Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 336 )

Teema: Universaalpakett

Postitas:
Kägu

minul viimased kuud börsiga olnud 200+ arved, nüüd UTga tuli 87 eurot ???? tarbimine ikka sama suur, mõnikümmend kW kõikumised sõltuvalt kuust. kaalun tõsiselt elektriga kütma hakkamist, tundub odavam kui praegune ahiküte ????

kella ei vaadanud ka börsika ajal. pesu pesen siis, kui vaja. öösiti magan, mitte ei pese pesu ega tee süüa. neil inimestel, kes oma elektritarbimist odava börsi järgi sätivad, on tõenäoliselt kõvasti rohkem vaba aega. ei ole tore ärgata ja avastada, et duši alla ei saa, kuna ei jaksanud kella kaheni ärkvel olla, et boiler sisse lülitada ????

Boileri saab sisse lülitada taimeriga, ei pea tõusma:D

kuidas sa paned taimeri boilerile, mis on elektrikapis eraldi kaitsme all, nagu ohutusreeglid ette näevad, mille pistikuga seinas?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka võrgutasul on erinevad paketid.

Võrgutasu paketi ma vaatasin ka nüüd täna üle ja vahetasin välja. Varem olin võrk1, nüüd võrk 4.

Varem tarbisin vähem, sest siis ei olnud ei pesumasinat ega soojuspumpa, pesu pesin pesumajas, tuba kütsin ahjuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul viimased kuud börsiga olnud 200+ arved, nüüd UTga tuli 87 eurot ???? tarbimine ikka sama suur, mõnikümmend kW kõikumised sõltuvalt kuust. kaalun tõsiselt elektriga kütma hakkamist, tundub odavam kui praegune ahiküte ????

kella ei vaadanud ka börsika ajal. pesu pesen siis, kui vaja. öösiti magan, mitte ei pese pesu ega tee süüa. neil inimestel, kes oma elektritarbimist odava börsi järgi sätivad, on tõenäoliselt kõvasti rohkem vaba aega. ei ole tore ärgata ja avastada, et duši alla ei saa, kuna ei jaksanud kella kaheni ärkvel olla, et boiler sisse lülitada ????

Boileri saab sisse lülitada taimeriga, ei pea tõusma:D

kuidas sa paned taimeri boilerile, mis on elektrikapis eraldi kaitsme all, nagu ohutusreeglid ette näevad, mille pistikuga seinas?

Din liistu programmkell on see asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka võrgutasul on erinevad paketid.

Võrgutasu paketi ma vaatasin ka nüüd täna üle ja vahetasin välja. Varem olin võrk1, nüüd võrk 4.

Varem tarbisin vähem, sest siis ei olnud ei pesumasinat ega soojuspumpa, pesu pesin pesumajas, tuba kütsin ahjuga.

Mina tunnen huvi, et kas käitusid Elektrilevi “soovitan” järgi?
Plaanisin ka selle paketi välja vahetada (olin võrk 2, nüüd soovitati võrk 2 kuutasuga), aga jäin kahtlema. Tšatt täna ei tööta, küsida saaks alles edmaspäeval (no ega nüüd nii hirmkiire ole ka).
Mida teada tahan on see, et andmed näitavad ju minu reaalseid tarbimisi ja vajadusi, eks? Mitte mingeid üldisi? Meil tööstusvooluga päris palju tegemist, ei tahaks uue paketiga liitudes avastada, et saag ei tööta, keevitusaparaat on tumm ja korgid läbi kärssanud. Saan aru, et võhiklik küsimus, aga tahaks kindel olla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunnen huvi, et kas käitusid Elektrilevi “soovitan” järgi?

jah, ma võtsin selle, mis oli soovitatud, samas ma vaatasin, et ka Võrk 5 pakett oleks mulle idee poolest sobinud, aga eelistasin ise ka siiski jääda selle juurde, mis oli soovitatud.

Paketivahetus jõustub alates järgmisest kuust, mitte kohe, nii et kui tahad vahetada, siis pole vahet, mis ajal novembrikuus sa seda teed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen UTga rahul. Võrreldes septembriga oli arve ca 70.- väiksem, kuigi okt. algul lülitasime ka soojuspumba sisse. Augustiga võrreldes lausa 110.- madalam. Boileriga mängida polnud võimalik, aga muidu jälgisin tunnihindu pidevalt. Nii siiber sai! Kauem poleks tõesti suutnud.

Mis mõtet on võrrelda augustiga? Mistahes paketti kasutades on ju augustiga võrreldes odavam. Kui päriselt aru tahad saada, kas UT on odavam, tuleb ikka sama kuu börsihinnaga võrrelda (võta nt see päeva keskmine, mille alusel me kõik teadmatusest makime aastaid).

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tunnen huvi, et kas käitusid Elektrilevi “soovitan” järgi?

jah, ma võtsin selle, mis oli soovitatud, samas ma vaatasin, et ka Võrk 5 pakett oleks mulle idee poolest sobinud, aga eelistasin ise ka siiski jääda selle juurde, mis oli soovitatud.

Paketivahetus jõustub alates järgmisest kuust, mitte kohe, nii et kui tahad vahetada, siis pole vahet, mis ajal novembrikuus sa seda teed.

Selge, tänan!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võta nt see päeva keskmine, mille alusel me kõik teadmatusest makime aastaid

Miks selle peaks võtma võrdluseks? Ma kasutasin elektrit ikka kindlatel kellaaegadel ja täpse tunni maksumuse ajal, pole EE klient ja ei maksnud kunagi mingit keskmist. Ainult EE-l oli selline arvestus ja ka see lõppes 1. septemriga ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võta nt see päeva keskmine, mille alusel me kõik teadmatusest makime aastaid

Miks selle peaks võtma võrdluseks? Ma kasutasin elektrit ikka kindlatel kellaaegadel ja täpse tunni maksumuse ajal, pole EE klient ja ei maksnud kunagi mingit keskmist. Ainult EE-l oli selline arvestus ja ka see lõppes 1. septemriga ära.

Mina olen 220Energia klient ja minu börsipakett oli täpselt samamoodi päeva keskmise alusel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võta nt see päeva keskmine, mille alusel me kõik teadmatusest makime aastaid

Miks selle peaks võtma võrdluseks? Ma kasutasin elektrit ikka kindlatel kellaaegadel ja täpse tunni maksumuse ajal, pole EE klient ja ei maksnud kunagi mingit keskmist. Ainult EE-l oli selline arvestus ja ka see lõppes 1. septemriga ära.da

Mina olen 220Energia klient ja minu börsipakett oli täpselt samamoodi päeva keskmise alusel.

minu 220 oli igatahes tunnipõhine börsihind. mu meelest oli EE ainus, kes päeva keskmist kasutas

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli Alexela börs ja ei mingit keskmist. Oligi ainult EE probleem. Alates septembrist oli ka neil tunnipõhine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Din liistu programmkell on see asi.

Käis elektrik – rohkem muude asjade pärast – ja selle eest oleks tahtnud 100+ € ligikaudu (vigurid+töö). Millal oleks ära tasunud (siis olin börsipaketil)? Loobusin. Nüüd UT ja pole nii ehk naa vahet.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin börsile. Bolieri sättisin elektrikellaga öisele ajale. Pesu pesen soodsamajal ajal. Rohkem elektrihinda ei jälgi.

KWt tuli oktoobris u 19 eurot koos käibega. UT-l vist sama.

Võiks ju üle minna, aga novembris ei läinud ja eks näis, mis edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UT-l vist sama.

UT oli oktoobris börsist kallim, eriti kui sa osa elektrit öösel tarbisid. Kui öösel ei kasuta üldse, vaid kasutad ainult tipuaegadel hommikul enne tööd ja õhtul pärast tööd, siis oli börs kallim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UT-l vist sama.

UT oli oktoobris börsist kallim, eriti kui sa osa elektrit öösel tarbisid. Kui öösel ei kasuta üldse, vaid kasutad ainult tipuaegadel hommikul enne tööd ja õhtul pärast tööd, siis oli börs kallim.

Ma ikka arvutasin arve järgi. Võib-olla valesti 🙂

Elekter 204,092 kWh. Päev, kogus 78,197. öö, kogus 125,895. Kuutasu 0,33€/kuus 0,33 €.

Summa kokku 28,57 €. Selle liitsin otsa: Riigipoolne elektrienergia hinna hüvitis -10,20 €.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka arvutasin arve järgi. Võib-olla valesti

Mul olid arve peal keskmised hinnad koos käibekaga kirjas. Päeva keskmine oli mingi 1 sent kallim kui UT, öö keskmine oli 14 senti mingi komakohaga, seega umbes 6 senti odavam.

Kui sul on öö kogus suurem, siis oktoobris said vähemalt öösiti elektrit kindlasti odavamalt kui UT. Päeva osas sõltub sellest, mis kell sa tarbisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see börsihinna keskmine on?  Sama kui minna poodi vorsti ostma kõikide müügil olevate vorstide keskmise hinnaga?

Kes sellist vorsti (või elektrit) üldse müüb ja ostma läheb?

Poes saad soodushinnaga vorsti võtta, aga börsilt odavamat elektrit ei saa valida? Sul on vaja tippe tarbida, on vaja panna pesumasinad või boiler kell 09 ja kell 19, ei saa kell 11, 17 või 21 tööle  panna?

Ja kuidas pärast seda keskmist üldse võrdlusesse võetakse? Et kas poes kommipakki või vorsti võrdled nii kunagi we? Keegi arvestab sulle mingi kõigi kommipakkide keskmise ja siis annab 1 sent odavama sulle… Ja sa oled õnnelik? Kui kõrval on kollase soodushinnaga kommid (ja elekter börsil) 2-3 x odavamad…

Börsihinna keskmine on minu jaoks sama idiootne asi, kui kõigi vorstide keskmine hind poes. Ja ma ei saa aru, mis sellega peale hakata?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börsihinna keskmine on minu jaoks sama idiootne asi, kui kõigi vorstide keskmine hind poes. Ja ma ei saa aru, mis sellega peale hakata?

Vaata, kui kuu lõikes on börsihinna keskmine (näiteks öö börsihinna keskmine) madalam kui universaalteenuse hind, siis selle järgi sa saad 100% kindlalt öelda, et börsihind on sel perioodil olnud odavam kui UT.

Päeva keskmisega on jah keerulisem, sest see võib olla näiteks 22 senti, aga kui sina kogu aeg oled jälginud kellaaegasid ja valinud madalama hinnaga ajad, siis oled saanud soodsamalt. Samas kui sa oma kohvi keedad iga päev sel tunnil, kui elekter on 50 senti, siis pole sul sellest teadmisest tõesti kasu, et kuu keskmine oli palju madalam.

Päris idiootne börsihinna keskmine siiski ei ole. See annab aimu umbes sellest suurusjärgust, kas on odavam või palju kallim.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börsihinna keskmine on minu jaoks sama idiootne asi, kui kõigi vorstide keskmine hind poes. Ja ma ei saa aru, mis sellega peale hakata?

Vaata, kui kuu lõikes on börsihinna keskmine (näiteks öö börsihinna keskmine) madalam kui universaalteenuse hind, siis selle järgi sa saad 100% kindlalt öelda, et börsihind on sel perioodil olnud odavam kui UT.

Päeva keskmisega on jah keerulisem, sest see võib olla näiteks 22 senti, aga kui sina kogu aeg oled jälginud kellaaegasid ja valinud madalama hinnaga ajad, siis oled saanud soodsamalt. Samas kui sa oma kohvi keedad iga päev sel tunnil, kui elekter on 50 senti, siis pole sul sellest teadmisest tõesti kasu, et kuu keskmine oli palju madalam.

Päris idiootne börsihinna keskmine siiski ei ole. See annab aimu umbes sellest suurusjärgust, kas on odavam või palju kallim.

Vaata see ongi ju  statistika tegemiseks…ainult.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui teen iga päev kohvi tippude ajal, sest jah, kõik kohvijoojad tahavad seda hommikul.

Aga kui tervel nädalavahetusel on börs ca poolteist korda odavam UT’st… Siis ma triigin, küpsetan, saunatan poolteist korda odavamalt. Iga nädalavahetusel.

Mida annab mulle börsi keskmine… Info?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida annab mulle börsi keskmine… Info?

Kõik maailma asjad ei annagi SULLE isiklikult midagi.

Kas peaks või?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börsihinna keskmine on minu jaoks sama idiootne asi, kui kõigi vorstide keskmine hind poes. Ja ma ei saa aru, mis sellega peale hakata?

Vaata, kui kuu lõikes on börsihinna keskmine (näiteks öö börsihinna keskmine) madalam kui universaalteenuse hind, siis selle järgi sa saad 100% kindlalt öelda, et börsihind on sel perioodil olnud odavam kui UT.

Päeva keskmisega on jah keerulisem, sest see võib olla näiteks 22 senti, aga kui sina kogu aeg oled jälginud kellaaegasid ja valinud madalama hinnaga ajad, siis oled saanud soodsamalt. Samas kui sa oma kohvi keedad iga päev sel tunnil, kui elekter on 50 senti, siis pole sul sellest teadmisest tõesti kasu, et kuu keskmine oli palju madalam.

Päris idiootne börsihinna keskmine siiski ei ole. See annab aimu umbes sellest suurusjärgust, kas on odavam või palju kallim.

Jah, statistika tegemiseks tore ja vajalik, aga igapäevaselt ostuotsuste tegemisel meid ei huvita ju kus jookseb  kommipakkide või vorstikilode keskmine hind poes. See lollitab meid, nagu tundsid kõik need, kes olid sellega teenust ostnud ja nüüd süvenedes aru said, millega tegu? Vähemalt siin räägivad nad nii… Või ma eksin?

Jah, hetkel mõtlen, et jube äge oleks toidupoes näha, kus kõigi kommipakkide keskmine hind jookseb, et võrrelda, missugused on sellest odavamad kommipakid ja missugused kallimad. Aga mida ma kommi valimisel selle Infoga peale hakkan? Mitte misagi… Keegi pole vajanud seda poes ostmisel.

Huvitavad kollased ehk soodushinnad, siis kallimad ja delikatesside hinnad..

Marje Josing ei teata meile ju iga nädal vorstide keskmisi, et me teaks kuidas ja millist osta. See huvitab vaid statistikaametit taustal… Et tarbijahinda või inflatsiooni, elukallidust või jumalteab mida arvutada…

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida annab mulle börsi keskmine… Info?

Kõik maailma asjad ei annagi SULLE isiklikult midagi.

Kas peaks või?

Aga mida see sulle annab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida annab mulle börsi keskmine… Info?

Kõik maailma asjad ei annagi SULLE isiklikult midagi.

Kas peaks või?

Mulle konkreetselt annab see info, et ma küpsetan ja triigin igal nädalavahetusel poolteist kuni 3 x  soodsamalt, kui Ma börsil hetkehinnaga elektrit tarbin.

Jah, tore teadmine ka minu jaoks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida annab mulle börsi keskmine… Info?

Kõik maailma asjad ei annagi SULLE isiklikult midagi.

Kas peaks või?

Kuule vaata…

selgita nüüd meile, mida teeksid sina kõigi poes olevate  kommipakkide keskmise hinna infoga. Kui see kommipaki riiuli otsas üleval oleks ja sina lähed riiuli vahele kommiisuga?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börsihinna keskmine on minu jaoks sama idiootne asi, kui kõigi vorstide keskmine hind poes. Ja ma ei saa aru, mis sellega peale hakata?

Vaata, kui kuu lõikes on börsihinna keskmine (näiteks öö börsihinna keskmine) madalam kui universaalteenuse hind, siis selle järgi sa saad 100% kindlalt öelda, et börsihind on sel perioodil olnud odavam kui UT.

Päeva keskmisega on jah keerulisem, sest see võib olla näiteks 22 senti, aga kui sina kogu aeg oled jälginud kellaaegasid ja valinud madalama hinnaga ajad, siis oled saanud soodsamalt. Samas kui sa oma kohvi keedad iga päev sel tunnil, kui elekter on 50 senti, siis pole sul sellest teadmisest tõesti kasu, et kuu keskmine oli palju madalam.

Päris idiootne börsihinna keskmine siiski ei ole. See annab aimu umbes sellest suurusjärgust, kas on odavam või palju kallim.

Vaata…Börsi hinda ei pea kogu aeg jälgima, terve päeva, nagu aastast last…

Piisab kord päevas vaadata, nagu poes kommi ostes enamus laseb pilgu hinnasildilt ka üle. Ma pole poest väljudes väsinud nende nägemisest (hoopis muust olen).

Iga jumala kord poes vaatan hinnasilte, aastast aastasse…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaata, sa ei saa elektri hinda võrrelda kommipakkide keskmise hinnaga

elekter on sama, hind on erinev. kommid ei ole aga juba eos samad.

sa ei vali elektrit selle järgi, et missugune elekter sulle rohkem maitseb või meeldib rohkem lõhna või tekstuuri poolest, heal juhul saad elektri puhul valida vaid seda, kas on roheelekter või mitte. Ja sellegipoolest on elekter ikka seesama elekter, mitte hernekomm või pralinee.

kui kellelegi kuskil peaks vaja olema seda kommide keskmist hinda, las siis jälgib seda, mind see jätab täiesti külmaks. Kui mulle seda vaja ei ole, siis ma seda ei vaata. Aga mind ka ei sega kuidagi see teadmine, et on olemas ka kommide keskmine hind. Väga võimalik, et kommide keskmise hinna maailmas mul lähekski seda teadmist ühel päeval vaja. Las ta siis olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaata, sa ei saa elektri hinda võrrelda kommipakkide keskmise hinnaga

elekter on sama, hind on erinev. kommid ei ole aga juba eos samad.

sa ei vali elektrit selle järgi, et missugune elekter sulle rohkem maitseb või meeldib rohkem lõhna või tekstuuri poolest, heal juhul saad elektri puhul valida vaid seda, kas on roheelekter või mitte. Ja sellegipoolest on elekter ikka seesama elekter, mitte hernekomm või pralinee.

kui kellelegi kuskil peaks vaja olema seda kommide keskmist hinda, las siis jälgib seda, mind see jätab täiesti külmaks. Kui mulle seda vaja ei ole, siis ma seda ei vaata. Aga mind ka ei sega kuidagi see teadmine, et on olemas ka kommide keskmine hind. Väga võimalik, et kommide keskmise hinna maailmas mul lähekski seda teadmist ühel päeval vaja. Las ta siis olla.

Aga kuhu su argumendid jäid? Kas need: elekter on sama kaup, sind ei sega, jätab külmaks…

Ahah

Vaata… Eelnev ei kvalifitseeru kuidagi  argumentideks

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida annab mulle börsi keskmine… Info?

Kõik maailma asjad ei annagi SULLE isiklikult midagi.

Kas peaks või?

Ja sa keeldus vastamast, mis kasu on SULLE elektri börsihinna keskmisest, või et mida selle hinnaga peale hakkad? Mida ükskõik missugune elektritarbija sellise hinnainfoga peale hakkab?, see on number, mõni maksab selle alusel arvet.

Minu jaoks prognoosimatult muutuv number… Hullem kui kõige kallimad fix hinnad, sest sul puudub igasugune arusaamine järgmise kuu arvest…

see väga hea argument kallite fix pakettide müümiseks…minu jaoks täielik lollitamine.

Teine lollus on hirmutada börsi tippudega kedagi fix pakette valima. Börsil on ju lisaks tippudele ka lohud, ehk väga odavad hinnad… Kolm ööd see näda on elekter pea tasuta täna öö 0,03 senti kwh, eile oli paar senti.)

Kui lisandub nädalavahetus, mis siiani on lisandunud, siis pole nuputada vaja, et kõik vajalik poolmuidu tehtud saaks.

Novembri arve tõotab selles valguses jälle meeldivat üllatust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav mis laupäeva börsi keskmine hind tuleb?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 336 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett