Esileht Imetamine Usalda last- kuidas mõista?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Usalda last- kuidas mõista?

Postitas:

Olen oma 12 päevase beebi käitumise dešifreerimisega veidi hädas 🙁 Tundus, et imetamine sujus kenasti, mingeid probleeme ei olnud, kuid 2 päeva tagasi olnud perearsti visiidil selgus, et sünnikaal pole taastunud veel. Kuna miinimumkaalust oli raskem ca 200g, siis üldkokkuvõttes jäi arst enamvähem rahule.
Nüüd on aga minul kerge paranoia- pakun alati mõlemat rinda, aga söötmine kestab suht lühikest aega, laps ise laseb rinnast lahti. Jah, on aegajal viril ka, aga iga beebi ju natuke nutab/viriseb ja vääksub. Millest võiks järeldada, et see tühjale kõhule viitab? Gaasid on ka päevakorras, seni olen need siplemised gaaside arvele kirjutanud, aga nüüd olen hakanud pabistama, et usaldan ehk liiga palju sisetunnet ja vb laps näljane? 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 21:45; 27.07 16:54;
To report this post you need to login first.

Kuidas lapsuke pissib-kakab?
Mitu toidukorda ööpäevas on?
Kas lutti kasutate?
Kas laps sai sünnitusmajas piimasegu ka?
Selles mõttes on hästi, et esimestel päevadel laps võttis kaalus alla ja tal on aega olnud kaalu juurde koguda ca nädal ainult. Nädala kaaluiive võiks olla vähemalt 130-150g, teil nii on ja rohkemgi. Ku ta võttis palju alla, siis see kaal niisama ropsuga tagasi ei tule, sellekski on aega vaja. Kuum ilm ja gaasivalude algus võib ka lapse käitumist rinnal mõjutada. Siiski tuleks nüüd natuke olukorda analüüsida ja kindlasti nädala pärast uuesti kaaluda. Harv toitmine ja lühike rinnal oleku aeg võib kaaluiivet mõjutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakab vähemalt 2x ööpäevas, pissib igasse mähkmesse. Lutti ei taha eriti ja piimasegu pole saanud.
Toidukorrad on iga 2 tunni tagant ca. Öösel tuleb üks 3 tunnine vahe ja päeval on kindlasti mõni lühem vahe ka.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 21:45; 27.07 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakab vähemalt 2x ööpäevas, pissib igasse mähkmesse. Lutti ei taha eriti ja piimasegu pole saanud.

Toidukorrad on iga 2 tunni tagant ca. Öösel tuleb üks 3 tunnine vahe ja päeval on kindlasti mõni lühem vahe ka.

Siis on kõik hästi. Lapsed pole tikud karbid, et kõik ühtemoodi kosuvad. Jätka nii nagu oled seni teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kahtled, kas laps sai kõhu täis, siis kui ta on rinnast lahti lasknud, kas pakud uuesti? võibolla tahab laps korraks õhku ahmida? kuigi ilmselt, kui tal jääks kõht tühjaks, siis 12-päevane ei oleks mitte viril vaid protestiks väga häälekalt, kui toitmine lõpetatakse enne aega 😀

Sa võid proovida enne rinna vahetamist teda korraks õlal krooksutada ja siis uuesti sama rinda pakkuda ja kui siis uuesti lahti laaseb, alles siis teisele rinnale ja jälle, kui laseb lahti, siis krooksuta ja siis paku uuesti. Mul teise lapsega algul just nii käis, muidugi oli tema puhul näha ka, et miski häiris söömist ja krooksud olid need 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 13:34; 13.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu preili on laisk imeja. Haiglas öeldi, et pean teda söömise ajal ergutama. Äkki aitab sul ka see? Mul oli alguses haiglas oleku ajal piimaga probleeme, harjusin sellega, et korra päevas pumpan piima nii palju välja, kui teda rinnast tuleb. Nii saan piima kogust kontrollida. Kodus lisatoitu ei ole pidanud andma, sest kodus olles lõi piima ilusti valla. Kaalu kogumisega meil peale seda ka probleemi pole. Olime sünnikaalus tagasi kuuendal elupäeval. Meil see ergutamine siis ilmselt toimis.

Küsiksin veel ka vee tarbimise kohta. Kui palju jood? Kui mul piima polnud, siis ämmakas ütles, et piima tootmiseks on vajalik vesi. Ma uurisin just, et kas on mingid toiduained… ämmakas ütles, et toit mitte, aga vesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pöörduksin imetamisnõustaja poole, et kindlust tagasi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla on teemaalgataja juba probleemile lahenduse leidnud, aga igaks juhuks ikka kirjutan… 🙂

Kas see päevane 2-tunnine vahe on Sinu poolt otsustatud või beebi lihtsalt tihemini ei taha? Ja kui ta ise märku ei anna näljast, siis kas tihemini pakkudes lihtsalt ei söö?

Minu kolmest lapsest pole ükski esimestel elukuudel 2-tunniseid vahesid suutnud pidada – pigem on söögivahed 30min kuni tund olnud. Hiljem siis on kogused juba suuremad ning vahed pikemad.

Silma jäi ka see, et pakud iga kord mõlemat rinda – see on tarbetu. Rinnapiima puhul tuleb alguses vedelemat ja lahjemat piima (nn janukustutus) ja lõpupoole rammusamat rasvast piima, mille kogus on oluliselt väiksem. Anna ühel söögikorral ikka ühte rinda, aga kui on hirm, et laps jääb nälga, siis lihtsalt tihemini.

Ja lohutuseks – kui ilm on väga palav, siis lapsed ei taha pikalt rinnal olla, sest imemine on väsitav töö ning teise keha vastas on nagunii kuum ka. Ilmade jahenedes hakkab ta kindlasti pikemalt sööma. Kui ta praegu korralikult pissib, siis vedelikupuudust tal pole ning kui sa vägisi neid söögivahesid ei hoia, siis näljas ta ka pole, sest näljane laps on silmapaistvalt rahutu ja viril. 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silma jäi ka see, et pakud iga kord mõlemat rinda – see on tarbetu. Rinnapiima puhul tuleb alguses vedelemat ja lahjemat piima (nn janukustutus) ja lõpupoole rammusamat rasvast piima, mille kogus on oluliselt väiksem. Anna ühel söögikorral ikka ühte rinda, aga kui on hirm, et laps jääb nälga, siis lihtsalt tihemini.

tegelikult kõik materjalid just soovitavad alguses mõlemat pakkuda, kui imiku söömine alles kujuneb välja. Kui lapsel on kõht täis, siis ta ei söö lihtsal teisest juurde või sööb vähem. Võibolla sellepärast su lapsed nii tihti sõidki, et sa ei lasknud neil lõpuni süüa kõhtu korralikult täis. Minu lapsed mõlemad on algusest peale 3-4h vahedega söönud ja sedagi minu initsiatiivil – käisin neid äratamas, et söögiaeg on käes 😀 Ja andsin ikka mõlemat rinda, sest kui laps on peale ühest rinnaast söömist rahutu, tuleb teist juurde anda, mitte lutt suhu toppida ja otsustada, et ei anna 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 13:34; 13.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul piima jagub? Oled proovinud pumbata? Kui pumbates vabalt suurema hulga piima kätte saab, saab järelikult ka laps söönud. Kui pumbates tuleb väga vähe, on üks variant, et sul ongi piima vähevõitu ning teine variant, et tegelikult ei ole, aga lihtsalt pump ei tõmba nii palju piima välja kui laps.

Mainisid, et laps kakab umbes kaks korda päevas – kahenädalasele on seda vähevõitu, ta peaks kõvasti rohkem kakama.

Mina olen üks nendest, kellel ei olnud piisavalt piima. Ise väga tahtsin last ainult rinnaga toita ja tegin kõik endast oleneva, aga laps võttis äärmiselt vaevaliselt juurde ja iga mõne aja tagant hoopis kaotas kaalu, nahale tuli kollakas jume ja vereproov näitas, et ta ei saa piisavalt toitu. Lõpuks hakkasin raske südamega rpa-d juurde andma (rinda alati esimesena ja täpselt samuti nagu sinagi alati mõlemat rinda, sest kui isegi mõlemast ei jagu, jääb ju ühest selgelt väheks). Seepeale hakkas lapse olukord tunduvalt paranema, enam ei olnud nutuhoogusid ja tundide kaupa lapse rahustamist, enam ei küsinud ta iga tunni tagant süüa.

Igal pool räägitakse sellest, et loodus on kõik paika pannud ja loodus teab – igal emal on piisavalt piima. See ei ole alati tõsi!

Ma olen endiselt igati rinnapiima pooldaja ja siiani toidan rinnaga, aga rpa-d on kogu aeg juurde saanud. Mõned beebid kasvavad ainult rpa peal üles ja neist saavad igati tublid lapsed, hilisemas elus ei tee keegi vahet, mida nad imikuna sõid, kõik näevad ühtviisi tublid ja terved välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvi pärast vaata mitu minutit ta intensiivselt imeb. öeldakse et esimese 7 minutiga saab laps kõhu täis, siis hakkab mõnulemine tissi otsas. ja miks pakkuda kahte rinda? üks toidukord ikka ühest rinnast, muidu saab teisest tissist jälle peale eelpiima, mis on lurr. rinnast tuleb alguses lurr, siis pearoog-see on rammusam ja siis nn magustoit, mis on eriti rammus 😛 nii seletas mulle itk imetamisnõustaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul lapsel väike sünnikaal, ja ka esimestel nädalatel unine ja laisk imeja. andsin ühte rinda, et ilusti rammusamat kraami kätte saada, siis vahetasin mähet, et last ergutada, ja mônikord tänu sellele jôi ka tublimalt teisest. muidu oli rütm: üks rind tühjaks, tund aega und, siis teine rind, ja kaks tundi puhkust. paljalt sööb laps isukamalt, ja mônikord on abiks söömise ajal sudimine ja ergutamine.
eks igale lapsele sobib oma tehnika.
laps kakab ja kosub, see ju hea, pole tavatu, et sünnikaal taastub kahe nädalaga alles.
avastamisrôômu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Usalda last- kuidas mõista?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.