Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Urve Paris Palo

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Urve Paris Palo

Postitas:
Kägu

Kas lisanimi on eesnimi, perekonnanimi või midagi kolmandat? Mõnikord kirjutatakse see keskmine nimi jutumärkides. Millistel juhtudel?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paris nagu Päris? Urve Päris Palo 😀

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtledin ka, et huvitav, kas hääldus on siis Päris või Paris? Ja on see üks eesnimedest või perekonnanimi?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas lisanimi on eesnimi, perekonnanimi või midagi kolmandat? Mõnikord kirjutatakse see keskmine nimi jutumärkides. Millistel juhtudel?

Jutumärke kasutatakse hüüdnime tähistamiseks:

Mihkel “Miku” Saaremägi

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik küsimus. Sul võib olla mitu eesnime ja ka mitu perekonnanime. Kui sul on kaks eesnime, siis on nad mõlemad eesnimed, mitte ei saa ühest neist perekonnanime.

+3
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma sain ÕL artiklist aru, et tal on nüüd kaks eesnime Urve Paris.

Ma oleks nimemuutmise puhul siis juba üldse selle eelmise eesnime ära jätnud, kui on tegemist nimega, mis terve elu on olnud vastumeelne nagu ta seal rääkis. Samas, mul endal on tutvusringkonnas kaks sellist inimest, kes on samuti täiskasvanuna ühe eesnime juurde võtnud ja endine eesnimi on ka alles. Neil oli põhjuseks see, et oli palju täpselt sama nimega nimekaimusid, siis üks lisanimi eristab teistest.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma oleks nimemuutmise puhul siis juba üldse selle eelmise eesnime ära jätnud, kui on tegemist nimega, mis terve elu on olnud vastumeelne nagu ta seal rääkis.

Nojah… Aga samas on ta selle nime all ju tuntud. Võibolla teeb nii, et alguses lisas teise eesnime juurde, aga hiljem (kui uus nimi on inimestele juba meelde jäänud) jätab esimese eesnime ära.

Tuttaval noorel inimesel oli seetõttu lihtsam, et temal oli kaks eesnime, millest esimene (see oli väga imelik, tõesti) talle ei meeldinud. Kutsuti teda teise eesnimega. Kohe täiskasvanuks saades vahetas esimese eesnime ära ühe teise eesnime vastu, oma nn. põhinime aga jättis samaks.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Leidis küll nime, mida uueks nimeks võtta! Eestlase nimi Paris??? Ja Urvega koos on see küll nagu sadul sea seljas …

+27
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Leidis küll nime, mida uueks nimeks võtta! Eestlase nimi Paris??? Ja Urvega koos on see küll nagu sadul sea seljas …

Täpselt sama arvamus. Nagu tõsiselt maavillane Urve ja sinna otsa Paris???

Proua ikka lihtne, muud ei oska arvata 🤣

+23
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna ühe raadiojaama hommikuprogrammis arutati seda. Leiti, et see on nagu rikaste inimestega, kellel kõik olemas ja ei oska midagi kinkida. Urvel ka kõik olemas, elu on natukene igav, mida teha? Ahaa. Panen omale teise eesnime. Inimesed on heast elust lolliks läinud, nagu öeldakse.

+15
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi aastaid tagasi suhe ühe numeroloogiahuvilise mehega. Minu nime kohta oli tal arvamus, et no ikka ei sobi, et tuleks midagi teha, kuna kuna vokaal eesnime lõpus ja perenime alguses ei ole energeetilises mõttes hea kombo. 🙂 Ta isegi pakkus mulle mingeid varjante välja, kus oli ära muudetud eenime kuju või lisatud teine eesnimi lisaks. Kuulasin ta viisakalt ära, aga oma nime ma muutma loomulikult ei hakanud. Paistab, et mul on olnud õnne, sest taevased jõud ega halvad energiad ei ole mind selle “sobimatu” nime pärast nuhelnud.

Äkki kõnealune proua mõtleb samamoodi. Et vana nimi ei lase tsakratel avaneda või nii?

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi aastaid tagasi suhe ühe numeroloogiahuvilise mehega. Minu nime kohta oli tal arvamus, et no ikka ei sobi, et tuleks midagi teha, kuna kuna vokaal eesnime lõpus ja perenime alguses ei ole energeetilises mõttes hea kombo. 🙂 Ta isegi pakkus mulle mingeid varjante välja, kus oli ära muudetud eenime kuju või lisatud teine eesnimi lisaks. Kuulasin ta viisakalt ära, aga oma nime ma muutma loomulikult ei hakanud. Paistab, et mul on olnud õnne, sest taevased jõud ega halvad energiad ei ole mind selle “sobimatu” nime pärast nuhelnud.

Äkki kõnealune proua mõtleb samamoodi. Et vana nimi ei lase tsakratel avaneda või nii?

Sul ikka juhtub elus neid asju.

0
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah… Aga samas on ta selle nime all ju tuntud. Võibolla teeb nii, et alguses lisas teise eesnime juurde, aga hiljem (kui uus nimi on inimestele juba meelde jäänud) jätab esimese eesnime ära.

Saab jälle tähelepanu.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtledin ka, et huvitav, kas hääldus on siis Päris või Paris? Ja on see üks eesnimedest või perekonnanimi?

Miks mitte Parii? Mažööžuää?

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii võib ka olla. Eks keskealistel heal järjel olevatel prouadel tekib igasuguseid mõtteid. Eneseleidmise raske tee…

+11
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=paristama&F=M

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekonnanimi oleks ju Paris-Palo. Sidekriipsuga.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu laps tahab ka võtta endale teist eesnime lisaks. Kas hakatakse narrima, naerma, viitama vaimse tervise hädale? Mulle see lisanimi ka ei meeldi. Kole. Nõme.  Kas ma võiks teda nii narrida ja nokkida juba ette, võttes tõeks need arvamused mis siin teemas, kuidas tal selle nimega läheb.

+2
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas hakatakse narrima, naerma, viitama vaimse tervise hädale?

Olenevalt nimest võidakse hakata küll.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas hakatakse narrima, naerma, viitama vaimse tervise hädale?

Olenevalt nimest võidakse hakata küll.

sõltumata nimest, võidakse narrida küll. perekooli emmedega esirinnas.

+5
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Võitleme kiusu ja koolikiusuga. Loodame kivale.  Sotsiaalpedagoogidele ja psühholoogidele.  Ja ise arutleme mis naljakas nimi, tsakrad kinni ja lõbusatame end niisama teise arvelt. Lapse koolikiusaja ka ütleb et ta tegi vaid nalja. Nali on ju see kui on endal lõbus.

+8
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Narrimine ei ole OK, kuida samavõrd peaks just eriti avaliku elu tegelased enne üheksa korda mõtlema, kui mingite avaldustega välja tulevad. Mis nime lisamist (? ei ole antud juhul teemaga kursis) puudutab, siis igal juhul tuleks väga hoolikalt mõelda, ega see nimi kuidagi kummaliselt ei mõju. Või kui on suguvõsa ajalool põhinev otsus vmt, seda ka kommunikeerida. No tekitaks ju küsimusi kui mõni tuntud poliitik endale järsku teiseks eesnimeks Chryshella, Tyra või ka Bhakti paneks. Või perekonnanime heast peast ära muudaks ja see uus nimi oleks kas kaheldava tähendusega või siis midagi, mis eesnime esitähega kokku moodustaks kummalise väljendi. Vaesel Lembit Ollil näiteks oli selline juhtum.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Avaliku elu tegelane andku aga muudkui aru rahvale? Ka isiklikel teemadel?

+2
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

kägu tahaks, et avaliku elu tegelen võimaliku nimemuutuse puhul referendumi korraldaks.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Võitleme kiusu ja koolikiusuga. Loodame kivale. Sotsiaalpedagoogidele ja psühholoogidele. Ja ise arutleme mis naljakas nimi, tsakrad kinni ja lõbusatame end niisama teise arvelt. Lapse koolikiusaja ka ütleb et ta tegi vaid nalja. Nali on ju see kui on endal lõbus.

Ära palun üle pinguta. Üks asi on laste koolikius, teine teema aga kusagil foorumis aasimine.

Minu jaoks tekitas ka see nimi küsimusi. Kui eeldatakse, et nime hääldus on [päris], siis eesti keeses ongi kirjapilt Päris. Ajakirjanik Krister Parise nime ju hääldatakse [paris].

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Avaliku elu tegelaste sellised käigud, mis paratamatult avalikkusele silma jäävad, vajavad tõesti teinekord selgitusi ja selles ei ole mitte midagi imelikku. Kui oled avaliku elu tegelane või pürgid selleks, tuleb sellise asjaga paraku arvestada.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ta on üldse ise kommenteerinud, kuidas seda uut nime peaks hääldama?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära palun üle pinguta. Üks asi on laste koolikius, teine teema aga kusagil foorumis aasimine.

Ah muidugi see on ju nii süütu. Kusagil foorumis ja aasimine ainult, nii süütu asi. Ütle veel et kusagil anonüümses foorumis, millest kõnealune nagunii kunagi teada ei saa. Lihtsalt siiras huvi, et kuidas hääldada. Muidu ju piinlik ka kui satud temaga kokku ja nime valesti ütled.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidu ju piinlik ka kui satud temaga kokku ja nime valesti ütled.

Ega sa vist ei satu temaga kokku, tema suhtlusringkond on teine. Seega ei tasu niiväga sellepärast muretseda.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe võttis ise omale. Nime võttis ise omale. Nime muutmine muidugi muudab saatust.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Pereelu ja suhted Urve Paris Palo