Esileht Ilu ja tervis Uriini kogus ühel korral

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Uriini kogus ühel korral

Postitas:

Arst käskis kontrollida, kui suure koguse laps korraga pissib. Ütles, et normaalne tema vanuses (9-aastane) on 300 ml. Laps ei ole ühelgi korral nii palju pissitud saanud, tavaline jääb 100 ml kanti, kõige rohkem on 175 ml. Huvi pärast mõtlesin, et vaatan, palju endal tuleb. No eriti kange hädaga sain siis 300 ml, enamasti jäi 200 kanti. Seega ei kujuta ette, kui kaua laps peaks kannatama, et see 300 ml välja pressida. Peangi nüüd arstile vist ütlema, et perekonnaviga..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas on üks inimene, kes teeb sarnaseid uuringuid teadustöö raames ning seega on päris paljud mu sõbrannad oma põiemahtu selleks tarbeks mõõtnud. Tulemused täiesti tervetel täiskasvanutel (tean ainult lähemate sõbrannade andmeid) on 300 ml kuni 1,8 liitrit. Ehk et see on ikka tohutult individuaalne, kusjuures põiemaht ja pidamine on suures osas ka harjutatav.

Minu 2,5-aastasel on väikses potis 200ml kindlasti, võib olla 300ml isegi, kui ta keeldub pikalt vetsu minemast. Minul on põiemaht liitri kanti.

Mingit haigust see otseselt ei näita, aga kui pissihäda tekib üsna tühja põiega, võib probleem olla näiteks liiga väheses veetarbimises – põide tekivad soolad ning see tekitab pissihäda-kipituse olenemata sellest, kui palju reaalselt põies uriini on. Ka põiepõletik vähendab pidamist, aga seda testitakse lihtsa pissiprooviga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:30; 06.10 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, kuidas näeb väikses potis välja 200 ja 300ml ja sain aru, et natuke palju pakkusin eelmises postituses – ikka max 200ml teeb laps sinna. Mitte et see kuidagi oluline oleks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:30; 06.10 22:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Uriini kogus ühel korral

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.