Esileht Ilu ja tervis Unustasin kaks ostetud toidukaupa poodi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Unustasin kaks ostetud toidukaupa poodi

Postitas:

Iseteeninduses unustasin, aga seal vahet pole, ilmselt oleksin tavakassasse samamoodi unustanud. Ja täna taipasin, et üks teine väike toode oli sama kaubakeskuse teise poodi maha jäänud.
Nüüd on masendus kallal ja mõtlen, kas see on Alzheimer? Kas nüüd ongi lõpp? Mis minust edasi saab? Mida teha, et seniilsena mitte lastele koormaks jääda? Vanus 45.
Lohutage mind, palun.

+5
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.01 07:26; 29.01 09:30; 29.01 14:17; 29.01 23:16; 30.01 14:13; 30.01 14:14; 30.01 17:21; 01.02 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on tegu tähelepanu hajumisega, kiirustamisega ja väsimusega.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav maksis kassas ära ja marssis asju võtmata minema, seda 30-aastaselt, autosse istudes tuli meelde. Ise jätsin sama vanalt pooled asjad lindile, järgmine päev sain kätte.
Tean juhust, kus reipalt jalgsi koju marssinud inimesel tuleb tühja hoovi nähes meelde, et läks seekord ju autoga tööle.
Sellised mäluauke juhtub.

+37
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 07:50; 03.02 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine poodi tagasi ja saad unustatud esemed kätte.
Ju on sul hetkel kiire ja keeruline aeg. Olen läinud poodi ostma lapsele ainult vihikukilesid ja naasnud suure toidukoti ja vihikukiledeta. Juhtub.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mees on unustanud sussid korvi ja maksmata ära tulnud, huvitav väravas ei hakanud ka üürgama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid, see oli tõesti väga lohutav. Kiire otseselt ei ole, keeruline aeg küll. Hiljuti tulin spordiklubisse ilma dressipüksteta, aga tavapärastes teksades poleks küll saanud liigutada… Ostsin kohapealt ühed. Jälle rahakulu. Liiatigi polnud neil naiste pükse, võtsin meeste pikad ujukad, need olid nagu lühikesed püksid mul jalas.
Täna tulin trenni nii, et kõrvaklapid jäid laadimata. Nüüd ma tahaks pmst mõrvata kõik lobisejad, andke andeks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.01 07:26; 29.01 09:30; 29.01 14:17; 29.01 23:16; 30.01 14:13; 30.01 14:14; 30.01 17:21; 01.02 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseteeninduses unustasin, aga seal vahet pole, ilmselt oleksin tavakassasse samamoodi unustanud. Ja täna taipasin, et üks teine väike toode oli sama kaubakeskuse teise poodi maha jäänud.

Nüüd on masendus kallal ja mõtlen, kas see on Alzheimer? Kas nüüd ongi lõpp? Mis minust edasi saab? Mida teha, et seniilsena mitte lastele koormaks jääda? Vanus 45.

Lohutage mind, palun.

ilmselt kasutasid seda jaburat kaalumisega iseteeninduskassat. Järgmine kord mine normaalsesse poodi (Selver, Coop), kus saad kauba kohe ära piiksutada ja otse kotti panna, siis ei unusta sa midagi maha…

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna sotsiaalmeedias märgatud:

“Elu loob huvitavaid olukordi. Tahtsin konverteerida sünnipäevakingituse raamatuteks. Teadsin juba enne, et tahan Yval Noah Harari raamatut. Läksin Apollosse, vaatasin ringi, mida veel võiks osta, sest kink oli pisut suurem kui üks raamat. Hakkas silm Kazuo Ichiguro “Kui me olime orvud”. Olen lugenud “Päeva riismeid” (see, millest film tehti, kus Anthony Hopkis mängis). Väga meeldis. Otsus tehtud, läksin Harari järele. Leidsin, pöördusin ümber, et minna ja võtta Ichiguro. Ja ei leidnud enam üles, hiigelsuur pood ju. Kesk saali seisid kaks oranži teenindajat. Läksin abi küsima, aga jaapanlase nimi nagu pihuga peast pühitud. Seletasin siis, et jaapanlane, elab Inglismaal, nobelist, raamat on tumeda kaanega ja pisut ebatavalise formaadiga köide. Vat, mis kõik meeles oli! Ise vabandasin kõveralt naeratades, et ju mul on alzheimer kallal????. Proua teenindaja pakkus lahkelt abi, et küllap alzheimerist raamatud on teaduskirjanduse hulgas. Minu suu kukkus lahti, aga noormees, kes kõrval seisis sai naerukrambi, mida ta küll osavalt varjata püüdis. Siis jõudis ka prouale nali kohale, itsitasime ja läksime otsima. Selgus, et keegi usin oli just seda riiulit korrastama hakanud ja raamatud virna tõstnud. Polnudki nagu minu viga. Siis viis poiss mind iseteeninduskassa juurde, mida ma juba eos vihkan. Lisaks kõigele vahetasin just pangakaarti ja uus pin polnud meeles ☹Noormees oli kannatlik, saime hakkama. Ja siis küsisin ma veel kotti ka, aga koti eest tuli maksta 30 senti, selleks pidanuks minema päris kassasse. Teenindaja oli ilmselt lootuse kaotanud minust üldse lahti saada ja pakkus, et andku ma talle 30 senti, ta läheb maksab ära. Ja kui ma siis veel küsisin, kuhu poole kohvik jääb, viis ta mind peaaegu kättpidi õiges suunas ja mainis, et pisuke silt on seal ka. Hm, silt oli umbes poolteist meetrit korda kaks. On vist aeg leida sotsiaaltöötaja, kes järgmine kord poodi kaasa tuleks.”

+50
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma unustasin pudevalt asju poodi siis kui kodus oli imik ja ma olin magamata. Kuna tegemist väikse kohaliku poega, siis kodus avastades jooksin tagasi ja sain oma asjad kätte. Harilikult unustasin maja mähkmepaki või vetsupaberi, mida kotti ei topi, vaid peab eraldi käe otsa võtma.

Kui uni korda sai, sai mälu ka korda.

Kuidas sul unega on?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vereanalüüsid ei teeks paha. Minu õel on näiteks aneemiaga mäluprobleemid.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhtub ikka, see pole miski haigus. Ikka tohutu hajameelsus hetkel. Kunagi vene ajal tulin selle metallist ostukorviga koos kaubaga koju:D

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul juhtusid sellised asjad 30-ndate alguses, kui lapsed olid väiksed ja minu mõtted segi ning mõtted polnud koos minuga, vaid juba seal, kuhu järgmiseks pean minema (nt lasteaeda). ma ei liialda, kui ütlen, et vanuses 31-32 oli mul mõned kuud selline aeg, kus mul varastati bussis sõites rahakott ära korra nädalas (neid kordi tuli üle kümne). pangakaarti olen automaati unustanud kümneid kordi.
praegu olen ka 45 ja mõned aastad pole sellist asja olnud. olen kindel, et sul põhjuseks kiire aeg ja tähelepanu hajumine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alzheimer ei hakka päris niimoodi, et unustad ühel päeval asjad kuhugi ja haigus nüüd käes

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Tartus elasin, siis jäid sageli Eedeni Konsumisse. Seal kassapidajad panid need kuidagi enda kõhu alla nii, et kõik ei sõitnud lindiga edasi. Hiljem saab kätte.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 11:26; 29.01 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

😀
Kuulge, suur tänu kõigile, tegite mu tuju heaks! Aitäh! Te olete nii nunnud!

(Oot.. meeleolukõikumised? Äkki on menopaus?) Komplektist “Diagnoosi ennast ise”

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.01 07:26; 29.01 09:30; 29.01 14:17; 29.01 23:16; 30.01 14:13; 30.01 14:14; 30.01 17:21; 01.02 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain posti teel uue pangakaardi. Selle aktiveerimiseks oli vaja seda korraks pangaautomaadis kasutada (PIN sama mis vanal). Kirjas oli, et viipemakse aktiveerimiseks tuleb sellega ka “tehing” teha.

Lähen siis massina juurde, kaart sisse, PIN, võtsin kümneka ka, et tehing oleks. Jalutan sealt minema ja…. kurat, vana kaardiga tegin seda kõike ju…

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 17:40; 08.02 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma unustasin kord terve ostetud poekoti poodi. Koju jõudes alles avastasin, kui hakkasin taga otsima, et asju kappi ära panna. Ma olin siis max 25-aastane. Ma arvan, et teemaalgatajal pole paanikaks põhjust! 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain posti teel uue pangakaardi. Selle aktiveerimiseks oli vaja seda korraks pangaautomaadis kasutada (PIN sama mis vanal). Kirjas oli, et viipemakse aktiveerimiseks tuleb sellega ka “tehing” teha.

Lähen siis massina juurde, kaart sisse, PIN, võtsin kümneka ka, et tehing oleks. Jalutan sealt minema ja…. kurat, vana kaardiga tegin seda kõike ju…

Ma sain just aastavahetusel lausa kaks uut kaarti kuuajase vahega ja ma küll mingit automaati ei pidanud enne kasutama. Aktiveerisin netipangas ja kõik. Ainult viibe alustas tööd pärast seda, kui esimene kord paned pin-koodi. Mis imelik sularaha väljavõtmine?

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 19:15; 02.02 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenniriiete koju unustamise jms puhul aitab nimekirjade tegemine, eelmisel õhtul läbi mõelda järgmise päeva tegemised ja vajadusel asjad valmis panna.

Täna nt helistas laps mulle kl 17, et ma pidin ta ju ühele sünnipäevale viima. Olin alles tööl, sünnipäev oli täitsa meelest läinud!

Ehk et vahel aitab ka, kui su ümber on hea mäluga inimesed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin terve kotitäie toitu poodi ja terve tee bussis poest koju sõites unistasin, kuidas kodus neid hõrgutisi sööma hakkan. Kodus vaatan: kus kott? Näljasena tagasi poodi, jõudsin veel enne sulgemist. Sain kõik asjad kätte, kassapidaja mäletas. Ütles, et te maksite, jätsite asjad lindile ja kõndisite minema. Me veel hõikasime, aga te ei kuulnud. Edaspidi käisingi peamiselt tema kassas, tore kassapidaja oli.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see ongi lõpp, lisaks on sul karoona viirus ja aids ka, võid hooldekogusse ja kainerisse aja kinni panna

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav maksis kassas ära ja marssis asju võtmata minema, seda 30-aastaselt, autosse istudes tuli meelde. Ise jätsin sama vanalt pooled asjad lindile, järgmine päev sain kätte.

Tean juhust, kus reipalt jalgsi koju marssinud inimesel tuleb tühja hoovi nähes meelde, et läks seekord ju autoga tööle.

Sellised mäluauke juhtub.

Mhm 🙂 Kui ma kunagi olin 19 unustasin ka kõik asjad poodi. Tuli meelde, kui jõudsin kontorisse ja avastasin, et lõunat pole. Käisin veel ülikoolis ka õhtuti ja no õhtusöögist ka ilma (raha ka polnud tol ajal mul väga, millega priisata). Sain õnneks tšeki alusel enamus tagasi, aga ma ei teadnud, et kaalukaup, kapsasalat, oli lahti pakendatud ja tagasi valatud müüki. Mingil põhjusel keeldusid nad seda mulle uuesti andmast ja ütlesid ainult, et valasid tagasi müüki ja seda enam ei saa- osta uuesti!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma kodupoodi unustan pidevalt midagi maha. Õnneks müüjad teavad mind hästi ja jätavad asja(d) alati kassasse ootama, millal tagasi tulen.
/olen 43.a

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neuroloogiaõppejõud võttis selle lühidalt kokku nii: kui sa ei mäleta, kuhu sa oma võtmed panid, siis ei ole tõenäoliselt põhjust muretsemiseks. Kui sa aga seisad, võtmed käes, ja sa ei tea, mille jaoks ja kuidas neid kasutatakse, siis on põhjust muretsemiseks.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile unustasin vihmavarju maha. Olin väsinud, käed kotte-asju täis ja laps tõmbas tähelepanu endale. Olen 26-aastane.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on natuke hullem, ühe nendest unustatud kaupadest – kassikonservi – leidsin ma täna riiulist, kuhu hakkasin panema uut pakki, mille olin ostnud “unustatud” paki asemele.
Jääb veel küsimus, kuhu sai sidrun ja see teisest poest ostetud ning “unustatud” vidin.

PS: kass on mul küll hea mäluga, tema ei unusta… ega andesta. Seda, et pidi täna hommikul kuivtoitu sööma.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.01 07:26; 29.01 09:30; 29.01 14:17; 29.01 23:16; 30.01 14:13; 30.01 14:14; 30.01 17:21; 01.02 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin ülikooli ajal sugulaste juures. Tõusis suur paanika: Kus ajalehed on? Mina viimasena lugesin. Otsingud ei andnud tulemusi, hiljem leiti külmkapist.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 11:26; 29.01 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neuroloogiaõppejõud võttis selle lühidalt kokku nii: kui sa ei mäleta, kuhu sa oma võtmed panid, siis ei ole tõenäoliselt põhjust muretsemiseks. Kui sa aga seisad, võtmed käes, ja sa ei tea, mille jaoks ja kuidas neid kasutatakse, siis on põhjust muretsemiseks.

Aga kui ma seisan võtmed käes ja ei mäleta, kuhu ma need panin?
Minuga on nii juhtunud küll.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lohutage mind, palun.

Su ikka tõsiselt vedas.
Ma unustasin rahakoti iseteenindusse ja arva ära, kas poole tunni pärast oli alles?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi! Selliseid asju juhtub minuga pidevalt. Juba alates sellest ajast, mil end mäletan. Esimene suurem põnts oli 6-aastasena, kui vahetusjalanõud bussi unustasin. Ja siis 2-nädala pärast järgmised. Ema oli ahastuses (polnud ju jalanõusid saada sel ajal). Hiljem on ka igasuguseid asju juhtunud. Poes unustan kauba maha või unustan vahetusraha võtta või kauba võtan, aga teine kott jääb maha, jne. Olen ka mööda parkimismaja autot otsinud. Kaotan pidevalt mütse, salle, kindaid, dressipluse, termostasse jne. Laps on samasugune.
Alzheimer ei ole (veel) kindlasti kallal.
Viimasel ajal poodi pole midagi enam unustanud, sest kasutan Selveri iseteeninduspulti ja panen kohe kõik asjad kotti. Väga mõnus 🙂
Vananedes (45 olen) olen muutund ka organiseeritumaks. Poes on ikka nimekiri kaasas. Varem ikka juhtus seda ka, et läksin soola ostma ning väljusin poest kahe servani täis toidukotiga ning kodus selgus, et soola olin unustanud osta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Ilu ja tervis Unustasin kaks ostetud toidukaupa poodi