Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 251 )

Teema: IT nurgake

Postitas:
Kägu

Uue sülearvuti valik

Mis näitajaid peab sülearvutil jälgima ja millised need täpselt olema peaksid, et arvuti võimaldaks exceliga töötada nii, et see jookseks kiirelt ja ladusalt ega hanguks ära. Muid nõudmisi eriti ei olegi. Googeldada, normaalsel hulgal fotosid ja faile salvestada ja vahel mõnda filmi vaadata peaks ka võimaldama, aga ei pea hüpersuper pilt olema. Olen täielik arvutivõhik, seega ei maksa pahaks panna, kui postitus ei sisalda piisavat infot vastamiseks 🙂
Hinnaklass – pigem soodsam, aga excel peab ikkagi toimima. Lisan, kui see peaks oluline olema, et minu excelitabelid ei ole väga mahukad, aga on kogemus täiesti sülearvutiga, kus Exceli kasutamine oli lausa piinarikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Protsessor vähemalt I5 (võib olla ka I7)
Mälu (RAM) vähemalt 8GB aga ma soovitaks pigem 16 või rohkem
Kõvaketas KINDLASTI SSD! 256GB oleks hea

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Protsessor vähemalt I5 (võib olla ka I7)

Mälu (RAM) vähemalt 8GB aga ma soovitaks pigem 16 või rohkem

Kõvaketas KINDLASTI SSD! 256GB oleks hea

Põhimõtteliselt siis alla 1000 eur arvuti on täielik jama?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks 1000?
https://www.klick.ee/sulearvuti-lenovo-ideapad-s145-15-i5-8gb-256gb-1

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Praegu kasutan nii lauaarvutit kui IPadi, aga tahaksin osta ka laptopi. Palun jagage, kel on kasutusel läpakas, mis on see hea bränd ja mudel, millega ise väga rahul olete.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks sul seda vaja on? Kasutad sa mingeid nt videotöötlusprogramme või mängid võimsamaid arvutimänge? Või lihtsalt perekoolis ja FBs käimiseks?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellise küsimuse peale oskab soovitada, et võta kõige kallim. Ju ta poolhea ikka ole.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tervitan inimest, kes märgib köiki süütuid kommentaare ebasobivaks!

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis on sinu jaoks hea?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvutimänge ei mängi. Peamiselt kasutaksin seda pildi- ja videotöötluseks, samuti kirjutamiseks – tõlgin ja kirjutan ise ka väikest viisi. Lauaarvuti asub kontoritoas ja alati ei taha seal kükitada, kirjutaks meelsasti kas elutoas või terrassil.

Huawei MateBooki olen piilunud, aga kallis on.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Thinkpad x1 https://www.rde.ee/search_result/ee/word/ThinkPad+X1+Carbon/page/1/?gclid=EAIaIQobChMItNLyo5WR7AIVB7wYCh20eA0FEAAYAyAAEgI5XfD_BwE

Edit:
Hinnaklass pane ka siis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Apple. Pole paremat leidnud. Kodus pereliikmetel olnud ka Dell ja HP, aga kõik lõpuks jõudnud õuna juurde tagasi. Kerge ja õhuke! See on nii suur asi kui kaasas kanda. Kiire ja tõhus. Ilus ka:)

Jaa!
Lähed poodi arvutit ostma ja ütled: üks Apple palun,aitäh!
See iseloomustabki ilusti keskmist Apple toodete kasutajat. Ei saa ta aru, et igal tootjal kümneid erinevaid mudeleid ja igal inimesel võivad olla erinevad nõudmised.

+14
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

HP Elitebook 840 G5. Kasutan aasta igapäevaselt 8-10 tundi, aku kestab 6 tundi, väga kiire ja nutikas arvuti. Soliidse välimusega ka – õhuke ja kerge.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun jagage, kel on kasutusel läpakas, mis on see hea bränd ja mudel, millega ise väga rahul olete.

Enamusel brändidel on olemas erinevad mudelid – kallid ja odavad. Kallid on paremad – vastupidavamad, kergemad, kiiremad, aku kestab paremini jne.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

i5, 16G op mälu, inseneerias 2D joonestamine, maksis 170.-

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Dell Latitude 5500
ostsin just hiljuti ja rahul olen

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Apple. Pole paremat leidnud. Kodus pereliikmetel olnud ka Dell ja HP, aga kõik lõpuks jõudnud õuna juurde tagasi. Kerge ja õhuke! See on nii suur asi kui kaasas kanda. Kiire ja tõhus. Ilus ka:)

Jaa!

Lähed poodi arvutit ostma ja ütled: üks Apple palun,aitäh!

See iseloomustabki ilusti keskmist Apple toodete kasutajat. Ei saa ta aru, et igal tootjal kümneid erinevaid mudeleid ja igal inimesel võivad olla erinevad nõudmised.

Nojah, aga point ongi ju selles, et Applel ei ole kümneid erinevaid mudeleid kõikide erinevate nõudmiste täitmiseks. Kui tahad võimsamat, siis võtad MacBook Pro ja kui nõudmised on väiksemad, siis võtad MacBook Airi. Easy.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise olen väga rahul oma MacBook Airiga. Praegu hakkas viies kasutusaasta jooksma ja siiani on väga hästi vastu pidanud (sealjuures pean mainima, et ma ei ole väga hoolas omanik olnud). Üksnes aku vajaks nüüd vahetamist, sest see on korralikult vatti saanud. Järgmise ostaks samuti MacBooki, sest see on minu jaoks oma töökindlust tõestanud ning lisaks kasutan ma igapäevaselt muidki Apple vidinaid (telefon, ipad, airpods, pencil..), nii et on hea, kui kõik seadmed üksteisega vaevatult ühtivad ja sünkroonis jooksevad.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise olen väga rahul oma MacBook Airiga. Praegu hakkas viies kasutusaasta jooksma ja siiani on väga hästi vastu pidanud (sealjuures pean mainima, et ma ei ole väga hoolas omanik olnud). Üksnes aku vajaks nüüd vahetamist, sest see on korralikult vatti saanud. Järgmise ostaks samuti MacBooki, sest see on minu jaoks oma töökindlust tõestanud ning lisaks kasutan ma igapäevaselt muidki Apple vidinaid (telefon, ipad, airpods, pencil..), nii et on hea, kui kõik seadmed üksteisega vaevatult ühtivad ja sünkroonis jooksevad.

See ongi see, miks ma Apple tooteid ei osta. Sest nad ühilduvad vaid omavahel hästi.
Teised seadmed aga ühilduvad omavahel hästi ja neid on rohkem ja hinnad mõistlikumad seega otstarbekam ja odavam on osta mitte apple tooteid.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See ongi see, miks ma Apple tooteid ei osta. Sest nad ühilduvad vaid omavahel hästi.

Teised seadmed aga ühilduvad omavahel hästi ja neid on rohkem ja hinnad mõistlikumad seega otstarbekam ja odavam on osta mitte apple tooteid.

Võimsate äriklassi arvutid, tahvlid ja telefonid küll mõistlikuma hinnaga pole. Eks mul muidugi pole teiste toodetega enam kogemust ka, aga kas tõesti on need ühilduvuse ja sünkroonimise poolest Apple tasemel? Näiteks teed telefonis märkmete äpis märkme ja see on kohe kättesaadav ka su muudes seadmetes? Või kui lood arvutis uue dokumendi, siis on see kättesaadav ja muudetav ka tahvelarvutis? Või kui keegi saadab sõnumina lingi, siis saad selle kahe vajutusega arvutis lahti lüüa? Või kui ostad uue seadme, siis pead üksnes seadmeteülese kontoga sisse logima ja kogu informatsioon (näiteks wifi paroolid, mida on uue seadmega suht tüütu igal pool uuesti sisestada) on kohe olemas? Teistel seadmetel oli varem selleks vaja nt Google Docsi, Evernote või sarnaseid rakendusi, aga väga lahe, kui erinevad firmad on suutnud sellised pisiasjad kõikide Windowsite, Linuxite ja Androidide vahel ka luua.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks teed telefonis märkmete äpis märkme ja see on kohe kättesaadav ka su muudes seadmetes? Või kui lood arvutis uue dokumendi, siis on see kättesaadav ja muudetav ka tahvelarvutis? Või kui keegi saadab sõnumina lingi, siis saad selle kahe vajutusega arvutis lahti lüüa? Või kui ostad uue seadme, siis pead üksnes seadmeteülese kontoga sisse logima ja kogu informatsioon (näiteks wifi paroolid, mida on uue seadmega suht tüütu igal pool uuesti sisestada) on kohe olemas?

Mul on 2016 a Samsungi telefon ja 2017 a HP läpakas ja kõik need asjad on elementaarsed. Esimest korda praegu kuulen, et keegi seadmetevahelist sünkimist mingiks ulme tehnikaimeks peab. Ok, kui ostan uue seadme, siis wifi parool tuleb esimesel korral tõesti sisse toksida. Edaspidi ühendab automaatselt.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hmm. Milleks emotsioneerida. Loomulikult uurin mudeleid, aga see on firma eelistus. Kodus on mitmeid ja igaühel ostetud vastavalt just tema vajadustele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on 2016 a Samsungi telefon ja 2017 a HP läpakas ja kõik need asjad on elementaarsed. Esimest korda praegu kuulen, et keegi seadmetevahelist sünkimist mingiks ulme tehnikaimeks peab. Ok, kui ostan uue seadme, siis wifi parool tuleb esimesel korral tõesti sisse toksida. Edaspidi ühendab automaatselt.

Nagu sa mugavalt välja jätsid, on selleks vaja ikkagi vastavad rakendused installida, mitte ei ole tootja ise juba sellist süsteemi loonud. Mugavus loeb.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rakenduste installimine üle mõistuse käib, siis tasub tõesti õuntega piirduda 🙂

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvutimänge ei mängi. Peamiselt kasutaksin seda pildi- ja videotöötluseks, samuti kirjutamiseks – tõlgin ja kirjutan ise ka väikest viisi. Lauaarvuti asub kontoritoas ja alati ei taha seal kükitada, kirjutaks meelsasti kas elutoas või terrassil.

Huawei MateBooki olen piilunud, aga kallis on.

Mul on kasutusel juba järjekorras mitmes Dell XBS. 10 aastaga on need suurtest, aga võimsatest kobakatest muutunud võimsateks väikesteks ultrabookideks.
Teen ka pildi- ja videotöötlust palju, jõudlust on kõigi programmide jaoks ja aku peab hästi vastu. Nt kui lähen pooleks päevaksk kontorisse (kuni 6h), siis laadijat kaasa ei võtagi, saab ilma hakkama.
Hind sõltub konkreetsest mudelist ja on pigem kallis, aga minu meelest õigustab ennast igati.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rakenduste installimine üle mõistuse käib, siis tasub tõesti õuntega piirduda 🙂

Päris labane vastus 🙂 . Teema on sülearvutitest, mille kohta ma ka lähtuvalt isiklikust kogemusest vastasin, arvestades sedagi, et teemaalgatajal on juba iPad olemas. Mis valu on hakata sellise teema all teistele “ära panema”?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

MacBook! Ükskõik, milline. Minu Pro on igapäevases kasutuses üheksandat aastat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA peab endale ka siis ühtlasi välja mõtlema, kas ta tahab Windowsi/Androidi või iOS-i 🙂
Kui võtab Apple, siis peavd kõik ülejäänud asjad kah Apple omad olema, no et elu oleks kergem.
Kui telefon näiteks android ja läpakas Mac, siis puhas närvide raiskamine.
Endal kõik Androidid ja Windowsid.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline, millel on eesti paigutusega klaviatuur.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsin kasutatuna technicolor EPC3940L ruuteri, et ei peaks enam rentima Elisalt aga ei ühenda internetti ära millegipärast.

Panin vooluvõrku ja ühendasin Elisa paigaldatud antenni ruuteri külge.

Juhendis oli kirjas, et ülemised neli tulukest peaksid põlema aga kõige alumine(internett) ainult vilgub.
Ootasin üle tunni aga ei ühendanud ära.

Kas kellelgi teist on sama ruuter ja oskab öelda, mida ma tegema peaks, et tööle hakkaks.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 251 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud IT nurgake