Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: IT nurgake

Postitas:
Kägu

Mul on mõni päev vanas arvutis uTorrent, ei saa aru see on millekski vajalik asi?
Kui õigesti mäletan, siis eelmises ei olnud.
Alt paremast nurgast on hakanud tõusma kastikesed mingi erilolli reklaamtekstiga, kahtlustan, et see uTorrent tekitab neid. Neil on küll sulgemise link, aga nad ei sulgu, vaid viivad mingile (enamasti kasiino või toidulisandite) lehele.
Seletage lollile kas see uTorrent tekitab neid ja kas võin selle maha võtta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on failide allalaadimise programm, ehk piraatluse programm. Kui ei kasuta, tee deinstall.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

uTorrent on minu teada seadusevastane. Kummaline, et see sul uues arvutis on. Või ostsid kasutatuna? Installi maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

uTorrent pole seadusevastane ega keelatud programm. Oma isiklikuks tarbimiseks võib eestlane alla sellega laadida midaiganes aga ise ta seda jagada välja ei tohi.

Selle programmiga saab alla laadida ka legaalseid faile – seega väita, et tegu on ainult piraatlusega seotud andmete laadimiseks on naiivsus…..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tõsteti asju vanast arvutist uude, ehk selleks oli vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tõsteti asju vanast arvutist uude, ehk selleks oli vaja.

Selleks ei ole vaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma isiklikuks tarbimiseks võib eestlane alla sellega laadida midaiganes aga ise ta seda jagada välja ei tohi.

mis on võimatu kuna sellel ajal kui sa alla laed toimub automaatselt üleslaadimine

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma isiklikuks tarbimiseks võib eestlane alla sellega laadida midaiganes aga ise ta seda jagada välja ei tohi.

mis on võimatu kuna sellel ajal kui sa alla laed toimub automaatselt üleslaadimine

Ei toimu kui allalaadimise lõppedes selle lingi otsekohe programmist eemaldad. Mina teen alati nii.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on mõni päev vanas arvutis uTorrent, ei saa aru see on millekski vajalik asi?

Kui õigesti mäletan, siis eelmises ei olnud.

Alt paremast nurgast on hakanud tõusma kastikesed mingi erilolli reklaamtekstiga, kahtlustan, et see uTorrent tekitab neid. Neil on küll sulgemise link, aga nad ei sulgu, vaid viivad mingile (enamasti kasiino või toidulisandite) lehele.

Seletage lollile kas see uTorrent tekitab neid ja kas võin selle maha võtta?

Uuel arvutil kyll uTorrentit peal ei ole. Ostsid ilmselt kasutatult? Sellisel juhul võib seal muudki huvitavat olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

uTorrent on läinud (tegin restardi ka), aga need neetud kastid tulevad ikka (täpselt selline tekst viimasel):
Elavad Töötuna Teenib 27 tuh. Kuus Close, kinni panna ei lase vaid tahab viia mingile lehele mille kohta ütleb viirusetõrje:
Leiti potentsiaalselt soovimatut sisu
See veebileht kuulub teadmata mainega või potentsiaalselt soovimatu sisuga veebisaitide loendisse ning blokeeriti.
Kas soovite eelmisele leheküljele naasta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei toimu kui allalaadimise lõppedes selle lingi otsekohe programmist eemaldad. Mina teen alati nii.

allalaadimise ajal toimub üleslaadimine ka. see et sa ta pärast allalaadimist ära kustutad ei muuda seda et allalaadimise ajal toimus ikkagi üleslaadimine

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uuel arvutil kyll uTorrentit peal ei ole. Ostsid ilmselt kasutatult?

Sa ei tea siis, et perekoolika “uus” ongi kellegi vana?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uuel arvutil kyll uTorrentit peal ei ole. Ostsid ilmselt kasutatult?

Sa ei tea siis, et perekoolika “uus” ongi kellegi vana?

Lõpeta palun ära see “perekoolika” jutt, see on ülinõme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

allalaadimise ajal toimub üleslaadimine ka. see et sa ta pärast allalaadimist ära kustutad ei muuda seda et allalaadimise ajal toimus ikkagi üleslaadimine

Kui panna üleslaadimise maxix 0. midagi, siis ei lae ta selle ajaga suurt midagi üles, kui minul juba asi alla laetud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti vahva on nii “teadlikke” kommentaare lugeda. Kuulsite oma pubekatelt neid kuulujutte v?

Esiteks, Eesti intellektuaalset omandit puudutav seadusandlus ei keela alla laadimist (download) enda tarbeks. Võib vabalt seda teha kasutades selleks erineivaid allalaadimistarkvarasid nagu näiteks uTorrent.

Teiseks, Eesti intellektuaalset omandit puudutav seadusandlus ei luba ilma vastava loata üles laadida (upload) nende autorite teoseid (igasugune muusika, arvutimäng, video, plugin, app jne on kõik seaduse mõttes teosed ehk kellegi loodud ehk kellelegi kuuluv intellektuaalne omand), kes ei ole rohkem kui 75a tagasi surnud.

Kolmandaks, uTorrentis liigub igasugust intellektuaalse omandi nö piraatlust. Aga päriselt, ei saa eeldada, et see, kes konkreetset asja seal jagab on pahatahtlik. Lisaks ei saa sa seda ka kuidagi kontrollida ilma hirmsat vaeva nägemata. Seega, keegi ei eelda ka, et sa seda teeksid (ehk sind kindlasti ei karistata, kui sa pahaaimamatult laed alla midagi, mille üles laadijal ei olnud õigust seda asja levitada).

Neljandaks, uTorrentil saab ära nullida nii uploadi, kui downloadi, seega jutt sellest kuidas uTorrent on iseenesest mingi koll ja piraattarkvara ning ainuüksi seda kasutades rikud hirmsasti seadust, on täielik jama.

Aga üldiselt teemaalagataja, võid rahulikult uninstall teha sellele programmile, sest seda saab iga kell netist tasuta uuesti alla laadida vajadusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal internetileheküljed küsivad sanaselt cookie-de lubamisele ka luba saata notificationeid. Ma usun, et oled kuskil lehel loa andnud ja siis ta annabki all paremas nurgas igast lolle märguandeid. Piisas korra, et lapsed arvutis mängisid ja siis tuli ka edaspidi igast mänguteateid nonstop

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kindlasti kasiino jms lollidel lehtedel käinud. Igasuguseid saastameile tuleb küll palju, aga ka neid ei ole ma avanud. Lapsi ei ole enam kodus. Seda selleks, aga kuidas nende kastide tulekust vabaneda?
uTorreti mahavõtmine ei aidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Firefoxi puhul peaks vist samasse aknasse tagasi minema ,kus luba antud ja on roheline lukk enne aadressi, seal on selline koht nagu permissions. Hetkel peast ei mäleta kuidas chromes on ja ei viitsi ise otsida kas ja kuidas seadete alt neile ligi pääseb ja kõiki lubatuid näitab.

Kuigi brauseri ajaloo kustutamine kõiki otsingute ja cookiedega peaks aitama ja kõik load eemaldama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan Google Chrome, ajalugu juba kustutasin. Ei aidanud.
Viib erinevatele lehtedele: kasiino, toidulisandid, midagi oli veel. Ma ei ole ju ometi kogemata neil kõigil luba andnud. Õigemini ma ei ole nendel käinudki.
Kas need kastid on pluginad või kuidas neid nimetatakse?
Kas see õpetus käib selle probleemi kohta
link

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan Google Chrome, ajalugu juba kustutasin. Ei aidanud.
Viib erinevatele lehtedele: kasiino, toidulisandid, midagi oli veel. Ma ei ole ju ometi kogemata neil kõigil luba andnud. Õigemini ma ei ole nendel käinudki.

otsi endale mõni adware ja malware eemaldaja. Näiteks: https://www.malwarebytes.com/

Please wait...
Postitas:
Kägu

otsi endale mõni adware ja malware eemaldaja. Näiteks: https://www.malwarebytes.com/

Tehtud, leide 0 ja kast tõusis ikka jälle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lase korra chrome ka maha ja uuesti peale, äkki see aitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lase korra chrome ka maha ja uuesti peale, äkki see aitab.

Kas sellega kaovad bookmarksid ära?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas sa tegumihaldurist vaatasid mis rakendused sul töötavad? kui seal on mingi kahtlane rakendus töös siis paned ta kinni ja kustutad. samuti võib mingi reklaami programm olla taustaprotsessides. kuna me ei näe kus või mis sul seal on siis on väga raske aidata. kõige lihtsam on windows uuesti paigaldada kui sa seda oskad. ja edaspidi hoolega vaadata enne kui kuhugi vajutad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Task Manager näitab ainult õigeid/vajalikke asju. Kuidas taustaprotsesse vaadata saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Task Manager näitab aiult õigeid/vajalikke asju. Kuidas taustaprotsesse vaadata saab?

kerid allapoole

Please wait...
Postitas:
Kägu

kerid allapoole

Seal on palju asju, aga midagi kahtlast ei tööta. Või see läheb tööle ainult kasti tõustes? Ja nüüd kui vaja see neetud kast ei ilmu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

veel võid vaadata task manager > start-up mis asjad sul automaatselt koos windowsiga käima pannakse

ja task manager > Details äkki on seal midagi kahtlast

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee screenshot kui kasti ette viskab, võid ju delikaatse info ära kustutada. Päris keeruline tundub hetkel küll aru saada, kõik natuke loogilised asjad on justkui läbi mõeldud, aga kõige peale alati ei tule ka. Näiteks mul viskas paremale nurka kunagi outlooki kirju, kui logisin microsofti kontoga arvutisse sisse – sealt võib ka igast rämpsposti kirju visata, et kasiinod jmt, aga samas see peaks ikka ära tuntav olema, et meilidega tegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan kasutada Zemanat, see programm eemaldab erinevaid “viirus”-pluginaid väga hästi. Seda saab tasuta alla laadida siit: https://www.zemana.com/antimalware

Lisaks soovitan alla laadida AdBlockeri (blokeerib reklaame), kui seda veel pole: https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=et’

Kui ülalamainitud lahendused ei aita, tasub vaadata arvutihooldusfirmade poole.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake