Esileht Pereelu ja suhted Usklikud ja seks

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Usklikud ja seks

Postitas:
Kägu

ma olen religioonikauge inimene ja ma hästi ei mõista seda pidevat vajadust jumalat teenida. peaks piisama kui usud temasse, aga et veel teenima ka peab. see kisub ju ikka fanaatilisuse poole. näiteks igapäev palvetada jumala poole, tõesti kui jumal olemas oleks, siis ta hindaks seda?

Ma ei ole usklik, aga palve mõte on ju ometi hoopis miski muu. Palvetamine on üks neid asju, mida ma usust üle võtaks ka oma ellu. Mida sa palvetades teed? Sa sõnastad oma palve, oma soovi, oma mure. Oled vast ka ise kogenud, et mõnikord muret sõnastades tuleb kohe ka lahendus pähe. Kui ei tule, siis on vähemalt tunne, et oled saanud oma muret jagada, selle välja öelda. Eriti on see abiks, kui mure on selline, mida sa kellelegi rääkida ei saa – räägidki siis justkui jumalale.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palvetades tõesti saab sisendada endale midagi, aga ma ei pea seda õigeks

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palvetades tõesti saab sisendada endale midagi, aga ma ei pea seda õigeks

Sisendada? Mida? Toon sulle näite palvest: “Armas jumal, anna mulle tarkust minu pereprobleemiga toime tulla. Mees petab vist, aga ma ei tea kindlalt. Mida peaksin tegema? Kas … või … või äkki hoopis …?” või siis “Armas jumal, anna sõbrale jõudu oma raske haigus seljatada. Tal on väikesed lapsed ja nad ei peaks nii palju kannatama. On väga valus vaadata nende muret oma ema pärast.” Esimene palve aitab palujal oma probleemi lahendusi sõnastada ning sõnastamise käigus on ka lihtne valida. Sama fenomen, mis plusside ja miinuste kirja panekul otsuste langetamisel. Teine palve aitab tundeid endast välja saada.

Mida sa siin sisendad endale?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa palvetades teed? Sa sõnastad oma palve, oma soovi, oma mure. Oled vast ka ise kogenud, et mõnikord muret sõnastades tuleb kohe ka lahendus pähe.

“Armas Jumal, anna mulle 100 000 €.” Äärmisel juhul ta annab järgmisel palgapäeval 1000€.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa palvetades teed? Sa sõnastad oma palve, oma soovi, oma mure. Oled vast ka ise kogenud, et mõnikord muret sõnastades tuleb kohe ka lahendus pähe.

“Armas Jumal, anna mulle 100 000 €.” Äärmisel juhul ta annab järgmisel palgapäeval 1000€.

No vot, siis on viga sinus, kui oled niimoodi palumise mõttest aru saanud. Sa ei saa paluda asju ega imesid, vaid abi iseenda ressursside rakendamiseks. Nii on palvel ka reaalne jõud. “Armas jumal, anna mulle tarkust leida äriidee, kuidas teenida kahe kuuga 100 000€” Ja loomulikult alati paluja ei saagi seda, mida palub. Se la vii.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vot, siis on viga sinus, kui oled niimoodi palumise mõttest aru saanud. Sa ei saa paluda asju ega imesid, vaid abi iseenda ressursside rakendamiseks. Nii on palvel ka reaalne jõud. “Armas jumal, anna mulle tarkust leida äriidee, kuidas teenida kahe kuuga 100 000€” Ja loomulikult alati paluja ei saagi seda, mida palub. Se la vii.

Kas kahe kuuga äris 100 000€ teenimine pole ime, kui inimesel puudub varasem ärikogemus?

Milleks raisata aega ja rikkuda keskkonda, kui saab lihtsamalt. 100 000€ ei pea alla sadama taevast, vaid jumal võib teha ülekande minu pangaarvele. Kui ei taha teha oma nime alt, siis saab kasutada näiteks Sõõrumaa abistavat kätt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kahe kuuga äris 100 000€ teenimine pole ime, kui inimesel puudub varasem ärikogemus?

See oli näide, eks? Vaidlused, kus teisele tuleb selgitada, mis oli näide ja mis on fakt, on väga kurvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palvetades tõesti saab sisendada endale midagi, aga ma ei pea seda õigeks

Sisendada? Mida? Toon sulle näite palvest: “Armas jumal, anna mulle tarkust minu pereprobleemiga toime tulla. Mees petab vist, aga ma ei tea kindlalt. Mida peaksin tegema? Kas … või … või äkki hoopis …?” või siis “Armas jumal, anna sõbrale jõudu oma raske haigus seljatada. Tal on väikesed lapsed ja nad ei peaks nii palju kannatama. On väga valus vaadata nende muret oma ema pärast.” Esimene palve aitab palujal oma probleemi lahendusi sõnastada ning sõnastamise käigus on ka lihtne valida. Sama fenomen, mis plusside ja miinuste kirja panekul otsuste langetamisel. Teine palve aitab tundeid endast välja saada.

Mida sa siin sisendad endale?

sama hästi võid palvetada kuidas lased kedagi õhku jumala auks, kui palju palvetad siis teedki seda. või miks pead palvetama pereprobleemide pärast kui teed suu lahti ja õiglaselt lahendad probleemid?

ma soovin ise elada terve mõistuse juures

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Armas jumal, anna mulle tarkust leida äriidee, kuidas teenida kahe kuuga 100 000€” Ja loomulikult alati paluja ei saagi seda, mida palub. Se la vii.

anna andeks, see on ju sama mis paluda jumalalt 100 000 eurot. äriidee mis teeb rikkaks? ideid on mustmiljon, kahjuks pole 99,99% võimalust seda ideed ellu viia sest puudub raha või suhted nende inimestega kes oskaks seda ideed ellu viia. sinu lähenemine rikkaks saamisele on juba eos vale ja jumal ei saa sind siin kuidagi aidata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rikkaks saamise idee peaks kõnetama võimalikult paljusid inimesi, see peab kõigile neile olema vajalik, aga see ei pea isegi olema väga hea idee. näiteks facebook, kõik tahavad olla seal ja kõigil on vajadus seal olla või olla laulja kelle laulud kõnetavad kõiki inimesi, isegi siis kui sa ei olegi tipptasemel laulja. näiteks marilyn monroe on juba ca 60 aastat surnud ja ta kõnetab siiani oma eluga kõiki maailma inimesi ja näitleja ja lauljana oli ta suhteliselt keskpärane. aga eesti on provints ja rikkaks saamiseks tuleb sinna minna kus on raha ja seal kus on palju raha, on võimalus ka teenida oma idee pealt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

anna andeks, see on ju sama mis paluda jumalalt 100 000 eurot. äriidee mis teeb rikkaks? ideid on mustmiljon, kahjuks pole 99,99% võimalust seda ideed ellu viia sest puudub raha või suhted nende inimestega kes oskaks seda ideed ellu viia. sinu lähenemine rikkaks saamisele on juba eos vale ja jumal ei saa sind siin kuidagi aidata.

See oli näide!!!!!!!!!! Krt küll. Hakkame nüüd vaidlema selle üle, kas äriidee, millega teenida 100 tuh on võimalik … no tõesti, anna palun kannatust, armas jumal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

anna andeks, see on ju sama mis paluda jumalalt 100 000 eurot. äriidee mis teeb rikkaks? ideid on mustmiljon, kahjuks pole 99,99% võimalust seda ideed ellu viia sest puudub raha või suhted nende inimestega kes oskaks seda ideed ellu viia. sinu lähenemine rikkaks saamisele on juba eos vale ja jumal ei saa sind siin kuidagi aidata.

See oli näide!!!!!!!!!! Krt küll. Hakkame nüüd vaidlema selle üle, kas äriidee, millega teenida 100 tuh on võimalik … no tõesti, anna palun kannatust, armas jumal.

ise tegid sellest juttu, ju siis kripeldab see rikkus. jumal andis sulle elu, tee end ise rikkaks

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis oli teemaalgataja küsimus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ise tegid sellest juttu, ju siis kripeldab see rikkus. jumal andis sulle elu, tee end ise rikkaks

Rahast tegi juttu Kägu eile 20:13, kes ei ole mina – ta vastas mulle. Mina rääkisin palvete kontekstis pereprobleemi lahendamisest ja haiguse seljatamisest.

Rikas ma ei ole, aga puudust ka millestki pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis oli teemaalgataja küsimus?

Õige märkus, püsige teemas. Eriti võiks oma muljeid jagada reaalsed pühapäevakoolis käijad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei väida, et ateistede hulgas pole kurjategijaid, aga ateistid ei käi usklikele moraali lugemas, täiskasvanute vahelist voodielu korraldamas ja ähvardusi loopimas. Esimese kivi visaku see, kes patuta. Kui ronite moraalseteks majakateks ja puhtuse kehastusteks, siis juurige kõigepealt endi hulgast need jõledused välja.

Ei käi? A mida sina ja teemaalgataja siin nüüd ja praegu siis teete? Just täpselt seda teetegi – loete moraali.

Mõned lood on siiski avalikkuse ette jõudnud, aga kuna usklike jaoks on naised- lapsed mehe alamad, kes peavad teise põse ette keerama ja andestama, siis enamik taolisi lugusid muidugi kunagi avalikuks ei saa.

Ja mis see siis on? Otsene laim usklike suunas, silm ka ei pilgu – mis alamad? Tunned sa isiklikult mõnda usklikku peret, kus “naised-lapsed on mehe alamad”???? Ei tunne, eks. Aga jutt lippab.

Kui inimene mõistab hukka vägistamist ja pedofiiliat, ei ole see moraali lugemine. See on normaalne, inimlik suhtlumine. Kuidas saaks üldse teisiti suhtuda, kui karmilt hukka mõista ja kohtu alla anda? Sinu meelest on selliste nähtuste taunimine moraali lugemine? Õudne.

Kui usklik naine hakkab end mehega võrdseks, veel hullem- mehest ülemaks pidama, siis võid küll piibli ahju visata. Naine on ühel pulgal koduloomade ja muu varaga, on omand, mis mehele kuulub.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui usklik naine hakkab end mehega võrdseks, veel hullem- mehest ülemaks pidama, siis võid küll piibli ahju visata. Naine on ühel pulgal koduloomade ja muu varaga, on omand, mis mehele kuulub.

Aga kuidas sa saad olla mehega võrdne kui sul ei ole peenist? Mehel ei ole tussi, ka tema ei saa sinuga olla võrdne. Sina oled naine ja mees on mees. Ei ole olemas võrdsust. Kui sa end naisena võrdled mingi koduloomaga, siis sa ei ole ka naine vaid transeksuaalne poolnaismees, kes tahaks olla mees. Naised on õrnem sugu ja nii tulebki elada ja naisel on elus oma roll ja mehel oma roll, siis on elu selge ja sile. Aga kui naine tahab olla ka nagu mees, siis on katki, sest siis peaks mees muutuma ka naiseks, et olla naisega võrdne. See on absurd. Tänapäeva naine on kaotanud oma naiselikuse, sest kõik defineerivad end andrgüünsete meestena, siis ei saagi olla õnnelik. Kesasi sa siis oled?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa end naisena võrdled mingi koduloomaga, siis sa ei ole ka naine vaid transeksuaalne poolnaismees, kes tahaks olla mees.

A, miks sa arvad, et see kommenteerija on naine? Siin foorumis käib mehi ka ja atud kommentaar on väga mehe vaatevinklist kirjutatud mu arust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa end naisena võrdled mingi koduloomaga, siis sa ei ole ka naine vaid transeksuaalne poolnaismees, kes tahaks olla mees.

A, miks sa arvad, et see kommenteerija on naine? Siin foorumis käib mehi ka ja atud kommentaar on väga mehe vaatevinklist kirjutatud mu arust.

ükski mees ei kirjuta nagu naine oleks koduloom, sedasi saab kirjutada ainult naine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted Usklikud ja seks