Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 336 )

Teema: Universaalpakett

Postitas:
Kägu

Miks seda univ teenuse hinda kohe nö parajaks ei tehtud, et peab veel toetusega korrigeerima?

Toetus kehtib perioodil 1. oktoobrist 2022. aastal kuni 31. märtsini 2023.
Universaalteenust pakutakse 2026. aasta aprilli lõpuni.

Kõik ei tarbi universaalteenust. Kompensatsioon on mõeldud kõigile, kelle hind ületab 8 senti kilovatt-tunni (kWh) kohta.

See on täiesti selge ja mõistlik lahendus minu arust.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jah, milleks otse kui ringiga saab!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline teade on ka veel: Universaalteenuse hind ei ole fikseeritud, vaid võib muutuda iga kuu. Et see kuu on 19 ja novembris äkki 36 või?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja börsile tagasi minek on mingi ajanihkega või, mitte tahan ja kohe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jah, milleks otse kui ringiga saab!

Aga mis siis nendega tegema oleks pidanud, kes universaalteenust ei kasuta? Jätma nad kompensatsioonist ilma? Või nende jaoks ikkagi täpselt samasuguse kompensatsiooni kehtestama? Kokkuvõttes on ju lihtsam kõigile täpselt ühe meetodiga see kompensatsioon anda, mitte kaht erinevat luua.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis siis nendega tegema oleks pidanud, kes universaalteenust ei kasuta? Jätma nad kompensatsioonist ilma? Või nende jaoks ikkagi täpselt samasuguse kompensatsiooni kehtestama? Kokkuvõttes on ju lihtsam kõigile täpselt ühe meetodiga see kompensatsioon anda, mitte kaht erinevat luua.

1.-le norm hinnaga univ teenus

2-le komp

 

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline teade on ka veel: Universaalteenuse hind ei ole fikseeritud, vaid võib muutuda iga kuu. Et see kuu on 19 ja novembris äkki 36 või?

siis vist kindlam börsile jääda

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline teade on ka veel: Universaalteenuse hind ei ole fikseeritud, vaid võib muutuda iga kuu. Et see kuu on 19 ja novembris äkki 36 või?

siis vist kindlam börsile jääda

Nad ei saa seda hinda ju ise niisama suvaliselt muuta, vaid ikka samamoodi konkurentsiamet peab muudatuse kinnitama, nagu praegugi, nii et mingit ulmelist ilma põhjuseta kasvavat hinda universaalteenusel tulla ei tohiks, kogu tõus peab olema ikka põhjendatud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline teade on ka veel: Universaalteenuse hind ei ole fikseeritud, vaid võib muutuda iga kuu. Et see kuu on 19 ja novembris äkki 36 või?

siis vist kindlam börsile jääda

Nad ei saa seda hinda ju ise niisama suvaliselt muuta, vaid ikka samamoodi konkurentsiamet peab muudatuse kinnitama, nagu praegugi, nii et mingit ulmelist ilma põhjuseta kasvavat hinda universaalteenusel tulla ei tohiks, kogu tõus peab olema ikka põhjendatud.

Kogu see universaal sõltub samuti börsist. Kui ikka börsil elektrihind tõuseb nt 5 korda, siis ei jää universaal ka sama hinnaga. Siis korrigeeritakse vastavalt oludele.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline teade on ka veel: Universaalteenuse hind ei ole fikseeritud, vaid võib muutuda iga kuu. Et see kuu on 19 ja novembris äkki 36 või?

siis vist kindlam börsile jääda

Nad ei saa seda hinda ju ise niisama suvaliselt muuta, vaid ikka samamoodi konkurentsiamet peab muudatuse kinnitama, nagu praegugi, nii et mingit ulmelist ilma põhjuseta kasvavat hinda universaalteenusel tulla ei tohiks, kogu tõus peab olema ikka põhjendatud.

Kogu see universaal sõltub samuti börsist. Kui ikka börsil elektrihind tõuseb nt 5 korda, siis ei jää universaal ka sama hinnaga. Siis korrigeeritakse vastavalt oludele.

Keegi polegi ju väitnud, et universaal sama hinnaga jääb, ma ütlesin, et tõus peab olema põhjendatud (börsihinna muutusega, tootmiskulude suurenemisega vmt), mitte et suvaliselt lampi EE otsustab, et vot oktoobris anname teile 19 sendiga, aga novembris kütame 38 sendi eest. Ega see, kes börsile jääb oma paketiga, sellel tõuseb ju samamoodi see hind sellisel juhul, kui universaalteenuse hinnamuutuse põhjuseks on börsihinna tõus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börsile jäädes saan kasutamisaega valida, mitte ei maksa alati sama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see kõik siis tähendab, et mulle on alates tänasest kõikide ööpäeva tundide elektrihind ühesugune ja ma ei pea valima elektri kasutamise kellaaegu? Kas vastus on jah või ei?

Küsimus endiselt jõus. Jah või ei, kas keegi teab?

Jah, see on nii elementaarne ju.

Universaalteenus on fix hind. Mingit tunnihinda sa enam ei vaata.

Maksad oma 19,…. Nii öösel kui päeval, vahet pole,mis börsihind on. See on ju sõnaselgelt igas energiaettevõtte tutvustuses kirjas!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvutame nüüd kamba peale korrektse oktoobri UT kw hinna välja.

1.Eesti Gaasi marginaal ja kuutasu on hetkel kõige madalamad?

2. 1 kwh 0,154

3.marginaal 0,066

4. toetus -0,05

Kokku ilma km-ta 0,17 ja KM-ga 0,204

Lisandub kuutasu ja sama hind kehtib kogu oktoobri vähemalt 24/7. Muidugi aktsiisid jm jura tuleb veel juurde, kuid elekter ise maksab 20 senti.

On mul õigus?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvutame nüüd kamba peale korrektse oktoobri UT kw hinna välja.

1.Eesti Gaasi marginaal ja kuutasu on hetkel kõige madalamad?

2. 1 kwh 0,154

3.marginaal 0,066

4. toetus -0,05

Kokku ilma km-ta 0,17 ja KM-ga 0,204

Lisandub kuutasu ja sama hind kehtib kogu oktoobri vähemalt 24/7. Muidugi aktsiisid jm jura tuleb veel juurde, kuid elekter ise maksab 20 senti.

On mul õigus?

Kaua võib ühe ja sama asja ümber jaurata? 110x juba kirjutatud siin ja igal pool mujal. Kuidas sa muude asjadega elus hakkama saad?

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on nii elementaarne ju. Universaalteenus on fix hind. Mingit tunnihinda sa enam ei vaata. Maksad oma 19,…. Nii öösel kui päeval, vahet pole,mis börsihind on. See on ju sõnaselgelt igas energiaettevõtte tutvustuses kirjas!

Minu meelest saab TA sellest osast väga hästi aru. Küsimus on selles, et kas kõik see toredus ikka kindlalt hakkab TÄNASEST kehtima, sest elektriettevõttelt pole mingit ametlikku pakkumist veel tulnud. Mul tekkis täpselt sama küsimus, sest üks asi on uudistes kuuldud jutt, kuidas kõik justkui peaks automaatne olema. Teine asi aga näha käegakatsutavat kinnitust mustvalgel, sest ka selle automaatse kohta pidi väidetavalt personaalne kinnitus saadetama. Saan aru, et osadele on juba mingid ametlikud teavitused tulnud, mulle aga näiteks veel mitte midagi. Seega ma ka polnud 100% kindel, et eile sain juba odavama hinnaga pesu pesta. Äkki siis ikka sain.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui universaalteenuse hinnamuutuse põhjuseks on börsihinna tõus.

Universaalteenuse hind pidi olema arvutatud tegelikult vaid tootmise omahinna kaudu. Nûüd siis tuleb välja, et liiga madalalae ei saa seda hinda jätta, kui bõrsi nõudlus selline, et seal hind oluliselt tõuseb. Tootmise omahinnaga pole sellisel juhul mingit pistmist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jah, milleks otse kui ringiga saab!

Aga mis siis nendega tegema oleks pidanud, kes universaalteenust ei kasuta? Jätma nad kompensatsioonist ilma? Või nende jaoks ikkagi täpselt samasuguse kompensatsiooni kehtestama? Kokkuvõttes on ju lihtsam kõigile täpselt ühe meetodiga see kompensatsioon anda, mitte kaht erinevat luua.

Kui UV oleks kompiga kohe korrigeeritud, oleks ka sellega liitujaid rohkem.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda univ teenuse hinda kohe nö parajaks ei tehtud, et peab veel toetusega korrigeerima?

Aga mõtle kui paljudele inimestele sai/saab siis palka maksta! EE lehelgi kirjas, et univ.teenuse hinna moodustavad kõige muu seas ka suurenenud tööjõukulud. Tuttav on EE-d klienditeenindaja, ütles, et nende palk pole vähemalt kolm aastat muutunud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline teade on ka veel: Universaalteenuse hind ei ole fikseeritud, vaid võib muutuda iga kuu. Et see kuu on 19 ja novembris äkki 36 või?

Jah, just. See oli ka teine põhjuks, miks mina lükkasin nende “suurepärase” pakkumise tagasi ja jäin oma paar senti kallima fix paketi juurde.
Esimene põhjus on roheline energia.

Naised saunas räägivad… Ja tegelikult räägitaksegi, et olenemata sõja tulemustest sõltume ikkagi ka seetõttu energiahindadest. Odavamaks ei lähe ilmselgelt enam midagi, hea, kui aasta pärast on hind sama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad ei saa seda hinda ju ise niisama suvaliselt muuta, vaid ikka samamoodi konkurentsiamet peab muudatuse kinnitama, nagu praegugi, nii et mingit ulmelist ilma põhjuseta kasvavat hinda universaalteenusel tulla ei tohiks, kogu tõus peab olema ikka põhjendatud.

Kas praegused suured kõikumised on ka kuidagi põhjendatud ja kinnitatud? See 4000kWh? Tavatarbijale võib ju ükskõik mida rääkida, ega mina saa kontrollima minna, kas päriselt ka nii on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kohe ei liitunud universaalteenusega, eelmisel nädalal, juba enne selle hinna väljahõikamist ütlesin, et ei soovi automaatset üleviimist. Sain kinnituse, et ei viida üle. Mul börs. Elektriga ei küta.

Universaali puhul oleks võinud ka siiski öise hinna odavama määrata. Fix pakettidel ju on, et päevasel on üks taks ja öisel teine?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on nii elementaarne ju. Universaalteenus on fix hind. Mingit tunnihinda sa enam ei vaata. Maksad oma 19,…. Nii öösel kui päeval, vahet pole,mis börsihind on. See on ju sõnaselgelt igas energiaettevõtte tutvustuses kirjas!

Minu meelest saab TA sellest osast väga hästi aru. Küsimus on selles, et kas kõik see toredus ikka kindlalt hakkab TÄNASEST kehtima, sest elektriettevõttelt pole mingit ametlikku pakkumist veel tulnud. Mul tekkis täpselt sama küsimus, sest üks asi on uudistes kuuldud jutt, kuidas kõik justkui peaks automaatne olema. Teine asi aga näha käegakatsutavat kinnitust mustvalgel, sest ka selle automaatse kohta pidi väidetavalt personaalne kinnitus saadetama. Saan aru, et osadele on juba mingid ametlikud teavitused tulnud, mulle aga näiteks veel mitte midagi. Seega ma ka polnud 100% kindel, et eile sain juba odavama hinnaga pesu pesta. Äkki siis ikka sain.

Ei hakka midagi automaatselt kehtima, ikka kinnitus peab tulema teenusepakkujalt. TA küsimus igati õigustatud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kohe ei liitunud universaalteenusega, eelmisel nädalal, juba enne selle hinna väljahõikamist ütlesin, et ei soovi automaatset üleviimist. Sain kinnituse, et ei viida üle. Mul börs. Elektriga ei küta.

Universaali puhul oleks võinud ka siiski öise hinna odavama määrata. Fix pakettidel ju on, et päevasel on üks taks ja öisel teine?

Mul ka öise tariifiga suurem tarbimine kui päevasega ja öösel ei maksa börsil elekter 20 senti, pigem ikka alla 10.

Universaalteenusele üleviimise teate saatis EE mulle alles siis, kui olin juba iseteeninduses rippuvast pakkumisest loobunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Universaalteenus on kindlasti odavam kui börs praegu ja sellelt saab alati börsile tagasi minna, aga mitte vastupidi! Ehk praegu on koos riigi kompensatsiooniga universaalteenuse kwh ligi 14 senti ööpäevaringi. Kel fikspakett alla 14, sel ei tasu üle minna, kel üle, saab praegu minna ja hiljem börsi valida. Mina siiski arvan, et kui EL börsi läbipaistvaks ei saa, kerkib see talvel ulmekõrgustesse. Universaalteenus on börsiväline ses mõttes, et hind sõltub tootmiskuludest, co2 kvoodist jms. Sutteri juttu ärge kuulake, tema ajab häma eesmärgiga oma kasumit hoida, lähtume ikka mõistusest ja matemaatikast. Co2 hind on praegu 60, hind arvutati 80 baasil ehk mingit hinnatõusu praegu neil võimalik küsida pole. Et hinda alla tuua, võiksime pesu pesta ikka öösel, lihtsalt pikas perspektiivis on kasulikum tarbimise ühtlustamine, eriti kuna sageduse hoidmiseks see on oluline.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Universaalteenus on kindlasti odavam kui börs praegu ja sellelt saab alati börsile tagasi minna, aga mitte vastupidi! Ehk praegu on koos riigi kompensatsiooniga universaalteenuse kwh ligi 14 senti ööpäevaringi.

Börs on öösel 10 ja teinekord isegi 2 senti. Kui peamised kuluallikad siis sisse lülitada, ei pruugi universaal soodsam tulla.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Universaalteenus on börsiväline ses mõttes, et hind sõltub tootmiskuludest, co2 kvoodist jms.

Kui hinda hakatakse korrigeerima vastavalt börsihinna tõusule, siis ju ei ole see reaalsuses nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fix pakettidel ju on, et päevasel on üks taks ja öisel teine?

Ei! Fikseeritud hind tähendabki seda, et see summa on paigas, öösel ja päeval sama hind. Minu ha abikaasa jaoks ongi see oluline, sest töötame vahetustega (politseiamet) ja tuleme-läheme suvalistel aegadel. Duši alla tahaks aga ikka olenemata kellaajast, samuti pesen pesu mina siis kui saan, mitte siis kui hind soodne.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on fix paketiga öösel soodsam hind.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EE lehelgi kirjas, et univ.teenuse hinna moodustavad kõige muu seas ka suurenenud tööjõukulud. Tuttav on EE-d klienditeenindaja, ütles, et nende palk pole vähemalt kolm aastat muutunud.

Aga juhtkonna palk on kahekordistunud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börs on öösel 2 senti siis, kui Eesti ja Läti Leedu ühendus puudub, miski on remondis või hoolduses ja Soome ühendus samal ajal toimib. Sellist õnne paraku juhtub kord mitme kuu jooksul, alles küll oli, nii et see õnn on mõndasid pimestanud. Talvel see kindlasti nii ei ole. Tuletame meelde, et Auvere läheb 1,5 kuuks remonti..

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 336 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett