Esileht Ilu ja tervis Unetus, ärevus, antidepressandid

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Unetus, ärevus, antidepressandid

Postitas:

Tere

Olen unetuse ja ärevushäiretega kimpus olnud juba paar aastat ja soovin sellele lõpuks lahendust.
Lahkuminek ja sellega kaasnevad eraelulised probleemid on mind viinud punkti, kus pean arvatavasti abi otsima antidepressantidest. Majanduslikke raskusi ei ole, pigem on emotsionaalsed ja hingelised probleemid ja sellest tulenevad unetus ja ärevus.
Kõige rohkem ärevust ongi just õhtuti ja hommikuti ning öised ärkamised ja ärkvel olekud on väga ebameeldivad, mõtted kihutavad peas tohutu kiirusega.
Unerohtusid olen proovinud ja mingil määral ka aitavad, aga need tekitavad sõltuvust ja ärevust nad ikka ära ei võta. Väga ärevatel päevadel võtan pool tabletti 0,25 mg Xanaxit.

Kas keegi on antidepressantidega oma unerežiimi paika saanud? Millist antidepressanti olete kasutanud ja kui pikalt võtsite? Kardan neid antidepressante just kõrvaltoimete tõttu – üheks kõrvaltoimeks võib olla unetus, mille vastu ma just soovin võidelda!

Ootan vastuseid kõikidelt, kes on olnud hädas unetuse ja ärevusega, ning kuidas olete sellele probleemile lõpuks lahenduse saanud.
Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 07:26; 18.02 06:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitas antidepressant + antipsühhootikum (neuroleptikum) kombinatsioon.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain täpselt sama probleemiga: Cipralex ärevuse vastu ja õhtul väike kogus Mirtazapini une parandamiseks, minu arust alguses toimis päris hästi.

Aga ainus, milles saab kindel olla – igale inimesele mõjuvad AD-d erinevalt; otsuse teeb arst; ning kui esimesest variandist pole abi, siis tuleb järgmist skeemi proovima hakata. Igatahes jõudu ja ettevõtmist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:08; 03.02 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama probleem, aga pole julenud kuskile pöörduda. Tean, et need ravimid tekitavad sõltuvust ja ei taha neid võtma hakata. Ei oskagi midagi teha enam. Tahaks vabaneda sellest ärevusest ja unega on ka nii, et pean roppumoodi üritama (vastav hingamine, lõdvestumine, määrin õhtuti magneesiumuõli, rahustav muusika jne), siis võiks ööde kaupa üleval passida. Silmad on rasked, aga ei jää magama. Kui uinungi lõpuks, siis uni on katkendlik ja välja ei puhka.

Kui sinus on sellisel määral eneseusku ja tahtejõudu teha igal õhtul hingamist jne, on sul ka piisavalt jõudu sõltuvusest vabaneda, kui see peaks tekkima. Üldjuhul on ikka nii, et sõltuvust tekitavate ainete tarbimisel oled automaatselt psühhiaatri jälgimise all, et sõltuvuse tekkimisele kohe jälile saada, piir panna, üle saada. Vähemalt minul oli nii.

Magamatus ja süvenev depressioon on palju hullem valik, kui rohud, nii ütles minu arst.
Tänaseks olen vaba nii depressioonist kui väga pikalt kestnud unehäiretest, sõltuvust ka ei ole. Tõsi on, et iga ravim mõjub inimestele erinevalt ja õige selgitamiseks kulub teinekord aega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et need ravimid tekitavad sõltuvust ja ei taha neid võtma hakata.

Üldiselt, AD ei tekita sõltuvust, seda teevad unerohud ja rahustid. AD eesmärk on inimest ravida, unerohtudel ja rahustitel ajutist leevendust pakkuda. Muidugi ei ole AD-d probleemivabad, aga ise lõin plussid-miinused kokku, otsustasin nende kasuks ja sain abi. Ja kõik algab otsuset, et praegune olukord on liiga hull, et samamoodi jätkata, ja tuleb midagi muuta.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:08; 03.02 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen AD-sid tarvitanud kolm korda elus – ehk siis praegu on kolmas kord. Mingeid kõrvalmõjusid ei ole ma enda puhul täheldanud, mingit sõltuvust ka pole tekkinud. Aga abi olen varasemad korrad küll saanud. Ka praegu on enesetunne hea, unehäired on taandunud ja ilmselt ei teki ja järgi jätmisega proleemi, kui see aeg käes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan pigem seda sõltuvust, et ma pärast enam ei proovigi ise hakkama saada, sest tablettidega on lihtsam, kui selle maitse juba suhu saan. Või pole see ka tõsi?

D-de eesmärk on Sind ikkagi tevrkes ravida nii, et Sul ei olegi neid hiljem vaja.
Depeka ja ärevusega pole mingit mõtet punnitada ise hakkama saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan pigem seda sõltuvust, et ma pärast enam ei proovigi ise hakkama saada, sest tablettidega on lihtsam, kui selle maitse juba suhu saan. Või pole see ka tõsi?

Loomulikult võib tekkida sõltuvus nagu igast asjast ju. Kui oled saanud koos AD-ga rajale, siis ju hakkad analüüsima enda käitumist, reaktsioone jne, jne. Õpid ennast paremini tundma, kuidas saada hakkama emotsioonidega. Kui peaks hakkama peale rohtude võtmist jälle kruvima, mis võib ju vabalt juhtuda, siis võta seda kui proovikivi ja ütledki stopp aitab, ei enam.

Minul olid Ad võtmise ajal palju kõrvalmõjusid ja peale lõppu tuli paari 3 kuu möödudes kõik justkui korraga tagasi, nutsin ja olin ahastuses, et mida … aga siis ütlesingi stopp!
Mina kontrollin ennast ja läkski vaikselt üle. Rohkem pole probleeme olnud.

Vahel on vaja mitu korda elu jooksul tarvitada, mis ei tähenda sõltuvust ja samas ei tohi lootma jääda ainult neile.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…aitas välja puhata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on Unematist abi?
https://www.youtube.com/watch?v=Bf8ltRwFsnY&list=PL0AlCN23kmqwNdrJJh8Dprk3PaYqcKQAA&index=16

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei tekkinud antidepressantidest otseselt sõltuvust, selles mõttes, et oleks olnud kange isu neid võtta, aga väga tugevad võõrutusnähud olid ja kogu võõrutus võttis kaheksa kuud vaikset dooside vähendamist. Olid väga tugevad pearinglushood, peavalud, väsimus.

Ja ei aidanud need ka mind. Hakkasin võtma ärevuse vastu aga sain neist lisaks veel depressiooni, selles mõttes et need võtsid ära mult igasugused emotsioonid ja võime midagi nautida. Eriti hävitav mõju oli seksuaalsusele ja see pole siiani taastunud kuigi juba pool aastat on möödas rohtude võtmisest. Ja ei pruugigi taastuda, sest osadel inimestel ei taastugi.
Et jah. Mina prooviks neid ainult viimases hädas, kui kõik muud võimalikud variandid on ära katsetatud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et keegi pole siin ärevuse ja unetuse puhul soovitanud kõige lihtsamat abi – liikumist. Minul aitas just see, et hakkasin (esialgu hästi ettevaatlikult) trenni tegema ja lisaks jõusaalitrennile 2 x nädalas kõndima-kõndima-kõndima. Muidugi, kui sa pole harjunud füüsilise koormusega, tuleb sellega alustada ettevaatlikult, tõstes koormust 10% nädalas, mitte rohkem. Aga lõppkokkuvõttes sain oma hea une tagasi ilma ravimiteta. Tõsi, võtan regulaarselt magneesiumi ja piimhappebaktereid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et keegi pole siin ärevuse ja unetuse puhul soovitanud kõige lihtsamat abi – liikumist. Minul aitas just see, et hakkasin (esialgu hästi ettevaatlikult) trenni tegema ja lisaks jõusaalitrennile 2 x nädalas kõndima-kõndima-kõndima. Muidugi, kui sa pole harjunud füüsilise koormusega, tuleb sellega alustada ettevaatlikult, tõstes koormust 10% nädalas, mitte rohkem. Aga lõppkokkuvõttes sain oma hea une tagasi ilma ravimiteta. Tõsi, võtan regulaarselt magneesiumi ja piimhappebaktereid.

Olen teemaalgataja. Sinu mõtted-soovitused on väga head ja tänan ka kõiki teisi vastajaid!

Kirjutan nüüd, mis minuga vahepeal juhtunud on.
Proovisin siis ära arsti kirjutatud antidepressandid ja unerohud, mida sain mõned päevad võtta, ja tulemuseks oli see, et ma ei maganud enam silmatäitki öösiti (kuigi internetist lugesin nende unerohtude kohta, et mõjuvad hästi). Põhimõtteliselt tekkisid õudust tekitavad mõtted ja päeval käisin ringi nagu zombi, tujust ma ei räägigi – see oli alla igasugu arvestust. Ma ei saa aru, kuidas ma tööl üldse sain käia need päevad, täiesti magamata.

Ma saan aru küll, et antidepressantidega peab ootama mõned nädalad, aga ma ei suuda olla need nädalad nii, et ma silmatäitki ei maga! Väga õudsed ööd olid!!!
Liikumisega ma tegelen ja sport mulle meeldib, aga peaksin lihtsalt rohkem sellega tegelema – olen täiesti nõus. Kehakaaluga mul probleeme pole ning liikumine tekitab minus hea tunde küll.
Ja ostsin ka suure purgitäie magneesiumi juba ning üritangi nüüd magneesiumi abil ilma kangemate ravimiteta korda saada ennast.
Igatahes tunnen ennast ikkagi hetkel paremini kui nende õudsete päevade ajal, mil unerohtusid ja antidepressante kasutasin – ma olin siis hoopis keegi teine inimene.
Mulle tundub, et magneesiumist on ka abi juba. Võtan magneesiumtsitraati õhtuti enne magama minekut.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 07:26; 18.02 06:11;
To report this post you need to login first.

Huvitav, et keegi pole siin ärevuse ja unetuse puhul soovitanud kõige lihtsamat abi – liikumist. Minul aitas just see, et hakkasin (esialgu hästi ettevaatlikult) trenni tegema ja lisaks jõusaalitrennile 2 x nädalas kõndima-kõndima-kõndima. Muidugi, kui sa pole harjunud füüsilise koormusega, tuleb sellega alustada ettevaatlikult, tõstes koormust 10% nädalas, mitte rohkem. Aga lõppkokkuvõttes sain oma hea une tagasi ilma ravimiteta. Tõsi, võtan regulaarselt magneesiumi ja piimhappebaktereid.

Olen teemaalgataja. Sinu mõtted-soovitused on väga head ja tänan ka kõiki teisi vastajaid!

Kirjutan nüüd, mis minuga vahepeal juhtunud on.

Proovisin siis ära arsti kirjutatud antidepressandid ja unerohud, mida sain mõned päevad võtta, ja tulemuseks oli see, et ma ei maganud enam silmatäitki öösiti (kuigi internetist lugesin nende unerohtude kohta, et mõjuvad hästi). Põhimõtteliselt tekkisid õudust tekitavad mõtted ja päeval käisin ringi nagu zombi, tujust ma ei räägigi – see oli alla igasugu arvestust. Ma ei saa aru, kuidas ma tööl üldse sain käia need päevad, täiesti magamata.

Ma saan aru küll, et antidepressantidega peab ootama mõned nädalad, aga ma ei suuda olla need nädalad nii, et ma silmatäitki ei maga! Väga õudsed ööd olid!!!

Liikumisega ma tegelen ja sport mulle meeldib, aga peaksin lihtsalt rohkem sellega tegelema – olen täiesti nõus. Kehakaaluga mul probleeme pole ning liikumine tekitab minus hea tunde küll.

Ja ostsin ka suure purgitäie magneesiumi juba ning üritangi nüüd magneesiumi abil ilma kangemate ravimiteta korda saada ennast.

Igatahes tunnen ennast ikkagi hetkel paremini kui nende õudsete päevade ajal, mil unerohtusid ja antidepressante kasutasin – ma olin siis hoopis keegi teine inimene.

Mulle tundub, et magneesiumist on ka abi juba. Võtan magneesiumtsitraati õhtuti enne magama minekut.

Ju siis polnud ikka piisavalt tõsine probleem.
P.S. Ega ADd pole mingi võluvits, et võtad ühe tableti sisse ja kõik ongi korras.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin erinevaid unerohte ja rahusteid, kuid lõpuks aitas hommikul pool tbl ad zoloft ja õhtul seroquel. magasin 6-7 tundi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Unetus, ärevus, antidepressandid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.