Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uskumatu, et vallandatud lastekaitsetöötaja võeti tööle Viimsisse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Uskumatu, et vallandatud lastekaitsetöötaja võeti tööle Viimsisse

Postitas:
Kägu

Mida mõtlesid Viimsi valla personalitöötaja, kui kohtunik andis lastekaitsetöötajatele hävitava hinnangu ja sama inimene, kes peaaegu lasi väikese Martini adopteerida mõned tunnid enne kohut, on ikka samal alal tööl? Mäletan, et isegi peale avalikustamist püüti kasvõi vägisi väike Martin teise perre adopteerida. Mul jäi mitmel korral mulje, et Karin Kuslap oli motiveeritud last teise perre ära andma ja lapse tegelikule heaolule see naine ei mõelnud sekundiks. Ma isegi ei näe kusagil põhjust, et sellisele ametnikule samal alal uut võimalust anda. Kes süvenes tookord sellesse loosse, sai aru, et Martini lapsendamine püüti läbi viia nagu kaameli surumine läbi nõelasilma, et iga hinnaga mujale, mitte oma sugulaste juurde.
https://www.err.ee/968556/vaikese-martini-juhtumi-tottu-lastekaitsetoolt-korvaldatud-ametnik-on-samal-leival-tagasi

Mis kohaga Viimsi vald mõtles, et võtab sellise inimese tööle, kelle kohta on suur hulk halbu hinnanguid?

+31
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tundub, et Eestis ongi kombeks silmad ikka nii kinni pigistada, et terve ilm oleks ikka tonte täis ja teha nägu, et ei näe neid. Mõni kutsub veel liituma, et nii põnev see kurikuulsus.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin ei mõeldudki midagi, ilmselt oli kellegi hea tuttav vm diil ja kõik.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes süvenes tookord sellesse loosse, sai aru, et Martini lapsendamine püüti läbi viia nagu kaameli surumine läbi nõelasilma, et iga hinnaga mujale, mitte oma sugulaste juurde.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+2
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Või siis lootsid osapooled rahva nõrgale mälule.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on tõesti uskumatu ja väga vastik.
Lugesin ka seda. Artikklit ja see advokaat, kes võitles Martini eest ja võitis, on lausa hämmeldunud, kuidas selline asi juhtida sai. Talle kinnitati, et see inimene ei saa enam sel alal töötada. Ja ta on veendunud, et varsti on ta sama laua taga, samades asjades asju õigeks rääkimas.
Jube. Minu usk Eesti lastekaitsetöötajatesse langes nullilähedale(vabandan tõesti hingega asja juures olevaye töötajate ees!).

+22
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Vald Kuslapile taustakontrolli tehes SKA-ga ühendust ei võtnud ega avaldanud soovi ka nende koostatud auditi järeldustega tutvuda.”

Kas see Randjärv on ikka päris õige tegelane seal valla eesotsas?

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mida mõtlesid Viimsi valla personalitöötaja, kui kohtunik andis lastekaitsetöötajatele hävitava hinnangu ja sama inimene, kes peaaegu lasi väikese Martini adopteerida mõned tunnid enne kohut, on ikka samal alal tööl? Mäletan, et isegi peale avalikustamist püüti kasvõi vägisi väike Martin teise perre adopteerida. Mul jäi mitmel korral mulje, et Karin Kuslap oli motiveeritud last teise perre ära andma ja lapse tegelikule heaolule see naine ei mõelnud sekundiks. Ma isegi ei näe kusagil põhjust, et sellisele ametnikule samal alal uut võimalust anda. Kes süvenes tookord sellesse loosse, sai aru, et Martini lapsendamine püüti läbi viia nagu kaameli surumine läbi nõelasilma, et iga hinnaga mujale, mitte oma sugulaste juurde.

https://www.err.ee/968556/vaikese-martini-juhtumi-tottu-lastekaitsetoolt-korvaldatud-ametnik-on-samal-leival-tagasi

Mis kohaga Viimsi vald mõtles, et võtab sellise inimese tööle, kelle kohta on suur hulk halbu hinnanguid?

Oled sa kindel, et tead loo kõiki tagamaid? Peab mõistma inimest ja kõiki teguviise, mõelda, ega tema psüühikat ei rikuta vms.
Alati tuleb mõista kõiki osapooli ja kaasa tunda ka siin mainitud isikule.
Maailm pole must-valge, õppige kõiki värve nägema, olge positiivsed ja päikest kõikidele!!

+3
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas me peame sel inimesel laskma nälga surra? Või kividega surnuks viskama?
Teemaalgataja sugused raisakullid…väkk.

+5
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei taha ennast üles ärritama hakata, ei hakka oma lapse abita jätmise lugu kirja panema, kuid minu kogemus on ka, et lastekaitsetöötaja ei tee peale paberimäärimise ja suu vett täis ümarlaudadel osalemise mitte midagi. Mingi kaitsmisega ta kohe kindlasti ei tegele.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa kindel, et tead loo kõiki tagamaid? Peab mõistma inimest ja kõiki teguviise, mõelda, ega tema psüühikat ei rikuta vms.

Alati tuleb mõista kõiki osapooli ja kaasa tunda ka siin mainitud isikule.

Maailm pole must-valge, õppige kõiki värve nägema, olge positiivsed ja päikest kõikidele!!

Olen kõigega nõus, v.a. see ajuvaba päikesesoovimine. Mu sugulane on näiteks “kalahaigusega” – temasugustele kõlab see lapsik “päikest!” täiesti mõnitavana. Head võib soovida ka nõmedaid klišeesid kasutamata.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei taha ennast üles ärritama hakata, ei hakka oma lapse abita jätmise lugu kirja panema, kuid minu kogemus on ka, et lastekaitsetöötaja ei tee peale paberimäärimise ja suu vett täis ümarlaudadel osalemise mitte midagi. Mingi kaitsmisega ta kohe kindlasti ei tegele.

Jah, eks neid ole nii- ja naasuguseid, aga minu kodukohas on praegu puudega ema ja puudega laps, kes elavad joodikust-narkarist vägivaldse isaga. Isa viibib aegajalt kuskil kinni, kui väljas on, siis asjad aknast lendavad ja märulit on täiega. Tean, et head inimesed tegid jõulude ajal lapsele paki, kuigi muul ajal elavad näljas (kui meespool jälle “platel”).
Vald haigutab, et pole omaette pinda anda, lastekaitse ja sotsiaal väidavad, et kuu on juustust tehtud, ehk siis keegi ei kaeba – kõik on korras.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib ju olla, et see inimene leidis tõesti, et need sugulased pole kõige sobivamad lapse kasvatamiseks ja tegutses enda arusaama järgi lapse huvides. Mäletan midagi, et mehel oli kriminaalne minevik ja perel oli ka muid probleeme. Ega see, et ollakse sugulane, ei tähenda alati, et sobiks kõige paremini lapse kasvatamiseks.

+6
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas lapse heaolu oleks kannatanud korralike kasuvanematega?

Ka mina olen mõelnud, et kas lapsel oleks olnud halvem kasvada oma uute hoolikalt valitud vanemate (ilmselt ainsa) lapsena.
Miks pidas üldsus paremaks veresugulasest, aga lapsele tundmatu tädi viiendaks lapseks hakkamist?
Kui peres oleks suhted korras olnud, siis poleks laps ju turvakodusse üldse sattunud.

+10
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ilma jutumärkideta õõvastav see esilekerkinud seltskond, kes ei pööra enam tähelepanu ega pea üldse oluliseks emotsionaalset sõltuvust ja sidemeid.
Lihtsustatult öeldes nad eelistavad tööstuslikult toodetud kõigevaba saiakest vanaema küpsetatule, sest esimene on kontrollitult ohutu ja hügieeniline, teine võib olla “ohtlik”, sest vanaema köök vaevalt nõuetele vastab ja on kontrollimata. Vanaema armastus ei loe, sest võib-olla ta ei armastagi üldse ja kes teab, võib-olla on saialiini ääres töötaja hoopis armastavam ja hoolivam inimene. Ja kui ei olegi, siis hügieen kaalub selle tühise faktori igal juhul üles.
Samamoodi suhtuvad nad lastesse ja perekonda: lihane perekond on pigem kõlbmatu, sest arvestab mingeid keskaegseid tavasid, kus hoiti kokku. Praegu pole see enam teema, peamine, et eluviisid vastaksid “normidele”. Armastus ja sugulustunne – need pole nii tähtsad.
See on tegelikult lihtsalt kohutav, kuidas selline suhtumine ühiskonda ja suhteid üldisemalt lõhub ja laastab.

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need, kes ei tea taustast palju või ei mäleta seda lugu, siis tuleks meenutada, et Martinit solgutati rohkem kui aastat ühest turvakodust teise, teda ei lastud sugulastega kokku, ta oli enamuse ajast üksinda ja tehti kõik õõvastavad vead, mida ühe väikese lapsega on võimalik teha. Tutvuge kohtuniku hinnanguga kuivõrd hoolimatult temaga ümber käidi. Kaks inimest oli selle taga ja isegi peale seda, kui juhiti nende vigadele tähelepanu, tegutseti edasi. Mulle ja ilmselt paljudele lugejatele jäi mulje, et kuna Martin oli lapsendajatele “väärt kaup”, siis võis tema lapsendamise taga olla veel mõni lugu.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui peres oleks suhted korras olnud, siis poleks laps ju turvakodusse üldse sattunud.

Ringvaates oli miski klipp sellest tädi perest. Usklikud. Väga toreda mulje jätsid. Mehel oli minevik, aga usu leidnuna muutunud. Vahva kodu oli neil ja väga vahvad vanavanemad, mehepoolsed. Tundus just selline soe, lapsesõbralik ja kergelt kärarikas keskkond, kus lapsel hea kasvada. Mõnus maapere. Poiss vudis seal väga õnnelikuna ringi.

Anonüümne kasuvanem ei asenda omasid. Omade juurde jäädes on lapse hülgamisetunne väikseim. Olla hüljatud on lapse suurim hirm.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuna Martin oli lapsendajatele “väärt kaup”, siis võis tema lapsendamise taga olla veel mõni lugu.

Täiesti kindlalt. Ja et sellest ajakirjandus nii hoolega vaikib, on suure tõenäosusega tegemist homodega.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aasta turvakodus olnud poiss solgutati kolmandasse turvakodusse.
Seaduse järgi ei tohi laps olla turvakodus kauem kui 72 tundi.
Lahkuma sunnitud lastekaitse juht alustas Martini pere vastu meediarünnakut.

Need on ainult mõned artiklid, mis seda lugu iseloomustavad.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuna Martin oli lapsendajatele “väärt kaup”, siis võis tema lapsendamise taga olla veel mõni lugu.

Täiesti kindlalt. Ja et sellest ajakirjandus nii hoolega vaikib, on suure tõenäosusega tegemist homodega.

Kui sul fakte ei ole selle kohta, siis ei ole vaja siia teemasse mingit udu kirjutama tulla.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul fakte ei ole selle kohta, siis ei ole vaja siia teemasse mingit udu kirjutama tulla.

Jah, perekooli foorum koosneb faktidest, muidugi. Ära ise uduta. Mina räägin, mis on tõenäoline. Miks ajakirjandus ei kajasta õnnetu pere elamusi, kes ootas õigustatult endale last – kuidas nad Martini välja valisid, mida neile öeldi, mida lubati, kuidas nad end tundsid juba nii lähedasena ja siis korraga selgus, et nad ei saagi seda last?
Miks nende kannatusi ei kajastata? Pole just väga palju võimalusi oletamiseks. Ei soovitud nende inimeste peale tõmmata negatiivset valgust, pehmelt öeldes. Ajakirjandus, mis muidu jahib nagu hagijas, on seekord nagu suu vett täis võtnud.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole Eesti (ega ka muu maailma) lastekaitsjatest kunagi midagi head arvanud.
Mul endal on õnneks laps täisealine, aga kui lahutuse käigus nende inimestega tegemist pidin tegema, siis sellest sain ikka ca 10 aastaks sügava trauma, laps silub veel täiskasvanunagi nende inimeste tekitatud/süvendatud traumasid.

Kogu EV riigisektor on muutunud jubedaks. See, mis loogikat pidi EV kool toimib, liigub üsna järjekindlalt lastekaitse tasemele järele.

Mulle väga meeldis selle inimese kommentaar, kes vanaema küpsetatud saiadest rääkis. Rahahimu on kõigil nii suur, et neid vanaema saiu hävitatakse lausa kiskjaliku järjekindlusega.

Paradoksaalne on see, et mitte keegi ei ole rahul lastekaitsjate, sotsiaalpedagoogide ega psühholoogide tööga Eestis, kuid nende töö vajalikkust ja kvaliteeti ei vaidlusta mitte keegi. Istuvad ja määrivad oma pabereid ja hävitavad inimeste elusid ja ei vastuta üldse mitte millegi eest.

Viimsist kui kohast arvan iga aastaga ainult halvemini: kõik see nende kooliga toimuv, vallavalitsuse lõputud murumängud ja nüüd veel see sotsiaalsektor… Ka need Viimsi inimesed, kellega olen kokku puutunud, on halva mulje jätnud. Kõik nad on endised lasna- või muu mäe elanikud, kes läbi intriigide on trüginud kuskile parema koha peale ja Viimsisse elama kolinud. Ainult et sisu on samaks jäänud.

+16
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samamoodi suhtuvad nad lastesse ja perekonda: lihane perekond on pigem kõlbmatu, sest arvestab mingeid keskaegseid tavasid, kus hoiti kokku. Praegu pole see enam teema, peamine, et eluviisid vastaksid “normidele”. Armastus ja sugulustunne – need pole nii tähtsad.
See on tegelikult lihtsalt kohutav, kuidas selline suhtumine ühiskonda ja suhteid üldisemalt lõhub ja laastab.

Jah, nii on. Loe kasvõi seda teemat, kus valdav enamik leiab, et oma õe/vennalaps on nii võõras inimene, et teda küll üle paari päeva oma kodus ei taluks. Vaevalt põlvkond tagasi oli suhtumine veel teistsugune.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kõigega nõus, v.a. see ajuvaba päikesesoovimine. Mu sugulane on näiteks “kalahaigusega” – temasugustele kõlab see lapsik “päikest!” täiesti mõnitavana. Head võib soovida ka nõmedaid klišeesid kasutamata.

Räägi palun enda eest. Ma ka päikest ei talu, aga valgus ja soojus meeldivad küll. Päikese soovimiseda soovitaksegi just valgust, helgust, soojust, mitte seda, et sulle mitu tundi päike lagipähe paistaks. Mina küll ennast mõnitatuna ei tunne, mis siis, et otse päikese käes olla ei saa ja tegelikult kuuma (25+ kraadi) ka ei talu.
Talviti on päike igal juhul rõõmus kingitus või su sugulane arvab teisiti?

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, nii on. Loe kasvõi seda teemat, kus valdav enamik leiab, et oma õe/vennalaps on nii võõras inimene, et teda küll üle paari päeva oma kodus ei taluks. Vaevalt põlvkond tagasi oli suhtumine veel teistsugune.

Neist inimestest saan ma täielikult aru, nad on lihtsalt suure privaatsusvajadusega. Olen kindel, et enamik neist võtaks oma õe-venna lapse vajadusel kasvatada. Nad pole lihtsalt valmis oma närve proovile panema olukorras, kus leiduks kerge vaevaga ka teine lahendus.

Millest mina räägin, on peresidemete julm läbilõikamine “hügieeni” pärast. Kustutada kõik mälestused sugulastest, isegi vanematest, sest nad polnud ideaalsed. Kasvatada loomulikust sugulusest ilma jäetud steriilseid orbe. Ja pärast hädaldada, et inimestel pole enam südant sees. Ei saagi olla.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägi palun enda eest. Ma ka päikest ei talu, aga valgus ja soojus meeldivad küll. Päikese soovimiseda soovitaksegi just valgust, helgust, soojust, mitte seda, et sulle mitu tundi päike lagipähe paistaks. Mina küll ennast mõnitatuna ei tunne, mis siis, et otse päikese käes olla ei saa ja tegelikult kuuma (25+ kraadi) ka ei talu.

Talviti on päike igal juhul rõõmus kingitus või su sugulane arvab teisiti?

Muide, kui Päike ära kustub, siis ei jää ka kalahaigusega inimene ellu, nii et ta peaks igati Päikest kummardama.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas on lastekaitsega väga halvasti, lapse heaolu ja ohutus neid küll ei huvita.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

saada see küsimus Ivo Rullile, las ta uurib asja. ta on mõistlik kodanik seal volikogus ja hoiab pilku peal imelikel keissidel.

0
0
Please wait...

Postitas:
kirilind2

See kõik on selleks, et pärast saaks öelda, “süsteemi viga”.
Ja kõigil läheb elu edasi, ainult sellel jääb seisma, kes ratta vahele jäi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina näen seda asja nii, et kui laps oleks lapsendatud, nagu soovis lastekaitse, siis oleks laps saanud omale vanemad. selles juhtumis nii ei läinud ja laps jäi vanemateta. eks laps saab küpsemas vanuses ise hinnangu anda, kas ta oleks tahtnud pereks oma ema-isa või sugulasi, nagu praegu.

+4
-15
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uskumatu, et vallandatud lastekaitsetöötaja võeti tööle Viimsisse