Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Uue raseduse planeerimine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Uue raseduse planeerimine

Postitas:

Mul oli eelmine aasta novembris peetumise tõttu kahjuks tabletiga väljutamine.
Peale seda aga läks tsükkel kuidagi pikemaks. Muidu oli tsükkel ikka 28 päeva, aga praegu 33-34 päeva.
Kas enne kui uut rasedust planeerida, tuleks tsükkel jälle tavapäraseks saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli eelmine aasta novembris peetumise tõttu kahjuks tabletiga väljutamine.

Peale seda aga läks tsükkel kuidagi pikemaks. Muidu oli tsükkel ikka 28 päeva, aga praegu 33-34 päeva.

Kas enne kui uut rasedust planeerida, tuleks tsükkel jälle tavapäraseks saada?

Ilmselt on toimunud mingi hormonaalne häire. Praegu oleks olulisem aru saada, miks ta pikem on, ehk kas ovulatsioon nüüd toimub hiljem (17-20.pv) või ei toimu üldse. Tsükli pikkus ise ei ole oluline, kui tead millal ovulatsioon toimub. Samas võiks naistearstil lasta uurida kas luteaalfaas on piisav, ehk emaka limaskeskt jõuab kasvada piisavalt paksuks et viljastatud munarakku vastu võtta. Vajadusel saab mõlemat asja hornoonidega korda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli eelmine aasta novembris peetumise tõttu kahjuks tabletiga väljutamine.

Peale seda aga läks tsükkel kuidagi pikemaks. Muidu oli tsükkel ikka 28 päeva, aga praegu 33-34 päeva.

Kas enne kui uut rasedust planeerida, tuleks tsükkel jälle tavapäraseks saada?

Ilmselt on toimunud mingi hormonaalne häire. Praegu oleks olulisem aru saada, miks ta pikem on, ehk kas ovulatsioon nüüd toimub hiljem (17-20.pv) või ei toimu üldse. Tsükli pikkus ise ei ole oluline, kui tead millal ovulatsioon toimub. Samas võiks naistearstil lasta uurida kas luteaalfaas on piisav, ehk emaka limaskeskt jõuab kasvada piisavalt paksuks et viljastatud munarakku vastu võtta. Vajadusel saab mõlemat asja hornoonidega korda.

Minul oli sünnituse esilekutsumine tbl-ga detsembri lõpus, kirurgiline järelpuhastus jaanuaris. Esimene tsükkel pärast seda oli ilusasti 28 p, nüüd teine käsil, täna tsükli 34.p ja ikka ei midagi. Eilne rt negatiivne. Ei oska midagi arvata, ilmselt tsüklihäire. Samas selle eelmise rasedusega oli mul ov test positiivne alles tsükli 17.päeval ning rt imeõrna triibuga tsükli 33.päeval. Seega, kui ka seekord oli ov hiljem (kuigi ise ma ov ei tunnetanud, teste ka ei teinud), on kõik võimalik. Igatahes hetkel tahaks vaid selgust saada ja uue tsükliga alustada ninkindlasti teen ka järgmine kord kontrolliks ov teste ning kui ka järgmine tsükkel venib pikaks, siis arstile ja lasen seda asja natuke uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Uue raseduse planeerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.