Esileht Koolilaps Usupropaganda üldhariduskoolis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Usupropaganda üldhariduskoolis

Postitas:
Kägu

Mida arvate, soovin kuulda teiste lastevanemate arvamusi, kelle lapsed käivad põhikoolis.
Kas kooli ruumides kristliku kirjanduse jagamine vahetunnil avalikult kõikidele mööduvatele õpilastele (mitte usundiõpetuse lisaaine tundides), mis toimub kooli direktori teadmisel ja heakskiidul, on OK? Selline teema tekkis meie peres jõulude ajal. Tegemist põhikooli 5.-7. klassi lastega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Usupropaganda üldhariduskoolis

Mida konkreetselt jagati?

Mõne koguduse (jõulu/noorte)ürituse lendlehti?
Koguduse heategevsürituse infolehti?
Kristlikke põhimõtteid tutvustavaid voldikuid?
Kristlikku ilukirjandust?
Harduskirjandust?
Lauluraamatuid?

Please wait...

Postitas:
Jaagular

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida arvate, soovin kuulda teiste lastevanemate arvamusi, kelle lapsed käivad põhikoolis.
Kas kooli ruumides kristliku kirjanduse jagamine vahetunnil avalikult kõikidele mööduvatele õpilastele (mitte usundiõpetuse lisaaine tundides), mis toimub kooli direktori teadmisel ja heakskiidul, on OK? Selline teema tekkis meie peres jõulude ajal. Tegemist põhikooli 5.-7. klassi lastega.[/tsitaat]

Mind isiklikult ei häiriks. Kuigi pean, et agnostikuks, ei jookse absoluutselt ükski teadmine (ka usu kohta) ühelgi lapsel mööda külge alla. Lapsega võikski vahelduseks ka usuteemadel juttu puhuda, mitte hüsteeriliselt kätega vehkima kukkuda.
Inimene ikka kardab seda, millest ta muhvigi ei jaga:)
Kui oled ikkka karm usuvastane, siis ütlen sulle sõbramehe poolest, et ka vaenlast tuleb tunda.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Uue testamendi vastu ei ole midagi, aga Jehoovatunnistajate vahitornide vastu küll

Please wait...

Postitas:
Kägu

Jagati Uut Testamenti.
Minu mure aga on selles, et ma ei ole agnost nagu Jaagular, vaid ateist.
Noh, ma tunnen, et ma ei ole mingi hüsteeriliselt võitlev ateist, kuid mul on oma kindel seisukoht selles asjas ja et minu seisukohast on justkui mööda vaadatud ilma minu käest küsimata. Ma tunnen, et see religioosne kirjandus on vägisi mu lapse kaudu minu koju toodud ja kahtlen, kas see on lõpuni korrektne käitumine kooli poolt. Ma saaksin aru, kui tänaval, suvaliselt – aga riiklikus üldhariduskoolis, kui selles kooli vastavat valikainet üldse pole? Direktor tõi põhjenduseks, et \”koolides on selline valikaine\”. No aga meie koolis ei ole ja meie pere ei ole ju seda valinud?

Please wait...

Postitas:
Jaagular

Teemaalgataja võiks olla hoopis rõõmus, et sai väärtusliku raamatu omanikuks – ja veel puhta tasuta:)

Kui mul kodus Koraan on, ei tähenda see veel, et ma burka pähe tõmban ja kiva loopima hakkan.

Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Uus Testament on väärt kirjavara, aga selle jagamine ILMA IGAKYLGSETE SELGITUSTETA nuritegu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sooviks teada, kas usuõpetuse tund koolis on kohustuslik?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks tuleb kodus \”see\” jutuajamine ära teha… Aga koolis selliselt põhjendatud \”teadmiste\” jagamine ei ole õige. Väärtuslik raamat? Head väärtused meie katoliiklikel preestritel :/, vabandust väljenduse eest. Ja ei ole mõtet ajada mingit kahemõttelist jama teemal \”käi minu sõnade, mitte minu tegude järgi\”. Inimene on see, kes ta on. Ja ei aita siin ei Jumal ega Saatan, kui inimene on üdini halb – ja ei huvita mind absoluutselt, kas Tema Pühadus neid \”mõistab\” või mitte… Kurjategija on kurjategija, seda enam, kui ta teadlikult mingi mütoloogilise tegelase taha püüab varjuda ja sellega veel oma tegu õigustada.

Vabandan eriliselt kurja sõnadevaliku pärast, kuid minu jaoks sai see muinasjutt läbi…

Juba selle pärast, et mitte sattuda kuriteo ohvriks, peab lastega neil teemadel rääkima.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jagati Uut Testamenti.
Noh, ma tunnen, et ma ei ole mingi hüsteeriliselt võitlev ateist, kuid mul on oma kindel seisukoht selles asjas ja et minu seisukohast on justkui mööda vaadatud ilma minu käest küsimata. Ma tunnen, et see religioosne kirjandus on vägisi mu lapse kaudu minu koju toodud ja kahtlen, kas see on lõpuni korrektne käitumine kooli poolt. Ma saaksin aru, kui tänaval, suvaliselt – aga riiklikus üldhariduskoolis, kui selles kooli vastavat valikainet üldse pole? Direktor tõi põhjenduseks, et \”koolides on selline valikaine\”. No aga meie koolis ei ole ja meie pere ei ole ju seda valinud?[/tsitaat]

No korralda siis suurejooneline põletamine. Küsi kooli käest ka luba ja tee kooli ette suur lõke ning pane oma Uus Testament põlema ja selgita oma lapsele, et see on ülimalt ohtlik ja halb raamat, millele teie kodus ei tohi millimeetritki ruumi eraldada ja mida kunagi ei tohiks sirvidagi… tee kõne, mis sa asjast arvad. Ajaloos nagu eeskujusid on, kuidas raamatuid tsenseerida nii kiriku kui kiriku vastaste liinis:)
Ise olen arvanud, et tänapäeval on sõnavabadus ja vabadus lugeda kas sopakirjandust või väärtkirjandust või piiblit või koraani ja vabadus neid ka levitada.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu valitud ajal ja minu valitud vormis edastan lapsele loomulikult teadmisi nii kristluse erinevatest vormidest, kohalikust maausundist, nii natuke, kui ma tean ka budismist, hinduismist, islamist. Aga see on MINU ja mitte kellegi teise valik.

Piibel (ilmumisaasta 186x Põhja Eestis) on meil ka kodus olemas ning vana testamenti pean kohati väga harivaks lugemisvaraks, lisaväärtusena saab ka vanemat kirja uurida ja harjutada (topelt s ja muud huvitavad vormid, mis tänaseks keelest kadunud on). Ja ka laps on vana testamenti uurinud, sest just sealt tuleb palju ainestikku seiklusjuttudesse.

Pelgalt uue testamendi jagamine on minu jaoks automaatselt suunitlusega ja populistlik ning selliseid asju koolis EI TOHI jagada. Mina tõmbaks küsimuse koolijuhtkonnale üles.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina sooviks teada, kas usuõpetuse tund koolis on kohustuslik? [/tsitaat]
usuõpetuse tunde eesti koolides ei ole. ammugi pole need kohustuslikud.
on usundilugu ja see on loomulikult kohustuslik.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie kooli juures jagasid ka enne jõule kaks meest pisikeses taskuformaadis Uusi Testamente. NAd olid tänaval bussipeatuse kõrval. See ei ole ametlikult kooli territoorium.
Mind isiklikult häiris.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jagati Uut Testamenti.
Noh, ma tunnen, et ma ei ole mingi hüsteeriliselt võitlev ateist, kuid mul on oma kindel seisukoht selles asjas ja et minu seisukohast on justkui mööda vaadatud ilma minu käest küsimata. Ma tunnen, et see religioosne kirjandus on vägisi mu lapse kaudu minu koju toodud ja kahtlen, kas see on lõpuni korrektne käitumine kooli poolt. Ma saaksin aru, kui tänaval, suvaliselt – aga riiklikus üldhariduskoolis, kui selles kooli vastavat valikainet üldse pole? Direktor tõi põhjenduseks, et \”koolides on selline valikaine\”. No aga meie koolis ei ole ja meie pere ei ole ju seda valinud?[/tsitaat]
No mulle tundud sa küll üsna hüsteeriline olevat. Mis siis selle ühe raamatu kojutoomisest juhtus või mida sa kardad, et juhtub? Õpeta siis oma lapsi, et võõraste käest midagi vastu võtta ei tohi, olgu siis koolis või kusagil mujal. Või sa ei suuda sulle sobimatut kirjandust enam majast välja saada või milles õigupoolest su probleem on?

Sellistest asjadest probleeme tekitavad lapsevanemad on minu silmis erakordselt ebakindlad ja ilmselt pole neil oma laste silmis kübetki autoriteeti ega vastastikust usaldust.

Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Tainast ei visata ka toorelt sööjate ette, vaid kypsetataxe hoolikalt jälgides sobival temperatuuril. Nyyd said, vabandust, tainad kätte päris palju vägivalda põhjustanud raamatu, kusjuures neid ei toeta selle lahtimõtestamisel isegi mitte usundiõpetuse tund. Mis nurga all see kellelegi neist pähe kukub, sõltub laste endi taiplikkusest, suhtest vanemate/sugulastega & omakorda vanemate/sugulaste selgitusvõimest.

Usundiõpetus, vähemalt ideaalis, esitab tasakaalustatult usundilugu kogu maailmas, võib-olla teatava rõhuga kristlusel, sest sellest välja kasvanud kultuuris me paraku elame. Noh, et inimesel kasvõi Taaveti või Salome maininise juures päris ‘mää?’ ei olex. Aga niisama koolis Uut Testamenti jagada? Ma kaebax Haridusministeeriumi! & ma olen kristlane!

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tainast ei visata ka toorelt sööjate ette, vaid kypsetataxe hoolikalt jälgides sobival temperatuuril. Nyyd said, vabandust, tainad kätte päris palju vägivalda põhjustanud raamatu, kusjuures neid ei toeta selle lahtimõtestamisel isegi mitte usundiõpetuse tund. Mis nurga all see kellelegi neist pähe kukub, sõltub laste endi taiplikkusest, suhtest vanemate/sugulastega & omakorda vanemate/sugulaste selgitusvõimest.

Usundiõpetus, vähemalt ideaalis, esitab tasakaalustatult usundilugu kogu maailmas, võib-olla teatava rõhuga kristlusel, sest sellest välja kasvanud kultuuris me paraku elame. Noh, et inimesel kasvõi Taaveti või Salome maininise juures päris ‘mää?’ ei olex. Aga niisama koolis Uut Testamenti jagada? Ma kaebax Haridusministeeriumi! & ma olen kristlane![/tsitaat]Et kohe nii hullusti arvad mõnele Jumala Sõna mõjuvat?Anna kannatust!

Please wait...

Postitas:
Kägu

miks on inimesed jumalausu vastu, või miks nad seda kardavad või hukka mõistavad?
kui meil on riiklikud kiriklikud pühad. meil on lubatud riigis anda õnnistust majadele, laevadele. ja me ise otsime ka hingerahu. küll joogast, küll esoteerikast, küll mingitest sõpruskondadest, kes usuvad väikeses grupis millegisse. joogast ja puudest hingerahu otsida on ok, aga jumalasse uskuda on nagu väga vale?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll inimesed ikka oskavad tühistest asjadest probleeme tekitada. Mina usklik ei ole, siit-sealt on midagi kogunenud, usklik naabrimutt andis lapsele mingi laste piiblilood vmt, mingi lauluraamat on ka, no las annab siis. Riiulis kohake leidub ja pole mu lastest kiiksuga usklikke kasvanud tänu nende raamatutele olemasolule. Vii kooli tagasi siis, kui kardad kodus pidada.

Please wait...

Postitas:
Jaagular

No, küll ikka võib urgitseda.
Meile jagati lapsepõlves igasugust värki – punast kirjavara söögi alla ja söögi peale. Bre¸nevi ‘Väike maa’, miljon lugu Lenini lapsepõlvest ja Pavlik Morozovist tuli kohustuslikus korras läbi lugeda. Aga kodus oli ammu selgeks tehtud, kuidas lood tegelikult. Rääkige oma lastega.

Ja teada saades siitsamast Perekoolist, et lapsukesed ei saa ‘Kevadetki’ loetud, ei maksa karta, et nad teil piiblilugu ahnelt lugema kukuvad. Läbi raamatu kaante aga hirmus nakkus ei levi.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei häiri. Häirib, kui Euroopa Liidu propaganda raames jagatakse koolis kondoome ja vastavaid voldikuid juba 9 aastastele.

Please wait...

Postitas:
Jaagular

[tsitaat]Ei häiri. Häirib, kui Euroopa Liidu propaganda raames jagatakse koolis kondoome ja vastavaid voldikuid juba 9 aastastele.[/tsitaat]

Õige aeg. 12-aastaselt võib juba hilja olla. Alles kilkas Seksi ja küla saates üks piiga, kuidas tema 13-aastaselt aktiivset suguelu alustas.
Juhtumisi tean seda tüdrukut. Ta ei olnud oma klassis ainus ‘lõbus tüdruk’.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Õige aeg. 12-aastaselt võib juba hilja olla. Alles kilkas Seksi ja küla saates üks piiga, kuidas tema 13-aastaselt aktiivset suguelu alustas.
Juhtumisi tean seda tüdrukut. Ta ei olnud oma klassis ainus ‘lõbus tüdruk’.[/tsitaat]

Aga kas ühiskond ei võiks õpetada, et liiga vara on asjaga tegelemiseks, mitte äratada tittedes huvi asja vastu kondoomide jagamisega?

Please wait...

Postitas:
Jaagular

Kes see ühiskond on?
Alati, kui kodus midagi oma lastega teha ei viitsita, tuuakse mängu mingi müütiline ühiskond, kes lapsele elu põhitõed selgeks peaks tegema. Muide teemasse tagasi minnes – tegelikult oleks ikka hea küll, kui tolle vihatud piibli kümme käsku au sees oleksid (no esimese jätaks vast välja)

Ja tittedes on huvi seksi vastu AMMU enne seda vanust juba äratatud:)
Alati on olemas kasvõi teadja koolikaaslane, kelle antav info ei pruugi kuigi adekvaatne olla.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lugesin väiksena lugusid leninist vms pealkiri- oli selline lasteraamat, kus vladimir iljit¨ hakkas toidulauas nutma, sest oli käed pesemata unustanud ja selle kohta valetanud või midagi ja siis kui iljits oli juba suur ja tema ühes redupaigas tuli läbiotsimine, sõi tema sõber ohvrimeelselt tema tähtsad paberid ära, et vaenlane kommunismiehitamisele jälile ei saaks. Üsna õrnas eas lugesin, mingi 8aastane võisin olla. Ja ei kasvanud minust kommunisti ega mõelnud ma sugugi, et ooo, lenin. Usuhirmuga tulevadki mulle kommunistid meelde, kes muudkui jahusid, et usk on kole, usk on paha, usklikud me lööme maha või midagi sellist. Nt romaanis \”vanem õde\” aitab siina oma vanaema, veab miski kohupiimakökerdise kirikusse papile õnnistada, sest muidu ta haige vanaema oleks üdini õnnetu. Meie ütleks- tubli laps- aitab vanaema, nemad tahtsid siina pioneeride hulgast välja visata. Vot siuke usuviha kohe oli, et korra kirikus käinu oli nagu katkuhaige. No mis sest usust ja ühest raamatust ikka karta. Arvad, et see on kohe nii vägev raamat, et paljalt juba puudutamisest pöörab kõik usklikeks? Ikka üsna paks raamat on, ma pakun, et see laps sul ei viitsi seda lugedagi, aga kui sa ikka väga kõvasti keelad ja ohid, siis ehk muidugi hakkabki usklikuks.

Please wait...

Postitas:
Kägu

milleks meile Jeesus, kui meil on kinod, telekad, kaubanduskeskused, arvutimängud jne, eks

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]milleks meile Jeesus, kui meil on kinod, telekad, kaubanduskeskused, arvutimängud jne, eks[/tsitaat]
et millegi vastu võidelda 😛
kakelda ju tahaks, aga vaenlast pole

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja et oleks ikka – kui midagi halvasti läheb või mitte nii nagu ise tahaks – kedagi süüdistada oma valede valikute pärast – \”mina ei teinud midagi (valesti), see oli jumala tahe!\” :). It’s allways god’s will or somebody else’s fault…

Enamusel inimestest on lihtsalt vaja elamiseks tuge, ja seda parem, kui seda nö. näha pole. Elu ongi keeruline ja peab tegema tähtsaid otsuseid (et siis käituda ülaltoodud tsiteeringu järgi :D).

Aga eelmisel aastal siin samas foorumis sain küll kõhutäie naerda, kui üks täiskasvanud inimene ja lapsevanem kirjutas, kuidas ilma jumala abita poleks ta küll lapsele kooli suutnud valida…

Aga lastele peab rääkima. Eriti siis, kui enda arusaamised põhivoolust erinevad.

Mis puudutab avalikke kiriklikke toiminguid sõjaváe paraadidel jms, siis see on absoluutselt vale ja diskrimineeriv peale selle, suruda peale üht konkreetset usuliikumist ning veel vägagi suures osas riiklikult rahastatuna. Siis peaksid ka teised religioonid saama, nt. paraadil, palvust pidada oma jumala või jumalate toetuse saamiseks. Riikliku toetusega. Usuvabadus. Riik ja kirik seisavad eraldi. Ei näe enam seda…

Ah jaa, ilmselt pean ära märkima, et olen agnostik, mitte ateist.

Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole mingi propaganda. Kindlasti oleks võinud laps sellest ka keelduda. Ja kui ta ka selle koju tõi, mis siis? Sa ei saa ju ometi usu ja kristluse olemasolu lapse eest varjata ja seda olematuks teha. Arvan et kõik kultuursed ja haritud inimesed peaksid teadma elementaarseid teadmisi piiblist ja loomulikult ka Jeesusest Kristusest, kes pole ju ometi mingi väljamõeldud tegelane. Minu arust minu lapsed mingis klassis pidid isegi mingi osa evangeeliumist läbi lugema, ning isegi essee kirjutama. Ni, et hea kui see olemas on, ei pea raamatukokku laenutama minema.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti jabur teemapüstitus! Põhimõtteliselt soovitaksin teemaalgatajal lapsed üldse koduõppele jätta ja edaspidi kooli mitte saata, sest iial ei või teada, mida nad seal aastate kaupa kuulevad/loevad.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea raamat ja tore et see su lapse kätte sattus, midagi halba selline raamat ei tee, vaevalt ta sul usiliselt äärmustesse kalduma hakkab. Jumal on olemas, muud ei ütle, küsi ta enda käest otse, mis ma siin seletan.

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Koolilaps Usupropaganda üldhariduskoolis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.