Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake

Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 508 )

Teema: IT nurgake

Postitas:
Kägu

Igas poes on ju sellise hinnaga tutikadki olemas, mis lapsele käivad kah.

Aga mitte teemaalgataja lapsele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas tõesti usaldad pigem perekooli kägusid kui oma ala professionaale?

Kas “perekooli kägu” on mingi eriala või mida sa tahtsid öelda? Perekoolis on ju selgelt näha kas või selle teema puhul, et siin on professionaale päris mitme eriala peale.
Ja asjalikke vastuseid on ning tuleb juurde.
Inimene, kelle jaoks “perekooli kägu” on midagi alaväärset, on ise kõige ilmsemalt seesama perekooli kägu, kellena ta kägu ette kujutab – tühi koht, lihtsalt kägu, ei mingit professiooni ega teadmisi millestki.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaid tiba kahtlastest kohtadest, näiteks siis, kui mõni arvuti on lammutatud ja sealt litsents üle jääb.

Oskad ehk selgitada, MIKS see kahtlane on? Näiteks see.

Ma office`t ei ole küll ostnud, aga Win10 küll. Täiesti toimib.
Ja ei maksa suurt midagi, Win oli veel odavam.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaid tiba kahtlastest kohtadest, näiteks siis, kui mõni arvuti on lammutatud ja sealt litsents üle jääb.

Oskad ehk selgitada, MIKS see kahtlane on? Näiteks see.

Sest põhimõtteliselt peab olema usaldus selle müüja vastu, et ta saab litsentsid tõepoolest lammutatavatelt arvutitelt, mitte ei genereeri litsentsivõtmeid võtmegeneraatoriga (mis on ebaseaduslik, aga üpris lihtne tegevus). Ostast ostmisel tasuks vaadata müüja tausta – kui on aastaid tegutsenud ja pole negatiivseid kommentaare, samas on palju positiivseid kommentaare, et kõik töötab ja ka nädalate ja kuude pärast, siis tõenäoliselt on õige asi. Aga erinevalt firmast ei saa eraisikust müüja käest ostes garantiid ja kui selgub, et tegu oli pettusega, on palju tegemist, et tõestada, et ise ei teinud midagi valesti ja et müüja käest raha tagasi saada, pettuse tõttu tekkinud kulude hüvitamisest rääkimata (kui kulusid tekkis).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen aastaid kasutanud delli, hp-d ja thinkpadi… kuid nüüd uues töökohas sain tutika Macbook Air-i. Ja kui ma varem naeruvääristasin Apple kasutajaid ja arvasin, et mingi wannabe trend..

Siis peale 3 kuud apple süsteemiga harjumist olen üli rahul ja tagasi pöörduda ei soovi. Mul kogu pakett- iphone, macbook air ja kell. Mulle meeldib see, et kõik on omavahel ühenduses. Näiteks- kopeerida telefonist mingi lõik ja kleepida see sama lõik otse arvutisse- kui nutikas!

Samuti on apple “numbers” ja “pages” võrratud! Ja mis peamine- alati tasuta. Ja näiteks numbersis loodud faili saab kerge vaevaga muuta excelile sobivaks.

Seega, soovitan kaaluda samuti apple läpakat lapsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://laptopid.ee/toode/1025/hp-elitebook-830-g5

https://www.klick.ee/sulearvuti-hp-15s-ryzen7-16gb-512gb

Ma ei saa nagu aru, et poes on siis nüüd parem ja kasutatud arvuti müüja tahab sama hinnaga paar põlvkonda vanema arvuti eest saada? Klickist olen kuulnud mingeid skandaale, kus uue arvuti pähe on kasutatud arvuti müüdud. Ei tea, kas selline asi on ka päriselt toimunud või see on lihtsalt ajakirjanduslik kumin tekitatud mingi pahura kliendi kaebuse põhjal.

Arvuti plaanin endale osta. Vaja mõningaid Autocadi lihtsamaid projekte vahest töödelda aga põhiliselt palju tegemist virtuaalarvutiga ja netiülese suhtlemisega Teamsis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Protsessor on sel uuel arvutil võimekam ja ekraan suurem. Vanema arvuti pisikesed eelised on need, et ekraan on terake parem ja vajadusel saab seda kergemini lahti võtta, et näiteks mälu juurde panna või SSD-d vahetada vms.

Klick-i hind on adekvaatne: https://www.notebookcheck.net/HP-Notebook-15s-Laptop-Review-With-Ice-Lake-CPU-and-Slim-Design.452953.0.html

Kuigi see kasutatud arvuti ongi kallim mudel ja võibolla seetõttu pisut parema koostekvaliteediga, siis nendest kahest valiksin mina ilmselt selle uue. Põhjalikumat võrdlust ei viitsi teha, vanema arvuti kohta juttu siin: https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-830-G5-i7-FHD-SureView-Laptop-Review.303322.0.html
Vaata, mis sulle on oluline ja võrdle nende omaduste alusel. Ühtlasi, vaata, kas vanema arvutiga samaväärseid või suisa sama mudelit on kuskil mujal ka müügil.

Mulle tundub juba mõnda aega, et see laptopid.ee koht on kallis. Kunagi isegi leidsin sealt midagi, kuigi ei mäleta kas ostsin lõpuks sealt. Aga viimasel ajal on see koht alati hinna tõttu valikust väljas olnud. Mujalt saab sama raha eest rohkem.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvuti plaanin endale osta. Vaja mõningaid Autocadi lihtsamaid projekte vahest töödelda aga põhiliselt palju tegemist virtuaalarvutiga ja netiülese suhtlemisega Teamsis.

Kui CAD, siis suurem ekraan, kui mitte lisaekraani võimalus. Hinnavaatlusest ja Amazonist võib selguda, et Click on kõige kallim koht.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

CADi jooksutamiseks on see Ryzeniga masin ikka pea jagu Inteli masinast üle, muudes toimingutes vast vahet eriti ei tunneta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui CAD, siis suurem ekraan, kui mitte lisaekraani võimalus. Hinnavaatlusest ja Amazonist võib selguda, et Click on kõige kallim koht.

Seejuures mul ongi 27″ lisaekraan. Ostukohta veel valin.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Protsessor on sel uuel arvutil võimekam ja ekraan suurem. Vanema arvuti pisikesed eelised on need, et ekraan on terake parem ja vajadusel saab seda kergemini lahti võtta, et näiteks mälu juurde panna või SSD-d vahetada vms.

Klick-i hind on adekvaatne: https://www.notebookcheck.net/HP-Notebook-15s-Laptop-Review-With-Ice-Lake-CPU-and-Slim-Design.452953.0.html

Kuigi see kasutatud arvuti ongi kallim mudel ja võibolla seetõttu pisut parema koostekvaliteediga, siis nendest kahest valiksin mina ilmselt selle uue. Põhjalikumat võrdlust ei viitsi teha, vanema arvuti kohta juttu siin: https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-830-G5-i7-FHD-SureView-Laptop-Review.303322.0.html

Vaata, mis sulle on oluline ja võrdle nende omaduste alusel. Ühtlasi, vaata, kas vanema arvutiga samaväärseid või suisa sama mudelit on kuskil mujal ka müügil.

Mulle tundub juba mõnda aega, et see laptopid.ee koht on kallis. Kunagi isegi leidsin sealt midagi, kuigi ei mäleta kas ostsin lõpuks sealt. Aga viimasel ajal on see koht alati hinna tõttu valikust väljas olnud. Mujalt saab sama raha eest rohkem.

Ma olen Tallinnas kontaktne olnud Arvutiaida ja selle ITekspressiga aga esimene keeras mul arvuti mälu lisades praktiliselt pekki ja teine parandas küll selle vea aga paigaldas mulle minu olemasoleva litsensiga tarkvara asemele mingi piraadi, mis kuu pärast ennast deaktiveeris. See küll toimus pea kaks aastat tagasi aga ma pole tahtnud rohkem nende firmadega tegemist teha. Arvutiaidas lahkus ka töölt üks muhe pikajuukseline mees kellega polnud kunagi probleeme arvuti remontimisel. Nüüd seal mingid noored kutid kes vist ei jaga asja. Parim soovitus mis nad oskasid anda oli, et ma peaksin uuema arvuti ostma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaja mõningaid Autocadi lihtsamaid projekte vahest töödelda

Läpakad jäägu lastele netis surfamiseks-CAD-i jaoks võta ikka korralik lauaarvuti-workstation.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaja mõningaid Autocadi lihtsamaid projekte vahest töödelda

Läpakad jäägu lastele netis surfamiseks-CAD-i jaoks võta ikka korralik lauaarvuti-workstation.

Mul on neid cad asju korra paar või korra kvartalis vaja.  Peamiselt muuks. Lauaarvutit poleks kuhugi pannagi. Lisaekraanigagi on tükk mässamist ja mööbeldamist. Ainult kontoris olles oleks muidugi lihtsam.  Peamiselt vaja olemasolevate projektide peale vahel elektriprojekt lisada või interneti/intraneti võrguprojekt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tingimata punane, kõige muuga võib leppida.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun õpetage mind! Kas siia postitusse on võimalik lisada fotot, mis on mu enda arvuti albumis? Kuidas seda teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palun õpetage mind! Kas siia postitusse on võimalik lisada fotot, mis on mu enda arvuti albumis? Kuidas seda teha?

Googelda. Palun.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uploadi siin lehel üles ja siis jaga seda linki https://imgur.com/upload

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun abi kes oskab. Tegin foto ja muutsin pikslid sobivaks. Aga näen et foto maht on üle 250 kb. Passifoto nõue aga on 1 MB

Leian rakendusi kus saab vähendada mahtu, aga suurendamist pole kusagil. Mida teha?

Passi infost ütles teenindaja et tema arust peaks juba nutitelefonis enne foto tegemist saama vajaliku seadistuse teha. Aga no ei leia sellist asju. Telefon on uus ja maksis üle 500 euri seega usun et küllalt korralik. Ju siis see siiski pole võimalik nagu ta ütles. Tuleb järeltöödelda.

Ette tänades 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pole küll asjatundja, aga ei saa hästi aru, kuidas saab piksleid juurde tekitada, kui neid originaalis ei ole. Passifoto peabki veidi parema kvaliteediga olema kui suva telefonifoto. Selleks peab olema korralik fotoaparaat või tegema fotograafi juures.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.easy-resize.com/en/

Proovi sellega suurendada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piksleid oli mul originaalis rohkem. Pidin umbes poole väiksemaks võtma. Aga siis läheb ka maht väiksemaks.

Ma ei saa aru, kuidas võtta piksleid vähemaks nii, et maht jääks 1 MB

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovi sentimeetreid võtta, nii et tihedus jääb samaks- kas sul nii on võimalik?

Proportsioon peaks olema 3x4cm ehk. Tavaliselt telefonid teevad jah mõõtmetelt hästi suuri kuid nö hõredaid pilte.  Kui sul on võimalik foto properties vaadata, kas tihedus on 300dpi.

Või saada foto originaalsuuruses, PPA poolt nõutav vahemik on 1-5mb, või teeb sul telefon üle 5 mb pilte?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piksleid oli mul originaalis rohkem. Pidin umbes poole väiksemaks võtma. Aga siis läheb ka maht väiksemaks.

Ma ei saa aru, kuidas võtta piksleid vähemaks nii, et maht jääks 1 MB

Ei saagi nii nagu kirjutad.
Teed ju pildi väiksemaks, seega läheb maht ka väiksemaks. Kui nüüd suurendama hakkad, läheb pilt ruuduliseks.
Tee uus foto, mille resolutsioon on suurem. Seda saad kindlasti telefonist muuta enne foto tegemist kaamera seadetest. Foto suurus pane kõige suuremate MP-dega ja proovi siis uuesti. Niimoodi ette määrata, et need pixelid ja see maht muidugi ei saa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh proovin. Kusjuures vahepeal muutus see kuidagi png failiks ja siis oli suurus sobiv igati. Aga png faili ei saa ju üles laadida peab jpg olema 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea kas resolutsioon on see 3:4  9:16  1:1 Full ?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

dpi-ga pead mängima. Kui liiga väikseks läheb vähendamisel, siis forsseeri mingi teine dpi. 300 on trükikvaliteet, 72 internetis tavaline ja sinna vahele jääb veel terve hulk võimalusi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No eis aa aru 🙁 Telefonis näitab foto suuruseks 2,2 mb ja 4000 x 3000 px. Saadan foto arvutisse siis sama foto suurus on 50 kb ja 560 x 750 px. Ehk siis liiga väike kuna passifoto peab olema vähemalt 1 MB ja vähemalt 1300 x 1600 px

Võtan siis selle arvutis oleva foto ja proovin suurendada. Panen 1300 px ja teine mõõt tuleb automaatselt 1741 px kuna kuvasuhe ju säilib. Aga 151,5 kb ainult. Mul oleks aga vaja vähemalt 1 megabait.

No ei saa aru mida ma pean tegema 🙁 Ja miks telefonis on suurem kui arvutis 🙁

Mul on vaja kuidagi see foto arvutisse saada kuna vaja teha vana inimese passitaotlus aga tal on ainult id kaart.

Telefonis ju id kaardi lugejat kasutada ei saa 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No eis aa aru 🙁 Telefonis näitab foto suuruseks 2,2 mb ja 4000 x 3000 px. Saadan foto arvutisse siis sama foto suurus on 50 kb ja 560 x 750 px. Ehk siis liiga väike kuna passifoto peab olema vähemalt 1 MB ja vähemalt 1300 x 1600 px

Võtan siis selle arvutis oleva foto ja proovin suurendada. Panen 1300 px ja teine mõõt tuleb automaatselt 1741 px kuna kuvasuhe ju säilib. Aga 151,5 kb ainult. Mul oleks aga vaja vähemalt 1 megabait.

Mul on vaja kuidagi see foto arvutisse saada kuna vaja teha vana inimese passitaotlus aga tal on ainult id kaart.

Telefonis ju id kaardi lugejat kasutada ei saa 🙁

Kas Sul on iPhone või mõni Android telefon? iPhone võimaldab neljas erinevas “mõõdus” (pikslite mõttes ja mahult) enda meilile fotosid saata. Teine variant, et võta telefonist kaabliga arvutisse see foto.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mõnda teist kaameraga telefoni ei ole läheduses? Mul ei ole küll kunagi probleemi olnud, et pildid liiga väikesed, just vastupidi. Tavaliselt pean väiksemaks tegema, kui mõnda foorumisse postitan.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sa selle arvutisse said? Kui saatsid millegagi (meil, messenger vms), siis see tegigi väiksemaks. Lae pilve nt ja ava siis arvutis.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 508 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake