Esileht Erivajadustega laps Uudishimu

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Uudishimu

Postitas:

Ma lihtsalt uudishimust uurin turuseisu 🙂
Olen ülikoolist loodetavasti paari kuu pärast diplomit saamas ja võiksin vabalt osutada erapraksises eripedagoogi teenust (asukoht on veel kaalumisel), aga teatavasti on ka selle ameti juures vaja kabinet ülal pidada, maksud maksta, jne. Mis tähendab, et tunni hinnaks kujuneks ilmselt 30-40 eurot (nii, nagu see on paljudes teisteski erapraksistes nõustava-jõustava ameti puhul), kuna kõige eest tuleks ise hoolt kanda.
Samas on aga karjuv vajadus spetsialistide järgi jne. Kui te nüüd ausalt mõtlete – kui paljud teist oleks valmis sellist hinda maksma?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 23:22; 07.04 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötades ise spetsialistina, siis logopeedile ilmselt makstakse selliseid summasid, kuid mitte pikaajaliselt. Eripedagoogile suure tõenäosusega mitte- enamik lapsevanemaid ei saa isegi eripedagoogi vajadusest aru, vaid soovivad ainult logopeedi teenust.

Soovitan end tööle pakkuda eelkõige koolidesse, lasteaedadesse, reha meeskondadesse, siis näed ise kui suur on sinu teenuse järgi vajadus. Lisaks arvesta, et nn päris spetsialist saab sinust alles 5-10 a pärast.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilus unistus, aga sellist tunnihinda kindlasti mitte. Pigem soovitaks ka minna tööle kooli või lasteaeda, kogemuste saamiseks ka erikoolidesse, kuna isegi seal on eripedagoogidest meeletu puudus. Soovitaks juurde võtta õpetaja koolituse.
Tihti pole peredel vaja nõustajat vaid ikka inimest, kes reaalselt lapsega miinimum 1- 2 korda nädalas tööd teeb.
Lasteaias või koolis saad keskenduda kitsamale vanuserühmale, kui erapraksises.
Samuti võid ennast pakkuda reha. meeskondadesse, et lapsi tõeliselt aidata, peavad spetsialistid tegema omavahelist koostööd, mitte üksi pusima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse tegevusterapeut küsib 20 tunni eest. Ka erapraksis.
Samas käib laps lisaks ka reh.keskuses ja abivajadus pole väga suur vrld mõne raskema juhuga. Seega eelistan komplekset lähenemist reh keskuses kus terve meeskond minu lapsega tegeleb.
Ja tõesti ei maksaks suht kallist tunnihinda värskele koolilõpetanule kes alles hakkab kogemusi omandama ja kel puudub teiste kolleegide tugi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin nõus sellist hinda maksma. Aga…
Sa ju tahad töötada klassikalisel tööajal nagu me kõik. Sel juhul ei saa ma oma last sinu juurde tuua, sest ka mina töötan. Isegi kui sa töötaksid näiteks kuni kella 20-ni õhtul, siis ei too ma ikkagi oma last sinu juurde, kuna kella 14-ni on ta koolis ja õhtul on ta juba väsinud. Lapsel peaks puhkeaeg ka olema. Ja nädalavahetusel ei ole sa ju nõus mitte mingi hinna eest töötama…
Mu laps käib 2. klassis, tal on kõnepuue. Tema klassijuhataja peaks olema eripedagoog. Siiani pole seda “looma” leitud. Kui eelmisel õppeaastal sai ta koolis logopeedilist abi 1-2 korda kuus (nii harva, kuna abitahtjaid oli palju), siis sellel õppeaastal pole kordagi saanud. Logopeed läks pensionile ja uut pole leitud.
Palun, tule parem meie kooli tööle! 40km Tallinnast pole ju hea logistilise ühenduse korral probleem.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 20:31; 07.04 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin nõus sellist hinda maksma. Aga…

Sa ju tahad töötada klassikalisel tööajal nagu me kõik. Sel juhul ei saa ma oma last sinu juurde tuua, sest ka mina töötan. Isegi kui sa töötaksid näiteks kuni kella 20-ni õhtul, siis ei too ma ikkagi oma last sinu juurde, kuna kella 14-ni on ta koolis ja õhtul on ta juba väsinud. Lapsel peaks puhkeaeg ka olema. Ja nädalavahetusel ei ole sa ju nõus mitte mingi hinna eest töötama…

Mu laps käib 2. klassis, tal on kõnepuue. Tema klassijuhataja peaks olema eripedagoog. Siiani pole seda “looma” leitud. Kui eelmisel õppeaastal sai ta koolis logopeedilist abi 1-2 korda kuus (nii harva, kuna abitahtjaid oli palju), siis sellel õppeaastal pole kordagi saanud. Logopeed läks pensionile ja uut pole leitud.

Palun, tule parem meie kooli tööle! 40km Tallinnast pole ju hea logistilise ühenduse korral probleem.

Oh, kuidas mulle meeldib sinu vastus! Aitäh! 🙂
Kusjuures, ma isegi oleks valmis oma nädalavahetuse esmaspäeva lükkama, kui turuseis seda nõuab ja kundesid oleks. Kogemust mul erivajadustega inimestega on, ca 10 aasta jagu erinevais ameteis, nüüd saan lihtsalt ametliku paberi ka.
Ja no ei oleks mul koolis töötamise vastu mitte kõigevähematki, kui koolis/lasteaias oleks koostöövalmid kolleegid, kelle jaoks erivajadusega laps on laps, keda on vaja mõista ja toetada. Täna enamikes koolides see nii ei ole (ühte kooli tean, kus asjad tõesti toimisid – oi, see oli tore!).
Pigem olen ma väga palju kohanud suhtumist “Miks MINA pean seda tegema?” … ja siis ma hakkan 1007. korda seletama, miks antud juhul peab tema seda tegema ja misasi on meeskonnatöö. Pluss sada ja n muud häda. See on mult võtnud ära isu mõneks ajaks üldse mõnda kolleegi omada – kui nagunii pean mina kõik asjad ära tegema, siis …
Kui Sinu lapse koolis on koostöövalmis kolleegid ja omavalitsuse peale leiduks (üüri)korter, kuhu kolida, siis minugipoolest võiks kaaluda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 23:22; 07.04 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin nõus sellist hinda maksma. Aga…

Sa ju tahad töötada klassikalisel tööajal nagu me kõik. Sel juhul ei saa ma oma last sinu juurde tuua, sest ka mina töötan. Isegi kui sa töötaksid näiteks kuni kella 20-ni õhtul, siis ei too ma ikkagi oma last sinu juurde, kuna kella 14-ni on ta koolis ja õhtul on ta juba väsinud. Lapsel peaks puhkeaeg ka olema. Ja nädalavahetusel ei ole sa ju nõus mitte mingi hinna eest töötama…

Mu laps käib 2. klassis, tal on kõnepuue. Tema klassijuhataja peaks olema eripedagoog. Siiani pole seda “looma” leitud. Kui eelmisel õppeaastal sai ta koolis logopeedilist abi 1-2 korda kuus (nii harva, kuna abitahtjaid oli palju), siis sellel õppeaastal pole kordagi saanud. Logopeed läks pensionile ja uut pole leitud.

Palun, tule parem meie kooli tööle! 40km Tallinnast pole ju hea logistilise ühenduse korral probleem.

Oh, kuidas mulle meeldib sinu vastus! Aitäh! ????

Kusjuures, ma isegi oleks valmis oma nädalavahetuse esmaspäeva lükkama, kui turuseis seda nõuab ja kundesid oleks. Kogemust mul erivajadustega inimestega on, ca 10 aasta jagu erinevais ameteis, nüüd saan lihtsalt ametliku paberi ka.

Ja no ei oleks mul koolis töötamise vastu mitte kõigevähematki, kui koolis/lasteaias oleks koostöövalmid kolleegid, kelle jaoks erivajadusega laps on laps, keda on vaja mõista ja toetada. Täna enamikes koolides see nii ei ole (ühte kooli tean, kus asjad tõesti toimisid – oi, see oli tore!).

Pigem olen ma väga palju kohanud suhtumist “Miks MINA pean seda tegema?” … ja siis ma hakkan 1007. korda seletama, miks antud juhul peab tema seda tegema ja misasi on meeskonnatöö. Pluss sada ja n muud häda. See on mult võtnud ära isu mõneks ajaks üldse mõnda kolleegi omada – kui nagunii pean mina kõik asjad ära tegema, siis …

Kui Sinu lapse koolis on koostöövalmis kolleegid ja omavalitsuse peale leiduks (üüri)korter, kuhu kolida, siis minugipoolest võiks kaaluda.

Minu kogemus näitab, et kolleegid on toetavad, ühtehoidvad ja uuendusmeelsed, k.a. direktor. Aga ega ma muidugi kõigi eest personaalselt seista ei saa ja tean ainult seda, mis lapsevanemale välja paistab. Ilmselt on võimalik ka osaajaga töö.
Hetkel õpetajate lehes kuulutust väljas ei ole, aga absoluutselt kindlalt eestikeelset logopeedi ei ole. Mina isiklikult oleksin nõus ka oma raha eest lisaks logopeedi teenust ostma, kui see kohapeal võimalik oleks ja seda saaks mugavalt koolipäeva pikendusena näha. Lastele, kelle emakeel on vene keel, on logopeed olemas.
Korteritega on tavaliselt hapusti, aga jällegi, ma täpset olukorda ei tea… Just täna nägin, et Facebookis oli üleval uus korteri väljaüürimise kuulutus. Samas, ühendus Tallinnaga on hea ja üürikorter kohapeal ei olegi hädavajalik (ma nüüd automaatselt oletan, et tegu on on Tallinna inimesega. Vabandan, kui see nii pole).
Tegu on Kehra Gümnaasiumiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 20:31; 07.04 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin su valmis hommepäev Tallinnas palkama 5p nädalas ca 4h päevas. Hetkel teen kogu töö ise, kuid sageli napib oskustest. Unistan, et saaksin minna ise tööle ja lapsega tegeleb inimene, kes oskab. 30 eur/h maksta ei jaksa. Eripedagoog, kelle juures laps 2×45 min ndl käib, ütleb samuti, et päris-spetsialist saab koolilõpetajast aastatega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule meie kooli.
Tallinna lähiümbrus, alla 200 õpilasega mõisakool.
Ametikorteri saad ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule meie kooli.

Tallinna lähiümbrus, alla 200 õpilasega mõisakool.

Ametikorteri saad ka.

Ruila?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps Uudishimu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.