Esileht Hobinurk Usa reis

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Usa reis

Postitas:

Kas kellegil on sellist kogemust estaga, et olete saanud positiivse vastuse, luba usasse reisida olemas aga usa piirilt edasi pole lastud? Mis põhjusel? Olen viimasel ajal paanikaosakond. Tegin esta, vastus positiivne aga on hirm et äkki ei lasta usas üle piiri ja peab kohe tagasi lendama. St selle esta tegemisel oli igal pool hoiatused et viimane sõna jääb usa tolliametnikule.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:00; 11.08 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle jaoks, et sul on hirm, et sind edasi ei lasta peab olema ju mingi alus? MIDA sa kardad või valesti oled teinud? Kui ei ole siis millest see hirm?

Kui sa selline paanikaosakond oled, et põhjuseta kardad, et sind edasi ei lasta oled sa ilmselt seal tollipunktis 3x hullem ja püüad iga tolliametniku tähelepanu oma närvilise olekuga. Kardetakse ikka siis kui põhjust on.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled vastanud ausalt ja sinu reisiplaanid on ausad, ei tohiks midagi karta olla. Kuigi piiriametniku juurde palutakse ühekaupa, sain seista oma eaka ema kõrval ja talle küsimusi tõlkida. Küsiti tavalisi asju – kuhu sa sõidad ja mida plaanid. Näitasin piiril väljaprinditud broneeringuid ja tagantjärele ei oska küll midagi erilist välja tuua. Ära muretse.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:33; 11.08 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valesti pole midagi teinud, südametunnistus puhas. Lihtsalt olen selline muretseja, kes kujutab ette igasugu olukordi. Kui läheks ilma lasteta, poleks hullu. Lastega vajan tihti kindlust. Kas ma saan õieti aru, et alaealised lapsed võivad koos vanemaga tolliametniku juurde minna? Mu 15-aastane ei ole inglise keeles eriti tugev.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:00; 11.08 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õieti aru, et alaealised lapsed võivad koos vanemaga tolliametniku juurde minna? Mu 15-aastane ei ole inglise keeles eriti tugev.

Meid oli neli – minu 15-aastane laps ja mu 70+ ema ja tädi. Laps räägib nii keskmisel koolitasemel – temaga läksime koos piiriametniku juurde. Passid ja dokumendid esitasin ja kõigile küsimustele vastasin mina, lapselt ei küsitud midagi. Ma nüüd ei mäleta (oleme sama seltskonnaga mitmeid kordi koos reisinud), kas seal oli uks, millest kohe pidi läbi minema või sain meetrike eemal järele oodata. Igal juhul olen alati ema ja tädi sättinud enese järele ja öelnud piiriametnikule, et nemad on koos minuga, aga räägivad keelt vähe ja palunud nendega hästi aeglaselt kõneleda – ameeriklane teatavasti ei ütle pooli tähti ja sõnalõppe välja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:33; 11.08 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin omal ajal kahekesi vaid 3aastasega USAs, mingit hirmu või takerdust ei olnud. Mida ongi karta? Tüütu on lihtsalt nii pikk reis, eriti kui pead tunde vahelennujaamades passima. Ka inglise keele oskust ei olnud minnes-tulles väga vaja. Lugeda ju märke ja silte oskad, aega peab piisavalt olema. Kui ongi küsimus, siis lennujaamades on töötajad harjunud kehvema keeleoskusega hädalistega, on kannatlikud. Selleks pane küll vaim valmis, et kontrollitakse põhjalikud ja järjekorrad venivad seetõttu: võetakse kingad jalast, sülelapsed vankritest ja näpujälgi vajadusel isegi beebidelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tolliametniku ülesanne on laias laastus kindlaks teha, et sa sinna illegaalselt elama/töötama ei jää. Enamasti küsitakse, et mida sa siin teed, kuhu minna kavatsed, kui kauaks jääd, millal tagasi lendad jne. Üsna tavalised asjad. Tolliametnikud on alati täieliku kivinäoga, isegi kui sa midagi valesti teinud ei ole, on selline tunne nagu ta süüdistaks sind milleski. Aga ei süüdista, see on lihtsalt nende töö.

Ära muretse, saad ilusti üle piiri. Küsimused on rutiinsed, kõigilt küsitakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem uuritakse ja kardetakse tõesti, et ega sa USA-s tööle ei hakka ja sinna ei taha jääda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et sa pisut kardad või muretsed on normaalne, kuid see tohiks sinult võimu võtta. Mul käis ka paar korda peast läbi, et äkki ei lasta üle. Käisime koos sõbrannaga. Mingit probleemi ei olnud, läksime kahekesi koos leti juurde kuna piletid jm olid ühised. Olin valmis talle ette laduma kõik väljaprinditud hotellibroneeringud, tagasisõidupiletid, auto broneeringu jms. Ta isegi ei vaadanud neid. Võttis ainult sõrmejäljed ja skännis silmi (seda tehti kõigilt) ja küsis kauaks tulime (olime kaks nädalat) ja mis eesmärgil ja siis oli goodbye. Järgmine tolli onkel küsis kas meil toiduaineid kaasas on, vastasime ausalt, et paar pakki pähkleid-rosinaid ja kogu lugu. Pärast kui juba läbi olime tuli meelde, et ka Viru Valget oli kaasas (aga normi piirides).
Sisenesime riiki Chicago lennujaamast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka kohe lapsega minemas. Igaks juhuks ütlen, et kaasas on lapse isa notariaalne kinnitus, et lubab emaga reisid ja lapse sünnitunnistus kuna perekonna nimed erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Estaga mina sellist asja ei ole kuulnud, küll aga vanast ajast viisaga. Sa oled juba saanud heakskiidu ja ei tohiks piirilgi probleemi olla. Tolliametniku juurde kindlasti koos lapsega ja tollideklaratsioon ka üks pere peale. Peamine on küsimus, miks riiki tuled, kaua oled? Kelle juures peatud, aadress olgu kindlasti olemas, kui näiteks sõbranna või sugulase juures. Äärmisel juhul võib küsida kui palju raha kaasas, ütle, et krediit/deebetkaart. Võid välja printida piletiinfo, kus tagasisõidukuupäev peal. Aa ja kindlasti vasta ausalt sellele, kas süüa on kaasas. Sinke-vorste ära võta. Kõik allesjäänud värsked asjad, mis lennukisse enda tarbeks kaasa võetud, viska ära – mul tuli ükskord kotti unustatud banaani pärast poolteist tundi kauem lennujaamas passida, sest pidin minema oma kotte läbi masina skännima. Muidu on mul alati kaasas leiba ja magusat.
Minul on samuti lapsega erinev perekonnanimi ja mitte kunagi ei ole küsitud isa luba, ainult sünnitunnistuse koopiat on paar korda küsitud näha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Usa reis