Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uue tööpakkumise vastuvõtmine ja siis üles ütlemine.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Uue tööpakkumise vastuvõtmine ja siis üles ütlemine.

Postitas:
Kägu

Kuidas käituda ja mida öelda ? Käisin uuel töökohal proovipäeval, mindud sinna proovima sai eelkõige palga pärast, aga töö on ka ok. Nüüd siis kui ära minek ärkas vana tööandja ka ja lubab tõsta palka, töö on samuti ok. Kui nüüd jääksin vanale kohale, kuidas siis viisakalt öelda uus koht üles ? Telefonis ilmselt hakkan puterdama 😉 aga mailiga vist ka veits imelik…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd siis kui ära minek ärkas vana tööandja ka ja lubab tõsta palka

Mina läheks ikkagi ära.
Mine tea, millega see loll homme üles ärkab. Või hakkab kiusama, kuna allus manipulatsioonile jne.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

sammuti

Eem?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eem?

Mida see eem tähendab?

Sammutist ma sain nii aru, et näpp jäi “m” klahvile liiga pikalt pidama…

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui praegune tööandja mitte ainult ei luba vaid teebki korrektse töölepingu lisa uue palganumbriga mille allkirjastate ja tegelikult ainus põhjus ära minna oligi madal palk, siis jääksin.St muidu töö ja töökoht sulle meeldib.

Nn uude kohta teataksin, et kahjuks ei tule. Kui helistada ei taha, saada e-kiri või sõnum. Kindlasti anna viisakalt teada, ära lihtsalt ära kao.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas käituda ja mida öelda ? Käisin uuel töökohal proovipäeval, mindud sinna proovima sai eelkõige palga pärast, aga töö on ka ok. Nüüd siis kui ära minek ärkas vana tööandja ka ja lubab tõsta palka, töö on sammuti ok. Kui nüüd jääksin vanale kohale, kuidas siis viisakalt öelda uus koht üles ? Telefonis ilmselt hakkan puterdama 😉 aga mailiga vist ka veits imelik…

Kas leppisite kokku täpses summas või tööandja lihtsalt ütles, et noo meie võime ju ka palka tõsta. Kuni sa pole allakirjutanud lepingule, et su töötasu tõuseb järgmisest kuust, nii kaua pole andja lubadus lihtsalt lubadus. A-la lähem kunagi kinno ja see kunagi ei pruugi üldse tulla, kuid on üles näidatud tahet ja soovi ja heatahtlikust. Mis siis kui mingi järgmine hetk tullakse ja öeldakse, aga tead, me ikkagi ei saa palka tõsta. Mina ei ütleks enne ära, kui leping on käes ja vaja mõelda, kas kirjutab alla või mitte.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne ära ei ütleks, kui uus tööleping allkirjastatud. Ja uude kohta ütledki, et kahjuks siiski ei tule. Mida varem, seda parem. Võid ka meili saata, pole sel häda midagi. Ega tööandja su elukaaslane pole, et äraütlemine on tema elu hullem päev ja seda peab tingimata isiklikult ütlema. Samas soovitaks mõelda ratsionaalselt. Kus sul tegelikult on paremad võimalused, kas uues või vanas kohas. Ära mõtle selle peale, et ühele on halvem ära öelda kui teisele, kardad muutusi vms.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nüüd jääksin vanale kohale, kuidas siis viisakalt öelda uus koht üles ? Telefonis ilmselt hakkan puterdama 😉 aga mailiga vist ka veits imelik…

Väga sobiv on meil saata. Meiliga on ka endal lihtsam, saad rahulikult sõnastuse läbi mõelda ja viisakalt selgitada. Ja võidki öelda, et praegune tööandja tõstab palka. Mida varem teada annad, seda parem muidugi, aga kindlasti tuleb enne praeguse tööandjaga palgatõus allkirjastada. Ja mõtle ka muudele asjaoludele nagu eelmine kägu soovitas.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uues kohas teeks mind juba ettevaatlikuks see “proovipäev”. Niisugust asja nagu “proovipäev” saab kohaldada ainult läbi töötukassa. Kui tegid 1 päeva tööd teises ettevõttes, oli see töötamine ja ettevõte oleks pidanud sind eelnevalt töötajaks registreerima ning sa pead selle päeva eest ka töötasu saama. Kui kirjalikku lepingut ei ole, oli tegemist suusõnalise lepinguga.
Kui uude ettevõttesse tööle jääd, algas katseaeg alates nn “proovipäevast”.

Töökoha ülesütlemisest teatamiseks on kõige sobivam viis kirjalikult teatamine.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uues kohas teeks mind juba ettevaatlikuks see “proovipäev”. Niisugust asja nagu “proovipäev” saab kohaldada ainult läbi töötukassa. Kui tegid 1 päeva tööd teises ettevõttes, oli see töötamine ja ettevõte oleks pidanud sind eelnevalt töötajaks registreerima ning sa pead selle päeva eest ka töötasu saama.

Meil nimetatakse proovipäevaks umbes 3 tundi kestvat tööga kurssi viimist (täpsemini kui seda intervjuu võimaldab), mis sisaldab ka iseseisvad harjutusi. Tööandja mingisugust kasu sellest ei saa, kui välja arvata inimese sobivuse hindamine. Tegu pole nõudepesija vms tööga, mille võtted õpid 10 minutiga ära ja ülejäänud päeva teed tasuta tööd, kuid nimetame seda siiski proovipäevaks.

Leian, et tasu maksmine oleks siinkohal imelik.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

oleks ettevaatlik praeguse töökoha osas. Tihti tõstavad palka eesmärgiga et sind kinni hoida nii kaua kui uut töötajat otsivad ja siis annavad sulle jalaga tagumikku. Oledki tööst täitsa ilma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovipäev ongi ju selleks, et inimene veenduks, kas see töö talle sobib, kas ta saab sellega hakkama ja kas ta tahab seda teha, samuti kas tööandja on selle tööga rahul (piisavalt kiire, täpne, asjalik, viisakas või mis iganes antud ametikohal vaja on). Pole vaja alati ette kujutada mingeid baare, kus sisuliselt orjapidamist harrastatakse (mitu päeva tuleb üksi tööd teha proovipäeva nime all tasuta).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli täpselt sama olukord. Kahetsen, et jäin. Uuele tööandjale helistasin ja vabandasin.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas praegune tööandja plaanib su palga tõsta kõrgemaks kui uues kohas oleks olnud? Kui mõlemad pakuvad sama palka, siis mina mõtleks nii, et uues kohas on see alustamise/katseaja palk, mille tõstmist saab üsna pea küsida; vanas kohas oleks see värskelt tõstetud palk, mida ei hakka keegi lähiaastatel puutuma ja tõstma.

Kas vanas kohas küsisid palgatõusu, enne kui uude kohta kandideerisid? Kas öeldi ei ja nüüd, kus päriselt minema oled, lubatakse maad ja ilmad kokku? Sel juhul liiguks ma ikkagi edasi.

Kogu selle asjaga on natuke nagu hapuks kippuva suhtega – tead küll, et asi enam ei toimi ja oleks aeg edasi liikuda, aga hästi tuntud vana (kehv) tundub ikka kindlam kui tundmatu (aga võimalik, et parem) uus. Mina liiguks edasi. Kui sa juba kandideerima läksid ja proovipäeva tegid, pidi vanast kohast piisavalt kopp ees olema.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga mailiga vist ka veits imelik…

E-postiga ongi kõige mõistlikum saata. Saad kirja sõnastuse läbi mõtelda ja ka asutusele jääb märk maha, et oled kohast loobunud.

Ma ise jääksin praegusesse kohta edasi juhul, kui lubatud uus palk on suurem uues kohas saadavast ja tööandja oma sõna ka peab, st et see palgatõus toimuks koha, mitte “paari kuu pärast uue aasta alguses”.

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uue tööpakkumise vastuvõtmine ja siis üles ütlemine.