Esileht Ajaviite- ja muud jutud usklikust perekonnast uskmatuks

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: usklikust perekonnast uskmatuks

Postitas:
Kägu

Kas keegi tunneb sellist inimest (või on ehk ise), kes on süvausklikust perest pärit, kuid on täiskasvanuks saades usust loobunud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: usklikust perekonnast uskmatuks

Ei tunne…kui väiksest peale nii suur ajupesu pidevalt, siis väga raske oma peaga mõtlema hakata. Tegelikult ühte t¨ikki tean küll! Aga ta ei suhtle oma vanematega juba kümmekond aastat, põgenes kodust teismelisena ja pööras hoopis teise äärmusesse, satanismi suunas, ei lõpetanud põhikooligi, tööd ei ole ja joob oma elu maha lihtsalt. Otsib mehi, kes teda ülal peaks ja kellega koos pummeldada. Nii et ma ei tea kas see on see, mida Sa mõtlesid küsimust esitades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eksmehe ema oli selline. Kasvatatud alandlikuks katoliiklaseks, kui täiskasvanuna ütles usust lahti. Tore ja tark inimene.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Tean. Käis katoliku koolis, aga juba teismelisena otsustas, et see pole tema jaoks. Nüüd on üle 30, töötab IT alal, on eluga üsna rahul ja saab ka vanematega üsna kenasti läbi, kuigi kui ta naisest lahku läks (naine oli ateist), rääkisid nad ikka, et ta peaks endale kena uskliku tüdruku leidma jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks arvatakse, et (sügavalt) usklike vanemate lapsed peaksid ise ka kohe usklikud olema? ei ole nii. usk ei ole nakkushaigus ega mingi geenidega edasipäranduv nähtus vaid iga vaimselt ja moraalselt piisavalt küpse inimese enda isiklik veendumus. ajupesuga on teised lood… samuti, kui usklikud vanemad suhtuvad vbl halvemini teismeliste seksuaalsuhetesse, alko ja narko tarbimisse ja lapsed vanemate kehtestatud reeglitest kinni peavad ja väliselt vägagi korrektsed on, ei tähenda see siiski, et need lapsed kohe ka ise usklikud oleksid. vbl on lihtsalt korrektse loomuga?
mina tean paljusid peresid, kus vanemad usklikud, lapsed omal ajal ka hea meelega pühapäevakoolis käinud, kuid siis omale teise tee valinud. ja noh, eks vanematel ole kurb ikka, aga vanemate ja laste vahelised suhted on head. tean ka peresid, kus üks või mõni laps on saanud suureks kasvades usklikuks ja saavad oma mitteusklikest vanematega väga hästi läbi.
ja tean ka selliseid inimesi, kes täiskasvanuna on mingil ajal olnud usklikud, kuid sellest siis loobunud. põhjuseid on olnud erinevaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanasõna ütleb: aia taha läheb pastori poeg ja köstri kariloom.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inglismaal käisid paljud praeguseks neljakümnendates eluaastates inimesed katoliiklikes koolides, lugesid enne sööki palvust, käisid kiriku palvetundides jne. Ei ütleks, et enamusele sellest midagi külge on jäänud – üks mu ateistist tuttav rääkis, kuidas ta noore poisina palvetunni ajal mingis palvetamiskuudis igavuse peletamiseks onaneerimisega tegeles :s

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen perest, kus usk ei ole omanud tähtsust. vahel isegi ehk naerdi usklike kui \”lollide lambukeste\” üle.
Mina olen nüüdseks juba ca 20 a usus ja kasvan ikka edasi. Eks näis, mis saab minu lastest. Palju vist sõltub sellest, kuidas vanemad ise eeskujuks on, kuidas jumalasse ja jumalatusse suhtuvad jne. jne.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud usklikust perekonnast uskmatuks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.