Esileht Ilu ja tervis Unetu

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Unetu

Postitas:

Keegi äkki veel kimpus unetusega?
Olen käinud ubeuuringutel siis unerohtusid söönud ja olen ka mirtazateni proovinud ja võtsin 2 kuud seda. Unele mõjus aga muidu hakkas väga halb sellest rohust ja pidin katki jätma asja.
Nüüd kirjutati mulle valdoxani. 25 mg mõjus isegi natuke. Magasin oma 4 tundi jutti aga jäi ikka lahjaks ja nüüd katsetan neljandat õhtut järjest 50 mg aga mingit erinevust ei ole märgata võrreldes 25 milligrammiga.

Oskab ehk keegi veel miskit soovitada mis teile hästi mõjunud?
Olen insomniaga kimpus ona 3 aastat juba.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 21:37; 13.10 20:43; 14.10 09:15; 14.10 15:57; 14.10 16:00; 15.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vaevab Sinu südant?

Tavaliselt on elus midagi häirivat, siis ka und ei tule.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevarütm paigas? Kui vana sa oled, teatud eas tulevadki uneprobleemid. Mingi püsiv stress? Ja lõpuks äkki oledki selline öökulli unerütmiga tüüp nagu mina. Unerohtu tuleb ka õigesti võtta, ei tohi ise kohe annuseid suurendama hakata ja suvalisel ajal võtta. Kõik unerohud ei sobi kõigile kuigi toimeaine ja selle kogus võib iseenesest sama olla. Võimalik, et tulebki mitu korda vahetada enne kui sobiva leiad. Mulle ei sobi analoogravimid millegipärast. Kasutaksin neid kui odavamaid suurima rõõmuga, peaks ju nagu kõik õige olema aga näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevarütm paigas? Kui vana sa oled, teatud eas tulevadki uneprobleemid. Mingi püsiv stress? Ja lõpuks äkki oledki selline öökulli unerütmiga tüüp nagu mina. Unerohtu tuleb ka õigesti võtta, ei tohi ise kohe annuseid suurendama hakata ja suvalisel ajal võtta. Kõik unerohud ei sobi kõigile kuigi toimeaine ja selle kogus võib iseenesest sama olla. Võimalik, et tulebki mitu korda vahetada enne kui sobiva leiad. Mulle ei sobi analoogravimid millegipärast. Kasutaksin neid kui odavamaid suurima rõõmuga, peaks ju nagu kõik õige olema aga näe.

Aga kohe saan 32 ja päevarütm suht paigas kui välja arvata nädalavahetused. Siis patustan veits pikemalt voodis olemisega. Ja olen pmst kõik ära proovinud. Unerohud aitasid alguses. Aga sooviks miskit sellist mida iga õhtu võtta võiks ja mis sõltuvust ei tekita.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 21:37; 13.10 20:43; 14.10 09:15; 14.10 15:57; 14.10 16:00; 15.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on uneprobleemid alates kevadest. Keskmiselt magan nädala sees öösel 3-5 tundi, vahel 1-2 tundi päeval ka. On olnud öid, kus olen maganud vaid 1 tunni. Ei uinu, siis ärkan öösel ja uuesti ei uinu jne.

Mul võttis ikka mitu kuud aega, et aru saada, et mul on raske depressioon ja mu unehäired on sellest põhjustatud. Ometi olen ma seda ülikoolis õppinud ja peaks haiguse ära tundma. Abi ei ole koroona tõttu veel saanud otsida. Minu teadmiste kohaselt võiks teemaalgatajale Valdoxan hästi sobida, aga paari päeva järel ei maksa muutust veel oodata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 21:51; 14.10 10:09; 14.10 19:22; 14.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on uneprobleemid alates kevadest. Keskmiselt magan nädala sees öösel 3-5 tundi, vahel 1-2 tundi päeval ka. On olnud öid, kus olen maganud vaid 1 tunni. Ei uinu, siis ärkan öösel ja uuesti ei uinu jne.

Mul võttis ikka mitu kuud aega, et aru saada, et mul on raske depressioon ja mu unehäired on sellest põhjustatud. Ometi olen ma seda ülikoolis õppinud ja peaks haiguse ära tundma. Abi ei ole koroona tõttu veel saanud otsida. Minu teadmiste kohaselt võiks teemaalgatajale Valdoxan hästi sobida, aga paari päeva järel ei maksa muutust veel oodata.

Mul on ööunega umbes sama teema… 🙁 Jään küll magama, aga magan 3 tundi järjest ja siis üleval… Tunnikeste kaupa õnnestub natuke edasi venitada… aga ööund kokku ka üle 5 tunni pole juba ammu… Pealelõunaks olen ikka kohutavalt läbi omadega… Võimalik, et depressioon…

Kuidas oled abi saanud? Kas asi on leevenenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on uneprobleemid alates kevadest. Keskmiselt magan nädala sees öösel 3-5 tundi, vahel 1-2 tundi päeval ka. On olnud öid, kus olen maganud vaid 1 tunni. Ei uinu, siis ärkan öösel ja uuesti ei uinu jne.

Mul võttis ikka mitu kuud aega, et aru saada, et mul on raske depressioon ja mu unehäired on sellest põhjustatud. Ometi olen ma seda ülikoolis õppinud ja peaks haiguse ära tundma. Abi ei ole koroona tõttu veel saanud otsida. Minu teadmiste kohaselt võiks teemaalgatajale Valdoxan hästi sobida, aga paari päeva järel ei maksa muutust veel oodata.

Et siis võiksin veel mõne nädala proovida w? Täna magasin tundide kaipa. Tund magasin siis ärkasin siis jälle tund jne. Iga külje keeramise peale ärkasin. Agomelatiini olen kokku võtnud umbes kuu ja 50 mg 7 päeva.

 

Teema algataja

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 21:37; 13.10 20:43; 14.10 09:15; 14.10 15:57; 14.10 16:00; 15.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle depressiooni-asja harutasin enda jaoks lahti alles paar kuud tagasi. Mõnes mõttes tegi juba see kergemaks, et ma sain aru, mis toimub. Ootasin veidi, et kas läheb paremaks (kuna varem, kui nii raskeid meeleoluhäireid pole olnud, on iseenesest lõpuks paremaks läinud), aga ei ole läinud. Praegu pole kuskil 10 päeva olnud väga raske, enne seda oli kord nädalas 1-2 päevased rasked perioodid. Kavatsen kindlasti minna psühhiaatri vastuvõtule ja hakata antidepressante sööma, aga nagu ma ütlesin, siis koroona tuli vahele. Ei, ma ei oota, kuni nö. teine laine möödub, ma pean ise koroonast paranema.

Mina magasin täna öösel 3,5-4,5 tundi. Täpselt ei tea, kas uinusin 23 või 24, aga ärkasin 03.30… Vahel jään alles magama 03.30 paiku…

Kindlasti võta Valoxani veel paar nädalat, enne kui täiesti maha kannad selle ravimi. Võib olla, et ta ikkagi ei sobi sulle. Kas arst maksaanalüüse on kontrollinud ravi kestel?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 21:51; 14.10 10:09; 14.10 19:22; 14.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka tagantjärgi mõeldes mingit sorti depressioon, mis aastaid põhjustas unetust. Nüüd päädis see kuu aega tagasi ema surmaga(kõik mured olidki emaga seotud) ja kole küll öelda aga uni on veidike paranenud.
Unerohuks on Tenox ja lõpuks ei aidanud selle topeltannus ka. Nüüd mingil määral on hingel kergem aga samas teistmoodi raskem ja ma ei oskagi seda seletada…

Täna öösel magasin ka äärmiselt kehvasti. 23.45 jäin viivuks telekas ees magama ja sealt edasi ärkasin iga natukese aja tagant külma higiga kaetud(usu või tõesti seda tähtede retrogaardi värki tähetarkadelt).
Muidu piirdub une katkemine öösel 1-2 korraga aga täna oli teistmoodi. Mul on muidu just probleem sellega, et olen meeletult väsinud aga uinuda ei suuda. Tavaliselt võtab see 2-3h aega. Olen ma siis voodis, diivanil või ükskõik kus.
Peale ema surma on uinumise aeg lühenenud. Vb sellest eelnevast pidevast vaimsest väsimusest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 11:18; 14.10 17:09; 14.10 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magneesium on väga tähtis une jaoks. Kui seda ei võta siis läheb uni väga käest ära.

Kas olete näiteks melantoniini proovinud? Paljud kiidavad seda.

Alati tasub enne kõikvõimalikud süütumad preparaadid ära proovida kui nende päris unerohtude poole vaadata. Olen ka teatud perioodidel unerohtusid võtnud ja sellest tõesti tekib sõltuvus. Ära hakkasin jätma siis olin esialgu paljud ööd üleval aga mõne aja pärast läks paremaks.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle depressiooni-asja harutasin enda jaoks lahti alles paar kuud tagasi. Mõnes mõttes tegi juba see kergemaks, et ma sain aru, mis toimub. Ootasin veidi, et kas läheb paremaks (kuna varem, kui nii raskeid meeleoluhäireid pole olnud, on iseenesest lõpuks paremaks läinud), aga ei ole läinud. Praegu pole kuskil 10 päeva olnud väga raske, enne seda oli kord nädalas 1-2 päevased rasked perioodid. Kavatsen kindlasti minna psühhiaatri vastuvõtule ja hakata antidepressante sööma, aga nagu ma ütlesin, siis koroona tuli vahele. Ei, ma ei oota, kuni nö. teine laine möödub, ma pean ise koroonast paranema.

Mina magasin täna öösel 3,5-4,5 tundi. Täpselt ei tea, kas uinusin 23 või 24, aga ärkasin 03.30… Vahel jään alles magama 03.30 paiku…

Kindlasti võta Valoxani veel paar nädalat, enne kui täiesti maha kannad selle ravimi. Võib olla, et ta ikkagi ei sobi sulle. Kas arst maksaanalüüse on kontrollinud ravi kestel?

Käin ise synlabis kontrollimas maksa. Kuna arsti keeruline kätte saada tihtipeale. Aga aitähh asjaliku nõu eest sulle. Mõtlesin juba et lähen unekate peale tagasi aga üritan kasvõi hambad ristis veel mõne nädala ???? iseenesest uinun hästi aga peale öist ärkamist hakkab jama pihta

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 21:37; 13.10 20:43; 14.10 09:15; 14.10 15:57; 14.10 16:00; 15.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magneesium on väga tähtis une jaoks. Kui seda ei võta siis läheb uni väga käest ära.

Kas olete näiteks melantoniini proovinud? Paljud kiidavad seda.

Alati tasub enne kõikvõimalikud süütumad preparaadid ära proovida kui nende päris unerohtude poole vaadata. Olen ka teatud perioodidel unerohtusid võtnud ja sellest tõesti tekib sõltuvus. Ära hakkasin jätma siis olin esialgu paljud ööd üleval aga mõne aja pärast läks paremaks.

Ma kõik süütud ja mitte vähegi süütud asjad ära proovinud selle umbes 3 kuni 4 aastaga.

 

Teemaalgataja

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 21:37; 13.10 20:43; 14.10 09:15; 14.10 15:57; 14.10 16:00; 15.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magneesium on väga tähtis une jaoks. Kui seda ei võta siis läheb uni väga käest ära.

Kas olete näiteks melantoniini proovinud? Paljud kiidavad seda.

Alati tasub enne kõikvõimalikud süütumad preparaadid ära proovida kui nende päris unerohtude poole vaadata. Olen ka teatud perioodidel unerohtusid võtnud ja sellest tõesti tekib sõltuvus. Ära hakkasin jätma siis olin esialgu paljud ööd üleval aga mõne aja pärast läks paremaks.

Ma kõik süütud ja mitte vähegi süütud asjad ära proovinud selle umbes 3 kuni 4 aastaga.

Teemaalgataja

Sama siin. Lausa 6mg melatoniini korraga alla kugistanud. Rihkem ei suutnud neelata tablette.
Palderjan, trenn jms on proovitud.

Ma muidu olen tegelikult üsna “öökulli” eluviisiga. St, et mulle meeldib poole ööni üleval olla ja siis hommikul kaua magada. Aga no eks tööl on ka ju vaja käia ja laps tahab ka hoolt.
See on kindel, et enne kella 00 mul lihtsalt ei ole mõttet voodisse minna, sest siis vahin raudpolt kindlasti kella 02-3ni lage ja vähkren. Kui ma lähen kella 00-00.30 ajal, õnnestub magama jääda tunniga.

Ja nüüd selle depressiooni tunnistamise/avastamisega olen ma isegi enne südaööd magama jäänud. Imestus eneselegi.

Minu postituse point ongi see, et stress kuni ema surmani(tekkis mingil määral vabanemine) vaikselt sõi mind alateadlikult seest.

Ja muideks täna minu muidu nagu karuotina magav laps ka ärkas poole 5 aeg ja jäi vaevaliselt uuesti magama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 11:18; 14.10 17:09; 14.10 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magneesium on väga tähtis une jaoks. Kui seda ei võta siis läheb uni väga käest ära.

Kas olete näiteks melantoniini proovinud? Paljud kiidavad seda.

Alati tasub enne kõikvõimalikud süütumad preparaadid ära proovida kui nende päris unerohtude poole vaadata. Olen ka teatud perioodidel unerohtusid võtnud ja sellest tõesti tekib sõltuvus. Ära hakkasin jätma siis olin esialgu paljud ööd üleval aga mõne aja pärast läks paremaks.

Absoluutselt nõus, et kergemad abivahendid tuleb enne ära proovida. Magneesium mind ei aita, melatoniini pole proovinud. Aga kuna minu probleem tundub rohkem depressiooniga seoses olevat, siis ilmselt melatoniinist abi ei olekski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 21:51; 14.10 10:09; 14.10 19:22; 14.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magneesium on väga tähtis une jaoks. Kui seda ei võta siis läheb uni väga käest ära.

Kas olete näiteks melantoniini proovinud? Paljud kiidavad seda.

Alati tasub enne kõikvõimalikud süütumad preparaadid ära proovida kui nende päris unerohtude poole vaadata. Olen ka teatud perioodidel unerohtusid võtnud ja sellest tõesti tekib sõltuvus. Ära hakkasin jätma siis olin esialgu paljud ööd üleval aga mõne aja pärast läks paremaks.

Ma kõik süütud ja mitte vähegi süütud asjad ära proovinud selle umbes 3 kuni 4 aastaga.

Teemaalgataja

Sama siin. Lausa 6mg melatoniini korraga alla kugistanud. Rihkem ei suutnud neelata tablette.

Palderjan, trenn jms on proovitud.

Ma muidu olen tegelikult üsna “öökulli” eluviisiga. St, et mulle meeldib poole ööni üleval olla ja siis hommikul kaua magada. Aga no eks tööl on ka ju vaja käia ja laps tahab ka hoolt.

See on kindel, et enne kella 00 mul lihtsalt ei ole mõttet voodisse minna, sest siis vahin raudpolt kindlasti kella 02-3ni lage ja vähkren. Kui ma lähen kella 00-00.30 ajal, õnnestub magama jääda tunniga.

Ja nüüd selle depressiooni tunnistamise/avastamisega olen ma isegi enne südaööd magama jäänud. Imestus eneselegi.

Minu postituse point ongi see, et stress kuni ema surmani(tekkis mingil määral vabanemine) vaikselt sõi mind alateadlikult seest.

Ja muideks täna minu muidu nagu karuotina magav laps ka ärkas poole 5 aeg ja jäi vaevaliselt uuesti magama.

Mina panin postitustele sulle püstise pöidla. Mitte sellepärast, et su ema surm mind rõõmustaks, aga lihtsalt see unetuse/depressiooni teema puudutab mind kuidagi eriti sügavalt ja lein ei tee asju kindlasti lihtsamaks. Mõtlen su peale. Ja see jagatud mure värk ka – et tegelikult me ei ole ikka täiesti üksi. Väga mitte-Perekoolilikult aus tundub see kõik siin praegu…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 21:51; 14.10 10:09; 14.10 19:22; 14.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magneesium on väga tähtis une jaoks. Kui seda ei võta siis läheb uni väga käest ära.

Kas olete näiteks melantoniini proovinud? Paljud kiidavad seda.

Alati tasub enne kõikvõimalikud süütumad preparaadid ära proovida kui nende päris unerohtude poole vaadata. Olen ka teatud perioodidel unerohtusid võtnud ja sellest tõesti tekib sõltuvus. Ära hakkasin jätma siis olin esialgu paljud ööd üleval aga mõne aja pärast läks paremaks.

Ma kõik süütud ja mitte vähegi süütud asjad ära proovinud selle umbes 3 kuni 4 aastaga.

Teemaalgataja

Sama siin. Lausa 6mg melatoniini korraga alla kugistanud. Rihkem ei suutnud neelata tablette.

Palderjan, trenn jms on proovitud.

Ma muidu olen tegelikult üsna “öökulli” eluviisiga. St, et mulle meeldib poole ööni üleval olla ja siis hommikul kaua magada. Aga no eks tööl on ka ju vaja käia ja laps tahab ka hoolt.

See on kindel, et enne kella 00 mul lihtsalt ei ole mõttet voodisse minna, sest siis vahin raudpolt kindlasti kella 02-3ni lage ja vähkren. Kui ma lähen kella 00-00.30 ajal, õnnestub magama jääda tunniga.

Ja nüüd selle depressiooni tunnistamise/avastamisega olen ma isegi enne südaööd magama jäänud. Imestus eneselegi.

Minu postituse point ongi see, et stress kuni ema surmani(tekkis mingil määral vabanemine) vaikselt sõi mind alateadlikult seest.

Ja muideks täna minu muidu nagu karuotina magav laps ka ärkas poole 5 aeg ja jäi vaevaliselt uuesti magama.

Mina panin postitustele sulle püstise pöidla. Mitte sellepärast, et su ema surm mind rõõmustaks, aga lihtsalt see unetuse/depressiooni teema puudutab mind kuidagi eriti sügavalt ja lein ei tee asju kindlasti lihtsamaks. Mõtlen su peale. Ja see jagatud mure värk ka – et tegelikult me ei ole ikka täiesti üksi. Väga mitte-Perekoolilikult aus tundub see kõik siin praegu…

Eks ma ise tunnen ka nagu väikestviisi süümepiinu, et mu oma ema surm nii “vabastav” on. Nimelt viimased 10a oli ta alkohoolik ja vaikselt hävitas sisemiselt mind/mu pere ja tegi ka minust sõltlase(hale vabandus eksole).
Ja ega ma tegelikult lähedastega seda jagada ei julgegi…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 11:18; 14.10 17:09; 14.10 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kohe saan 32 ja päevarütm suht paigas kui välja arvata nädalavahetused. Siis patustan veits pikemalt voodis olemisega. Ja olen pmst kõik ära proovinud. Unerohud aitasid alguses. Aga sooviks miskit sellist mida iga õhtu võtta võiks ja mis sõltuvust ei tekita.

Trenni teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kohe saan 32 ja päevarütm suht paigas kui välja arvata nädalavahetused. Siis patustan veits pikemalt voodis olemisega. Ja olen pmst kõik ära proovinud. Unerohud aitasid alguses. Aga sooviks miskit sellist mida iga õhtu võtta võiks ja mis sõltuvust ei tekita.

Trenni teed?

Ikka teen. Mitte just profisportlase moodi aga enda tarbeks ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 21:37; 13.10 20:43; 14.10 09:15; 14.10 15:57; 14.10 16:00; 15.10 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-htp on teinud olemise rahulikumaks ja toonud parema une. Enam ei rähkle ega passi unetuna üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi äkki veel kimpus unetusega?

Olen käinud ubeuuringutel siis unerohtusid söönud ja olen ka mirtazateni proovinud ja võtsin 2 kuud seda. Unele mõjus aga muidu hakkas väga halb sellest rohust ja pidin katki jätma asja.

Nüüd kirjutati mulle valdoxani. 25 mg mõjus isegi natuke. Magasin oma 4 tundi jutti aga jäi ikka lahjaks ja nüüd katsetan neljandat õhtut järjest 50 mg aga mingit erinevust ei ole märgata võrreldes 25 milligrammiga.

Oskab ehk keegi veel miskit soovitada mis teile hästi mõjunud?

Olen insomniaga kimpus ona 3 aastat juba.

Võtan kampa! Minul on  unetuse probleemid juba aastaid, mis algasid laste sünniga ja öiste ärkamistega. Nüüd lapsed ei ärka enam öösiti, küll aga mina – nii kui mingi pingelisem päev on olnud, võin ka kell 2 öösel ärgata ja enam magama ei jää.

Viimaste aastate jooksul on olnud mitu kurba sündmust minu elus ning see on unetusele lisapõntsu andnud. Olen proovinud igasuguseid ravimeid, isegi antidepressante erinevaid, aga nii paradoksaalne kui see ka pole, siis ravimitega magasin veelgi halvemini. Ainsad ravimid, mis natukenegi aitasid, on Xanax ja Rivotril. Osade unerohtudega ei jäänudki magama, sama oli antidepressantidega.  Xanax ja Rivotril on aga suured sõltuvuse tekitajad ning seetõttu otsustasin ühel hetkel kõigest loobuda – selle aasta kevadel.

Esimesed ööd peale ravimitest loobumist olin peaaaegu unetu, edasi hakkas tasapisi asi paranema. Kirjutasid, et magneesium sind ei aidanud – pean ütlema, et suukaudne magneesium ka mind ei aidanud, vaid tegi ainult kõhu lahti. Magneesium lihtsalt ei imendu seedetraktist. Küll aga on mulle hästi mõjunud Mg-sooladega vannid. Kui sul on vann, siis soovitan soojalt. Magneesiumihelbeid saab Apothekast ja ka toidupoodides on Nurme magneesiumihelbeid saada. On küll kallis lõbu, aga ütlen ausalt, et mõjub äärmiselt rahustavalt ja uni on parem. Kui sul ei ole vanni, siis jalavanni saad ikka teha, ka see aitab. Magneesium imendub hästi ainult läbi naha.

Võin öelda, et alates ravimite ära jätmisest on mu uni paremaks läinud, rahustav Mg-vann on alati hästi mõjunud. Eks ikka tuleb ette ka pingelisemaid päevi ja siis kohe uni kehvem, aga ravimite lõksu enam sattuda ei taha, see keerab ajukeemia ikka täiesti sassi omadega.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Unetu