Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Unetus 1. trimestril

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Unetus 1. trimestril

Postitas:

Tere
Soovin uurida, et kas kellelgi on veel unetust esinenud juba 1. trimestril?
Hetkel käimas 8. nädal. Ilmselt on see osaliselt seotud ärevusega (pole veel ämmaemanda visiidil käinud, uus olukord kehas, alateadlik hirm, et kas kõik on ikka korras jne) ja osaliselt ka hormonaalsete muutustega kehas (rasedushormoon pidi olema kuni 12.nda nädalani väga kõrge, eks see tekitab ka mingeid muutuseid, pärast ta normaliseerub).
Olen proovinud kõiki meetodeid, mis lubatud. Õhutan tube, enne ööd ruum hämar, käin jalutamas jne. Ka natukene palderjani võtnud. Aga und lihtsalt peale ei tule. Öö teises pooles vahepeal mingi pindmine uni ilmselt tekib, aga see pole piisav.
Olin niimoodi magamata 5 ööd ja 6ndal ööl olin füüsiliselt nii läbi, et magasin norsates. Nüüd käimas jälle 3. öö ilma uneta. Kas sellist asja võib esineda?
Kas keegi oskab nõu anda, mida teha? Kui kaua see kesta võib?
Melatoniinitablette tarvitada ei tohi, kuid kuidas on melatoniinispreiga, mille peal on kirjas,e t võiks raseduse ajal kasutada….
Olen täitsa hädas…. ja vastuste eest tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nii hull ei olnud, aga mõlema raseduse algusest lõpuni võitlesin rohkem või vähem unetusega. Mul oli küll pigem niipidi, et õhtul jäin normaalselt magama, aga siis mõne tunni pärast oli vaja WC-sse minna ning pärast seda võisin tunde uinumata üleval istuda. Aga NII magamata kui Sina oma kirjelduse põhjal ma siiski ei olnud, pigem sain und ikka keskmiselt 4-5-6 tundi öö kohta. Ühelgi muul ajal elus pole mind unetus vaevanud ja mõlema raseduse järel kohe pärast sünnitust – no küll oleks tahtnud magada! Aga siis ei lasknud enam laps …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa kirjeldad pigem minu III trimisterit, kus mitte miski ei aitand magada. Olin isegi 7 üleval ja siis sain 5/6 tundi puhata ja sama trall. Alguses olen olnud elav surnu, ehk ainult magaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 10 aastat unetustaaži. Esimene laps oli kehv magaja mitu aastat ning pärast seda oli mu sisemine kell nii rikkis, et järgmise 10 aasta jooksul ei olnud mul ühtegi ööd, kus ma oleks õhtust hommikuni maganud.

Kui probleeme on õhtuse magamajäämisega, siis seda on võimalik õppida. Minu tehnika käib umbes nii, et panen silmad kinni ja keskendun mingile täpile või punktile, mis silme ette tekib – vaatan seda ja lasen kõik mõtted endast mööda. Nõuab esialgu tohutut pingutust, et pähetulevaid mõtteid mitte edasi mõelda ja kiivalt seda olematut täppi vaadata. Ühel hetkel tunned, et mõtted lähevad täiesti segaseks, aga selle peale ei tohi ka mõtlema hakata, sest sealt edasi tulebki uni. Kui seda mõnda aega harjutada, siis saab õhtuti magama jääda 15 minutiga.

Kahjuks ei aita see une pinnapealsuse vastu. Ehk et tänu harjutamisele ja kroonilisele väsimusele võib küll õhtuti kiiresti magama jääda, aga see uni kestab umbes 3 tundi. Pärast seda hakkab üks pidev ärkamine-uinumine-unesegasus pihta ja kestab hommikuni. Selle aja jooksul näen umbes 10 erinevat unenägu ja hommikul ärgates on ka füüsiliselt selline tunne, nagu oleks öö otsa mööda unenägusid ringi jooksnud. 🙂

Minul katkestas iroonilisel kombel selle 10a unetuse teise lapse sünd ja öine imetamine. Laps ärkas küll ka 3-5 korda öösel üles, kuid imetamine tõstis melatoniini taset nii palju, et jäin imetamise ajal või kohe pärast seda uuesti sügavalt magama. Une kvaliteet muutus kordades paremaks. Kolmanda lapse ootus 2 aastat hiljem, tõi unetuse probleemid jälle pinnale, aga mitte nii hullusti.

Samuti soovitan hankida pimendava kardina ja tõsta toast välja kõik tulukestega asjad (telekad, laadivad mobiilid jms). Minul igatahes segab und ka digiboksil olev kellaajanäit, rääkimata läbi tavalise kardina paistvast tänavavalgustusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, minu ämmaemand just soovitas melatoniinitablette, öeldes, et hoiatus on peamiselt seetõttu, et rasedatega pole tehtud eraldi uuringuid. Mul ei olnud küll probleemi magamajäämisega, vaid uuesti magama jäämisega – kui öösel ärkasin (vetsu minekuks, köha pärast vms), siis sellele järgnes julgelt 2-3 h enne, kui lõpuks uuesti uinuda sain. Kuna seda juhtus lõpuks igal ööl mitu nädalat järjest, siis tekkis juba unevaegus. Pinnapealne uni on jah õudne nähtus.

3-4 õhtul järjest võtsin, ma arvan, et sai kokkuvõttes parem, ehkki varahommikune ärkamine oli vaevaline. Eile õhtul jätsin võtmata, täna ärkasin sellest hoolimata alles kuuest, aga reipamalt kui eile-üleeile.

Igatahes soovitan ämmaemandalt üle küsida, mida ta melatoniinist arvab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Kui tulevikus peaks kellelgi sama probleem olema, siis loodan, et saate sellest infost abi.
Probleem algas 7. nädalal suurest iiveldusest. Kuna mul iiveldas nii päeval kui öösel, jäi paar ööd täiesti magamata. Iiveldus möödus, kuid und enam öösiti peale ei tulnud. Olin järjest öid üleval ning hommikuks täielik zombie. Seda tunnet on võimatu kirjeldada… käid ringi ja oled nagu teises maailmas. Meeletu väsimus, kuid keha ei suuda magama jääda.
Kuna varem uneprobleemi olnud pole, tekkis suur mure ja stress. Hakkasin uurima lahendusi, kuid isegi kõik apteegis pakutavad variandid olid rasedatele keelatud (sest puuduvad uuringud).
Kõik elementaarse – tuuluta tube, õhtul hämar valgus, toast kõik tulukesed kustu, palderjan ja rahustav tee – proovisin loomulikult järgi, kuid sellised soovitused tunduvad antud probleemi korral rohkem narrimisena. Sest nendest polnud abi, vähemalt mitte alguses.
Meeleheites käisin isegi unearsti juures, mis oli täielik aja ja raha raiskamine – 90% rääkisin mina ja 10% tema juttu oli, et ma võtaks ühe korra mingit rahustit, mis aitaks mul magama jääda ja ehk siis sealt edasi juba keha harjub ja jääb ise magama. Kui mitte, siis vaatame edasi.
Täieliku zombiena (ligi 2 nädalat intensiivset unepuudust) olin valmis seda juba kaaluma, kuid ÕNNEKS keeldus perearst rahustit välja kirjutamast. Aitäh talle!
Mis mind aitas väga palju – helistasin suures mures ka raseduskriisinõustajale, kes ütles kuldsed sõnad – ära tähtsusta und üle. Unepuudus segab sind, aga mitte kõhubeebit – temal on oma unetsükkel. Sama kordas ka ämmaemand. Mõlemad soovitasid teemat IGNOREERIDA. Ja seda oligi vaja kuulda, mitte et hakka aga rahusteid võtma…
Eesti keeles googeldades ma päris sarnast juhtumit ei leidnud (et juba 1. trimestril hakkab unepuudus pihta – enamasti ikka raseduse lõpupoole), kuid ingliskeelsetes foorumites kurtsid osad rasedad sama asja. See ka kergendas veidi südant – et ma pole ainuke.
Oli üks asi, mida ma ei jõudnud küll ise proovida, kuid mis tundus lahendusvariantidest kõige mõistlikum – melatoniinisprei. Selle infolehel on kirjas, et võib rasedana kasutada. Kui probleem ei oleks ära lahenenud, siis oleksin ilmselt seda katsetanud. Ämmaemand oleks seda ka lubanud.
Mõned kuud hiljem saan öelda, et olukord on paranenud. Kuigi mul pole siiamaani olnud ühtegi ööd, kus ma üle 4 tunni järjest suudaks magada (uni toimub jupikaupa), on keha siiski oma unerutiini loonud. Ärkan lihtsalt öösel sageli üles, uni on kõvasti pindmisem ja ma mäletan ka unenägusid. Kuid hommikuti enam sellist väsinud zombie tunnet ei ole. Kuna mul ei jää muud üle, siis ma aktsepteerin sellist uut katkendliku une rutiini. See on kõik hea asja nimel.
Öörutiin on mul hetkel selline, et kuskil kella 22 ajal jäävad igale poole ainult hämarad tuled. Tuulutan tuba vahetult enne magamaminemist. Toas olen likvideerinud igasugused tulukesed. Ning enne und teen kas magneesiumi jalavanni või määrin jalgu magneesiumiõliga. Algselt magan u 2-3 h ja siis hakkab teatud aja tagant ärkamine. Vahetan poosi ja uinun uuesti ning sama asi kordub.
Kasutan ka Lumie merekohinaga kella, see kuidagi rahustab ja suigatab uuesti unne.
Seda kõike läbi kogenuna ütleks nii – kui teil pole varem uneprobleemi esinenud ning see avaldub just raseduse ajal, siis teatke, et asi läheb ajaga paremaks. Teie keha reageerib rasedusele, hormoonide suurele muutusele jne selliselt. Üks soovitus veel – kui teil on just tekkinud selline uneprobleem ning iga väiksemgi hääl, valgus jms teeb asja ainult hullemaks, siis soovitan teil esialgu ajutiselt kaaslasest eraldi magada – kuni saavutate mingi uue unerütmi.
Panin selle kõik kirja seetõttu, et loodetavasti on kellelgi sellest kunagi abi. Teatke, et te ei ole ainukesed ja see on NORMAALNE! Igaühe keha reageerib rasedusele isemoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Unetus 1. trimestril

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.