Esileht Ajaviite- ja muud jutud Unistamise teema – millised arengud teie kodukandis on teile olulised?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Unistamise teema – millised arengud teie kodukandis on teile olulised?

Postitas:
Näkineid

Minu arvates peaksid kõik lasteaiad ja põhiharidus olema eesti keelsed. Lasteaedades ja koolides peaks olema korralik tervislik toit. Vegan toit peaks ka valikus olema või taimetoidu päevad. Ühistranspordiga olen Tallinnas rahul ja punaste rattateedega ka, kuigi saaks paremini. Tore, et üldse tehti. Ühistranspordiga ja jalgrataste-tõukeratastega liiklemine tuleks teha võimalikult mugavaks, et ka lapsed saaksid turvaliselt ja mugavalt liigelda ilma, et vanemad peaksid neid autoga igale poole viima.

Mis teie jaoks olulised teemad on ja mida enda kodupiirkonnas muudaksite?

+11
-12
Please wait...

Postitas:
karmauhh

<p style=”text-align: left;”>Igasugu vegan-, taimetoidu- ja muid toitumishäireid promov tsirkus tuleks koolides ja lasteaedades rangelt keelata. Kodus kahjuks ei saa vanemaid takistada lapsi kahjustamast, aga vähemalt õppeasutuste toit peaks olema mitmekesine, tervislik ja sisaldama kõiki toidugruppe. Mõne lapse jaoks on lasteaed ja kool ainsad kohad, kus ta normaalset sööki sööb või üldse näeb, et korralik toit ka eksisteerib. Kohe tuleks lõpetada igasugune veidrik-vanemate terror stiilis minu lapsele ei tohi anda, liha, ei tohi anda kommi, ei tohi anda piima juua jne jne. Kodus veiderdage, kui tahate, lasteaias ja koolis saagu aga laps korralikult süüa.</p>

+23
-12
Please wait...

Postitas:
mukk77

Mina küsiks juhiluba neilt, kes sõidavad punastel rattateedel vastassuunas.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
km70

Kõtt, poliitik.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Pilveke1

Et lasnamäel oleks rohkem eestikeelseid koole. Hetkel mul lähedal kõik vene koolid ja tuleb laps panna 2 km kaugusele kooli. Natule ebaaus eestikeelsete laste suhtes. Lasnamäel vaid 2 eesti kooli, samas elab lasnamäel väga palju eestlasi. Siin mõeldakse vaid venelastele.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
nätakas

Mul pole linnagi – üks unistus võiks see olla, et kõik inimesed, kes poliitilistel teemadel sõna võtavad, ei unustaks muud Eestit peale linnade. Nagu tõsiselt. Aga muidu tahaks oma majani korralikku teed.

+10
0
Please wait...

Postitas:
piilur

Jah, haridus peab olema nullist eestikeelne. Hetkel tuleb progejate perekondi siia idast ja läänest, mis on iseenesest tore- maksavad kõrgeid makse ja hoiavad majandust ülal. Nad tahavad ka ise et nende lapsed õpiksid eesti keele emakeele tasemel ära ja neil kõigil peaks olema selleks võimalus.

Rattateed Tallinnas mulle meeldivad, kus vähegi võimalik, on need maha joonitud. Pirita promenaadi võiks veel korrastada- need jubedad betoonkärakad maha lõhkuda ja roostes piirded värskemate vastu vahetada.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
tervist

Minu arvates peaksid kõik lasteaiad ja põhiharidus olema eesti keelsed. Lasteaedades ja koolides peaks olema korralik tervislik toit. Vegan toit peaks ka valikus olema või taimetoidu päevad. Ühistranspordiga olen Tallinnas rahul ja punaste rattateedega ka, kuigi saaks paremini. Tore, et üldse tehti. Ühistranspordiga ja jalgrataste-tõukeratastega liiklemine tuleks teha võimalikult mugavaks, et ka lapsed saaksid turvaliselt ja mugavalt liigelda ilma, et vanemad peaksid neid autoga igale poole viima.

Minu jaoks on oluline, et ametnikud oleksid ausad. “joogid autosse” stiil on lubamatud. Rahadega sahkerdamine või lausa varastamine on lubamatu. Ja lisaks peaksid ametnikud täitma seadusi. Teadma põhiseadust ja teisi seadusi ja mitte mõtlema enda omi välja, et mõnes kohustusest mööda hiilida. Kõige olulisemaks pean, et ühist raha kasutatakse ausalt ja otstarbekalt.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
keithy

<p style=”text-align: left;”>Igasugu vegan-, taimetoidu- ja muid toitumishäireid promov tsirkus tuleks koolides ja lasteaedades rangelt keelata. Kodus kahjuks ei saa vanemaid takistada lapsi kahjustamast, aga vähemalt õppeasutuste toit peaks olema mitmekesine, tervislik ja sisaldama kõiki toidugruppe. Mõne lapse jaoks on lasteaed ja kool ainsad kohad, kus ta normaalset sööki sööb või üldse näeb, et korralik toit ka eksisteerib. Kohe tuleks lõpetada igasugune veidrik-vanemate terror stiilis minu lapsele ei tohi anda, liha, ei tohi anda kommi, ei tohi anda piima juua jne jne. Kodus veiderdage, kui tahate, lasteaias ja koolis saagu aga laps korralikult süüa.</p>

Minu meelest tuleks keelustada räige liha ja loomsete toodete ülesöötmine lastele. Praeguses tavapärases koguses liha põhjustab hilisemas elus vähkkasvajaid ja veresoonkonna haigusi, see on teada kõikidele toitumissoovituste koostajatele, aga info vajaks rahva seas palju laialdasemat levitamist.

+9
-10
Please wait...

Postitas:
annianni

Jah, haridus peab olema nullist eestikeelne. Hetkel tuleb progejate perekondi siia idast ja läänest, mis on iseenesest tore- maksavad kõrgeid makse ja hoiavad majandust ülal. Nad tahavad ka ise et nende lapsed õpiksid eesti keele emakeele tasemel ära ja neil kõigil peaks olema selleks võimalus.

Arvad? Mina olen ühes vanemate fb grupis, kus aktiivsed just need siia kolinud välismaalastest lapsevanemad ja ikka otsitake inglisekeelset lastehoidu, -sõime, -aeda ja muidugi kooli. Või siis vähemalt klassi (inglise kolledži ib). Jah, pannakse muidugi ka eesti ja venekeelsetesse, aga saan aru, et enamjaolt siiski sp, et soovitud lasteasutustes pole piisavalt kohti.

Rattateed Tallinnas mulle meeldivad, kus vähegi võimalik, on need maha joonitud. Pirita promenaadi võiks veel korrastada- need jubedad betoonkärakad maha lõhkuda ja roostes piirded värskemate vastu vahetada.

0
0
Please wait...

Postitas:
astorias

Vegantoit on su kodukoha arenguks nii vajalik?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Punkar

Ühistranspordivõrgustiku tihendamine maapiirkonnas. Ei tahaks et kogu pere sõltub autost.

+7
0
Please wait...

Postitas:
angie

ei tohi anda kommi, ei tohi anda piima juua jne jne. Kodus veiderdage, kui tahate, lasteaias ja koolis saagu aga laps korralikult süüa.

Komm ja piim on korralik toit?

+4
-4
Please wait...

Postitas:
karmauhh

Piim on korralik jook ja komm on magustoit. Mõlemad kasulikud ja vajalikud.

Tundub, et sina oledki hoiatav näide minu kommentaarist — kui kool ja lasteaed toitumishäirete propagandale alla jäävad, kasvavad üles inimesed, kes ei tea, mis on piim ja komm. Lisaks jääb aju toitainepuudusesse ja kannatab muuhulgas ka võime loetud tekstidest korrektselt aru saada.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
maarjaline

minul mure külatee turvalisusega (on ette tulnud “õnnelikke” õnnetusi), valla käest selget vastust pole saanud, lihtsalt lõpetasid suhtluse “laue pealt”, mõnda teist sama valla küla ehitatakse ja arendatakse  kogu aeg

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kiira

Tundub, et sina oledki hoiatav näide minu kommentaarist — kui kool ja lasteaed toitumishäirete propagandale alla jäävad, kasvavad üles inimesed, kes ei tea, mis on piim ja komm. Lisaks jääb aju toitainepuudusesse ja kannatab muuhulgas ka võime loetud tekstidest korrektselt aru saada.

Mida kasuliku saab laps kommist?

+3
-4
Please wait...

Postitas:
piilur

Minu jaoks on oluline, et ametnikud oleksid ausad. “joogid autosse” stiil on lubamatud. Rahadega sahkerdamine või lausa varastamine on lubamatu. Ja lisaks peaksid ametnikud täitma seadusi. Teadma põhiseadust ja teisi seadusi ja mitte mõtlema enda omi välja, et mõnes kohustusest mööda hiilida. Kõige olulisemaks pean, et ühist raha kasutatakse ausalt ja otstarbekalt.

Õige! Partei, kes oma promoks – kampaaniate korraldamiseks, uudiste kanalite ülalpidamiseks ja lihtrahva lollitamiseks kasutab venemaalt saadud raha, tuleks valimistelt kõrvaldada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
mainstreamer

Elan Harjumaa rikka valla äärealal. Krunt sai valitud selle järgi, et bussipeatus oleks lähedal ja ise lapsed liikuma saaks. Reaalsus on see, et koolibussiga kella 8-ks kooli minemiseks peaks laps kell 7 teele asuma, sest buss teeb enne kooli jõudmist tõelise “õpi tundma oma koduvalda” tiiru. Tavabusside sõiduplaan on samuti üsna hõre.

Soovin vald paneks käima väiksemaid koolibusse ja tekitaks rohkem ja paremini läbi mõeldud liine. Või siis muudaks tihedamaks tavalise ühistranspordi graafiku – hetkel on laste koolist tulemise ajal graafikus paritunnised augud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Alfa

Ma pakun, et päris mitut asja saab:

– kiired süsivesikud, mis on lapse ajule ja rabelevatele lihastele äärmiselt vajalik

– sära silmadesse ja mõnutunde südamesse

– magusa maitse suhu

Pole see komm mingi mürk, olge nüüd ikka mõistlikud ja ärge keerake vinti üle.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
seliiina

Seda küsimust oleksid pidanud küsima kõik kandidaadid enne valimiste algust oma ringkonnalt! 🙂  (ülinaiivne maailmanägemine, tean)

+2
0
Please wait...

Postitas:
BeataRatsanik

Mereäär oleks jalutamiseks vaba ja mitte “vaba” #viimsi kehtib kogu eesti kohta

+1
0
Please wait...

Postitas:
kerstin84

minul mure külatee turvalisusega (on ette tulnud “õnnelikke” õnnetusi), valla käest selget vastust pole saanud, lihtsalt lõpetasid suhtluse “laue pealt”, mõnda teist sama valla küla ehitatakse ja arendatakse kogu aeg

Ühinen, meil sama mure. Kas ka Kiili vald?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kiira

minul mure külatee turvalisusega (on ette tulnud “õnnelikke” õnnetusi), valla käest selget vastust pole saanud, lihtsalt lõpetasid suhtluse “laue pealt”, mõnda teist sama valla küla ehitatakse ja arendatakse kogu aeg

Ühinen, meil sama mure. Kas ka Kiili vald?

Kiili vallas on ju puhta tuksis. Kiili alevikus remonditakse teed, mis just valmis sai, aga muud teed on juba eluohtlikus seisus. Absurd, mis siin toimub.

0
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Valisin samu, kes praegu võimul. Valimisliit, suurem osa on (olnud) reformierakondlased ja isamaalased, kui mälu usaldada.
Meie elukohas, mis jääb napilt Harjumaalt välja, on tõesti hästi. Kuigi oleme oma maakonna jaoks absoluutne ääremaa, kolgas. Koolibuss käib lähedale. Tee majani (üksik nn metsatalukompleks) aetakse regulaarselt lahti. Seal elatud 26 aasta jooksul on kaks korda talvel sahk jäänud tulemata. Muidu on hommikul kella 7 paiku alati tee puhas. Jäätmekonteinerid paigutati külasse umbes 2 kuud pärast vastavat taotlust. Teed külas asfalteeriti korralikult üle-eelmisel aastal, ennegi olid kenasti sõidetavad. Kusjuures külavaheteed on vägaväga palju kilomeetreid, kuigi talusid vähe, sest on päris hajaküla. Kaks korda suve jooksul niidab vald külatee servi, et see ei võsastuks ega võsa piiraks nähtavust, kasvavad pisipuud ei rikuks teekatte servi.
Vald on ka eraldanud külale jupi vallale kuulunud maad, kus saab pidusid korraldada või niisama üritusi, näiteks spordipäevi, jaanituld või raamatuvahetust või saavad noored teinekord niisama seal käia võrku tagumas, pinksi mängimas või kasvõi grillimas.
Sooviksime, et Harjumaa lähima kooli koolibuss kilomeetrikese-poolteist maakonna piiri ületaks, lähikülade koolilapsevanemad oleksid nõus selle eest ka maksma. Aga kahjuks ei. Küla eestseisus suhtles kooliga, aga vastus oli külm. Ehk pärast valimisi suhtlevad ehk valdade tasemel. Meil on põhikool, Harjumaal gümnaasium. Kahjuks see poolteist kilomeetrit kuni selle gümnaasiumi koolibussi peatuseni ei ole suur osa kooliaastast ehk talvel kõnnitav. On kilomeeter läbi lume väga suure maantee servas, kus ühel pool on lume all sügav kraav ja teisel pool kõndijast meetri kaugusel reka reka järel. Kottpimedas maantee servas. Eks inimesed koopereeruvad laste kooli viimiseks seni ja niikuinii paljud käivad Tallinna tööle, siis lapsedki seal gümnaasiumis.
Aga kindlasti suur tänu meie vallale, et neid jätkub ka tõsise servaküla jaoks nii palju tähelepanu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
angie

Piim ei ole jook, veel vähem kasulik ja vajalik. Vajalik ja kõige parem jook on vesi.

Komm kasulik ja vajalik?? No comments.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
angie

kasvavad üles inimesed, kes ei tea, mis on piim ja komm. Lisaks jääb aju toitainepuudusesse ja kannatab muuhulgas ka võime loetud tekstidest korrektselt aru saada.

Mu laps teab väga hästi, mis on piim – ta nimelt vaevles alati kõhuvalude käes, kui piima anti lasteaias.

Komm nüüd küll ajutegevuseks vajalik pole. Inimene ei vaja üldse rafineeritud suhkrut täisväärtuslikuks toitumiseks.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
angie

Ma pakun, et päris mitut asja saab:

– kiired süsivesikud, mis on lapse ajule ja rabelevatele lihastele äärmiselt vajalik

– magusa maitse suhu

Pole see komm mingi mürk, olge nüüd ikka mõistlikud ja ärge keerake vinti üle.

Peale selle katkised hambad, suhkrusõltuvuse ja halvad toitumisharjumused koos liigse kehakaaluga.

Vajalikud ja tervislikud suhkrud ning kiired süsivesikud saab laps kätte puuviljadest.

Komm pole mürk (kuigi valget suhkrut on nimetatud ka kaasaja kõige rohkem terviseprobleeme tekitavaks aineks), aga väita, et tegu on inimesele hirmus vajaliku toiduga, on äärmiselt rumal.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
järv

Ja nii õpitakse maast madalast, et preemia, tunnustus ja lohutus on seotud söömisega. Nii kui tuju on paha, minnakse nosima, selle asemel, et halva tuju põhjusega tegeleda. Tulemuseks psühholoogiliselt nõrk inimene. Selle jama kõrval on meie riigi 50% kodanike ülekaalulisuse probleemid täitsa teisejärgulised.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
koeradkassid

päris haige kommentaar. õnneks  nüüd hakatakse vaikselt palju rohkem rääkima liha ja piimatoodete jms kahjulikkusest inimese tervisele. ma olen õnnelik ja rahul taimsel toidul ja tervis on suurepärane. kui kunagi lapse saan, temale ka seda 90% ulatuses poes müüdavat s*tta ei anna. tundub, et see inimene ei tea mitte midagi tervislikust toitumisest… mingid sardellid ja viinerid ei ole tervislik toitumine. ja toiduga premeerimine… ei kommenteeri. nõustun sellega, kes ütles, et see kasvatab ülekaalulisi inimesi ja tekitab toidusõltuvust, sest see on tõsi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Kõige olulisemad mu jaoks ongi korralikud sõidu-ja kergliiklusteed ja hea bussiühendus.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Unistamise teema – millised arengud teie kodukandis on teile olulised?