Esileht Ajaviite- ja muud jutud usklikud on jubedad – Pealtnägija

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: usklikud on jubedad – Pealtnägija

Postitas:
Kägu

Uskumatu, milline õõvastav elu on usklikel. Isegi moslemid pole nii jubedad kui kristlased, keda näidatakse. Ise nad räägivad armastusest, kuid tegelevad kiusamisega.

Kõige targem on olla uskmatu, religioon ainult ahistab inimest.

+34
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lugu pole veel läbigi ega suuremad probleemid välja toodud – millest sina räägid??

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt õige. Ei tea, kas kunagi jõuab maailm nii kaugele, et usk kui vägivallaallikas kaob.

+28
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt õige. Ei tea, kas kunagi jõuab maailm nii kaugele, et usk kui vägivallaallikas kaob.

Vaevalt. Sest alati on raha- ja võimuahneid psühhopaatidest usujuhte ja rumalaid, ajupestud järgijaid.
Haridus vähedab usuhullust aga ei kaota lõplikult.

+28
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi Jehoova tunnistajast kolleeg. Kogu nende elu on meeletu kontrolli all ja kõik käib ainult Jehoova reeglite järgi. Ausalt öeldes hakkas kolleegist kahju, kuna ilmselgelt see ajupesu jätab oma jälje nii vaimselt kui füüsiliselt. Ta hoidis kõiges omaette, mõtted olid kuskil eemal, tundus et isegi emotsioone ei tohi välja näidata…muidu veel areneb sõprus äkki mõne tavainimesega. Ainuke elav emotsioon oli temalt siis kui tema esimesel tööpäeval Jehoova Tunnistajate kohta küsisime. Tundub väga kurb elu. Elad lihtsalt mingis suletud maailmas…

+33
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jäi silma, et nende mingi brošüüri peal oli hr Sester (SIIN on ka vastav pilt). Kas tõesti ka tema on seda usku?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jäi silma, et nende mingi brošüüri peal oli hr Sester (SIIN on ka vastav pilt). Kas tõesti ka tema on seda usku?

Päris huvitav. Ma ise küll endale sobimatute vaadetega väljaande kaanel ei poseeriks.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

`https://lugejakiri.ee/poliitikutel-pole-toesti-enam-mingit-habi-sven-sester-poseerib-varske-vahitorni-kaanel/ ehk siis mingi pila 😁

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise tähelepanelikult ei jälginud, aga see noor poiss Joonas ütles, et ta pere (kes jehoovakad) ei suhtle temaga enam, et pole lubatud mitte jehoovakaga suhelda. Tekkis küsimus, et miks siis võib sõbralikult suvalise ukse taha minna ja neid kuningriiki kutsuda, neid moosida jne?

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti on perekoolikas juba nii loll, et võtab mingeid pilasaite tõe pähe?

Kindlasti usud ka seda, et Sipsik ronis Radissoni Hotelli katusele: https://lugejakiri.ee/otseblogi-ja-fotod-kriitikast-ja-laste-nutust-depressiooni-sattunud-sipsik-ronis-radissoni-hotelli-katusele/

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas tõesti on perekoolikas juba nii loll, et võtab mingeid pilasaite tõe pähe?

Kindlasti usud ka seda, et Sipsik ronis Radissoni Hotelli katusele: https://lugejakiri.ee/otseblogi-ja-fotod-kriitikast-ja-laste-nutust-depressiooni-sattunud-sipsik-ronis-radissoni-hotelli-katusele/

No kuule, vaata Pealtnägija klipp siis uuesti, oli selgelt näha, et seal ühe materjali kaanel oli just tema. Siin saidil on selle intervjuuga jah nalja tehtud, kuid tõesti ka telekas oli teda näha.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

oli selgelt näha,

Tegelt, võibolla tõesti. Sry.

Helistasin õele, kes kesklinnas töötab, Radissoni katusel olevat mõnigi veel Sipsikut näinud.

+15
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik, et igasugused ahvi laadsel arenguastmel suguharud on suutnud omale mingi usu/uskumused kokku luuletada.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haha, PN järgmine tase: “”kaadrid”” “”suitsiidilembesest”” Sipsikust Radissoni katusesimsil?? 😀 Sürr! Meie oleme ju lambad, me usume kõike…
Aga jah, siit ju saateklipi traagelniidid näha, kes keda võõrustab ja kes kelle laulu siristab 😛 Kose kogudus nii varjamatult kuulutab SIIN Ja siis sõimatakse, et Lusti on saasta-saatejuht 🙂

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise tähelepanelikult ei jälginud, aga see noor poiss Joonas ütles, et ta pere (kes jehoovakad) ei suhtle temaga enam, et pole lubatud mitte jehoovakaga suhelda. Tekkis küsimus, et miks siis võib sõbralikult suvalise ukse taha minna ja neid kuningriiki kutsuda, neid moosida jne?

Mul mitmeid jehoovakaid tutvusringkonnas- kõik suhtlevad minuga, kuigi olen ebausklik. Ja ei ole keegi mulle midagi peale hakanud pressima.

+3
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu, milline õõvastav elu on usklikel

Huvitav, kas Arvo Pärdil on ka jube elu? Või Lembit Petersonil?

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need inimesed käivad sinu arust ukselt uksele koputamas?
Või passivad seal Balti Jaamas jw.org pealkirjaga putkas? Mine vaata uuesti.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole vist raske arvata, miks otsitakse pidevalt juurde uusi inimesi, kuigi väidetavalt on nad õilsad ja head ning püramiidiskeemiga ei tegele. Kust mujalt, kui liikmete käest tuleb neil annetuste näol raha, et korda teha kuningriigisaale, korraldada üritusi, trükkida brožüüre jne. Kinnisvara on ju organisatsioonil üle maailma. Juhtivamatel kohtadel usutegelased elavad hästi, kuigi ametid on neil tavalised. Sõidavad ringi uute autodega, saavad pärandusi kinnisvara näol. Teiste päästmise jutt tundub küll ebausutav. Kui kogu perekond, vanemad, lapsed, lapselapsed kuuluvad neil sekti, siis poleks neil õilsate eesmärkide nimel vaja otsida uusi liikmeid, sest uusi inimesi tuleb organisatsiooni seest kogu aeg juurde. Oleksid rõõmsalt ühises kommuunis ja ei tüütaks teisi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest see ukselt uksele käimine ongi nende elu missioon.

Ma ka ei vaadanud seda aga ehk seepärast ei suhtle, et noor poiss ütles usust lahti. Sellisel juhul, kui sa astud sealt kuningriigist välja, oled sa ka oma pereliikmena ülejäänud elu jehoovakate jaoks surnud ja elad ülimas patus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ära jah räägi “usklikest”, kui mõtled Jehoova tunnistajaid. Need on mõnes mõttes tõesti sama hullud kui islamiäärmuslased. Eesmärk võib olla ju igati ilus, igavene rahuriik maa peal või mis veel. Aga abinõud selle saavutamiseks peaks ikkagi üldiste ühiskonnanormide ja seadustega kooskõlla jääma. Usklik inimene, ükskõik mis konfessiooni ta ka ei tunnistaks, võib siiski säilitada mõtlemisvõime ja kasutada oma suhet Jumalaga (või millegi muuga, paljudes religioonides ei olegi (ainu)jumalat) harmooniliste suhete ja enesemõistmise loomiseks viisil, mis ei sea teda väljapoole üldist ühiskonnakorraldust.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu, milline õõvastav elu on usklikel

Pärt on katoliiklane, Peterson vist ka.
Mulle tundubki Eestis esinevatest uskumustest Jehoova tunnistajad kõige hullemad, sekti liikmed.
Olen käinud babtistide kirikus ja luteri kirikus, väga normaalne usk tundus ja inimesed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka ei vaadanud seda aga ehk seepärast ei suhtle, et noor poiss ütles usust lahti. Sellisel juhul, kui sa astud sealt kuningriigist välja, oled sa ka oma pereliikmena ülejäänud elu jehoovakate jaoks surnud ja elad ülimas patus.

Oli jah selline teema.
Mul tekkis seda kuuldes mõte teha üks eksperiment – astuda liikmeks, huvi pärast vaadata, millega nad seal tegelevad, proovida aru saada nende ärimudelist … ja siis uuesti astuda välja.
Noh, et näha, kui “surnud” ma siis olen.
Ma olen ju praegu nagunii juba nende jaoks surnud ja kohutavalt patune.

Ilmselt on välja astudes pigem suur kergendus, kui hullud sind enam ei tereta.
Aga noh, kes viitsib ja see aeg. Oleks kellegagi eelnevalt veel mingi kokkulepe mõne klikiloo suhtes ja summal nulle üle kahe.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

lisaks on enamus usklikest ekre toetajad. juba see näitab kellega tegu. õõvastavad tüübid.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

ämmal suri mees ära ja nädala pärast olid jehoovakad ukse taga seltsi pakkumas. Meile alguses ei öeldud aga pärast öeldi toonil – kui teile ei sobi, siis me ei hakka suhtlema. Nüüd me siis ei suhtlegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ei peaks olema? Nemad on samuti orjad, peavad kulutama oma aega riituse peale, nagu midagi targemat teha pole elus.

Käsud ja keelud kammitsevad usklikke ning seavad piirangud. Peterson ja Pärt on vanad inimesed, klubisse ja pittu ei soovi minna, uusi suhteid ei soovi luua, aga kui neil tekikski vastav soov, siis lõõgastumise asemel uurivad nad piiblit. Kas pole nüri elu, sõprade asemel “suhtled” väljamõeldud jumalaga.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks värvata uusi jüngreid kui taevariiki saab ainult 200 000 jüngrit? Oli ju mingi imeväike arv? Kõik mõtlevad, et just nemad on need väljavalitud?
Usujuhtide seisukohast on muidugi asi lihtne- rohkem liikmeid rohkem raha. Kusjuures see käib iga religiooni kohta, enamik lihtsalt värbab uusi hingi tagasihoidlikumalt. Nagu Jeesus ütles- Järgnege mulle ja ma teen teist inimesepüüdjad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks värvata uusi jüngreid kui taevariiki saab ainult 200 000 jüngrit? Oli ju mingi imeväike arv? Kõik mõtlevad, et just nemad on need väljavalitud?

Usujuhtide seisukohast on muidugi asi lihtne- rohkem liikmeid rohkem raha. Kusjuures see käib iga religiooni kohta, enamik lihtsalt värbab uusi hingi tagasihoidlikumalt. Nagu Jeesus ütles- Järgnege mulle ja ma teen teist inimesepüüdjad.

Googeldamine andis 144 000 jüngrit. Aga mina sellega kursis ei ole. Minu loogika ebausklikuna ütleb, et nad kõik teevad seda värbamist lootuses, et keegi neist kauges tulevikus saab selle arvu hulka. See ongi nende eesmärk. Värvata võimalikult palju ja EHK saada väljavalituks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jehoovakad koguvad teadlikult harimatuid ja ise mitte mõelda suutvaid rumalaid inimesi enda ümber, keda on võimalik hirmu ja keeldudega valitseda…

Siin üks viide nende jumala karja raamatus mainitud olukorrale, mil võib olla vaja venna kõlblikkus ümber hinnata….. Süda läheb pahaks ainuüksi seda teksti lugedes. See, kes selle kirja pani, pidi olema ikka päris sooda.

“Tema või temaga koos elav pereliige omandab kõrgharidust.
Kui ametisse määratud vend, tema naine või laps omandab kõrgharidust, kas tema eluviis näitab, et kuningriigi huvid on tal elus esikohal? Kas ta õpetab oma pereliikmeid hoidma kuningriigi huve esikohal? Kas ta suhtub lugupidavalt sellesse, mida ustav ori on kirjutanud kõrghariduse ohtude kohta?
Kas tema kõne ja käitumine näitavad, et ta on vaimne inimene? Kuidas kogudus temasse suhtub? Miks tema või ta pere omandab kõrgharidust? Kas neil on teokraatlikke eesmärke? Kas kõrghariduse omandamine takistab korrapäraselt koosolekutel käia
või kuulutustööst või muust teokraatlikust tegevusest innukalt osa võtta?”

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ajast Pärt õigeuslik on? Ikka hämmastav lollus lokkab siin. Seda võiks ju meie kuulsaima helilooja kohta teada, et ta on paavsti sõber ja lausa teose talle pühendanud. Kuulub Vatikanis väga lugupeetud ja hinnatud mitte vaimulike inimeste hulka.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me kõik peame järgime riigi poolt sätestatud seadusi, reegleid ja saa ikka küll teha mida tahame ja heaks arevame. Oleme orjad? See, kuidas keegi oma patareisid laeb, on see siis jooga, palvetamine, lugemine, jooksmine jne on erinev ja ei saa nüüd küll öelda, et üks tegevus on teisest targem. Igaühele oma tegevus. Pidutsemine, klubis käimine, sõpradega suhtlemine ei ole küll keelatud kui oled näiteks katoliiklane, õigeusklik, luterlane. Kas need tegevused on tõesti sisukad ja huvitavad? Kui palju sa seal klubides tolgendad ja muudkui pidutsed? Mina ei tunne kedagi, kes käiks ja nad pole usklikud. Rangeid reegleid teevad endale ka taimetoitlased, ökoinimesed jne. Kui tahad kehakaalu alandada, siis pead ka omale reeglid tegema. Saates räägiti konkreetselt Jehoova tunnistajatest. Arvo Pärt ei ole mingi Jehoova tunnistaja. Raiskab oma aega muusika tegemisele, kuigi võiks klubis pudelit kulistada? Noh kui see on sinu arvates kõige olulisem asi elus, siis Jumal sinuga.

Nii õige jutt. Igaüks siit on usklik, enamasti mitme usu kombinatsioon. Jehoovakad usuvad üht, õigeusklikud teist, aga ateistid ei tea ilmselt ise ka, keda/mida võtta-jätta ja peavad end seejuures nii uskmatuks ja paremaks. Tegelikku tõde mitte millestki ei tea me keegi.

Ise olen ka ateist, aga olen kaalunud luteriusku. Minu jaoks jääb see hetkel veel veidi kättesaamatuks, aga ei halvusta neid, kes usuvad.

Kooliajal oli klassiõde jehoovakas ja ta võis küll tähistada sünnipäeva ja suhelda klassikaaslastega. Tänasel päeval ta ei torka kuidagi teiste seast silma, aga ei oma infot vanematega suhtluse kohta.

0
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud usklikud on jubedad – Pealtnägija