlasti on mõju inimestel erinev.
Miul õnneks kõrvalmõjusid polnud ja uimasust järgmisel päeval ei esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mulle ka imovane sobis. võtsin vajadusel vaid veerand tabletti, aitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kirjutas arst Imovani, aitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olid uneprobleemid õppimisega seoses.
Arst kirjutas unerohu somnols. Aitab väga hästi ja võtan seda harva. Ka mul aitab teadmine, et rohi on olemas.
Kui võtan rohu, jään väga kiiresti magama, hommikul ei ole ülestõusmine raske ja ei ole unine, vaid hästi välja puhanud. Öösel üles ei ärka. Ainult natuke imelik maitse on suus hommikul.

Arst ütles et unehäired on märk, et võib olla ärevushäirest ja ütles, et võiksin psühholoogi juures käia võimalikult noorena. Pole veel käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis unerohtudest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.