Esileht Lapse ootamine Üsna mures: paistetus ja seletamatult kõrge vererõhk

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Üsna mures: paistetus ja seletamatult kõrge vererõhk

Postitas:

Eile täitus 35 nädalat rasedust ja visiidilt ämmaemanda juurde saadeti mind otse nõuandla EMOsse. Käed-jalad on hullult turses ja vererõhk oli tavapärase 90/60 asemel 144/90.

Andsin uriiniproovi – valku selles ei olnud.
Andsin vereproovi – maksanäitajad, mis peaks preeklampsiale viitma, olid korras.
KTG – korras, südametoonid ilusad ja tugevad, liigutusi rohkem kui küll.
Veresukur – gestatsioonidiabeedi kahtluse tõttu pidin hommikusi mõõtma ja just samal päeval saatsin taas diabeediõele ning sain kiita – suhkrud korras.
Peavalud – on olnud viimastel päevadel, aga pigem pingepeavalud, mitte sähvivad, nagu pre-e-ga peaks olema.
Ülakõhuvalud – ei ole.

Valvearst palus täna hommikul tagasi minna, et saaks mulle panna 24 tunniks vererõhumõõtja külge ja teha ultraheli, et hinnata lapse oletatavat kaalu. Läksin. Tehti taas kõik samad protseduurid mis eile ja lisaks UH – lapse kaal 35. nädalal ilusti 2600 gr. Arst ütles, et sellest ta järeldab, et vererõhu probleem pole ammune, vaid värske, kuna muidu oleks lapse kaal tema sõnul väiksem, peetunud. No ja ilmselgelt ei ole ta ka liiga suur, nagu me ämmaemandaga kartsime, kuivõrd emakapõhja kõrgus oli kuu ajaga kasvanud 7 cm.

Jalgade tursed on viimase kahe jahedama päevaga ka veidi (aga ainult veidi) järele andnud, ma muidugi joon palju, hoian jalgu üleval, teen külmi jalavanne jne.

Probleem on aga vererõhus – kui kõik muud näitajad on korras ja miski ei viita preeklampsiale, siis mis pagana põhjus võiks olla sellel ootamatult kõrgel vererõhul? 40 aastat ei ole see mul üle 100 olnud (ülemine), ja nüüd järsku … Praegu istun selle püsimansetiga, mis iga poole tunni tagant mõõdab – isegi diivanil teleka ees ja rahuolekus on 155/94 ja 144/90 ja nii … VÄGA muretsen!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa arvad,et perekool sind mures aitab ? Küll äe ja arstid sulle seletavad mis toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa väga muretsed, lähebki vererõhk üles. Sa oled ju arstide hoole all ja beebi peaaegu lõpuni kandnud – isegi kui tuleb sünnitus esile kutsuda, on juba täiesti ok aeg. See on halvim stsenaarium, mis pole sugugi nii halb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülejoomine on ka probleem. Joo vähem.
Ülekaal/halb menüü+tursed, organid peavad ületööd tegema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa oled üsna lõpus, siis ei pea väga muretsema. Kui uriin korras (valku pole), siis võib vererõhk olla tõesti milles tahes (võib olla ise muretsed praegu üle).
Ole rahulik, arstid ja ämmakad jälgivad ju sind.
Kui vererõhk ikka väga kõrge annavad rohud või kutsuvad esile, aga 140-150 kandis nad seda veel ei tee.

Lisaks kas jood külma või leiget jooke, liigakülm vesi (muu jook) pole kõrge vererõhuga hea, tohib vaid nö toasooja juua.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese rasedusega oli mul sama lugu. Olin 2 päeva haiglas jälgimisel ja pidin mõõtma tarbitavat vedelikku. Minul haiglas tursed kadusid, sest igavusest jõin seal rohkem kui muidu. Minul oli tulemuseks siis liiga vähene vedeliku tarbimine. Olen kuulnud, et ka liiga palju vedelikku võib sama moodi mõjuda. Võta korraks aeg maha ja jälgi enesetunnet. Arsyid teavad, mida edasi teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks vereõhk kõrgeks ka teise raseduse lõpus, ämmaka rutiinses kontrollis oli täpselt veel normi piires, soovitas võimalusel kodus mõõta. Ajaviiteks mõõtsingi, kuigi enesetunne oli ok. Numbrid oli ka üsna laes, läksin kontrolli ja jäeti jälgimisele, pandi peale vererõhutabletid. Valku uriini ei tekkinud, maksanäitajad olid korras, aga kuna tabletid ei mõjunud ja 37 ndl oli täis tiksunud, kutsuti esile. Kõik sujus hästi, sünnitus oli päris kiire ja laps ka tubli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üsna värskelt sama asi läbi tehtud. Alati vererõhk väga hea olnud, aga kuu enne raseduse lõppu järsku väga kõrge. Teised näitajad olid kõik korras. Ämmakas käskis mul siiski iga päev vererõhku mõõta ja viisin iga nädal uriiniproovi, viimastel nädalatel isegi kaks proovi nädalas. Algul jah valku ei olnud, aga viimastel nädalatel hakkasid kõik näidud vaikselt kerkima. Tulemuseks oli see, et päev enne tähtaega näitas uriiniproov valku. Seega palu kindlasti ämmakat, et igaks juhuks asjal silm peal hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Üsna mures: paistetus ja seletamatult kõrge vererõhk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.