Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uu, nakatunud, kus te olete?

Näitan 16 postitust - vahemik 151 kuni 166 (kokku 166 )

Teema: Uu, nakatunud, kus te olete?

Postitas:
Kägu

Vaatasin, et testijad teevad ka erinevalt, mul pistis orgi ninna ja välja tagasi, mõned keeravad seda edasi-tagasi mitu korda ja mõlemas ninasõõrmes. Mul tehti ainult ühes. Seega, ärge laske end hirmutada, enamusele on see test väga kerge kogemus.

Välisajakirjanduses oli artikkel, kus ühest ninasõõrmest tuli negatiivne, teisest positiivne vastus. Samal proovivõtjal. Sama testitavaga.

Hmm, ja selles on imelik täpsemalt mis? Kui ninaneel on viirust täis, siis muidugi tuleb mõlemast 100% pos vastus, aga kui on vähe viirust, siis see ju võibki olla ühes lokaalses pesas. Ega ilmaasjata ei räägita, et negatiivne test ei tähenda, et sul kindlasti haigust pole. Haigusetekitjaaid võib ka lihtsalt vähe olla.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on just praegu 4 kinnitatud positiivset sõpra-tuttavat, kes kõik viibisid u nädal tagasi samal õhtul ühes avalikus lokaalis. Sümptomid on siiani päevi kestev peavalu, palavik, väsimus, lihasvalu, kõva nohu, köhimine, muutused lõhnatajus jne. Keegi ei tea, kas ja kui hulluks võib see haigus veel minna, sest kuulda on, et sümptomid ja haigushood võivad lainetena vahelduda.

Samuti pole siin vist keegi maininud, et üks kultuuritegelane on hiljuti avaldanud oma päris ebameeldiva võitluse koroonaviirusega, mis ikka veel kestab (https://www.facebook.com/eestiekspress/posts/10157485106121651).

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures see on väga salakaval haigus. Sul võib hakata mingi päev parem-lausa nii hea, et mõtled nüüd oled terve ja siis järgmine päev oled jälle maas. Arst ütles, et 3 päeva pead terve olema, siis saab terveks kuulutada

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üks julge inimene jagas oma kogemust https://www.facebook.com/maili.lillepold

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://etv.err.ee/1159660/suljetestid

Jah, aga küsimus oli käesolevast ajast, mitte tulevikust. Intervjueeritav ütleb ju selge sõnasega, et praeguse seisuga on käivitatud küll teostatavusuuring, aga meditsiinisüsteemis on testimiseks valideeritud ninaneelu kaabe ja ta ei oska öelda, millal saab tavainimene hakata andma süljeproovi.

Süljetest ilmselt niipea kõigini tõesti ei jõua. Ei teagi ju veel kas ja kuidas see toimib. Meie noorim laps osaleb enda kooliga selles uuringus. Täna hommikul just tegime testi. Meie kogemus oli, et noorematele lastele võib ka süljetest olla paras katsumus. Sülge on vaja teatud kogus ning laps ei pruugi osata seda tekitada ja kapslisse suunata. No ja mul kõrvalseisja ja lapse juhendajana läks süda ikka väga pahaks -vaja oli teatud kogus puhast sülge – vaht ei lähe arvesse 🙂 (nii oli juhendis). Testi mõte on, et inimene saab seda ise kodustes tingimust teha. Tulemusi lubati järgmiseks nädalaks ( teatatakse ainult, kui test on positiivne). Ja kui on positiivne, tuleb kontrolliks veel vajadusel pulgatestile ka minna, sest see on hetkel ametlik testimise viis. Selline info on siis hetkel süljetesti uuringus osalejaile.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Süljetest ilmselt niipea kõigini tõesti ei jõua. Ei teagi ju veel kas ja kuidas see toimib.

Sain ka nii aru, aga siin keegi kirjutas, et saab teha ka süljetesti, kui osata küsida. See ei vasta tõele, sest tegelikult tehakse vastuvõtupunktides ikkagi ninaneelukaabet ja süljetesti puhul kogutakse alles andmeid, analüüsitakse ja testi tulemused selguvad päevi hiljem.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaatasin, et testijad teevad ka erinevalt, mul pistis orgi ninna ja välja tagasi, mõned keeravad seda edasi-tagasi mitu korda ja mõlemas ninasõõrmes. Mul tehti ainult ühes. Seega, ärge laske end hirmutada, enamusele on see test väga kerge kogemus.

Välisajakirjanduses oli artikkel, kus ühest ninasõõrmest tuli negatiivne, teisest positiivne vastus. Samal proovivõtjal. Sama testitavaga.

Sõltub, kui palju bioloogilist materjali sõõrmest kätte saadakse. Kui tehakse paar viibet, ei ole tiku otsas midagi ja võib olla neg tulemus. Teises sõõrmes keerutatskse mõnuga, saadakse korralik tatt kätte ja saab pos tulemuse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei jõua teemat algusest peale läbi lugeda, aga kas kellelgi on ainsa või esimese sümptomina tekkinud hingamisraskused? Mul on eilsest hilisõhtust peale raske lõpuni sisse hingata ja väike köha on tekkinud. Sellele eelnest paar tundi kestnud kehv enesetunne, selline, nagu haigeks jäämise eel vahetult on. Aga see kadus ära. Nüüd siis see kerge köha ja tunne, et raske on lõpuni sisse hingata, on ainsad asjad.

Ma ei teagi nüüd, kas ma peaks perearstile helistama sellega? Tavaliselt ma sellise köhaga ei plaaniks vist isegi koju jääda, see on praegu väga kerge. Seekord ikka püsin kodus. Aga edasi? Kas ma peaks ootama, kas enesetunne läheb halvemaks või mis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei jõua teemat algusest peale läbi lugeda, aga kas kellelgi on ainsa või esimese sümptomina tekkinud hingamisraskused? Mul on eilsest hilisõhtust peale raske lõpuni sisse hingata ja väike köha on tekkinud. Sellele eelnest paar tundi kestnud kehv enesetunne, selline, nagu haigeks jäämise eel vahetult on. Aga see kadus ära. Nüüd siis see kerge köha ja tunne, et raske on lõpuni sisse hingata, on ainsad asjad.

Ma ei teagi nüüd, kas ma peaks perearstile helistama sellega? Tavaliselt ma sellise köhaga ei plaaniks vist isegi koju jääda, see on praegu väga kerge. Seekord ikka püsin kodus. Aga edasi? Kas ma peaks ootama, kas enesetunne läheb halvemaks või mis?

Praegusel ajal tuleb kindlasti testimas käia, pole küsimustki. Eriti, kui elad Tallinnas või Harjumaal, kus levik on ulatuslik.

Mul on viimastel päevadel kerge köha ja ühel juhul ka väikse palaviku pärast mitu tuttavat testimas käinud, vastus on juba järgmisel hommikul digiloos olemas, nii et üsna kiiresti.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ela Tallinnas ega  Harjumaal. Aga ilmselt tuleb see test ära teha  jah ikka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd siis see kerge köha ja tunne, et raske on lõpuni sisse hingata, on ainsad asjad.

See sügavalt hingamise asi on puhtalt ärevusest, endalgi kogetud mitu korda. Võid katsetada, et kui sa tegeled muu tegevusega, siis unustad selle ära ja ei “sunni” ennast lõpuni hingama. See on psühholoogiline. Koroona hingamisraskused on pigem sellised, et õhku ei jätku, inimene hakkab hingeldama (nagu joostes, et rohkem õhku saada).

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd siis see kerge köha ja tunne, et raske on lõpuni sisse hingata, on ainsad asjad.

See sügavalt hingamise asi on puhtalt ärevusest, endalgi kogetud mitu korda. Võid katsetada, et kui sa tegeled muu tegevusega, siis unustad selle ära ja ei “sunni” ennast lõpuni hingama. See on psühholoogiline. Koroona hingamisraskused on pigem sellised, et õhku ei jätku, inimene hakkab hingeldama (nagu joostes, et rohkem õhku saada).

Ma loodan ka, ainult ma ei kujuta ette, miks mul peaks täiesti heal päeval, kus ühtki muret ei ole, lambist ärevus tekkima. Mul on ärevuse hingamisraskused päriselt kunagi 15 a tagasi olnud ja see polnud ka päris sama tunne. Kindlasti ei ajanud samal ajal köhima ja ei olnud kurgus pidevat ärritustunnet.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuskil ikka

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, paar minutit?

Sekundit ikka. Kui minutites, siis oleks küll ebameeldiv.

Mul kestis kokku pool minutit. Ork ninna, keerutatakse, võetakse välja, sorgatakse teise ninaauku, keerutatakse – paari sekundiga seda ära ei teegi.

Inimeste ninad on individuaalselt väga erineva kujuga nii seest kui väljast, isegi sama nina käigud ei pruugi olla sama suured, kui on nt ninavaheseina kõverdumine, mis, muide, on üpris tavaline nähtus Eestis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oleme abikaasaga hetkel koroonas, viirus sai kontorist koju toodud. Esimene nädal lõppemas, on nagu kerge külmetus, aga siiski teistmoodi, lõhna ei tunne ja pea on imelik, väsimus ka.

Seni ei midagi hullu, loodame et nii ka jääb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 151 kuni 166 (kokku 166 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uu, nakatunud, kus te olete?