Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uue töökoha otsimine lapsehoolduspuhkuse ajal

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Uue töökoha otsimine lapsehoolduspuhkuse ajal

Postitas:

Viibin lapsehoolduspuhkusel. Laps läheb sügisel lasteaeda (on kaks siis), ise tööle siis. Vanasse kohta tagasi kindlasti ei lähe, seetõttu hakkasin uut tööd endale otsima.
Lapsi ega lapsehoolduspuhkusel olemist ma CV-sse kirja pannud ei ole. Nüüd ootavad ees esimesed intervjuud.
Millal rääkida, et tegelikult tööl hetkel ei käigi?
Või olen üldse valesti teinud ja mul on kohustus juba CV-s märkida, et viibin lapsehoolduspuhkusel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid eraelulisi detaile ei pea ei CVs ega intervjuul avaldama. Töökogemuse märgidki nii, et näiteks 2011-… perearst või kassapidaja või misiganes amet. Ja kui sinu praegusest tööst teada tahetakse, räägidki, mida tegid, enne kui koju jäid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

viisakas oleks siiski rääkida, nagu asi on. Õigused-kohustused on üks asi, aga tööandja jaoks oled sa hoobilt valetaja, kui välja tuleb, et reaalselt on lasteaiaga harjuv laps, eriõigused jms.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal rääkida, et tegelikult tööl hetkel ei käigi?
Või olen üldse valesti teinud ja mul on kohustus juba CV-s märkida, et viibin lapsehoolduspuhkusel?

Ei ole mingit kohustust kirja panna ega ise suud lahti teha oma isikliku elu kohta. Aga sellele, mida intervjuul küsitakse, vastad ausalt. Nagu on, nii on. Sul on kahene laps, kes lähebki lasteaeda – olles tööle saanud, on see ju kohe teada. Valetamine oleks väga tobe.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen, et on veel vara käia tööintervjuudel, kui tööle saad alles alates sügisest ja lisaks veel see, et esialgu on siiski lapse lasteaeda harjutamise aeg, kui pead ise ka lasteaias kohal olema ja koos harjutama. Seda aega ennustada ei oska. See võib kehvemal juhul venida päris pikale. Sellest muidugi ei hakka rääkimagi, et lapsed on esialgu pidevalt tõbised, kui on hiljuti suuremasse seltskonda läinud. Mina leidsin võimaluse tööle minna alles siis, kui laps oli lasteaias käinud juba 1,5 aastat. Juhtus nii, et esimene lasteaed ei sobinudki ja oli ka siiski liiga väike ja väsis kiiresti. Siis oli vahepeal kodus ja sai kodule lähemale lasteaeda, kus jälle hakkasime harjutama. Muidugi iga nohuga jäi koju ja puudus üsna tihti lasteaiast. Tegin ka vabu päevi, kui nägin, et laps on väsinud. Esimene ajutine töö peale lapsehoolduspuhkust oli suvel, mis kestis paar nädalat. Suvel soojaga nägin head võimalust, et siis laps ehk püsib tervemana. Järgmisena läksin õhtusele tööle, mis kestis paar tundi ja seni oli mees lapsega kodus. Esialgu lasteaias ei teinud ka pikki päevi, vaid poolikuid. Tasapisi sai harjutatud, aga lapsele lasteaias käia meeldib, see on hea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks veel see, et esialgu on siiski lapse lasteaeda harjutamise aeg, kui pead ise ka lasteaias kohal olema ja koos harjutama. Seda aega ennustada ei oska. See võib kehvemal juhul venida päris pikale.

Eks lapsed on erinevad ja vanemad samuti. Mina arvan, et minu lapsed harjusid lasteaiaga väga kergesti suures osas just seetõttu, et ma võtsin kuulda õpetajate sõnu, mille järgi vanemaga koos lasteaeda harjutamine teeb kohanemise kergemaks vanemale, aga raskemaks lapsele, kes peab mitu korda ümber kohanema (algul lasteaiaga ja hiljem uuesti sellega, et emme ei käigi enam kaasas). Ning ma ise olin lasteaia suhtes hästi usaldav ja rõõmus.

Meil küll vanemaid kuidagi ei tõrjutud, õpetajad tunnustasid täiesti, et enamik vanemaid vajab ise seda alguses juuresolemise aega ja osa lapsi päris algul ilmselt ka. Mul läksid mõlemad lapsed lasteaeda 2 a vanusena (vanem laps käis esimestel aastatel 2-3 päeva nädalas, sest olin väiksemaga kodune). Suurema lapsega ei oleks ma saanudki harjutamas käia — väiksem oli siis paarikuune kisakõri, kellega rühmas viibimine poleks olnud mõeldav. Õnneks suurem oli mul selline julge ja seiklushimuline laps. Rääkisin talle kodus ära, mis toimuma hakkab, kui põnev ja lahe lasteaias on (palju ägedaid mänguasju, teised lapsed, toredad ja lahked õpetajad, muusika-, võimlemis- ja joonistamis-meisterdamistunnid, koos söömine, magamine, õues käimine jne) ning läksime. Laps lendas rühma nagu pudrukuul, head aegagi polnud mahti öelda. 🙂 Järele läksin enne lõunaund. Põhiline teema oli, et saaks ikka magama ka jääda — seda sai siis võimaldatud neljandal päeval. Käis ja käib lasteaias seni suure rõõmuga.

Noorema lapsega oli mul endal kiusatus lihtsalt uudishimu mõttes algul kaasa minna, aga hoidsin end tagasi, seda enam, et ta oli suurema kõrvalt juba näinud, kuidas lasteaeda minek käib ja et sinna jäädakse üksi. Viisin rühma, kallistasin, soovisin ilusat päeva ja läksin minema. Natuke kohkunult vaatas, aga nutma ei hakanud. Enne lõunaund läksin järele, ei mingit probleemi. Järgmisel päeval läks juba täielikult iseteadva ja asjatundliku inimese ilmega rühma. Mina läksin täiskohaga tööle 1,5 nädalat hiljem, nüüd saab varsti aasta täis ja mingeid tagasilööke pole olnud, mõlemad lapsed käivad rõõmuga. Muidugi, kui ma saan neile vahel vaba päeva teha, siis rõõmustavad selle üle ka, aga mingit vastumeelsust lasteaia suhtes küll ei ole kummalgi.

Vabandust, et teemast mööda ja nii pikalt, aga tahtsin öelda, et lapsed on erinevad ja lasteaiaga harjutamine sugugi ei pea kõigil olema mingi ilmatu pikk ja keerukas protsess. Igaüks ju tunneb oma last — kui on julge ja mitte väga klammerduv laps ning vanemad ise on enesekindkad ja usaldavad, õpetajad meeldivad, siis läheb tõenäoliselt kõik libedasti.

Haigused jah. Eks neid nohusid ikka mõnevõrra tuleb. Aga see ei tähenda ka, et lapsed kogu aeg jube haiged peaksid alati olema. Mul on otsitud inimene, kelle juurde hoidu saab (raha eest muidugi) viia siis, kui laps on selline mõõdukalt tatine ja palavikuta — eeldus on, et lapse tervis võimaldab õues käia. Natuke oleme peresisesi kombineerinud ka hoiupäevi, ehkki põhiraskus langeb ikka mulle. Kokkuvõttes olen esimese kolmveerandaasta jooksul laste haiguste tõttu puudunud 2 x 2 päeva ja 2 x 1 päev — ehk kokku siis nädala jagu kahe lapse kohta.

Eks sedagi ole küllalt palju, nii et ma valetada ja sihilikult varjata oma lapsi tööintervjuul küll kellelegi ei soovitaks, mis sellest töösuhtest muidu pärast saab. Ja paratamatult tuleb arvestada, et paljud lapsed põevad rohken ja raskemini. Aga kaugeltki mitte kõik. Eks elu näitab. Selle mõttega nüüd ka ei saa tööle miemata jätta, et ÄKKI lapsed jäävad tihti haigeks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul olemas lapsehoidja juhuks, kui laps haigestub. Eks mõtle läbi ka olukord, kuidas sa end tunneks, kui selgub, et oled kodus rohkem kui tööl. Vahva oleks kui saaksid töökoha, kus on oluline lõpptulemus kuid mitte niiväga aeg, mille jooksul tulemus saadud on. Kõige vastikum on see süütunne, kui pead JÄLLE ütlema, et sa ei saa tööle tulla, võtad haiguslehe. Seda võiks juba enne kandideerimist endalt küsida, kui hästi talud sellist olukorda, kus sinuga ei olda rahul, ollakse pettunud või lausa pahased, kui võtad haiguslehe väikese lapsega. Kui veab, saad ägeda kollektiivi, kes on mõistvad. Aga kui töö protsess tähendab kohaloleku vajadust ja koheselt teiste töökoormus suureneb kui haiguslehel oled, siis peab olema väga sirge selgroog ja võime teiste emotsioone mitte endasse võtma. Äkki lood endale ise töökoha. Minu meelest on see kõige ägedam kui oled ise iseendale nii ülemus kui töötaja 🙂 Vähemalt on kõik aus 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lapsehoolduspuhkusel ja kandideerin tööle. Lapsi ei maini kui ei küsita. Väiksema lasteaeda harjutamisega hakkab tegelema abikaasa ja haigestumise korral on lapsehoidjateks lapse vanavanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul naaber sai endale unistuste töökoha, kui laps oli 2a vana, paar kuud juba lasteaias käinud ning tundus juba harjunud ka. erialane töö, üle keskmise palk, toredad kolleegid jne.
siis aga hakkasid probleemid – laps pidi nüüd olema pikka päeva lasteaias, sest ema ei saanud teda enam peale lõunaund koju tuua. iga paari nädala tagant oli laps haige ikka nädal paar, aga töö oli selline, et asendajat polnud kusagilt võtta, tegemata tööd kuhjusid ning tuli endal pärast ära teha, selleks aga tavaliselt tööpäevast ei piisanud, tuli teha pikemaid päevi. see aga venitas taas lasteaiapäevi pikemaks, kuna ka isa ei saanud alati õigeks ajaks lapsele järele minna. laps stressis, seega korjas jälle viiruseid külge jne. nõiaring 🙁 pidas peaaegu pool aastat niimoodi vastu, siis pidi tööst loobuma, sest enda ja lapse stress läksid liiga suureks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 11:14; 05.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul naaber sai endale unistuste töökoha, kui laps oli 2a vana, paar kuud juba lasteaias käinud ning tundus juba harjunud ka. erialane töö, üle keskmise palk, toredad kolleegid jne.

siis aga hakkasid probleemid – laps pidi nüüd olema pikka päeva lasteaias, sest ema ei saanud teda enam peale lõunaund koju tuua. iga paari nädala tagant oli laps haige ikka nädal paar, aga töö oli selline, et asendajat polnud kusagilt võtta, tegemata tööd kuhjusid ning tuli endal pärast ära teha, selleks aga tavaliselt tööpäevast ei piisanud, tuli teha pikemaid päevi. see aga venitas taas lasteaiapäevi pikemaks, kuna ka isa ei saanud alati õigeks ajaks lapsele järele minna. laps stressis, seega korjas jälle viiruseid külge jne. nõiaring ???? pidas peaaegu pool aastat niimoodi vastu, siis pidi tööst loobuma, sest enda ja lapse stress läksid liiga suureks

kuidas laps siia ilma tuli? pühast vaimust? miks lapse isa ei aidanud ja vaatas kõrvalt, kuidas naine on kaotamas oma unistuste tööd, ja lõpuks selle kaotas ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul naaber sai endale unistuste töökoha, kui laps oli 2a vana, paar kuud juba lasteaias käinud ning tundus juba harjunud ka. erialane töö, üle keskmise palk, toredad kolleegid jne.

siis aga hakkasid probleemid – laps pidi nüüd olema pikka päeva lasteaias, sest ema ei saanud teda enam peale lõunaund koju tuua. iga paari nädala tagant oli laps haige ikka nädal paar, aga töö oli selline, et asendajat polnud kusagilt võtta, tegemata tööd kuhjusid ning tuli endal pärast ära teha, selleks aga tavaliselt tööpäevast ei piisanud, tuli teha pikemaid päevi. see aga venitas taas lasteaiapäevi pikemaks, kuna ka isa ei saanud alati õigeks ajaks lapsele järele minna. laps stressis, seega korjas jälle viiruseid külge jne. nõiaring ???? pidas peaaegu pool aastat niimoodi vastu, siis pidi tööst loobuma, sest enda ja lapse stress läksid liiga suureks

kuidas laps siia ilma tuli? pühast vaimust? miks lapse isa ei aidanud ja vaatas kõrvalt, kuidas naine on kaotamas oma unistuste tööd, ja lõpuks selle kaotas ka?

sest ka mees töötas pikki päevi, tihti olid objektid kodust eemal ning ei saanud samuti varem töölt ära tulla. mehe palk suurem kui naisel, seega tema töötuks/koduseks jäämine oleks olnud perele rahaliselt kahjulikum kui naisel.
vanavanemad samuti tööinimesed ning elavad noortest sadakond km eemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 11:14; 05.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul naaber sai endale unistuste töökoha, kui laps oli 2a vana, paar kuud juba lasteaias käinud ning tundus juba harjunud ka. erialane töö, üle keskmise palk, toredad kolleegid jne.

siis aga hakkasid probleemid – laps pidi nüüd olema pikka päeva lasteaias, sest ema ei saanud teda enam peale lõunaund koju tuua. iga paari nädala tagant oli laps haige ikka nädal paar, aga töö oli selline, et asendajat polnud kusagilt võtta, tegemata tööd kuhjusid ning tuli endal pärast ära teha, selleks aga tavaliselt tööpäevast ei piisanud, tuli teha pikemaid päevi. see aga venitas taas lasteaiapäevi pikemaks, kuna ka isa ei saanud alati õigeks ajaks lapsele järele minna. laps stressis, seega korjas jälle viiruseid külge jne. nõiaring ???? pidas peaaegu pool aastat niimoodi vastu, siis pidi tööst loobuma, sest enda ja lapse stress läksid liiga suureks

kuidas laps siia ilma tuli? pühast vaimust? miks lapse isa ei aidanud ja vaatas kõrvalt, kuidas naine on kaotamas oma unistuste tööd, ja lõpuks selle kaotas ka?

sest ka mees töötas pikki päevi, tihti olid objektid kodust eemal ning ei saanud samuti varem töölt ära tulla. mehe palk suurem kui naisel, seega tema töötuks/koduseks jäämine oleks olnud perele rahaliselt kahjulikum kui naisel.

vanavanemad samuti tööinimesed ning elavad noortest sadakond km eemal.

Kas asjad ja hea elustandard on ikka seda väärt? Need, kes muidu üldse toime ei tule, on sunnitud, aga teised, kes ei pea kõhutäiest loobuma, vaid lihtsalt puhkusereisist võiksid tõsiselt mõelda. Laps on väike ainult paar aastat! Seda aega ei saa iial tagasi. (mul on 3 last, 2 juba suured ja kolmas pisike, nii et tean, mida tähendab laste kasvatamine ja olen mõnest asjast/tööst loobuma ka pidanud, õnneks mitte paljust)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uue töökoha otsimine lapsehoolduspuhkuse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.