Esileht Tööelu, raha ja seadused. uudistes, et töötajaid raske leida

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: uudistes, et töötajaid raske leida

Postitas:

Taandub see kõik sellele, et väga hea tööandja kunagi seda juttu rääkima ei pea ja keskmisel ja kehvemal tööandjal on see jutt lõputu.

Eks täpselt sama kehtib ka tööotsijate kohta.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.11 19:55; 15.11 21:16; 15.11 23:46; 16.11 09:00; 21.11 15:20; 25.11 08:48; 25.11 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kena, mind just koondati ära, vanus 47, silmaring on nii lai, et ei mahu tuppa ära, õppimisvõime pole kuhugi kadunud – mis tööd pakute?
Valdan arvutit igast asendist, elementaarne kontoritarkvara, kunagi läbitud webdesktopi koolitus (seda peaks muidugi värskendama), guugeldamises on mul must vöö+ allikakriitiline suhtumine, kodulehte olen hallanud, html-i ka selle käigus natuke nuusutanud. Käsitööd ei karda, jalad kah liiguvad all. Niisiis?

See kõik on väga tore, aga mis su eriala on? Mis ala spetsialist sa oled? See, mille sa välja tõid on kõik nö lisavarustus.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 23:00; 24.11 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil otsitakse tihti uusi töötajaid, aga ei leita 🙁 tihti valitaksegi välja konkursi parim, aga katseajal selgub, et temagi ei saa hakkama.
palk on eesti keskmine, töö konti ei murra, küll aga eeldab laia silmaringi ning õppimisvõimet. tööle võetakse ka 50+ inimesi.
palju lahkujaid on pensionärid või siis noored, kes on asja ära õppinud ning kasutavad seda hüppelauana karjääriredelil. uute asjalike töötajate leidmine on väga raske

0
0
Please wait...

Päris huvitav, mis tööga on tegemist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 04:32; 25.11 04:47; 25.11 04:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taandub see kõik sellele, et väga hea tööandja kunagi seda juttu rääkima ei pea ja keskmisel ja kehvemal tööandjal on see jutt lõputu.

Eks täpselt sama kehtib ka tööotsijate kohta.

+2
-3
Please wait...

Tõenäosus, et hea töötaja ripakile jääb, on kordades suurem kui tõenäosus, et hea tööandja ei leia töötajaid. Ma olen vaadanud, et rohkem tööpakkumisi ja kõrgemat palka pakutakse neile, kes on usinad enesekiitjad. Samas tagasihoidlikum ja väikse tutvusringkonnaga, aga tark ja asjatundlik töötaja võib päris kehvas seisus olla, sest vestlusest kaugemale ei saa. Samas ei ole ju väga paljudes kohtades vaja enesekindlat enesekiitmist, aga näe, ikka palgatakse.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 04:32; 25.11 04:47; 25.11 04:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen kursis töölt lahkumisega. Töötasin lühikest aega ühes tootmisega seotud ettevõttes. Tööaeg E-R 8-16.30, kõik pealtnäha vinks-vonks. Aga iga kahe tunni tagant oli seal paus. Hakkad tööle ja juba paus. 2 tunni pärast veel paus, paus ja koju minek. Päevas oli 3 pausi pluss lõuna! Lisaks oli seal nii, et töötajatele ei võimaldatud proovitööpäeva, tööle võeti iga soovija, kohe tehti tähtajatu tööleping ja lasti kohe lahti kui ülemustele tundus, et sinust asja ei saa.

Eelistan tööd, mis on stabiilne st kus inimesi ei kohelda nagu sokke, mida saab kergelt vahetada.

+2
-6
Please wait...

Proovipäev on seadusega keelatud. Nagu näha, sulle ei meeldi, et tööandja ei rikkunud seadust. Ja tootmises on tihtilugu nii, et kui pole pausiaeg, siis ei lähe vetsu, ei joo vett, ei tee suitsu, ei räägi telefoniga. Kui sina ei taha üht, teist ega kolmandat, siis enamus ikka midagi neist tahab. Kasvõi jalga puhata või selga sirutada.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 04:32; 25.11 04:47; 25.11 04:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taandub see kõik sellele, et väga hea tööandja kunagi seda juttu rääkima ei pea ja keskmisel ja kehvemal tööandjal on see jutt lõputu.

Eks täpselt sama kehtib ka tööotsijate kohta.

+2
-3
Please wait...

Tõenäosus, et hea töötaja ripakile jääb, on kordades suurem kui tõenäosus, et hea tööandja ei leia töötajaid. Ma olen vaadanud, et rohkem tööpakkumisi ja kõrgemat palka pakutakse neile, kes on usinad enesekiitjad. Samas tagasihoidlikum ja väikse tutvusringkonnaga, aga tark ja asjatundlik töötaja võib päris kehvas seisus olla, sest vestlusest kaugemale ei saa. Samas ei ole ju väga paljudes kohtades vaja enesekindlat enesekiitmist, aga näe, ikka palgatakse.

+5
-1
Please wait...

Kas sa oma väites vastuolu ei näe? Head töötajad ei pääse löögile, aga palgatakse enesekiitjaid? Siis järelikult tööandjad saavad enesekiitjaid, aga mitte häid töötajaid.
Tegelikult parimad ikka nopitakse kiiresti ära ja väga häid töötajaid ostetakse üle konkurentidelt, nad ei pea ise kuskile isegi konkureerima mitte. Mu õde on pidevalt hädas, et 2-3 tööandjat üksteise võidu teevad pakkumisi ja siis ta ei suuda otsustada, milline pakkumine neist parim. Vähemalt kord aastas on sellises olukorras. Palk muudkui tõuseb, täitsa iseenesest. Võid kindel olla, et need tööandjad teavad tema väärtust ega tee selliseid pakkumisi huupi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.11 19:55; 15.11 21:16; 15.11 23:46; 16.11 09:00; 21.11 15:20; 25.11 08:48; 25.11 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen kursis töölt lahkumisega. Töötasin lühikest aega ühes tootmisega seotud ettevõttes. Tööaeg E-R 8-16.30, kõik pealtnäha vinks-vonks. Aga iga kahe tunni tagant oli seal paus. Hakkad tööle ja juba paus. 2 tunni pärast veel paus, paus ja koju minek. Päevas oli 3 pausi pluss lõuna! Lisaks oli seal nii, et töötajatele ei võimaldatud proovitööpäeva, tööle võeti iga soovija, kohe tehti tähtajatu tööleping ja lasti kohe lahti kui ülemustele tundus, et sinust asja ei saa.

Eelistan tööd, mis on stabiilne st kus inimesi ei kohelda nagu sokke, mida saab kergelt vahetada.

+2
-6
Please wait...

Proovipäev on seadusega keelatud. Nagu näha, sulle ei meeldi, et tööandja ei rikkunud seadust. Ja tootmises on tihtilugu nii, et kui pole pausiaeg, siis ei lähe vetsu, ei joo vett, ei tee suitsu, ei räägi telefoniga. Kui sina ei taha üht, teist ega kolmandat, siis enamus ikka midagi neist tahab. Kasvõi jalga puhata või selga sirutada.

+2
-5
Please wait...

Proovipäev ei ole päris kindlasti seadusega keelatud. Keelatud on tasustamata proovipäev.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.11 19:55; 15.11 21:16; 15.11 23:46; 16.11 09:00; 21.11 15:20; 25.11 08:48; 25.11 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen kursis töölt lahkumisega. Töötasin lühikest aega ühes tootmisega seotud ettevõttes. Tööaeg E-R 8-16.30, kõik pealtnäha vinks-vonks. Aga iga kahe tunni tagant oli seal paus. Hakkad tööle ja juba paus. 2 tunni pärast veel paus, paus ja koju minek. Päevas oli 3 pausi pluss lõuna! Lisaks oli seal nii, et töötajatele ei võimaldatud proovitööpäeva, tööle võeti iga soovija, kohe tehti tähtajatu tööleping ja lasti kohe lahti kui ülemustele tundus, et sinust asja ei saa.

Eelistan tööd, mis on stabiilne st kus inimesi ei kohelda nagu sokke, mida saab kergelt vahetada.

+2
-6
Please wait...

Proovipäev on seadusega keelatud. Nagu näha, sulle ei meeldi, et tööandja ei rikkunud seadust. Ja tootmises on tihtilugu nii, et kui pole pausiaeg, siis ei lähe vetsu, ei joo vett, ei tee suitsu, ei räägi telefoniga. Kui sina ei taha üht, teist ega kolmandat, siis enamus ikka midagi neist tahab. Kasvõi jalga puhata või selga sirutada.

+2
-5
Please wait...

Proovipäev ei ole päris kindlasti seadusega keelatud. Keelatud on tasustamata proovipäev.

+3
-1
Please wait...

Proovipäeva pole juba ammu enam olemas. Olemas on proovitööpäev, lehe selleks saad töötukassa esindusest. Proovitööpäev on alati lühem kui päris tööpäev, ei kesta mitu päeva järjest vaid ühe u 4 h ja õhtuks on teada, kas said tööle või ei. Selle ajal ei võeta ka töötuna arvelolekult maha. Kui selgub, et see töö pole sulle, ei juhtu midagi hullu.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 06:03; 25.11 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovipäev ei ole päris kindlasti seadusega keelatud. Keelatud on tasustamata proovipäev.

Kui see pole töötukassa poolt korraldatud proovitöö, siis seadus nõuabki tööandjalt lepingu sõlmimist ja algab tavaline katseaeg. Mingit muudmoodi proovipäeva teha ei tohi ja isegi see ühepäevane töötamine tuleb enne tööle asumist TÖRis registreerida.
Isegi, kui ei anta allkirju kirjalikule lepingule, võrdub igasugune tööle lubamine TL sõlmimisega ja kehtivad TLSi nõuded.

http://www.vastused.ee/loe/oigus/toooigus/19052/kas-tooandja-peaks-maksma.html

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kena, mind just koondati ära, vanus 47, silmaring on nii lai, et ei mahu tuppa ära, õppimisvõime pole kuhugi kadunud – mis tööd pakute?

Valdan arvutit igast asendist, elementaarne kontoritarkvara, kunagi läbitud webdesktopi koolitus (seda peaks muidugi värskendama), guugeldamises on mul must vöö+ allikakriitiline suhtumine, kodulehte olen hallanud, html-i ka selle käigus natuke nuusutanud. Käsitööd ei karda, jalad kah liiguvad all. Niisiis?

See kõik on väga tore, aga mis su eriala on? Mis ala spetsialist sa oled? See, mille sa välja tõid on kõik nö lisavarustus.

Hm, mis eriala spetsialisti otsitakse?
Selles kommentaaris:

meil otsitakse tihti uusi töötajaid, aga ei leita ???? tihti valitaksegi välja konkursi parim, aga katseajal selgub, et temagi ei saa hakkama.
palk on eesti keskmine, töö konti ei murra, küll aga eeldab laia silmaringi ning õppimisvõimet. tööle võetakse ka 50+ inimesi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kena, mind just koondati ära, vanus 47, silmaring on nii lai, et ei mahu tuppa ära, õppimisvõime pole kuhugi kadunud – mis tööd pakute?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. uudistes, et töötajaid raske leida