Esileht Beebi ja mitmikud Ütle üks ilus poisslapse nimi!

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Ütle üks ilus poisslapse nimi!

Postitas:

Varsti sünnib teine poeg, aga kuidagi ei suuda leida head nime poisile. Esimesel pojal on eestipärane nimi, stiililt nagu Kaarel või Andres. Tahaks nüüd ka sarnases stiilis nime. Tunne on selline, et kõik variandid oleme läbi mõelnud, aga kas ei meeldi mulle või mehele või on see nimi juba tutvusringkonnas esindatud. Ehk oskab siin keegi midagi välja pakkuda, mille peale me ise pole tulnud? Tähtis tingimus on see, et nimi ei oleks hetkel väikeste laste hulgas liialt levinud ehk Martinit, Oskarit jms pole mõtet pakkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:36; 07.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaarel ja Andres tüüpi nimed on minu arvates Indrek, Kristjan, Meelis, Sander, Margus/Markus, Tambet, Ruuben, Madis, Mihkel, Päären, Priit.
Kaarli sugulasnimedest meeldib mulle endale veel Kaaren.
Ja enne unustasin veel ilusa eesti nime Eerik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näiteks Arvo – väikseid Arvosid pole teab mis palju, nii 70 – 80 a tagasi oli väga populaarne nimi. Ja saad öelda, et Arvo Pärdi järgi :). Siis variant, et vaadata oma suguvõsa nimed üle, isad, vanaisa, onud, vanaonud – äkki sobib mõne toreda sugulase nimi?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui päriselt Andres oleks, siis vend võiks olla Pearu. Vähemalt ei peaks imestama, kui nad vahepeal kaklevad. Seepärast võib-olla tegelikkuses sellise nimekombinatsiooniga vendi eriti leida polegi. Sarnased eestipärased (kuid ikkagi rahvusvahelised) nimed peaks olema veel August, Gustav, Henrik, Henri, Jakob, Jaagup, Jaanus, Johannes, Joonas, Joosep, Karl, Ott, Paul, Rasmus, Rudolf, Villem. Aga need on muidugi praegu kõik väga levinud. Pigem on soiku jäänud mõned 80ndatel populaarsed nimed: Erki, Mati, Peeter, Rain, Raivo, Raul, Tarmo. Sellel ajal olid populaarsed on ka Neeme ja Tanel, aga neid esineb kogu aeg. Neeme pole küll rahvusvaheline nimi, aga ongi seda eestipärasem. Mu meelest on varjusurmas ka praegu eesti nimi Lembit. 80ndatest siiani populaarne on rahvusvaheline nimi Tanel- mitte küll nüüd metsikult populaarne, aga seda nime ikka esineb. Omamoodi ilusad on paljud nimed, neil pole mu arust ühelgi midagi viga, samas võib sul olla mõnega ebameeldiv assotsiatsioon või lihtsalt pole sinu maitse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaarel ja Andres tüüpi nimed on minu arvates Indrek, Kristjan, Meelis, Sander, Margus/Markus, Tambet, Ruuben, Madis, Mihkel, Päären, Priit.
Kaarli sugulasnimedest meeldib mulle endale veel Kaaren.
Ja enne unustasin veel ilusa eesti nime Eerik.

Sellest loetelust on kolm nime meil isegi kaalumisel olnud ja need, mis pole, need ei meeldi või esinevad juba tutvusringkonnas.

Kui päriselt Andres oleks, siis vend võiks olla Pearu. Vähemalt ei peaks imestama, kui nad vahepeal kaklevad. Seepärast võib-olla tegelikkuses sellise nimekombinatsiooniga vendi eriti leida polegi. Sarnased eestipärased (kuid ikkagi rahvusvahelised) nimed peaks olema veel August, Gustav, Henrik, Henri, Jakob, Jaagup, Jaanus, Johannes, Joonas, Joosep, Karl, Ott, Paul, Rasmus, Rudolf, Villem. Aga need on muidugi praegu kõik väga levinud.

Andres ei ole, aga üks teine nimi siit loetelust kuulub küll esimesele pojale. Kahjuks ülejäänud nimed ka minu jaoks kas liiga levinud või siis ei meeldi mõnel muul põhjusel.

Erki, Arvo, Rain, Raul jne on minu jaoks hoopis teises stiilis nimed ja need ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:36; 07.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene on Sander.
Nime valikus olid veel Rangar ja Rasmus. Aleks ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Johannes, Madis, Aleksander, Jüri.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toomas, Tõnis, Tambet, Urmas, Aivar, Holger, Kalev, Sulev, Mikk, Marko, Marek, Peeter

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülo, Enn, Vambola, Uuno, Artur

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aksel
Teodor
Harald

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuksin ka Rudolf, Hubert või Valter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldib väga Martin.
Teine lemmik on Pärtel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vana eesti nimi Kusti ???? Tormi on ka kift

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päär
Geir

Vana eestipäraste nimede raamat on nt siin http://www.emakeeleselts.ee/digiraamatud/AES-toimetised_XXVIII.pdf

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hugo
Madis
Viktor
Peeter
Meelis
Mihkel
Ants
Artur
Jüri
Urmas
Toomas
Tarmo
Johannes (aha see on vist praegu popp)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks eelpoolnimetatutele pakun veel Siim, Taavi, Juhan, Ilmar (viimane on üks minu isiklikest lemmikutest).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joonas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaak

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tobias

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toomas, Peeter, Mihkel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joonas on küll väga äge nimi. Mina tean oma lapse rühmast ühte Joonast, rohkem tutvusringkonnas pole, vb pole siis kuigi populaarne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga panegi siis Andres, neid hetkel väga palju ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ütle üks ilus poisslapse nimi!