Esileht Koroonaviirus COVID-19 uue teadusnõukoja uued jutud

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Teema: uue teadusnõukoja uued jutud

Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole usaldusväärsem? Test siiski näitab, kas sa oled hetkel haige või mitte. Mida see pass sul näitab?

Keri ülespoole ja loe mu varasemat kommentaari. Kui sümptomitega inimesel on kiirtest negatiivne, siis ilmselgelt ei ole see kiirtestimine 100% usaldusväärne. Täpselt sama usaldusväärne kui koroonapassi kasutamine. Pass nimelt näitab, et inimene kas on juba põdenud või on vaktsineeritud ning tõenäosus, et ta on levitaja, on väiksem.

Oled ehk viimaste uudistega siiski kursis, et omicroni puhul ei vähenda see vaktsiin nakatumist ega levitamist kohe kuidagi. Ainus, mida ta ehk ära hoiab, on võimalik raske põdemine, ja see on hoopis teine teema kui passinäitamine või testi tegemine oma nakkusohutuse tõestamiseks.

Test ei ole jah 100% usaldusväärne, aga pass tõestab su nakkusohutust veel vähem ju, ehk üldse mitte. Tegid pool aastat tagasi vaktsiini. Ja siis? Näitad täna passi ja mida see tõestab su tänase nakkusohutuse kohta? Ei midagi.

Passi ei ole vaja näidata nakkusohutuse tõestamiseks. Oluline on hoida teistest inimestest eemal need, kes võivad suurema tõenäosusega raskelt haigestuda.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No ilma sümptomiteta “haige” nakatab teisi oma ümber ikka imevähe, eriti kui ka need teised on vaktsineeritud või hiljuti läbipõdenud.

Miks me siis neid positiivseks testinud lapsi nii hüsteeriliselt muudkui isoleerime ja koolist koju saadame? Need ju enamus ilma sümptomiteta.

Vaktsineerimata/läbipõdemata inimeste kaitseks? Minu laps vaktsineeritud ja andis kohe reisilt tulles positiivse kiirtesti + PCR tulemuse. Mitte ühtki sümptomit polnud, aga koolist-trennist pidi ikkagi vähemalt nädala eemal olema. Ülejäänud pere, kes ka vaktsineeritud, ei nakatunud üldse. Sellistes tingimustes ma ka ei näeks põhjust kogu elu seisma panna, aga peame vist arvestama nendega, kes võivad raskemalt põdeda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled ehk viimaste uudistega siiski kursis, et omicroni puhul ei vähenda see vaktsiin nakatumist ega levitamist kohe kuidagi. Ainus, mida ta ehk ära hoiab, on võimalik raske põdemine, ja see on hoopis teine teema kui passinäitamine või testi tegemine oma nakkusohutuse tõestamiseks. Test ei ole jah 100% usaldusväärne, aga pass tõestab su nakkusohutust veel vähem ju, ehk üldse mitte. Tegid pool aastat tagasi vaktsiini. Ja siis? Näitad täna passi ja mida see tõestab su tänase nakkusohutuse kohta? Ei midagi.

Test ei ole 100% usaldusväärne ja pass ei ole 100% usaldusväärne isegi kui oled kaks nädalat tagasi kolmanda doosi teinud. Kui mitte kumbki pole enam usaldusväärne, siis miks te neid teste passi kõrvale tahate? Loogiline oleks ju hoopis see, et pole vaja ei testi ega passi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole usaldusväärsem? Test siiski näitab, kas sa oled hetkel haige või mitte. Mida see pass sul näitab?

Keri ülespoole ja loe mu varasemat kommentaari. Kui sümptomitega inimesel on kiirtest negatiivne, siis ilmselgelt ei ole see kiirtestimine 100% usaldusväärne. Täpselt sama usaldusväärne kui koroonapassi kasutamine. Pass nimelt näitab, et inimene kas on juba põdenud või on vaktsineeritud ning tõenäosus, et ta on levitaja, on väiksem.

Oled ehk viimaste uudistega siiski kursis, et omicroni puhul ei vähenda see vaktsiin nakatumist ega levitamist kohe kuidagi. Ainus, mida ta ehk ära hoiab, on võimalik raske põdemine, ja see on hoopis teine teema kui passinäitamine või testi tegemine oma nakkusohutuse tõestamiseks.

Test ei ole jah 100% usaldusväärne, aga pass tõestab su nakkusohutust veel vähem ju, ehk üldse mitte. Tegid pool aastat tagasi vaktsiini. Ja siis? Näitad täna passi ja mida see tõestab su tänase nakkusohutuse kohta? Ei midagi.

Passi ei ole vaja näidata nakkusohutuse tõestamiseks. Oluline on hoida teistest inimestest eemal need, kes võivad suurema tõenäosusega raskelt haigestuda.

Aga see ongi ju teine teema hoopis. Lõim, millele sa vastad on sellest, kas tuua testimine passide KÕRVALE lisameetmeks, nakkusohutuse tõendajana. See oleks ebaloogiline.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled ehk viimaste uudistega siiski kursis, et omicroni puhul ei vähenda see vaktsiin nakatumist ega levitamist kohe kuidagi. Ainus, mida ta ehk ära hoiab, on võimalik raske põdemine, ja see on hoopis teine teema kui passinäitamine või testi tegemine oma nakkusohutuse tõestamiseks. Test ei ole jah 100% usaldusväärne, aga pass tõestab su nakkusohutust veel vähem ju, ehk üldse mitte. Tegid pool aastat tagasi vaktsiini. Ja siis? Näitad täna passi ja mida see tõestab su tänase nakkusohutuse kohta? Ei midagi.

Test ei ole 100% usaldusväärne ja pass ei ole 100% usaldusväärne isegi kui oled kaks nädalat tagasi kolmanda doosi teinud. Kui mitte kumbki pole enam usaldusväärne, siis miks te neid teste passi kõrvale tahate? Loogiline oleks ju hoopis see, et pole vaja ei testi ega passi.

Aga just seda ma ju kirjutasingi, et testi toomine passi kõrvale oleks ajuvaba, sest need meetmed teenivad erinevaid eesmärke.
Täiesti nõus, et praegusel hetkel ei oleks meil enam kumbagi vaja, aga mingi grupp seltsimehi on väga kiindudnud neisse passidesse millegipärast ja omistavad neile maagilist väge, mida neil ei ole (kunagi olnudki) 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ilma sümptomiteta “haige” nakatab teisi oma ümber ikka imevähe, eriti kui ka need teised on vaktsineeritud või hiljuti läbipõdenud.

Miks me siis neid positiivseks testinud lapsi nii hüsteeriliselt muudkui isoleerime ja koolist koju saadame? Need ju enamus ilma sümptomiteta.

Vaktsineerimata/läbipõdemata inimeste kaitseks? Minu laps vaktsineeritud ja andis kohe reisilt tulles positiivse kiirtesti + PCR tulemuse. Mitte ühtki sümptomit polnud, aga koolist-trennist pidi ikkagi vähemalt nädala eemal olema. Ülejäänud pere, kes ka vaktsineeritud, ei nakatunud üldse. Sellistes tingimustes ma ka ei näeks põhjust kogu elu seisma panna, aga peame vist arvestama nendega, kes võivad raskemalt põdeda.

Keda nad seal koolis ohustaks? Teisi samasuguseid lapsi, kes ei ole ju riskirühm. Õpetajad nagunii enamus vaktsineeritud või ammu läbi põdenud. Mõttetu hüsteeria.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda nad seal koolis ohustaks? Teisi samasuguseid lapsi, kes ei ole ju riskirühm. Õpetajad nagunii enamus vaktsineeritud või ammu läbi põdenud. Mõttetu hüsteeria.

koolis ei ohustaks, aga kooli kaudu kodus võib-olla küll. klassikaaslasel võib kodus olla riskigruppi kuuluv õde-vend-ema-vanavanem…

Samas, ma isiklikult arvan, et võiks ära kaotada selle vaktsipassi küsimise küll. reisidokumendina okei, aga siseriiklikult mõttetu. Sellega ei tõesta mingit nakkusohutust. Ja need, kes kuuluvad riskigruppidesse, peavad siiski eelkõige ennast ise kaitsema (näiteks vaktsineerima, kui tohivad, kontakte piirama jms), mitte nii, et tõmbame mänguväljakule lindid ümber ja ei luba lapsi õue mängima, sest äkki kuskil mingi põdura tervisega taadike muidu sureb ära.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ilma sümptomiteta “haige” nakatab teisi oma ümber ikka imevähe, eriti kui ka need teised on vaktsineeritud või hiljuti läbipõdenud.

Miks me siis neid positiivseks testinud lapsi nii hüsteeriliselt muudkui isoleerime ja koolist koju saadame? Need ju enamus ilma sümptomiteta.

Vaktsineerimata/läbipõdemata inimeste kaitseks? Minu laps vaktsineeritud ja andis kohe reisilt tulles positiivse kiirtesti + PCR tulemuse. Mitte ühtki sümptomit polnud, aga koolist-trennist pidi ikkagi vähemalt nädala eemal olema. Ülejäänud pere, kes ka vaktsineeritud, ei nakatunud üldse. Sellistes tingimustes ma ka ei näeks põhjust kogu elu seisma panna, aga peame vist arvestama nendega, kes võivad raskemalt põdeda.

Keda nad seal koolis ohustaks? Teisi samasuguseid lapsi, kes ei ole ju riskirühm. Õpetajad nagunii enamus vaktsineeritud või ammu läbi põdenud. Mõttetu hüsteeria.

No lapsed tassivad koju vanematele ja vanavanematele – see on siiani point olnud. Samas mida rohkem immuunseid (vaktsineeritud/läbipõdenud) meie ümber, seda väiksemad riskid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need, kes kuuluvad riskigruppidesse, peavad siiski eelkõige ennast ise kaitsema (näiteks vaktsineerima, kui tohivad, kontakte piirama jms), mitte nii, et tõmbame mänguväljakule lindid ümber ja ei luba lapsi õue mängima, sest äkki kuskil mingi põdura tervisega taadike muidu sureb ära.

Huvitav jah, et siiamaani on jutt olnud selline, nagu riskigrupi inimesed ise ei oskaks ennast kaitsta ja kõik teised peavad sellega tegelema nagu neil puuduks igasugune vastutus- ja riskitunnetus jne…

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ilma sümptomiteta “haige” nakatab teisi oma ümber ikka imevähe, eriti kui ka need teised on vaktsineeritud või hiljuti läbipõdenud.

Miks me siis neid positiivseks testinud lapsi nii hüsteeriliselt muudkui isoleerime ja koolist koju saadame? Need ju enamus ilma sümptomiteta.

Vaktsineerimata/läbipõdemata inimeste kaitseks? Minu laps vaktsineeritud ja andis kohe reisilt tulles positiivse kiirtesti + PCR tulemuse. Mitte ühtki sümptomit polnud, aga koolist-trennist pidi ikkagi vähemalt nädala eemal olema. Ülejäänud pere, kes ka vaktsineeritud, ei nakatunud üldse. Sellistes tingimustes ma ka ei näeks põhjust kogu elu seisma panna, aga peame vist arvestama nendega, kes võivad raskemalt põdeda.

Keda nad seal koolis ohustaks? Teisi samasuguseid lapsi, kes ei ole ju riskirühm. Õpetajad nagunii enamus vaktsineeritud või ammu läbi põdenud. Mõttetu hüsteeria.

No lapsed tassivad koju vanematele ja vanavanematele – see on siiani point olnud. Samas mida rohkem immuunseid (vaktsineeritud/läbipõdenud) meie ümber, seda väiksemad riskid.

Eem, paraku ei anna ei vaktsneerimine ega ka läbipõdemine ju immuunsust, Omikron nakatab nagu loogu, ainult et ohtlik on ta väikeste eranditega vaid riskirühmale – memmekestele ja taadikestele

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Vb lõpetaks selle untsuläinud eksperimendi võimendamise ära? Ei surnud pool rahvastikust, isegi mitte neljandik, järelmõjud on, aga mitte tapvad. Minu jaoks täiesti kunstlikult forsseeritud jamps.
+7
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No lapsed tassivad koju vanematele ja vanavanematele – see on siiani point olnud. Samas mida rohkem immuunseid (vaktsineeritud/läbipõdenud) meie ümber, seda väiksemad riskid.

Mina tean koomilist vastupidist juhust, kus siiski täiskasvanud tassisid viiruse koju lapsele. Kõik andsid riburadapidi positiivse proovi, ainus, kes ei ilmutanud peres mingeid haigustunnuseid (peale positiivse testi) oli see laps.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Vb lõpetaks selle untsuläinud eksperimendi võimendamise ära? Ei surnud pool rahvastikust, isegi mitte neljandik, järelmõjud on, aga mitte tapvad. Minu jaoks täiesti kunstlikult forsseeritud jamps.

Palun siis esita enda mudelarvutuse tulemused, kuidas oleks läinud siis, kui poleks seatud mitte ühtegi piirangut ega ka vaktsiini tulnud?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Vb lõpetaks selle untsuläinud eksperimendi võimendamise ära? Ei surnud pool rahvastikust, isegi mitte neljandik, järelmõjud on, aga mitte tapvad. Minu jaoks täiesti kunstlikult forsseeritud jamps.

Palun siis esita enda mudelarvutuse tulemused, kuidas oleks läinud siis, kui poleks seatud mitte ühtegi piirangut ega ka vaktsiini tulnud?

Ma pole, kellelt küsid, aga sa ei saa neid vastuseid mitte ühegi mudelarvutusega, mitte kunagi, mitte kuidagi.

Me ei saa ka teada, kui paljudele inimestele oli vaktsiinist tegelikult kasu, kas vähem inimesi oleks surnud, kui 100% oleks vaktsineeritud, ja kas nt minu vaktsineerimise ajastus oleks muutnud 3. astet minust eemal oleva inimese hospitaliseerimise vastu.

Kompleksteaduste baaskursus on veebis olemas ja tasuta – vaata läbi ja siis hakkad vb aru saama, mida selle statistikaga siis täpselt saab mudeldada ja veel olulisem – mida mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kompleksteaduste baaskursus on veebis olemas ja tasuta – vaata läbi ja siis hakkad vb aru saama, mida selle statistikaga siis täpselt saab mudeldada ja veel olulisem – mida mitte.

Tunneta irooniat.
Küsimus oli retooriline.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Vb lõpetaks selle untsuläinud eksperimendi võimendamise ära? Ei surnud pool rahvastikust, isegi mitte neljandik, järelmõjud on, aga mitte tapvad. Minu jaoks täiesti kunstlikult forsseeritud jamps.

Otseselt covidisse surnud on vaid jäämäe veepealne osa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie suurim mure ja hirm öeldakse olevat haiglate ülekoormus, eks? Sellest jaurab ka teadusnõukoda. Samas on juba ammu teada, et raske põdemise üheks oluliseks teguriks on d-vitamiini puudus, mis meie laiuskraadil ei ole mingi haruldane asi.

Kui palju on teadusnõukoda selle 2 aasta jooksul rõhutanud d-vitamiini taseme kontrollimise ja vajadusel lisaks võtmise vajadust ja olulisust?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otseselt covidisse surnud on vaid jäämäe veepealne osa.

Jah, suremus oli Eestis ränga esimese laine ajal palju väiksem kui pärast vaktsiinide tulekut.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otseselt covidisse surnud on vaid jäämäe veepealne osa.

Jah, suremus oli Eestis ränga esimese laine ajal palju väiksem kui pärast vaktsiinide tulekut.

Ega haigused ei tapagi kohe. Saad tüsistused ja siis lühendab su eluiga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 uue teadusnõukoja uued jutud