Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Uriinianalüüs TÜ Kliinikumis

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Uriinianalüüs TÜ Kliinikumis

Postitas:

Tere,

mul on totter küsimus, aga kas uriinianalüüsi peab kindlasti viima kohe hommikul? Mul on öö ja päev suht sassis, jään magama alles kell 3 öösel ja ärkan 12 paiku päeval. Vaja oleks viia uriinianalüüs, kas seda saab viia ka päeval või pean selleks hommikul 8-ks äratuse panema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ä/e ütles et soovitav 8-10 vahel viia, sest peale uriini võtmist on se parim analüüsiks 2-3 h

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles ämmakas hoopis, et võib viia kuni 16 iga päev. Ja võtta mitte enne 2h enne viimist, sest analüüsi saab teha minu teada kuni 4h vanast uriinist, aga see ju peab õigesse laborisse ka enne jõudma ja selleks kulub ka aega. Olen ka samas WC-s korra \”analüüsiks materjali kogunud\”, kuhu need jätta tuleb. Ja hommikul pole siiani viinud.

Kliinikumi naistenõuandlas see siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 15:27; 12.01 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Standardiseeritud uriin, millest saab teha adekvaatseid järeldusi, on siiski esimene hommikune keskjoauriin. Ning kliinikusse tuleks see ära viia kohe kiiresti, kuna eriti kaua uriin korralikeks analüüsideks ei säili.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:28; 12.01 19:00; 12.01 19:22; 12.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole kunagi esimest hommikust viinud, olen ka näiteks kell 13 päeval andnud. Ja ma ei saa sellest aru, et miks üldse kodus ära peab tegema, mina lähen oma topsiga kohale ja haiglas kohapeal teen ja jätan sinna. Nagunii peab analüüsi wc-sse jätma ja nii saab proov \”värskem\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]k07 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina pole kunagi esimest hommikust viinud, olen ka näiteks kell 13 päeval andnud. Ja ma ei saa sellest aru, et miks üldse kodus ära peab tegema, mina lähen oma topsiga kohale ja haiglas kohapeal teen ja jätan sinna. Nagunii peab analüüsi wc-sse jätma ja nii saab proov \”värskem\”.[/tsitaat]Peaasi, et Sa ennast vahetult enne analüüsi andmist pesed (ilma seebita!), aga haigla WC-s on harilikult õnneks käsidu¨¨ olemas.

Kes prooviandmise reegleid ei järgi, riskib lihtsalt sellega, et analüüs annab vale vastuse ja osutub seega mõttetuks. On üksikuid analüüse, mida võib teha juhuslikul ajal kogutud uriinist, aga standardsed skriininguuringud tehakse siiski hommikusest esimesest uriinist, mille kontsentratsioon on kõige stabiilsem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:28; 12.01 19:00; 12.01 19:22; 12.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]k07 kirjutas:[/small]
Peaasi, et Sa ennast vahetult enne analüüsi andmist pesed (ilma seebita!), aga haigla WC-s on harilikult õnneks käsidu¨¨ olemas.

Kes prooviandmise reegleid ei järgi, riskib lihtsalt sellega, et analüüs annab vale vastuse ja osutub seega mõttetuks. On üksikuid analüüse, mida võib teha juhuslikul ajal kogutud uriinist, aga standardsed skriininguuringud tehakse siiski hommikusest esimesest uriinist, mille kontsentratsioon on kõige stabiilsem.[/tsitaat]
Olen mitu korda arstilt/ämmakalt küsinud ja vastuseks saanud, et ei pea hommikul andma, tänu sellele pole seda ka teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]k07 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olen mitu korda arstilt/ämmakalt küsinud ja vastuseks saanud, et ei pea hommikul andma, tänu sellele pole seda ka teinud. [/tsitaat]Väga raske uskuda. Ma olen muide ka arstiteaduskonna lõpetanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:28; 12.01 19:00; 12.01 19:22; 12.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]k07 kirjutas:[/small]
Väga raske uskuda. Ma olen muide ka arstiteaduskonna lõpetanud.[/tsitaat]
Jah, ma käin siin foorumis uriinianalüüsi andmise kohta valetamas, kindlasti 🙂
No öeldi nii ja olen teinud nii, ei tasu nüüd sellepärast ärrituda.
Viimane kord ütles seda dr. Vaas TÜ Kliinikumis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo.. minul näiteks on 1 analüüsi saatekiri hetkel kodus olemas ja see on \”mittestandardiseeritud uriin\”. see peaks olema see mis mõõdab valke, sadet ja suhkrut uriinis. küsisin arsti käest (mitte äe) ja tema ütles, et võib käia öösel wc-s enne hommikuse proovi andmist. mul on ka veidi ööd-päevad segamini, aga kui lähen proovi viima, panen lihtsalt kella hommikuks helisema ja viin proovi kohe ära kah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeg polegi öelnud, et valetad. Võib-olla ei tea lihtsalt nii hästi. Pole ka ekspert, aga arvan, et eelistatult võiks uriin olla hommikune, sest sealt saab kõige täpsemad vastused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll viimane inimene, kes ärrituda viitsiks. 🙂 Lihtsalt hoiatan, et kui te reeglitest kinni ei pea, ei pruugi saada õigeid tulemusi (ning minul on sellest küll jumala kama :)). Kui on mittestandardiseeritud uriin, siis on mittestandardiseeritud uriin ja rahu majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:28; 12.01 19:00; 12.01 19:22; 12.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka saatekirjal mittestandardiseeritud uriin, st võib võtta millal tahes päeva jooksul. Küllap siis minu arsti/ämmaka meelest on sellest saadud tulemus piisavalt täpne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 15:27; 12.01 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige vastus küsimusele on selline: kui saatelehel on märgitud “uriini ribanalüüs”, siis sobib ükskõik mis kellajal kogutud uriin. Kui saatelehel on märgitud mingid muud analüüsid (suhkur, c-reaktiivne valk, rakud), siis sobib ainult esimene hommikune uriin. Mõlemal juhul urineerimiste vahel peab olema vähemalt 3-4h, peab olema pestud (ilma seebita) ja uriin peab jõudma laborisse hiljemalt 2h jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma raseduse ajal asjast aru nii, et see kell pole jah pmst oluline, oluline on see, et oleks hommikune/esimene uriin. Ehk, kui sina ärkad kell 12, siis lähed teed oma asjad ära (kogud uriini ära) ja lähed viid siis haiglasse.
Mina eales ei oleks tulnud selle peale, et kell 8 (miks just kell 8 üldse?) üles ärgata eraldi selle jaoks.
Ma ise olin ka hiline ärkaja (10-12 vahel), niisiis ärkasin, kogusin uriini ära, sõin hommikusöögi ära ja viisin siis oma uriini haiglasse. Ehk uriin jõudis haiglasse 1-2h peale “korjamist”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Uriinianalüüs TÜ Kliinikumis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.