Esileht Väikelaps Ussid ja hammaste krigistamine – müüt?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ussid ja hammaste krigistamine – müüt?

Postitas:

Kas on tõsi, et kui laps öösiti hambaid krigistab, siis on tal ussid? Ma isiklikult ei taha seda hästi uskuda, sest milles seos on? Aga laps hakkas öösiti hambaid krigistama mõnda aega pärast lasteaeda minemist (2 a ja 8 kuud vana tüdruk praegu). Ja ta krigistab öösiti ikka nii kõvasti, et ma ärkan üles selle peale ja pean teda keelama, sest ma ei saa seda kuulata, selline tunne, et krigistab omal hambad puruks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem pingetest krigistab hambaid. Ma kah siiani krigistan vahel öösiti hambaid. Nõu anda ei oska, ega see hammastele hea pole. Ehk lasteaiaga lõplikult harjudes läheb üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 16:24; 17.01 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne proov ja asi ussidega selge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastearst ütles, et see on tõsiselt ka üks sümptom. Aga ei pruugi 100% tähendada, et ongi ussid. Sellega pidi kaasnema veel närvilisus õhtuti, pepu sügelemine, punetus, mõnel ka söögiisu langus. Kui kahtlustad, tehke arsti juures anaalkaabe. Kui seda ei taha, võib ka profülaktikaks Vermoxit võtta, konsulteeri oma arstiga üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ise samuti krigistan, aga vaevalt see pärilik on 🙂 Iseenesest tahab ta väga lasteaias käia ja sellega probleeme pole, et nutuga läheks vms. Kasvatajad ka normaalsed ja kõik tundub korras olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögiisu lapsel hea, isegi väga hea, pepu ka ei sügele. Niisama profülaktika mõttes ei hakkaks ussirohtu andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muid ussisümptomeid pole, siis vast pigem ikka närvikava. See ei pruugi midagi negatiivset kindlasti olla, mina nt krigistan hambaid rohkem reisides, see ei tähenda, et midagi halvasti oleks aga palju muljeid, väsimus, ju siis ärritab midagi.

Igaks juhuks võid ju konsulteerida arstiga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 16:24; 17.01 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil poja ka juba ca aasta vahel krigistab hambaid. See pigem jah siis kui pingelisem või väsitavam aeg. Ussiproov sai ka kunagi tehtud, sest lasteaias olid ussid ja samal ajal ka krigistas, kuid usse siiski polnud.
Kui pepu ei sügele, siis pigem pole ussid. Meie lastearst ka ei lubanud niisama ussirohtu anda (meil lasteaias mõned vanemad soovitasid ja tegid seda profülaktika mõttes).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

stressist krigistab, ma ise krigistasin ka lapsena ja minu vanaisa krigistas surmani. Mina oma lapse pealt võin küll öelda, et krigistab siiski rohkem siis kui pingelisem aeg olnud, tihtilugu kipub krigistama ka siis kui mingid seedimise/kõhu hädad. Lapsel lihtsalt sünnist saati päris tundlik seedimine, igasugused asjad tekitasid gaase ja nüüd ka kui hakkab öösiti krigistama, siis ma masseerin läbi une tal kõhtu või hoian lihtsalt oma kätt tal kõhu vastus, tunda on kohe kuidas siis seal sees kõik müdiseb, mulksub, mingi hetk puuksutab läbi une ja krigistamine jääb ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka hakkas tütar hambaid krigistama lasteaiaga harjudes (kusjuures alguses oli lasteaias nagu imelaps esimesest päevast peale läks särasilmi). Muid ussisümptomeid polnud ja öösiti ka ei krigistanud.
Kui saime lasteaiaga \”ühele poole\” (st muud stressi sümptomid ka maha), siis enam krigistamist ei toimunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Ussid ja hammaste krigistamine – müüt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.