Esileht Kodunurk Uue pliidi paigaldus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Uue pliidi paigaldus

Postitas:

Pean oma eakale emale ostma uue pliidi. Sooviksin nõu paigalduse osas. Vabandan ette amatöörliku probleemikirjelduse eest, ma tõesti pole selle teemaga üldse kursis.
Tegu on paneelmaja korteriga. Praegu on tal mingi ülivana elektripliit, mille jaoks tuleb mööda seina paks pruun juhe koos hiigelsuure pistikupesaga. Kahtlustan, et uutel pliitidel küll selliseid kolakaid pistikuid enam ei ole. Vaatasin, et elektroonikapoodidest on täiesti võimalik tellida pliit koos paigaldusega. Aga kas see tähendab, et paigaldaja vahetab ka seinal pistikupesa, kui vaja? Või on olemas mingid adapterid? Kas tegu on üldse uutele pliitidele sobiva vooluühendusega? Või tuleb paigalduse tellimise asemel hoopis elektrik pesa vahetama kutsuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus pliite müüaksegi ilma juhtmeta. Elektrik paigaldab kõik, mis vaja, juhtme pliidi taha ja pistikupesa seinale.
See suur kobakas on ilmselt tööstusvoolu pesa. Praegustel pliitidel on võimalus kasutada kas tavalist või tööstusvoolu, ise valid, kumba.
Meil oli 76. aasta Rosenlew pliit, 2005. aastal osetud Elektroluxi keraamiline  ja 1,5 aastat tagasi ostetud Boschi induktsioon kõik samas pistikus. Juhe tuleb endal ühendada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 13:11; 21.06 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uued pliidid tulevad juhtmeta, aga enamusele saab tavalise seinakontakti juhtme külge panna. Küll aga oleks hea küll kui elektrik vaataks üle ja ühendaks (ma ei tea, kas paigaltusteenust pakuvad elektrikud ikka?).

Paar aastat tagasi pliit+ahi (ehk nö eraldiseisev klassikaline) oli vaja ka sillata. Integreeritavad pliidil+pliidiraual ei pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, et elektroonikapoodidest on täiesti võimalik tellida pliit koos paigaldusega. Aga kas see tähendab, et paigaldaja vahetab ka seinal pistikupesa, kui vaja? Või on olemas mingid adapterid?

See teenus võtagi.
Et pistikupesa ja kõik vajalik vahetatatakse.

Adaptereid pole olemas, need põleks lihtsalt maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pliite müüakse tänapäeval ilma pistikute ja juhtmeta. Mul võttis elektrik just selle jämeda juhtme koos kobaka pistikuga vana pliidi küljest ära ja ühendas uue pliidi külge, nii et sai pärast panna samasse kobakasse seinakontakti !

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul võttis elektrik just selle jämeda juhtme koos kobaka pistikuga vana pliidi küljest ära ja ühendas uue pliidi külge, nii et sai pärast panna samasse kobakasse seinakontakti !

Jah, meil käis samamoodi. Nii juhe ku pesa olid korralikud, polnud vajadust vahetada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 13:11; 21.06 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri poest, kas paigaldaja teeb ka elektritöid. Osad ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul võttis paigaldaja vana pliidi tagant juhtme ja pani uue pliidi taha. Vana pliit oli nõukaajast, aga juhe oli vist hiljem vahetatud, igatahes on ka see kobakas ühendus, mitte tavaline pistikupesa. See ühendus ikka suurem kui tööstusvoolu pistikupesa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Uue pliidi paigaldus