Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 336 )

Teema: Universaalpakett

Postitas:
Kägu

Mina jään teadlikult tormisel oktoobril-novembril börsipaketile, aga edasise suhtes olen kahtleval seisukohal.

Jälgin hinda juba aastaid – dets kuni u juulini on hind vahelduvalt kallis. Jrg aastal siis kindlasti veel kallim. Läheks hea meelega talveks üle UTle, aga siis tagasitulek börsile on kallima marginaaliga. Mul praegu EE börs ja +10 senti.

Logisin EE kodukale, mina ei leidnud kohta, kus saab näha iga päeva elektri maksumust.

Sel kuul jätsime boileri vaid öise laadimise peale ja kwt on tulnud tõesti palju vähem. Me maakad, on ahiküte ja õhksoojuspumpa pole sisse lülitanud, tõenäoliselt jääb kalliks iluesemeks seina peale ????

Sama siin, et ei leia kohta, kus näitaks summat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te börsi hinnaga arvestada saate, see ju oleneb tarbimise ajast, mitte ei ole kõigile sama.

Äpis on ju iga päeva summa olemas.

Eesti Energia äpist mina sellist kohta ei leia, ainult päeva tarbimist näitab.

Logi arvutis Eesti energia iseteenindusse. Seal on see täiesti olemas.

No mina ka ei leia sellist kohta, kus näeb tarbitud summat. On nagu äpiski, et näed tarbitud kogust.

Keri lehte alla poole ja lisa linnuke börsihinna näitamise juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te börsi hinnaga arvestada saate, see ju oleneb tarbimise ajast, mitte ei ole kõigile sama.

Äpis on ju iga päeva summa olemas.

Eesti Energia äpist mina sellist kohta ei leia, ainult päeva tarbimist näitab.

Logi arvutis Eesti energia iseteenindusse. Seal on see täiesti olemas.

No mina ka ei leia sellist kohta, kus näeb tarbitud summat. On nagu äpiski, et näed tarbitud kogust.

Keri lehte alla poole ja lisa linnuke börsihinna näitamise juurde.

See on seal kuu keskmise börsihinnaga arvutatud summa, mitte reaalselt kasutatud tunnipõhise hinnaga.
Ehk siis okt. kuu keskmine börsihind oli siiani 20,95 senti ja täpselt selline summa ka kilovattide koguse järgi seal kirjas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel ajal kui meie nuputame, milline pakett võtta ja millal pesu pesta kasvas Eesti energia kasum 197%.

Kas sa saad aru, kust see kasum tuli – sinu ja minu rahakotist, otse!!!!

Ja veel… e

Põlevkivi toodetakse elektri tootmiseks maksimumi piiril, 2,4 teravat asemel 4 teravatti – see tähendab, et meil jagub põlevkivi ehk elektrit nii kogu Eesti vajadusteks, kui ka välja müüa!

Ja meie oleme põhjamaade börsil sest meil ei jätku elektrit, peame süsteemist (põhjamaadest) juurde ostma….räägivad meile poliitikud üksteise võidu terve 2022 a.

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.. Ja veel ütleb Err, artikkel, et uutesse taastuvenergia allikatesse (tuule- ja päikesepargid) investeeriti 52 miljonit… Ja selleks, NB!

… Et saaksime juba järgmisel aasta esimesel poolel mõistlikuma hinnaga elektrit osta!!!

Investeeriti siis rahvalt ja ettevõtetelt (elektriarvetega) kogutud raha, “et me saaksime mõistlikuma hinnaga elektrit”, ütleb Eesti Energia finantsdirektor Avila!!!

Tulen 4-5 kuu pärast tagasi siia seda kommenteerima, et kas saime, mida lubati.

Reformierakonna toetus on langenud minu hääle võrra!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel ütleb Err, artikkel, et uutesse taastuvenergia allikatesse (tuule- ja päikesepargid) investeeriti 52 miljonit… Ja selleks, NB! … Et saaksime juba järgmisel aasta esimesel poolel mõistlikuma hinnaga elektrit osta!!! Investeeriti siis rahvalt ja ettevõtetelt (elektriarvetega) kogutud raha, “et me saaksime mõistlikuma hinnaga elektrit”, ütleb Eesti Energia finantsdirektor Avila!!! Tulen 4-5 kuu pärast tagasi siia seda kommenteerima, et kas saime, mida lubati. Reformierakonna toetus on langenud minu hääle võrra!

Mis sul viga on? Jah, saad sealt börsilt välja minna, aga selleks tuleb ka Euroopa Liidust välja astuda.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel ajal kui meie nuputame, milline pakett võtta ja millal pesu pesta kasvas Eesti energia kasum 197%.

Kas sa saad aru, kust see kasum tuli – sinu ja minu rahakotist, otse!!!!

Ja veel… e

Põlevkivi toodetakse elektri tootmiseks maksimumi piiril, 2,4 teravat asemel 4 teravatti – see tähendab, et meil jagub põlevkivi ehk elektrit nii kogu Eesti vajadusteks, kui ka välja müüa!

Ja meie oleme põhjamaade börsil sest meil ei jätku elektrit, peame süsteemist (põhjamaadest) juurde ostma….räägivad meile poliitikud üksteise võidu terve 2022 a.

vastik on seda lugedagi. tänu energiahindadele on inflatsioon meeletu, kaubad, teenused, kõik kallineb. firmad ei suuda elektriarveid tasuda, ei püsi enam konkurentsis ja koondavad, inimesed kaotavad töö….ja Eesti Energia teenib meeletu kasumi!!!! kuidas see on võimalik ja lubatud?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

August oli 200€, september 152, oktoober 97. Kindel Pluss pakett. UT saatsin seenele.
Kui väga tahta, saaks veelgi kulusid alla tõmmata, aga ma olen harjunud mugavuste eest maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jäin oktoobris börsile, olen Eesti Gaasi klient ja teatasin neile juba enne UP hinna teadasaamist, et ma ei taha sellele üle minna. Mõtlesingi just sellele, et kui lahkun, siis hiljem pannakse kõrgem marginaal vms.

Võin öelda, et minu arve on tänu börsile oktoobrs väiksem kui universaal.

Päevane ühik keskmiselt: 0.220172 ja öise elektri hind: 0.143058

Seejuures päevane tarbimine on 132kwh ja öine 130, nii et 50:50.

Universaali puhul mind peletabki peamiselt see, et seal on öine hind ka kogu aeg stabiilselt kõrge, börsi puhul saab loota sellele, et öösel on siiski odavam. Mul arvestab nädalavahetused ka kõik öise hinnaga, sellest suur öine tarbimine, sest ma olen koristanud ja pesu pesnud nädalavahetusel peamiselt, mitte öösiti. Öist hinda kasutavad ka külmik, boiler ja mõnikord soojuspump, mis küll oktoobris on peamiselt töös olnud päevase elektri ajal, ööseks on ahi soe ja siis pump ei tööta, seda öösel hoian ka madlama kraadi peal, hommikul ärkamise ajal panen mõneks ajaks sisse, et eluvaim sisse tuleks (ma jahedas ei ärka üldse üles) 🙂

Universaalil võiks ka siiski öine hind olla odavam, see aitaks ka inimeste elektritarbimist mõnevõrra hajutada, ega kõik ei hakka nagunii iial ainult öösiti nõusid ja pesu pesema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

August oli 200€, september 152, oktoober 97. Kindel Pluss pakett. UT saatsin seenele. Kui väga tahta, saaks veelgi kulusid alla tõmmata, aga ma olen harjunud mugavuste eest maksma.

Kõv mutt oled, et saatsid seenele? Maksad ju rohkem, kui UT-ga. PS: Jõhker arve. Mul suures majas 52.- Kütad elektriga juurde?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõv mutt oled, et saatsid seenele? Maksad ju rohkem, kui UT-ga. PS: Jõhker arve. Mul suures majas 52.- Kütad elektriga juurde?

See, kes kirjutas, ei öelnud ju kui palju ta tarbis. Kui sa oma suures majas küünlavalgel raamatut loed ja ahju kütad, siis muidugi ei kulu midagi.

Pole mingit mõtet võrrelda elektriarve suurust, kui ei tea seda, kui suur hulk selle raha eest tarbiti. Eks loeb ka tarbijate hulk. Suures majas üksi elades põletad ühte lambikest ja pesu pole vaja väga sagedasti pesta. Kui sul seal oleks juba ka mõned lapsed, koduloomad, sportiv elukaaslane, siis oleks juba pesu vaja palju sagedamini pesta kui ainult ühe inimese puhul. Nõusid ka vast suure pere puhul käsitsi kraani all ei pese. Igaüks laeb oma arvutit jne.

Mis sa plõksid oma suure majaga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kes kirjutas, ei öelnud ju kui palju ta tarbis.

See on ju väljaarvutatav-umbes 310 kw.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 3 kuu elekter: august 40, september 33 ja oktoober 18 eurot. Päris suur hinnavahe ikka. Tarbimine sisuliselt sama, ümmarguselt 170 kW. Varem oli kombineeritud pakett 50:50, öö ja päeva tarbimine pooleks. Oktoober oli 100% börs. UT-ga oleks kallim tulnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

August oli 200€, september 152, oktoober 97. Kindel Pluss pakett. UT saatsin seenele. Kui väga tahta, saaks veelgi kulusid alla tõmmata, aga ma olen harjunud mugavuste eest maksma.

Kõv mutt oled, et saatsid seenele? Maksad ju rohkem, kui UT-ga. PS: Jõhker arve. Mul suures majas 52.- Kütad elektriga juurde?

Jõhker mutt vastab: pean väiketööstust. Teenin sellega nii palju, et arvete pärast ei nuta. Erinevalt sinust.
Kodus on päikesepaneelid. Järgmisel suvel saab tööstus ka paneelid, praegu pole veel jõudnud. Kodune arve oli okt seisuga -3600.
Mis probleem sul muidu on? See, et MINA maksan hetkel 3,76 senti rohkem, aga mul pole ka aastaid probleemi, mida UT kohta ei oska keegi ette ennustada?
Lühidalt: kuidas ja miks minu arved sind küll ärritavad?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 3 kuu elekter: august 40, september 33 ja oktoober 18 eurot. Päris suur hinnavahe ikka. Tarbimine sisuliselt sama, ümmarguselt 170 kW. Varem oli kombineeritud pakett 50:50, öö ja päeva tarbimine pooleks. Oktoober oli 100% börs. UT-ga oleks kallim tulnud.

Pole loogiline, et sul kw/h hind 3-4 senti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 3 kuu elekter: august 40, september 33 ja oktoober 18 eurot. Päris suur hinnavahe ikka. Tarbimine sisuliselt sama, ümmarguselt 170 kW. Varem oli kombineeritud pakett 50:50, öö ja päeva tarbimine pooleks. Oktoober oli 100% börs. UT-ga oleks kallim tulnud.

Siin ei ole mõeldud elektrit kokku vaid ainult elektriosa? Muudest kuludest lisandub 7+ senti juurde. kw/h-le.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõhker mutt vastab: pean väiketööstust. Teenin sellega nii palju, et arvete pärast ei nuta. Erinevalt sinust. Kodus on päikesepaneelid. Järgmisel suvel saab tööstus ka paneelid, praegu pole veel jõudnud. Kodune arve oli okt seisuga -3600. Mis probleem sul muidu on? See, et MINA maksan hetkel 3,76 senti rohkem, aga mul pole ka aastaid probleemi, mida UT kohta ei oska keegi ette ennustada? Lühidalt: kuidas ja miks minu arved sind küll ärritavad?

Siis arusaadav, et sul UT pole-sa ei tohikski oma pirukate küpsetamise tarbeks UT-d kasutada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõhker mutt vastab: pean väiketööstust. Teenin sellega nii palju, et arvete pärast ei nuta. Erinevalt sinust. Kodus on päikesepaneelid. Järgmisel suvel saab tööstus ka paneelid, praegu pole veel jõudnud. Kodune arve oli okt seisuga -3600. Mis probleem sul muidu on? See, et MINA maksan hetkel 3,76 senti rohkem, aga mul pole ka aastaid probleemi, mida UT kohta ei oska keegi ette ennustada? Lühidalt: kuidas ja miks minu arved sind küll ärritavad?

Siis arusaadav, et sul UT pole-sa ei tohikski oma pirukate küpsetamise tarbeks UT-d kasutada.

Ei ole pirukad, on nahatööd kui see oluline on. Küpsetada ma ei oska. Pakun, et el.ahjudega küpsetamine võtaks ka oluliselt rohkem energiat.
See selleks.
Küsimusele sa ei vastanud. Miks? Pole nagu midagi öelda või?
Ok, küsin siis juurde: kui mul olekski pagarikoda, siis miks mina ei võiks/saaks UT paketti kasutada? Kardad, et sulle jääb väheks?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, küsin siis juurde: kui mul olekski pagarikoda, siis miks mina ei võiks/saaks UT paketti kasutada? Kardad, et sulle jääb väheks?

Kas see läks läbi väikeetevõtetele? Viimati, kui lugesin, oli UT mõeldud vaid kodutarbijale-UT, mis on kasutatud ettevõtluse jaoks, tuleb vahe kinni maksta.

Ma ei karda midagi, mul on samuti ettevõtlus ning pool energiast müün edasi OÜ-dele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see läks läbi väikeetevõtetele?

Jah, läks küll. Alates 1. novembrist saavad ettevõtjad sellega liituda. Suurettevõtetele ei kehti tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 3 kuu elekter: august 40, september 33 ja oktoober 18 eurot. Päris suur hinnavahe ikka. Tarbimine sisuliselt sama, ümmarguselt 170 kW. Varem oli kombineeritud pakett 50:50, öö ja päeva tarbimine pooleks. Oktoober oli 100% börs. UT-ga oleks kallim tulnud.

Siin ei ole mõeldud elektrit kokku vaid ainult elektriosa? Muudest kuludest lisandub 7+ senti juurde. kw/h-le.

On ju kirjas, et elekter ehk
siin on see summa, mis arvel on kirjas – elektrienergia. Lisanduvad võrgutasu 9,34 ja altsiis 2,06 (km juurde)
Oktoobri arve oli koos käibega kokku 36,30.
El. osa 18,85.(tarbitud 25,55 eurot, kuutasu 1,66. Riigi soodustus maha 8,36. Alles jääb 18,55 (km-ta)
Tarbimine 167,18 kW.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 3 kuu elekter: august 40, september 33 ja oktoober 18 eurot. Päris suur hinnavahe ikka. Tarbimine sisuliselt sama, ümmarguselt 170 kW. Varem oli kombineeritud pakett 50:50, öö ja päeva tarbimine pooleks. Oktoober oli 100% börs. UT-ga oleks kallim tulnud.

Pole loogiline, et sul kw/h hind 3-4 senti.

Kuidas Sa 3-4 senti said?
Päris huvitav oleks seda arvutuskäiku näha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa 3-4 senti said? Päris huvitav oleks seda arvutuskäiku näha.

Jagasin ära, sain 10,5. Võrgutasu jm ca 7 senti.

Hiljem tuli välja, et see polnud lisatud. Mina arvestan elektri puhul ühikuhinda, mitte ei jaga osadeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa 3-4 senti said? Päris huvitav oleks seda arvutuskäiku näha.

Jagasin ära, sain 10,5. Võrgutasu jm ca 7 senti.

Hiljem tuli välja, et see polnud lisatud. Mina arvestan elektri puhul ühikuhinda, mitte ei jaga osadeks.

Võrgutasu pole ju elekter. See ikka lisatakse, mitte ei võeta maha. UT hind on ka ilma võrgutasuta antud.
Börsihind samuti või mis iganes pakett kellelgi on.
Aga eks igaüks arvutab nagu soovib. Asi sai selgeks igal juhul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul viimased kuud börsiga olnud 200+ arved, nüüd UTga tuli 87 eurot 😀 tarbimine ikka sama suur, mõnikümmend kW kõikumised sõltuvalt kuust. kaalun tõsiselt elektriga kütma hakkamist, tundub odavam kui praegune ahiküte 😀

kella ei vaadanud ka börsika ajal. pesu pesen siis, kui vaja. öösiti magan, mitte ei pese pesu ega tee süüa. neil inimestel, kes oma elektritarbimist odava börsi järgi sätivad, on tõenäoliselt kõvasti rohkem vaba aega. ei ole tore ärgata ja avastada, et duši alla ei saa, kuna ei jaksanud kella kaheni ärkvel olla, et boiler sisse lülitada 😀

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa 3-4 senti said? Päris huvitav oleks seda arvutuskäiku näha.

Jagasin ära, sain 10,5. Võrgutasu jm ca 7 senti.

Hiljem tuli välja, et see polnud lisatud. Mina arvestan elektri puhul ühikuhinda, mitte ei jaga osadeks.

Ka võrgutasul on erinevad paketid.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul viimased kuud börsiga olnud 200+ arved, nüüd UTga tuli 87 eurot ???? tarbimine ikka sama suur, mõnikümmend kW kõikumised sõltuvalt kuust. kaalun tõsiselt elektriga kütma hakkamist, tundub odavam kui praegune ahiküte ????

kella ei vaadanud ka börsika ajal. pesu pesen siis, kui vaja. öösiti magan, mitte ei pese pesu ega tee süüa. neil inimestel, kes oma elektritarbimist odava börsi järgi sätivad, on tõenäoliselt kõvasti rohkem vaba aega. ei ole tore ärgata ja avastada, et duši alla ei saa, kuna ei jaksanud kella kaheni ärkvel olla, et boiler sisse lülitada ????
Boileri saab sisse lülitada taimeriga, ei pea tõusma:D

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa 3-4 senti said? Päris huvitav oleks seda arvutuskäiku näha.

Jagasin ära, sain 10,5. Võrgutasu jm ca 7 senti.

Hiljem tuli välja, et see polnud lisatud. Mina arvestan elektri puhul ühikuhinda, mitte ei jaga osadeks.

Ka võrgutasul on erinevad paketid.

Ja lisaks rakendub alates oktoobrist ka el. hinna kompensatsioon (max 5 senti kWh)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen UTga rahul. Võrreldes septembriga oli arve ca 70.- väiksem, kuigi okt. algul lülitasime ka soojuspumba sisse. Augustiga võrreldes lausa 110.- madalam. Boileriga mängida polnud võimalik, aga muidu jälgisin tunnihindu pidevalt. Nii siiber sai! Kauem poleks tõesti suutnud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kella ei vaadanud ka börsika ajal.

ma börsipaketil ja mul oli UTst odavam.

Samas, ma olen jälgnud siiski iga päev seda hinda, otseselt mitte midagi niisugust tegemate ei ole jätnud, et kui peaks minema duši alla, siis ei lähe, sest elekter on kallis, aga ma olen pesu pesemise osas vaadanud seda küll, et täna ei pese, homme on parem hind.

Boilerit ma välja küll ei lülita, milleks? Stabiilselt vee kuumana hoidmine on ju mõistlikum, kui boileri sisse-välja plõksutamine.

Kui aga rääkida börsihinnast, siis see on täna jälle odavam kui UT, kuni kella 17ni õhtul. Saab päeval taas rahulikult pesud ära pesta ja tolmuimeja käima panna 😀

Ma töötan kodust, nii et ma saan ka tööpäevadel kasutada seda võimalust, kui päevasel ajal on odavamad hinnad. Käingi duši all keset päeva ja õhtuti pesu ei pese. Hommikul kohe pärast ärkamist ma ei tahagi märja duši alla minna, isegi mõte sellest on ebameeldiv. Kuidas kellelegi sobib. Kui peaksin kontoris tööl käima, siis ma nii ei saaks ja siis oleks ilmselt ka UT soodsam valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 336 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Universaalpakett