Esileht Tööelu, raha ja seadused. uue eriala valik/lepin sellega mis on?!

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: uue eriala valik/lepin sellega mis on?!

Postitas:

Ma olen tuleviku pärast mures, sest praegune töö on raske ja tundub, et hakkan nö vankrist maha jääma. Mõtlen erialavahetuse peale, samas väga kahtlen, kas suudan/jõuan….
Praegune töö sisaldab pidevat arenemist, uute asjade õppimist. Ja ma märkan, et ma ei suuda kõike enam omandada (võib võtab minu arvates see tohutu aja). Kui on tööalaselt mingi küsimus, siis kahjuks pole mu praegusel töökohal ka kolleegi, kellega konsulteerida.

Kunagi aastaid tagasi olin tööl kohas, kus oli palju kolleege, oli võimalus veidikenegi küsida, arutada. Raske oli ikkagi, kuid ühe oma rumala lause peale ülemusele, et ma ei taha uusi asju õppida, jäin ilmselt sellest tööst ilma. Ma nii kahetsen seda.
Nüüd olen uues kohas, aga no nii raske on. Tihti vaatan selle eelmise firma töökuulutusi ja tihti otsitakse sinna uut samade oskustega töötajat (aga sisimas tean, et mul ei ole mõtet sinna uuesti kandideerida, sest mind lihtsalt ei taheta – kuigi ma võib olla oskaks/oleksin nüüd tublim vms).
Nüüd olen hakanud mõtlema, et peaks eriala vahetama. Kuid see, millele mõtlen, eeldab magistriõpet, lisaks peaksin loobuma senisest vaiksest omaette arvutitööst. Ma olen selgelt introvert ja see hirmutab, kas saaksin hakkama.
Aga häda ongi selles, et kui ma ennam sellel alal hakkama ei saa, siis lastakse mind lahti ja siis ei ole mul ka asutud õppima seda uut ala….Praegu töö kõrvalt võib olla oleks hea alustada õpinguid.

Siis häirib mind ka see, et ma olen sisuliselt kõik päevad-kuud oma laste elust kaotanud, sest tööd on kogu aeg olnud nii palju. Ma olen kogu aeg tööga hõivatud, või kui ei ole, siis googeldan, otsin infot, et kuidas midagi teha. Kellegi käest küsida ei ole – hirm valesti teha on meeletu. Unetuks olen muutunud.
Kui minna nüüd töö kõrvalt õppima, siis ei ole mul enam üldse laste jaoks aega või energiat.
Kui aga õppima ei lähe, siis võin töötuks jääda…kaotaks oma praeguse kodu, peaks 1. toalise üürima vms.
Või vaikselt siiski praegusel tööl olla, loota, et saan hakkama.
Erialavalikut on ka 2 – kumbki eriti ei kutsu, ühtegi muud ideed ka pole, et valiks midagi kolmandat. Ma olen juba üle 40 a vana ka….meeletu hirm on 50 aastaselt töötuks jääda.

Mis arvate? mis on olnud teiste kogemused? kas kellelgi on olnud sarnast kogemust, et töö-alaselt ei ole mitte kellegagi konsulteerida? kogu vastutus/teadmised on 100% teie õlul?! Ajaga olete arengus maha jäänud…ei suuda enam õppida nii kiirelt? kas parim oleks siiski eriala vahetada?! Aga kui uus eriala on ikkagi veel raskem. Kes võtab tööle 40+ vanuses inimese, kellel kogemust 0 aastat?!

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 01:04; 11.06 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga keeruline nii midagi arvata-soovitada.

Mulle tundub, et kui sulle õppida tegelikult ei meeldi ja ükski uus eriala ka just elevust ei tekita, saab sul raske olema õppides.
Mõtlemiseks ehk järgnev:
Kas uued erialad oleks täiesti teisest valdkonnast?
Kas usud, et uute aladega saaksid kuidagi paremini hakkama kui praegusega?
Kas need on erialad, kus n-ö õpid ameti selgeks ja nii jääb, see tähendab, et pidevat või vähemalt üleliigset asjadega kursis olemist ei oleks vaja?
Kas neile uutele aladele on tööpakkumisi ja on lootust tööd saada?

Ja veel, kas sulle praegune amet tegelikult meeldib ja sobib? Võib-olla oleks mõistlik hoopis otsida uut töökohta just praeguse kogemuse baasilt ja leida selline koht, kus on kolleege ka. Kas oled vaadanud uusi kohti? (Mitte vaid endist töökohta)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui areneda ei taha, siis ongi raske kapitalistlikus maailmas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 08:55; 11.06 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliste teemade juures tunnen alati teravalt puudust, et ei mainita mingil juhul, mis erialaga tegu on. miks küll? siin on ju anonüümne kõik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö tööks, aga püüa ikka laste jaoks aega leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minust kirjutad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske on midagi arvata või soovitada, kui sa ei kirjuta, mis erialaga tegu on.
Miks sa tahad vaehtada eriala just selle eriala vastu, kus on nõutav kõrgharidus? Erinevad (ameti)koolid pakuvad ju erialasid, mida saad õppida 1-2 aastat. Või neist ei sobi ükski sulle? Mida sulle teha meeldiks? Mida sa osata sooviks?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 09:29; 12.06 07:29; 12.06 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui Sa juba praegu lapsi ei näe töö tõttu, kuidas leiaksid veel aega koolis käia? äkki peaks siis üleminekuajaks otsima mingi lihtsama ja vähem stressirikka töö, mis aitab arved ära maksta ja jätab õppimiseks ka aega?

ja miks arvad, et uue eriala puhul tekib soov uusi asju õppida ja see pole raske, kui praeguse töö puhul tunnistad, et ei suuda ajaga kaasas käia?

aga jah, midagi Sa pead otsustama, praegune seis tundub kurb ja aeg muudkui läheb.

ise olen ka 40-ringis ja tahan minna teisele ringile kooli oma unistuste eriala õppima, aga ei leia hetkel vist võimalust väikeste laste kõrvalt seda finantseerida (õpe on päevane ja tööl ei saaks käia). vaatan ainult vesistades sisseastumise kuupäevi…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

las proua unistab, uusi asju õppida ei taha niikuinii

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 08:55; 11.06 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on fookus? Sa virised nii palju ja loetled AINULT takistusi. Seepärast midagi muutuda ei saagi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis arvate? mis on olnud teiste kogemused? kas kellelgi on olnud sarnast kogemust, et töö-alaselt ei ole mitte kellegagi konsulteerida? kogu vastutus/teadmised on 100% teie õlul?! Ajaga olete arengus maha jäänud…ei suuda enam õppida nii kiirelt? kas parim oleks siiski eriala vahetada?! Aga kui uus eriala on ikkagi veel raskem. Kes võtab tööle 40+ vanuses inimese, kellel kogemust 0 aastat?!

Jah, mul on selline töö. Üksi olen ja vastutan siiski oma ettevõttes, teistes firmades on ka selle valdkonna inimesi. Nendega konsulteeringi, kui vaja. Olen nendega kontaktid loonud, sest tõesti on päris üksi, ilma võimaluseta arutada, raske.
Õppida suutmise teemal ei oska kaasa rääkida, see ei ole ajaga muutunud.
Mina eriala ei vahetaks. Tundub, et sul tegelikult valdkonna vastu ei ole midagi ja midagi sellist, mis silmad särama paneb, ka ei ole. Siin küll hiljaaegu oli teema, kus väideti, et vanus ei loe, aga loeb paraku – 0 kogemusega 40aastasel ON raskem tööle saada kui noorel. Ootus, et töö on igal hetkel kerge, mõnus, nauditav ja nagu hobi, ei ole realistlik ja see juhtub vähestega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 12.06 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene ei taha praegusel töökohal areneda ja uusi asju õppida, küll aga mõtleb täiesti otsast peale uue eriala omandamisele…
Ei ole eriti loogiline.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene ei taha praegusel töökohal areneda ja uusi asju õppida, küll aga mõtleb täiesti otsast peale uue eriala omandamisele…

Ei ole eriti loogiline.

Tahan areneda, aga kellegi juhendamisel/koos arutades/koos töötades, sest vastutus ja hirm eksida on minu erialal tohutu. Lisaks, ma just pidin üht uut asja uurima, otsima. Avastasin, et pärast ülikooli lõpetamist (üle 10 aasta tagasi) on tulnud nii palju uusi asju minu erialal juurde. Nende kõigiga tutvumine võtaks aastaid (veel on kogu materjal ingl.keeles, erialamõisted). Lisaks ei ole võimalik vaid lugedes kõike omandada, sest internetis ei ole materjalid nii põhjalikud kui oleks loengutes. Internetis, ülikoolides võiks võtta kursuseid – aga neid on kümneid. Lisaks oleks see töö kõrvalt raske. Millele täpselt keskenduda, kui iga päev võib tulla uus projekt, mis sisaldab jälle midagi, mida ma ei oska (sest see on nii spetsiifiline). Ma tunnen, et mõningatest asjadest saan kiiresti aru, haaran kiirest, aga no see maht, mida kõike võiks minu erialal omandada, on meeletu. Oleks pidanud aastaid iga aasta mõne kursuse võtma, kuid ei tulnud selle pealegi, sest töötasin aastaid täiesti iseseisvalt. Tööandja kursusi ei pakkunud, ise ka ei tulnud selle peale, et neid võtta/otsida. Vaid raamatud, internet oli abiks. Sõbrannasid mul ei eriti ei ole, oma erialal mitte ühtegi – ma ei aimanudki, et see on loomulik, et peaks end iga aasta täiendama. Täiesti rumal – noh. Ja nüüd peaks sisuliselt üle 10 aasta õppimata asjad järgi õppima – kiirelt. Aga seda ma nüüd tunnen et ei suuda.

Ma ideaalis tahaks tõesti muud eriala – nägin kuskil kutset, et tulge õppima bioanalüütikuks vms, siis mõtlesin, et oleks huvitav võib olla. Tahaks midagi teha, kus on kogu aeg samad reeglid (et kui tingimus1 kehtib, siis tuleb teha plaan A, kui aga tingimus2 kehtib, siis tuleb teha B). Mitte nagu minul praegu. Kui tingimus1 täna kehtib, siis tuleb googeldada, ega midagi uut ei ole leiutatud. Ja ilmselt ikkagi ei kehti VAID tingimus1, vaid on midagi, mida ma pole võib olla märganud. Ja tegelikult tuleks sel korral valida plaan C koos eritingimustega. Ja tegelikult see kõik võib olla on ka vale, sest tingimus1 kontrollimise teste on 5 tükki ja kõik nad näitavad erinevaid tulemusi. Võib olla kehtivad sel korral nii tingimus1 kui ka 2.

Aga see, mida olen kaalunud, on umbes see, et olen praegu laboris bioloog, plaaniks minna bioloogiaõpetajaks. Ehk siis eriala jääks sisuliselt samaks, vaid õpetaja kutse tuleks omandada.
(see on näide).
See aga tähendaks esinemisjulguse arengu vajadust, tänapäeval peaks õpilastele aina rohkem huvitavaid arvutis tehtavaid ülesandeid mõtlema, see ka natuke hirmutab.
Mingit lihtsamat tööd, kus saaks alla keskmise palgaa, aga kahjuks ma valida ei tahaks, sest kodulaen on maksta, veel aastakümneid.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 01:04; 11.06 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda on küll kummaline lugeda, et sa pole 10+ aasta jooksul pidanud vajalikuks ühtki koolitust läbida ja pole ka ise selle aja jooksul end jooksvalt arendanud, erialast kirjandust lugenud. Kas siis kolleegid ka eelmises töökohas koolitustel ei käinud? Koolitused käivad ju tööaja sisse, seda ei pea tegema oma vabast ajast.
Kas nüüd, koroona ajal, ei olnud võimalust ennast erialaga paremini kurssi viia?
Ma ei saa öelda, et mul erialaselt sõbrannasid oleks, aga on kolleege teistes asutustes (kellega olen koolitustel tuttavaks saanud), kelledega aeg-ajalt helistame ja infot vahetame, aitame üksteist probleemide ja küsimuste korral. Kas kolleegid eelmises töökohas ei saa sind aidata?
Soovitan valida välja koolitus, minna ülemuse jutule ja läbida algatuseks 1-2 koolitust.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 09:29; 12.06 07:29; 12.06 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, milline nutt ja hala: tahan, et keegi teine teeks omale asjad selgeks ja siis räägiks mulle ka, sest ma ise pole pidanud vajalikuks midagi juurde õppida ega end erialaselt täiendada.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene ei taha praegusel töökohal areneda ja uusi asju õppida, küll aga mõtleb täiesti otsast peale uue eriala omandamisele…

Ei ole eriti loogiline.

Tahan areneda, aga kellegi juhendamisel/koos arutades/koos töötades, sest vastutus ja hirm eksida on minu erialal tohutu. Lisaks, ma just pidin üht uut asja uurima, otsima. Avastasin, et pärast ülikooli lõpetamist (üle 10 aasta tagasi) on tulnud nii palju uusi asju minu erialal juurde. Nende kõigiga tutvumine võtaks aastaid (veel on kogu materjal ingl.keeles, erialamõisted). Lisaks ei ole võimalik vaid lugedes kõike omandada, sest internetis ei ole materjalid nii põhjalikud kui oleks loengutes. Internetis, ülikoolides võiks võtta kursuseid – aga neid on kümneid. Lisaks oleks see töö kõrvalt raske. Millele täpselt keskenduda, kui iga päev võib tulla uus projekt, mis sisaldab jälle midagi, mida ma ei oska (sest see on nii spetsiifiline). Ma tunnen, et mõningatest asjadest saan kiiresti aru, haaran kiirest, aga no see maht, mida kõike võiks minu erialal omandada, on meeletu. Oleks pidanud aastaid iga aasta mõne kursuse võtma, kuid ei tulnud selle pealegi, sest töötasin aastaid täiesti iseseisvalt. Tööandja kursusi ei pakkunud, ise ka ei tulnud selle peale, et neid võtta/otsida. Vaid raamatud, internet oli abiks. Sõbrannasid mul ei eriti ei ole, oma erialal mitte ühtegi – ma ei aimanudki, et see on loomulik, et peaks end iga aasta täiendama. Täiesti rumal – noh. Ja nüüd peaks sisuliselt üle 10 aasta õppimata asjad järgi õppima – kiirelt. Aga seda ma nüüd tunnen et ei suuda.

Ma ideaalis tahaks tõesti muud eriala – nägin kuskil kutset, et tulge õppima bioanalüütikuks vms, siis mõtlesin, et oleks huvitav võib olla. Tahaks midagi teha, kus on kogu aeg samad reeglid (et kui tingimus1 kehtib, siis tuleb teha plaan A, kui aga tingimus2 kehtib, siis tuleb teha B). Mitte nagu minul praegu. Kui tingimus1 täna kehtib, siis tuleb googeldada, ega midagi uut ei ole leiutatud. Ja ilmselt ikkagi ei kehti VAID tingimus1, vaid on midagi, mida ma pole võib olla märganud. Ja tegelikult tuleks sel korral valida plaan C koos eritingimustega. Ja tegelikult see kõik võib olla on ka vale, sest tingimus1 kontrollimise teste on 5 tükki ja kõik nad näitavad erinevaid tulemusi. Võib olla kehtivad sel korral nii tingimus1 kui ka 2.

Aga see, mida olen kaalunud, on umbes see, et olen praegu laboris bioloog, plaaniks minna bioloogiaõpetajaks. Ehk siis eriala jääks sisuliselt samaks, vaid õpetaja kutse tuleks omandada.

(see on näide).

See aga tähendaks esinemisjulguse arengu vajadust, tänapäeval peaks õpilastele aina rohkem huvitavaid arvutis tehtavaid ülesandeid mõtlema, see ka natuke hirmutab.

Mingit lihtsamat tööd, kus saaks alla keskmise palgaa, aga kahjuks ma valida ei tahaks, sest kodulaen on maksta, veel aastakümneid.

Minu meelest pole sul üldse kehv olukord. Püüa mitte keskenduda probleemidele, vaid hakka neid otsast lahendama.
Ma väga hurraaga uut eriala valima ei tormaks, eriti kui see nõuab samuti sult eneseületust.
Alusta näiteks sellest, et otsi mõni vajalik koolitus ja läbi see. Koolitustelt saab tihti ka kontakte teistega. Mitte sõbrannasid, vaid kontakte, kedagi, kellel on samad probleemid ja kellega vajadusel saaks arutada.
Otsi üles kohad, kust sinu erialal saab infot uuenduste kohta – listid, blogid, ajakirjad, veebilehed jms. Lihtsalt probleemi korral guugeldamine võtab tõesti hirmsalt aega juba sellepärast, et välja selgitada usaldusväärsed allikad. Valik usaldusväärseid allikaid on mõistlik omale ette välja otsida. Kui vähegi võimalik.
On olemas ka igasugu veebikoolitused, osad tasuta, teised mitte väga kallid.
Kui kaua sa praeguses töökohas olnud oled?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:21; 12.06 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks soovitus veel, liitu FBs kõikide erialaga seotud gruppidega. Infovoog läheb küll üsna mahukaks, aga oled uudiste ja uuendustega pidevalt kursis.
Ja kui sa oled kursused läbinud, ennast kõigega rohkem kurssi viinud, siis on su vanal töökohal ka põhjust sind tagasi võtta. Miks sa sealt üldse ära tulid?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 09:29; 12.06 07:29; 12.06 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ideaalis tahaks tõesti muud eriala – nägin kuskil kutset, et tulge õppima bioanalüütikuks vms, siis mõtlesin, et oleks huvitav võib olla

Ka selles ametis pead pidevalt palju uut õppima ja end kursis hoidma.

Aga see, mida olen kaalunud, on umbes see, et olen praegu laboris bioloog, plaaniks minna bioloogiaõpetajaks.

Õpetajaks igaüks ei sobi. Kas sina sobid? Introverdil on raske. Ja tunnis oled lastega täiesti üksi ning pead väga loovalt nendega hakkama saama. Koolitusi on ka õpetajatel igal aastal 2-4 kohustuslikku + erialased, kus oleks soovitatav osaleda. Iseasi, palju nendest kasu on. Minu jaoks on mõni täiesti ajaraisk olnud, teine jälle väga kasulik. Arvutiga pead igal juhul osav olema, muidu jääd varem või hiljem hätta. No eks neid arvutipelgureid õpetajaid on ka, aga neil on tavaliselt suured kogemused, millega seda puudujääki kompenseerida.

Kui oled introvert ja uusi asju õppida ei taha, sooviksid omaette töötada ja et poleks hirmu 50ndates tööta jääda, siis soovitaksin (veo)autojuhiks või trammi/bussijuhiks õppida. Viimased teenivad vist vähem, aga prügiautode ja kaugsõiduautojuhid teenivad päris normaalselt. Ei pea kartma, et mehine ala. Seda tööd teevad ka igati vormist väljas pensionieelikud. Korrektsust on vaja ja nägemine peaks korras olema. Manööverdamised õpib ära ja ilmselt palju lihtsamalt kui uue magistrihariduse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks midagi teha, kus on kogu aeg samad reeglid (et kui tingimus1 kehtib, siis tuleb teha plaan A, kui aga tingimus2 kehtib, siis tuleb teha B).

See töö, mida sa kirjeldad, on a) automatiseeritav ja ilmselt paljudel juhtudel ka juba automatiseeritud või b) väga madalat kvalifikatsiooni nõudev ja vastavalt ka tasustatud.

Teemaalgataja asemel püüaks mina siiski olemasoleval alal oma kvalifikatsiooni tõsta. Pisikeste sammudega. Ja tööandjale ütledki, et vaja on koolitusi, sest aastatetaguste teadmistega ei ole võimalik seda tööd edukalt teha. Mitte ei tee nägu, et oled kõigega kursis. Sama tööd tegevaid kolleege ei ole, aga sul on ometigi olemas ülemus. Räägi talle oma murest. Seni, kuni ta sellest ei tea, ei saa ta aidata sul ka seda lahendada. Ja kui ta su muret teab ja ei tee selle lahendamiseks midagi, on ka sinu teadmiste puudumises ja võimalikes eksimustes vähemasti osaliselt tema süüdi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. uue eriala valik/lepin sellega mis on?!