Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake

Näitan 30 postitust - vahemik 391 kuni 420 (kokku 515 )

Teema: IT nurgake

Postitas:
Kägu

Trust’i omasid ma ei ostaks. Telefoni omasid kah mitte. Mul nt. Jabra omad  https://m.euronics.ee/audio/korvaklapid/juhtmevabad-korvaklapid/100-98500000-99/peakomplekt-jabra-evolve-65 Kui arvutis kasutad võiks olla USB otsaga klapid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

HyperX klapid.

Sekundeerin. Enamik mu tuttavaid mängureid kasutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaata veidi üldisema pilguga 1a’s ringi : https://www.1a.ee/c/tv-audio-video-mangukonsoolid/audiotehnika/korvaklapid/3sn

Ostsin sealt just hiljuti endale väga soodsa hinnaga Logitechi mänguri kõrvaklapid- super!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma leidsin enda vana tehnika hulgast Nokia klapid, mis olid omal ajal telefonile mõeldud. Väikesed nööbid koos mikrofoniga. Ülihea kvaliteet on nendel, äkki on kõik kuulda ja mina olen ka kuuldav. Äkki sul on ka kuskil sellised alles?

Leidsin internetist ka nende pildi.

https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-Nokia-230-headphones-NEW-230/263498330840?hash=item3d59b972d8:g:qigAAOSwFMdahYdE

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasutaks teemat ja küsiks, et kas nt need juhtmevabad sporti tehes kõrvast ära ei tule? St kuidas ma tean, et ei tule? Neid ei saa ju proovida ka. Ja ma tahaks päris ilma juhtmeta, mitte selle pea taha käiva ribaga. Et kas keegi oskaks midagi selles vallas ka soovitada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasutaks teemat ja küsiks, et kas nt need juhtmevabad sporti tehes kõrvast ära ei tule? St kuidas ma tean, et ei tule? Neid ei saa ju proovida ka. Ja ma tahaks päris ilma juhtmeta, mitte selle pea taha käiva ribaga. Et kas keegi oskaks midagi selles vallas ka soovitada?

Kui käega vastu lähed sellele pulgakesele, siis ikka võivad ära kukkuda. Ja see ei jää rippuma juhtmega. Kukub maha ja raskem üles leida ka, kui näiteks õues oled.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need mis kuulmekäiku paigutuvad kummist muhviga ehk peavad paremini kõrvas aga need siledad plastikust libiswvad ika välja

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovin lapsele kinkida, siiani on ta kasutanud lauaarvutit. Mina ei tea ka läpakatest midagi.

Palun andke rumalale nõu, mis marki võiks valida ja kust.

Minu tingimused:

* hinnaklass 300-400 euri

* microsoft office võiks kohe sees olla

* põhiliselt kasutatakse koolitöödeks, laps suur mängija ei ole

* norm suuruses, et ei rikuks silmi, aga samas jaksaks ikka kooli kaasa võtta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tingimused:

Päris hea.

Et perekoolis hängida, koolitõid teha ja googles surfata (kui g. pakett ikka makstud on), piisab 50€-sest arvutist täiesti vabalt: kasvõi näiteks sellisest selline

Aga lapsele on muidugi paremat vaja. Midagi siit.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitaks vaadata kasutatud arvutit, saad sama raha eest võimsama – kergema pilli kui uuena.

Neid müüakse ka garantiiga, vaata veebis ringi.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soov, et MS Office võiks kohe sees olla, teeb asja keeruliseks. Sest seda saab kasutatuna (vanemad versioonid, uusi on keelatud mitteametlikel müüjatel müüa) vaid tiba kahtlastest kohtadest, näiteks siis, kui mõni arvuti on lammutatud ja sealt litsents üle jääb. Uuena on MS Office puhul 2 varianti: Microsoft 365 ehk aastane litsents (mis on odavam, aga peab iga aasta uue ostma; saab ka kuu kaupa maksta) või MS Office 2019 (mis on kallim, aga litsents kehtib piiramatu aja, ehk saad päriseks programmid endale).

Nii, et MS Office on kohe sees, saad ehk mõnelt eraisikult osta, kui ta müüb arvutit koos selle tarkvara litsentsiga. Teine variant on, et palud arvutit müüval poel see installida ja ostad siis korraga nii arvuti kui tarkvara. Aga kui siis tahad veel uut arvutit ja uut MS Office 2019 litsentsi, siis see ei mahu su soovitud hinnavahemikku.

Üldiselt oleks mõistlikum osta eraldi mingi korralik kasutatud arvuti (sest selle raha eest saad kasutatud arvuti puhul rohkem arvutit kui uue puhul) ja eraldi litsents. Ise valid, kas ostad uue MS Office 2019 home & student või Office 365 aastase litsentsi või leiad võimalikult usaldusväärse koha, kust saab litsentsi taaskasutusse osta (st lammutatud arvutilt pärit litsents). Normaalsel juhul piisab suurepäraselt ka mõnest vanemast MS Office versioonist (näiteks 2016). Uue MS Office ja Office 365 hinnad ja ostuvõimalus on siin

Kasutatud sülearvuteid müüvad Ordi ja igasugused muud kohad. Kui tahad mingit eriteenindust või teenust ja suhelda oskad, siis Ordist saab alati abi (vanem sugulane käib seal igasuguste soovidega) ja seal pandaks ilmselt soovitud programm ka arvutisse ära. Kas teised arvutipoed sama pakuvad, ei tea. Ise olen kasutatud arvuteid ostnud järgmistest kohtadest: http://www.elektroonika24.ee https://www.arvutiait.ee/ ja vist ka techvision.ee Keegi neist tünga ei teinud, kaup oli nagu lubatud ja tarne üsna kiire (DPD ühel korral venitas, siis kulus kättesaamiseks 5,5 päeva).
Aga müüjaid on veel. Mõned näited enam-vähem mõistlikest arvutitest soovitud hinnaklassis: https://www.elektroonika24.ee/tooted/hp-elitebook-850-g2-i5-fhd/
https://ordi.eu/kasutatud-sulearvutid-hp-840-g3-i5-6200u-8-256-w10p
https://ordi.eu/kasutatud-sulearvutid-hp-1040g3-i5-6300u-8-256-w10p

Sisu poolest on see ka ok, aga ekraan ilmselt natuke nirum: https://www.arvutiait.ee/et/a/lenovo-thinkpad-t460-ultrabook-i5-6200u-8gb-ram-240gb-inteli-ssd-intel-hd-520-graafika-14-hd-led-1366×768-veebikaamera-eesti-klaver-aku-4h-windows-10-pro-kasutatud-garantii-1-a-kaanel-kasutusjaljed

Variante on veel, aga mulle isiklikult meeldivad HP Elitebookid, sest olen mitmeid kasutanud ja ükski pole alt vedanud. Thinkpad on ka hea, aga sama hinna juures on neil tihti ekraan nirum. Aga variante on veel. Vaata protsessorit ja kui suur on SSD. See võiks siiski üle 200 olla, muidu peab rohkem pilte ja mänge jms mahukaid faile armastav kasutaja väliste kõvaketastega opereerima hakkama… Lingitud arvutite protsessorid on selles hinnaklassis head, ehk siis püüa vaadata, et ostetaval arvutil palju kehvem poleks (kuigi, ka veel vanem ja/või lahjem ajab asja ära, kui mängur pole, mänguril oleks nagunii graafikakaarti ka vaja).
Protsessorite võrdlemiseks kasuta näiteks http://www.cpubenchmark.net. Pane googlesse otsitav protsessor (nt i5-6300U) ja vaata, mis sellel leheküljel punktideks antakse (sellel protsessoril on see 3257). Mida suurem number seda parem.
Ja kasutatud sülearvuti puhul vaata kindlasti ka aku kestvust, see võiks olla 3+ tundi. Samuti vaata, et oleks ikkagi mingi garantii (mõned pakuvad 3 kuud, mõned 6 kuud, mõned lausa aasta). Eraisikult garantiid muidugi ei saa.

ps. osta.ee’st ei saa soodsamalt kui mõnest arvutipoest.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soov, et MS Office võiks kohe sees olla, teeb asja keeruliseks.

Mul on isegi telefonis see tasuta. Mis seal keerulist on?
Win 10.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soov, et MS Office võiks kohe sees olla, teeb asja keeruliseks.

Mul on isegi telefonis see tasuta. Mis seal keerulist on?

Win 10.

Mis see Win 10 asjasse puutub, kui jutt on Office’ist?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Win 10 – ga see on ju tasuta kaasas.
Rohkem ei puutugi asjasse.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaasas on, aga kui kasutada tahad, tuleb pappi köhida.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti usaldad pigem perekooli kägusid kui oma ala professionaale? St ise soovitaksin sisse astuda/helistada/kirjutada arvuteid müüvale ettevõttele ja pädevad müügikonsultandid aitavad. Ise nt alati Ordist saanud abi, ei määrita mingit kallist asja ka pähe vaid arvestatakse sinu võimaluste ja soovidega.

Microsoft office osas aga kahjuks jääb eelarvest puudu, selle hind päris krõbe ja väga ühegi arvutiga niisama kaasa ei anta. Või siis teine võimalus kasutada tasuta Libreofficet või Google pilvedokumente.

Kes siin tasuta MS Officest räägivad, ei ole ilmselgelt Windows opsüsteemi ega Microsofti toodetega piisavalt kursis, mis toob tagasi algusesse – kas usaldad perekooli kägusid või professionaale?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti usaldad pigem perekooli kägusid kui oma ala professionaale? St ise soovitaksin sisse astuda/helistada/kirjutada arvuteid müüvale ettevõttele ja pädevad müügikonsultandid aitavad. Ise nt alati Ordist saanud abi, ei määrita mingit kallist asja ka pähe vaid arvestatakse sinu võimaluste ja soovidega.

Microsoft office osas aga kahjuks jääb eelarvest puudu, selle hind päris krõbe ja väga ühegi arvutiga niisama kaasa ei anta. Või siis teine võimalus kasutada tasuta Libreofficet või Google pilvedokumente.

Kes siin tasuta MS Officest räägivad, ei ole ilmselgelt Windows opsüsteemi ega Microsofti toodetega piisavalt kursis, mis toob tagasi algusesse – kas usaldad perekooli kägusid või professionaale?

Vullschitt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sina ilmselt usaldad neid müügitööd tegevaid “professionaale”, teised on ise (selle win10) ostnud ja teavad paremini.

S..tt lugu sul.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

😅😅😅

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parimast nõrgemani IBM ThinkPad, Acer Aspire, Dell Latitude, HP . Uued HP-d pidavat ülihead olema. Kasut. tehnika poest usaldaksin Tallinnas vaid Laptopid.ee. Nii ostuks kui remondiks. Nende juurest ostes pole tegelt palju midagi remontida tavaliselt vajagi. Vähekasut. tehnika on praegu kohati kallim, kui poes tutikad. Otsi hoolega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mobiilne Office ja arvutis kasutatav on kaks ise asja.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks sõna: Open Office

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kaks sõna: Open Office

Open Office on ajutine alternatiiv, et asjad kuidagi aetud saaks. Aga kasutamiseks ta ikkagi ei kõlba, eriti kui on failivahetust kasutajatega, kes loovad faile Wordiga, sest joondus läheb varem või hiljem sassi, kommentaarid ei tööta jne.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan (kasvõi veidi hiljem) osta kodukasutusse vähemalt 22-24 tolline väline monitor, neid saab kastutatuna aastase garantiiga (mis on täiesti piisav, sest selle aja jooksul tulevad vead välja) umbes 50 euroga. Samuti tasub küsida, mõni sugulane või tuttav võib oma sellise vana monitori ka aitäh’i eest ära anda (endalgi kaks tükki vedelemas suure pere järelt). See lubab läpaka ostmisel ekraani osalt natuke järeleandmisi teha, sest eks laps kasutab seda ju ikka peamiselt kodus. Info vaatamise mugavuses on seal ikka väga suur vahe. Samuti soovitan aretada külge väline klaviatuur ja hiir, Logitechi komplekte saab ca 20 euroga. Niimoodi saab arvuti kodus olla üldse kinnises olekus ja eest ära pandult, mis – eriti laste puhul – vähendab oluliselt igasuguste piim-ja-leivapuru-klaviatuuris õnnetuste maksumust. On ikka vahe, kas vahetad 10-20 eurose klaviatuuri või läpaka emaplaadi, mida enamasti pole mõtet tehagi vaid tuleb uus arvuti osta.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parimast nõrgemani IBM ThinkPad, Acer Aspire, Dell Latitude, HP . Uued HP-d pidavat ülihead olema.

Perekoolikast soojale soovitajale teadmiseks: Lenovo on maailma suuruselt teine personaalarvutite tootja. Lenovo turustab neid alates 2005. aastast, kui ta võttis IBM-ilt üle personaalarvutite tootmise,

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parimast nõrgemani IBM ThinkPad, Acer Aspire, Dell Latitude, HP . Uued HP-d pidavat ülihead olema.

Perekoolikast soojale soovitajale teadmiseks: Lenovo on maailma suuruselt teine personaalarvutite tootja. Lenovo turustab neid alates 2005. aastast, kui ta võttis IBM-ilt üle personaalarvutite tootmise,

And…? Arvad, et ma ei tea seda või millest selline kommentaar? Ma kasutan siiani 20a vana Thinkpadi. Kas see on sinu arvatest suur patt ja peaksin Lenovo ostma, et oleks uuem mudel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

And…? Arvad, et ma ei tea seda või millest selline kommentaar? Ma kasutan siiani 20a vana Thinkpadi.

Sellest ongi ju kommentaar.
Su 20a vana läpäkareklaam tekitab tänapäevasel perekoolikal okserefleksi.

Sest nad ei osta isegi oma lastele alla 300€ maksvaid läpakaid enam.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niimoodi saab arvuti kodus olla üldse kinnises olekus ja eest ära pandult

Sülearvititel on enamasti õhutus probleemid, soovitada see kuskile eest ära panna lõppeb tõenäoliselt ülekuumenenud arvutiga.

Isegi dokis seistes kaas kinni vs lahti on arvuti jõudlusel vahe tuntav.

Kui kool just õpilastele office litsentsi ei jaga, ei tohiks keegi eeldada, et see õpilasel olemas on. Litsents on kallis lihtsalt koju muretsemiseks.

Omal ajal sai koolis käies kasutatud google dokumente. Fail oli kättesaadav nii kodust, kui kooli arvutist, kui telefonist. Rühmatööde puhul lihtne teistega jagada ja samaaegselt muuta. Uurimustöö jaoks tõesti kooli arvutis käisin wordiga formaadi üle, tavalistel koolitöödel keegi formaati ei kontrollinud, kui see just väga imelik ei olnud. Koolitööd esitada tasub alati pdf-ina, et poleksi küsimusi et õpetajal midagi imelikult näitab.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

võta kasutatud air  2017 .

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

And…? Arvad, et ma ei tea seda või millest selline kommentaar? Ma kasutan siiani 20a vana Thinkpadi.

Sellest ongi ju kommentaar.

Su 20a vana läpäkareklaam tekitab tänapäevasel perekoolikal okserefleksi.

Sest nad ei osta isegi oma lastele alla 300€ maksvaid läpakaid enam.

😀 seda’nt nüüd küll, aga taheti soovitusi ja raha ollakse valmis nii vähe välja käima siis pakungi mudeleid alla 400€. Igas poes on ju sellise hinnaga tutikadki olemas, mis lapsele käivad kah. Office muidugi tuleb eraldi juurde osta või sehkendada.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 391 kuni 420 (kokku 515 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake