Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 182 )

Teema: IT nurgake

Postitas:
Kägu

Chromebook on soodsam igal juhul. Mis nende kahe peamised erinevused on, mille põhjal peaksin valiku tegema. Aitäh

Chromebook on omaette suhteliselt haruldase Chrome OS operatsioonisüsteemiga, millele ei ole võimalik paigaldada tavalisi Windows või MacOs või Linux peal jooksvaid kasutajaprogramme (tarkvara). Chrome OS jaoks on küll olemas peamised töövahendid, aga piiratud hulgal ja enamasti pilves paiknevad. Ka on Chromebook’idel tavaliselt väike sisene salvestusruum (taas on arvestatud pilveruumi kasutamisega).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Häda ettevõtjaportaali meilisuunamisega

Ettevõtjaportaalis on mul kirjas kolm meiliaadressi, üks nendest ei kehti enam, see on just nimekirjas esimene – ja ma ei saa seda eemaldada. Annan käsu kustutada, ketrab natuke aega ja siis teatab, et pole võimalik kustutada, täpsemalt: “Suunamise kustutamine ebaõnnestus”. On kellelgi kogemusi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ettevõtjaportaalis on mul kirjas kolm meiliaadressi, üks nendest ei kehti enam, see on just nimekirjas esimene – ja ma ei saa seda eemaldada. Annan käsu kustutada, ketrab natuke aega ja siis teatab, et pole võimalik kustutada, täpsemalt: “Suunamise kustutamine ebaõnnestus”. On kellelgi kogemusi?

Tasub abi otsida nende klienditoest, kõlab nagu mingi bugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasub abi otsida nende klienditoest, kõlab nagu mingi bugi.

Küsisin, muudkui pommime vastastikku meile, saadan ekraanipilte, nad ei tundu isegi aru saavat, milles või kus on üldse probleem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küsisin, muudkui pommime vastastikku meile, saadan ekraanipilte, nad ei tundu isegi aru saavat, milles või kus on üldse probleem.

miks sa ometi nende klienditoele ei helista nende tööajal? äriregistri omad seletavad väga kenasti telefoniteel, lisaks saavad nad ette võtta vist lausa sama pildi, mida sina parasjagu näed,

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mida tähendab arvuti tarkvara litsentsi tüüp OEM ja retail?
Teiseks, mul on praegu win 7, tahan osta oma vanasse arvutisse 10 Op-i süsteemi hankida. Sain aru, et need on ka erinevad paketid- ühte saab kanda üle s.t legaliseerida 10-ks aga mõn on ainult uue arvutiga kasutamiseks? Kuidas vahet teha neil?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida tähendab arvuti tarkvara litsentsi tüüp OEM ja retail?

Teiseks, mul on praegu win 7, tahan osta oma vanasse arvutisse 10 Op-i süsteemi hankida. Sain aru, et need on ka erinevad paketid- ühte saab kanda üle s.t legaliseerida 10-ks aga mõn on ainult uue arvutiga kasutamiseks? Kuidas vahet teha neil?

OEM on tarkvaralitsents koos ühe ja selle konkreetse riistvaraga. Seda tarkvara eraldi müüa tegelikult ei tohiks (kuigi ka müüakse).

Retail on eraldi ostetav tarkvarapakett, mida saad panna ükskõik millisele riistvara eksemplarile (peaasi kui funktsionaalselt sobiv on).

Win7 üleviimine (upgrade) Win10’ks peaks õnnestuma küll, täiesti tasuta. Üldiselt ka täiesti puhtalt installitud Win10 saab aktiveerida Win7 võtmega, juhul kui sama võtmega samal ajal mõnda teist arvutit juba aktiveeritud pole. OEM paketi puhul vist on nõutav sama riistvara, mida enne teenindas Win7, kuid Retail puhul peaks olema asi vabam, peasi, et mitut seadet korraga sama võtmega ei töötaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal kui youtubes videosid vaatan(google chromega) näen videosid ilusti, kiiresti laeb ka üles aga ei näe videote all olevaid kommentaare. Seda kohta laeb ja laeb ja jääbki laadima, kommentaaride koht ei avane- kõik pildid ja niisama kirjad avab aga kiiresti. Kui tahan komme lugeda pean youtube vaatama Internet Explorega. Aga milles probleem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Chrome on uuendatud? Kolm täppi üleval paremas nurgas -> Help -> About Google Chrome.

Kas oled Chrome’i ja YouTube’i sisse logitud? Proovi mõlemast välja logida ja siis uuesti sisse, kas siis probleem püsib?

Viimase võimalusena võid proovida ka Chrome’i desinstallimist, arvutile restardi tegemist, Chrome’i uuesti installimist ja uuesti arvutile restardi tegemist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal kui youtubes videosid vaatan(google chromega) näen videosid ilusti, kiiresti laeb ka üles aga ei näe videote all olevaid kommentaare. Seda kohta laeb ja laeb ja jääbki laadima, kommentaaride koht ei avane- kõik pildid ja niisama kirjad avab aga kiiresti. Kui tahan komme lugeda pean youtube vaatama Internet Explorega. Aga milles probleem?

Youtube teeb hirmsa kiirustamisega oma veebiliidese uuendamisi praegu. Neil mingi vajadus nüüd uueks aastaks valmis saada juba 2 aastat venima jäänud uuendustega, aga nad on graafikust kõvasti maas, palju alamasju veel tegemata seni. Seetõttu ei ole nad viimstel nädatatel suutnud enam oma veebiprogrammeerimise vigu vältida.

Mul ka praegu aeg-ajalt ei laadi mõnesid veebilehe osasid YouTube’is. On olnud isegi juhtumeid, kus ilmub ainult videopleieri täiesti töötav aken ja samas ümberringi on täiesti tühi valge leht. Chrome brauser ja alati uusim versioon (uuendab ennast ise kogu aeg).

Kommentaaride ärakadumised YouTube’is on seotud lisaks veel YouTube’i uute põhimõtetega, kus laste videote juures kommentaare enam ei võimaldata (ja paljud muud võimalused on ka blokeeritud). Aga ka see süsteem tõrgub ja on vigane kohati praegu.

Lisaks oleneb sellest, millisesse maailmas laiali olevasse konkreetsesse andmekeskusesse on mingi nende uuendus või parandus kohale jõudnud, seetõttu erinevate videotega või erinevatelt kanalitelt või eri maailmapaikadest sama videot vaadates võib täiesti erinevaid ilminguid esineda ja ka iga päev erinevalt veel.

Nii et probleemid on ilmselt ikkagi sealpool neil. Põhimõtteliselt programmeerimiskoodi vead/puudused, mida erinevad brauserid tõlgendavad ja renderdavad erinevalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahvelarvuti häälkood ei ava enam. Kirjalikult ka ei lase koodi panna, midagi ei avane lihtsalt. Palun abi! Kuidas tahvlisse nüüd uuesti sisse saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida teha kui tahvlis ühe mängu äpp, mida aastaid mängitud, enam ei avane? Samas telefonis kõik toimib.
Ei aita ei restardid, ei desinstallimine ega uuesti installimine, isegi tehase seadmete taastamine ei aidanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas sa oma tääbis software’i update’isid?

Mida teha kui tahvlis ühe mängu äpp, mida aastaid mängitud, enam ei avane? Samas telefonis kõik toimib.

Ei aita ei restardid, ei desinstallimine ega uuesti installimine, isegi tehase seadmete taastamine ei aidanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

proovida võid nt nii: 2 nuppu hoia korraga all Power + Volume Down kuni reboodib ja proovi siis uuesti pin’iga sisenenda.

mõni tääb tahab rohkem nuppe et korraga all hoiaksid: siis proovi näiteks sellist kolme:
Power + volume down + Home, kuni reboodib ja proovi siis uuesti pin’iga sisenenda.

Tahvelarvuti häälkood ei ava enam. Kirjalikult ka ei lase koodi panna, midagi ei avane lihtsalt. Palun abi! Kuidas tahvlisse nüüd uuesti sisse saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas sa oma tääbis software’i update’isid?

Ei, kuidas seda teha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keegi teab, kuidas 2-le koduarvutile võrku anda?
Kas selline asi töötaks, kui võrgukaablit jagada?
või vaja ikka ruuterit?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi teab, kuidas 2-le koduarvutile võrku anda?
Kas selline asi töötaks, kui võrgukaablit jagada?
või vaja ikka ruuterit?

Selle karbikese nimi on “Switch”, maksab 10…20 eurot:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Vorguseadmed-Switchid

Eelistada tuleks neid mis on 1 Gbps (mitte 10/100 Mbps), kuigi enamuse kodude välis-võrgukiiruse tarbimiseks piisab ka neist aeglasematest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Dell Latitude ei taha ShutDowni teha

Tere! Selline mure on, et remonditöökojas mehed tegid BIOSe uuenduse ja Ws 10 olid ka paranduste vajadus ning peale seda ei taha enam sulguda normaalselt. Kaks korda sulgub hästi kolmas kord jääb ketrama ja ei sulgu ei kaant sulgedes magama ega ise käsust ShutDown. Töökotta tagasi ei taha viia, sest esiteks olid need mehed väga vähe motiveeritud seda korda tegema, väitsid kogu aeg, et ongi vana masin ja osta uus. NAgu mul kasvaks raha puu otsas, et mine ja korja ära ja kohe poodi uut ostma.Sama töökoda paigaldas mulle sügisel just uue SSD kõvaketta, uue aku ja nüüd aasta algul lisamälu ja siis kui raha vastu võtsid ei maininud keegi, et arvuti liiga vana ja ära pane raha sisse, vaid vaata uuem kasvõi siis kasutatud uuem mudel välja. Nüüd, kui tekis problem väidavad, et liiga vana arvuti.
Käisin ka ühes teises töökojas konsulteerima ja nad oleks nõus seda probleemi lahendama aga ei osanud tasu suurust öelda. Tavaliselt see tähendab siis kõrget tasu. Kuna arvuti on tõesti vana ja nüüd juba raha ka viimasel poolaastal pea 200€ sisse pandud siis ei tahaks veel alla anda ja siiski korda saada arvuti. Usun, et suudan seda ka googlestt leitavate juhiste abil teha.
Olen proovinud ise googelduse abil asja parandada ja leidsin ka ühe põhajlikuma juhendi selle probleemi kohta. Panen siia lingi :

https://www.raudmaa.eu/et/joomla/2274-dell-e6410-shut-down

Laadisin juba selle EaseUS programme ka alla, aga siis tekkis mul tõrge, kuna olen nendes arvutialastes väljendites nõrk ja mõtlesin, ehk oskab siin keegi infot jagada, mis see tähendab kui on kirjas, et “masin alustab alglaadimist ,mille käigus pean kinni püüdma *BIOsisse mineku”. Kas see alglaadimine tähendab seda, et kõik mu tööd ja alla laaditud programmed kustuvad ära , mis ei ole seotud W10 tööga või see lihtsalt tähendab arvuti tavapärast käivitust ja kõik mu olemasolevad pildid, dokumendid ja failid jäävad siiski alles?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas see alglaadimine tähendab seda, et kõik mu tööd ja alla laaditud programmed kustuvad ära , mis ei ole seotud W10 tööga või see lihtsalt tähendab arvuti tavapärast käivitust ja kõik mu olemasolevad pildid, dokumendid ja failid jäävad siiski alles?

Alglaadimine on ikka tavapärane käivitus ja Biosi mineku kinnipüüdmine tähendab seda, et ühel hetke ilmub ekraanile info, mida pead vajutama, et Biosi pääseda – ja see hetk pole üldse pikk, mis sul siis reageerimiseks on.
Aga üldiselt – kui sul juba sellised probleemid on, siis äkki otsid kellegi, kes natuke rohkem arvutitest teab ja lased temal seda asja vaadata? Või siis vähemalt tee korralik varukoopia oma arvutis olevast infost – dokumendid, pildid, videod, mis iganes sul seal on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see alglaadimine tähendab seda, et kõik mu tööd ja alla laaditud programmed kustuvad ära , mis ei ole seotud W10 tööga või see lihtsalt tähendab arvuti tavapärast käivitust ja kõik mu olemasolevad pildid, dokumendid ja failid jäävad siiski alles?

Alglaadimine on ikka tavapärane käivitus ja Biosi mineku kinnipüüdmine tähendab seda, et ühel hetke ilmub ekraanile info, mida pead vajutama, et Biosi pääseda – ja see hetk pole üldse pikk, mis sul siis reageerimiseks on.

Aga üldiselt – kui sul juba sellised probleemid on, siis äkki otsid kellegi, kes natuke rohkem arvutitest teab ja lased temal seda asja vaadata? Või siis vähemalt tee korralik varukoopia oma arvutis olevast infost – dokumendid, pildid, videod, mis iganes sul seal on.

Mul käivitamisel arvuti teatab, et F12 on BIos options aga see juhend kirjutab, et F2 kasutada Biose utiiliti püüdmiseks. Teagi, kumb siis õigem sel hetkel kasutada oleks.
Ma ise tahaks sellega hakkama saada aga ma alati kahtlen oma oskustes. Seepärast püüangi täpselt teada saada,mis mõned minus segadust tekitavad väljendid tähendavad. Mul on varu kõvakettal arvutisisu kloonitud aga sealt ma ka päris hästi ei suuda välja vaadata ,kas ikka kõik on peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iphone X ja selfiestick ei ühildu. Lightning adapter vahel, aga ei midagi. Kuskil seadetes midagi vaja teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iphone X ja selfiestick ei ühildu. Lightning adapter vahel, aga ei midagi. Kuskil seadetes midagi vaja teha?

https://www.quora.com/How-does-the-selfie-stick-work

https://www.macworld.co.uk/feature/iphone/best-selfie-sticks-for-iphone-3597788/?amp
Või mis pulk?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Krüpteeritud PDFi saatmine

Pean saatma e-mailiga mõned dokumendid ja vastuvõtja soovib, et need oleksid kindlasti krüpteeritud ehk salasõnaga kaitstud (mitte ID-kaardiga). Ma ei ole seda varem kunagi teinud. Salasõna pealepanemisega saan ehk hakkama, aga kuidas saajat sel juhul teavitatakse, mis see salasõna on? Kirjutan sama e-kirja lõppu, et password on…? Ses suhtes, et kui keegi sisse häkib ja kirja kogu täiega pihta paneb, siis ta saab ju kohe lugeda, et ahhaa, salasõna on … ja dokumendid avada.

Vabandan, kui väga rumal küsimus, aga ma olen tõesti võhik. Et kuidas see käib siis päriselt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean saatma e-mailiga mõned dokumendid ja vastuvõtja soovib, et need oleksid kindlasti krüpteeritud ehk salasõnaga kaitstud (mitte ID-kaardiga). Ma ei ole seda varem kunagi teinud. Salasõna pealepanemisega saan ehk hakkama, aga kuidas saajat sel juhul teavitatakse, mis see salasõna on? Kirjutan sama e-kirja lõppu, et password on…? Ses suhtes, et kui keegi sisse häkib ja kirja kogu täiega pihta paneb, siis ta saab ju kohe lugeda, et ahhaa, salasõna on … ja dokumendid avada.

Vabandan, kui väga rumal küsimus, aga ma olen tõesti võhik. Et kuidas see käib siis päriselt?

Saadad salasõna sms-ga, saadad teise e-kirjaga, helistad ja ütled läbi Skype kõne,et tuvastada isik, kirjutad kirja ja paned postkasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ID-kaardiga krüptimine ei sobi? Kõige lihtsam ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ID-kaardiga krüptimine ei sobi? Kõige lihtsam ju.

Dokumendid lähevad teisele poole maakera, kus elatakse tegelikult veel fakside ajastus. Hea, et kirjatuviga saatmist ei tahetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimus mis Network Location peaks olema koduarvutil, valikud on Home, Work ja Public. Saan aru et tegemist on mingi turvaküsimusega, et kui palju ma oma koduarvutit usaldan? Aga mis vahe neil on ja mis oleks siis soovitavaim?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimus mis Network Location peaks olema koduarvutil, valikud on Home, Work ja Public. Saan aru et tegemist on mingi turvaküsimusega, et kui palju ma oma koduarvutit usaldan? Aga mis vahe neil on ja mis oleks siis soovitavaim?

Pigem on küsimus selles, kui palju sa usaldad teisi võrgusolevaid seadmeid?

Kui paned Home, siis on kõik võrgusolevad seadmed nähtavad. Näiteks saate teha pereliikmetega ühise kodugrupi erinevate arvutite ja muude seadmete vahel, kus jagate pilte, muusikat, faile, jagate printerit jms.

Work on “privaatne”. Kõik võrgusolevad seadmed on näha, aga kodugruppi teha ei saa. Ühe arvutiga teist kontrollida ei saa.

Kõige turvalisem on Public. Arvuti ei ole võrgus nähtav. Soovitatakse kasutada siis, kui on näiteks mobiilne internet (üle 4G) või otse ilma modemita internetiühendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere! Ma olen juhtme kokku lasknud ja palun abi. Kui mul on 4serverit ja mingi hulk arvuteid ja swich ja ruuter ja antud aadress 14.233.39.128/25. Ip calkulaator näitab host min.14.233.39.129
Host maks 14.233.39.254
Kas siis näiteks esimese serveri ip on lõpuga 128 , teine 129 kolmas 130 jne.?
Või panen esimese serveri ikka 14.233.39.1; teise 2 lõpuga ja kolmanda3 lõpuga? Mul on see ikka segase võitu värk.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 182 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake