Esileht Koroonaviirus COVID-19 Uueks aastaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Uueks aastaks

Postitas:
Kägu

Mida soovite? Mina soovin, et vaktsineeritutele jõuab kohale, et edasine süstimine ei ole enam nende huvides. Et nad on toetanud valitsuse eesmärki lõhestada rahvast. Õpiksid lugema muud kui vaid delfi jmt.

Saan aru, et alguses oli asjakohane teha kõik, mis võimalik, et nn pandeemia (suremus 0.1%) pidama saada, aga täna on ju igalt poolt vastupidist infot tulnud- vaktsineerimine ei ole kõik kõiges. See on vaid lahterdamine.

Soovin, et väiksel eesti rahval on veel mõistust.

+17
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma soovin, et vaktsineerimata jumbud saaksid ka aru, et see tuleb ära teha.

+19
-20
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovin, et tülinorijad ja riiukuked normaalseks hakkaks.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovin, et saadaks aru, et vaktsineerimine ei aita nakatumise eest ja edaspidi tuleb kõiki inimesi kohelda viiruse seisukohalt võrdselt. Kas siis panna kõik lukku või lasta kõigil vabalt liikuda. Kui viirust ei tohi levitada, et tohi seda teha vaktsineeritud samamoodi nagu ei tohi seda teha vaktsineerimata inimesed.

+18
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovin, et igasugused Varrod, Elvised ja muud klounid vähem meediakajastustust saaksid.

+18
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida soovite? Mina soovin, et vaktsineeritutele jõuab kohale, et edasine süstimine ei ole enam nende huvides. Et nad on toetanud valitsuse eesmärki lõhestada rahvast. Õpiksid lugema muud kui vaid delfi jmt.

Saan aru, et alguses oli asjakohane teha kõik, mis võimalik, et nn pandeemia (suremus 0.1%) pidama saada, aga täna on ju igalt poolt vastupidist infot tulnud- vaktsineerimine ei ole kõik kõiges. See on vaid lahterdamine.

Soovin, et väiksel eesti rahval on veel mõistust.

Miks peaks valitsuse eesmärk olema rahvast lõhestada? Miks see peaks olema valitsusele kasulik? Mis oleks see, mis sinu meelest lõhestamist vältida aitaks?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõhestamist aitab mõistmine, et eristada inimesti vaktsineerimise alusel ei tohi. Tänased andmed. Kes lubab valimatult vaktsineeritutel haigust levitada ?

Positiivse testi saanutest oli 313 vaktsineerimata ja 404 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.
https://www.terviseamet.ee/et/uudised/tanahommikuse-seisuga-haiglas-223-koroonaviirusega-nakatunud-patsienti

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaks valitsuse eesmärk olema rahvast lõhestada? Miks see peaks olema valitsusele kasulik? Mis oleks see, mis sinu meelest lõhestamist vältida aitaks?

Lõhestamine pole eesmärk, vaid kõrvalnäht. Eks nad proovivad ikka suuremale % inimestele meeldida.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõhestamine pole eesmärk, vaid kõrvalnäht. Eks nad proovivad ikka suuremale % inimestele meeldida.

Teemaalgataja kirjutab selgesõnaliselt, et tema arvates on see valitsuse eesmärk. Sellepärast küsingi. Kui lõhestamine ikka ei ole eesmärk, siis mis on valitsuse eesmärk koroonaga seoses?

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja kirjutab selgesõnaliselt, et tema arvates on see valitsuse eesmärk. Sellepärast küsingi. Kui lõhestamine ikka ei ole eesmärk, siis mis on valitsuse eesmärk koroonaga seoses?

Praegune valitsus vist soovis kõrge hinna eest majandust võimalikult lahtisena hoida.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik taandub lõpuks haiglaravile. Haiglaravil on enamuses vaktsineerimata inimesed, intensiivravil on peaaegu täielikult vaid vaktsineerimata inimesed. Jah, loomulikult on haiglaravil ka vaktsineeritud inimesi, kuid nemad lähevad üldjuhul sealt koju mitte surnukuuri. Ja kui vaktsineeritu läheb surnukuuri, siis on tal tavaliselt nii palju kaasuvaid haigusi ja aastaid, et ilmselt oleks ta üsna pea lahkunud ka ilma COVID-19-ta.

Kui haiglas on palju nakatunuid, siis kannatab plaaniline ravi. Jooksvalt tuleb piirata haiglaravi kättesaadavust, kui tekivad haiglasisesed nakatumiskolded ükskõik millisel põhjusel. Ja patsiendi jaoks ei ole aus, kui näiteks tema insulti ravitakse kirurgia osakonnas, kus personal ei ole haiguse spetsiifikaga kursis, kuna neuroloogia osakonnas on parasjagu kolle.

Minu meelest on kuritegelik, et vaktsineerimata olek nõuab nii kohutavalt palju raviraha meie kõigi taskust. Ja iga elu, mille me kaotame seetõttu, et inimene ei vaktsineerinud, on üeliiigselt kaotatud elu.  Jah, ma saan aru, et eakas inimene pole ennast vaktsineerinud – põhjusi on mitmeid, kasvõi see, et neil on tihti piiratud liikumisvõimalused. Jah, ma saan aru,e t vaktisneerimine ei kaitse täielikult nakatumise eest, aga nagu ma juba varem välja tõin, siis üsna suure tõenäosusega kaitseb see hospitaliseerimise ja intensiivravi eest. Intensiivravi rakendatakse niikuinii nüüd juba vaid noorematel inimestel, kellel on mingigi potentsiaal paranemiseks. Nende mitte-vaktsineerimisest ma aru ei saa. Ma isiklikult küsin iga kord patsiendilt, miks ta on vaktsineerimata. Põhimõttekindlaid vastaseid on üksikuid, enamus lihtsalt pole viitsinud. Aga kui pole viitsinud, siis äkki maksaks tõesti raviraha ise kinni?  Kasvõi osaliselt. Sest äkki ikkagi vaktsineerimine oleks kuigivõrd kaitnud…

Kurb… 🙁

Koroona-osakonna meedik.

+15
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus meedikule: kas praegu saavad kõik koroonaosakonna patsiendid remdesiviri või ainult raskemalt/kergemalt haigestunud? Umbes aasta tagasi oli uudis, et Eesti tellis päris palju seda ravimit, aga arvestades seda, et viimasel poolel aastal on päris palju inimesi haiglatest läbi käinud, ei pruugi enam nii kallist ravimit jätkuda igaühe jaoks või ongi juba riiklikul tasandil loobutud sellest?

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõhestamist aitab mõistmine, et eristada inimesti vaktsineerimise alusel ei tohi. Tänased andmed. Kes lubab valimatult vaktsineeritutel haigust levitada ?

Positiivse testi saanutest oli 313 vaktsineerimata ja 404 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

https://www.terviseamet.ee/et/uudised/tanahommikuse-seisuga-haiglas-223-koroonaviirusega-nakatunud-patsienti

Neist 152 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 122 ehk 80,3% on vaktsineerimata ja 30 ehk 19,7% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Seda vahet märkad?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik taandub lõpuks haiglaravile. Haiglaravil on enamuses vaktsineerimata inimesed, intensiivravil on peaaegu täielikult vaid vaktsineerimata inimesed. Jah, loomulikult on haiglaravil ka vaktsineeritud inimesi, kuid nemad lähevad üldjuhul sealt koju mitte surnukuuri. Ja kui vaktsineeritu läheb surnukuuri, siis on tal tavaliselt nii palju kaasuvaid haigusi ja aastaid, et ilmselt oleks ta üsna pea lahkunud ka ilma COVID-19-ta.

Kui haiglas on palju nakatunuid, siis kannatab plaaniline ravi. Jooksvalt tuleb piirata haiglaravi kättesaadavust, kui tekivad haiglasisesed nakatumiskolded ükskõik millisel põhjusel. Ja patsiendi jaoks ei ole aus, kui näiteks tema insulti ravitakse kirurgia osakonnas, kus personal ei ole haiguse spetsiifikaga kursis, kuna neuroloogia osakonnas on parasjagu kolle.

Minu meelest on kuritegelik, et vaktsineerimata olek nõuab nii kohutavalt palju raviraha meie kõigi taskust. Ja iga elu, mille me kaotame seetõttu, et inimene ei vaktsineerinud, on üeliiigselt kaotatud elu. Jah, ma saan aru, et eakas inimene pole ennast vaktsineerinud – põhjusi on mitmeid, kasvõi see, et neil on tihti piiratud liikumisvõimalused. Jah, ma saan aru,e t vaktisneerimine ei kaitse täielikult nakatumise eest, aga nagu ma juba varem välja tõin, siis üsna suure tõenäosusega kaitseb see hospitaliseerimise ja intensiivravi eest. Intensiivravi rakendatakse niikuinii nüüd juba vaid noorematel inimestel, kellel on mingigi potentsiaal paranemiseks. Nende mitte-vaktsineerimisest ma aru ei saa. Ma isiklikult küsin iga kord patsiendilt, miks ta on vaktsineerimata. Põhimõttekindlaid vastaseid on üksikuid, enamus lihtsalt pole viitsinud. Aga kui pole viitsinud, siis äkki maksaks tõesti raviraha ise kinni? Kasvõi osaliselt. Sest äkki ikkagi vaktsineerimine oleks kuigivõrd kaitnud…

Kurb… 🙁

Koroona-osakonna meedik.

Vaktsineeritud, kellel probleemid, lähevad otse surnukuuri , ei jõuagi haiglasse. Vaata kui palju on kasvanud südamehaigustesse surnuid sellel aastal. Ei see ei ole kuumus, see on vaktsiin. Ehk siis väide, et vaktsineeritu ei haigestu raskelt kehtib ainult juhul, kui ta peale vaktsineerimist ellu jääb. Neid surnuid ju, kes otse surnukuuri lähevad haiglatöötaja ei näe. Aga vaata statistikat ja võrdle eelmiste aastatega ja võid mõttes tänada, et neid pidanud põdema, kes kohe surid.

+7
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nadlevitavad haigust vaid omavahel, kaoks liigsuremuse ja haiglate ülekoormuse probleem, majandus taastuks.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on kuritegelik, et vaktsineerimata olek nõuab nii kohutavalt palju raviraha meie kõigi taskust. Ja iga elu, mille me kaotame seetõttu, et inimene ei vaktsineerinud, on üeliiigselt kaotatud elu. Jah, ma saan aru, et eakas inimene pole ennast vaktsineerinud – põhjusi on mitmeid, kasvõi see, et neil on tihti piiratud liikumisvõimalused. Jah, ma saan aru,e t vaktisneerimine ei kaitse täielikult nakatumise eest, aga nagu ma juba varem välja tõin, siis üsna suure tõenäosusega kaitseb see hospitaliseerimise ja intensiivravi eest. Intensiivravi rakendatakse niikuinii nüüd juba vaid noorematel inimestel, kellel on mingigi potentsiaal paranemiseks. Nende mitte-vaktsineerimisest ma aru ei saa. Ma isiklikult küsin iga kord patsiendilt, miks ta on vaktsineerimata. Põhimõttekindlaid vastaseid on üksikuid, enamus lihtsalt pole viitsinud. Aga kui pole viitsinud, siis äkki maksaks tõesti raviraha ise kinni? Kasvõi osaliselt. Sest äkki ikkagi vaktsineerimine oleks kuigivõrd kaitnud…

Kurb… 🙁

Koroona-osakonna meedik.

Vaktsineeritud, kellel probleemid, lähevad otse surnukuuri , ei jõuagi haiglasse. Vaata kui palju on kasvanud südamehaigustesse surnuid sellel aastal. Ei see ei ole kuumus, see on vaktsiin. Ehk siis väide, et vaktsineeritu ei haigestu raskelt kehtib ainult juhul, kui ta peale vaktsineerimist ellu jääb. Neid surnuid ju, kes otse surnukuuri lähevad haiglatöötaja ei näe. Aga vaata statistikat ja võrdle eelmiste aastatega ja võid mõttes tänada, et neid pidanud põdema, kes kohe surid.

Lao oma statistika lagedale siis!

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nende mitte-vaktsineerimisest ma aru ei saa. Ma isiklikult küsin iga kord patsiendilt, miks ta on vaktsineerimata. Põhimõttekindlaid vastaseid on üksikuid, enamus lihtsalt pole viitsinud. Aga kui pole viitsinud, siis äkki maksaks tõesti raviraha ise kinni?

Kas selle peale on hirmus raske tulla, et vaktsineerida ei soovi ka need, kes on läbi põdenud ja seega a) omavad oluliselt paremat kaitset haiguse vastu kui vaktsineeritud ning b) teavad, et see haigus ei ole neile ohtlik.
Eesti statistika põhjal satub taasnakatunu ûliharva haiglasse ning surmad puuduvad täielikult.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui pole viitsinud, siis äkki maksaks tõesti raviraha ise kinni?  Kasvõi osaliselt.

Kusjuures oleksin nõus tegema endale tervisekindlustuse erahaiglas ravimiseks, nagu reisile minnes teen covid-kaitsega kindlustuse. Aga millegipärast ei soovi riiklikud haiglad hästitasustatud koroonapatsiente ära anda, kuigi erameditsiinis on võimekus selleks olemas.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neist 152 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 122 ehk 80,3% on vaktsineerimata ja 30 ehk 19,7% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Seda vahet märkad?

Eestis on 2021.aastal surnud 909 poolelioleva vaktsineerimiskuuriga inimest. Kas see fakt paneb millegi üle mõtlema?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui pole viitsinud, siis äkki maksaks tõesti raviraha ise kinni? Kasvõi osaliselt.

Kusjuures oleksin nõus tegema endale tervisekindlustuse erahaiglas ravimiseks, nagu reisile minnes teen covid-kaitsega kindlustuse. Aga millegipärast ei soovi riiklikud haiglad hästitasustatud koroonapatsiente ära anda, kuigi erameditsiinis on võimekus selleks olemas.

III astme intensiivravi võimekus erahaiglates eestis?

ma ei ütle, et see pole tehtav, aga täna sellist ei ole.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb… 🙁

Koroona-osakonna meedik.

aga näita siis ometi!

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda vahet märkad?

Eestis on 2021.aastal surnud 909 poolelioleva vaktsineerimiskuuriga inimest. Kas see fakt paneb millegi üle mõtlema?

ja kindlasti on hulgaliselt surnud erinevatel põhjustel ka kahe ja kolme doosiga vaktsineerituid.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oleks nõudlus, oleks ka tehtav. Pole ju mōtet, kui “klientuur” suunatakse vaid riiklikusse haiglasse.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda vahet märkad?

ja kindlasti on hulgaliselt surnud erinevatel põhjustel ka kahe ja kolme doosiga vaktsineerituid.

Jah, mitu korda rohkem, s.h. covidisse.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui pole viitsinud, siis äkki maksaks tõesti raviraha ise kinni? Kasvõi osaliselt.

Kusjuures mul läbipōdenuna on vaid teoreetiline vajadus selleks, statistiliselt niikuinii seda vaja ei lähe ja ka kindlustusmakse oleks ilmselt päris soodne. Seega mind tegelikult see intensiivravi võimekus ei huvita. Erahaiglas on niikuii ka enne intensiivi sattumist ravi kvaliteet oluliselt parem riiklikuga võrreldes.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures mul läbipōdenuna on vaid teoreetiline vajadus selleks, statistiliselt niikuinii seda vaja ei lähe ja ka kindlustusmakse oleks ilmselt päris soodne. Seega mind tegelikult see intensiivravi võimekus ei huvita. Erahaiglas on niikuii ka enne intensiivi sattumist ravi kvaliteet oluliselt parem riiklikuga võrreldes.

maailma naba on rääkinud!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda vahet märkad?

Jah, mitu korda rohkem, s.h. covidisse.

ja kuidas saakski see teisiti olla, kui eesti elanike üldine vakstineeritus on 63%, täiskasvanute hulgas 74% ja 60+ vanuses juba 79%.

covidisse on siiski surnud valdavalt vaktsineerimata inimesed, ometi on neid vaktsineeritutest mitu korda vähem. eriti eakate hulgas, kust enamus surmasid paratamatult ju tuleb.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja kuidas saakski see teisiti olla, kui eesti elanike üldine vakstineeritus on 63%, täiskasvanute hulgas 74% ja 60+ vanuses juba 79%. covidisse on siiski surnud valdavalt vaktsineerimata inimesed, ometi on neid vaktsineeritutest mitu korda vähem. eriti eakate hulgas, kust enamus surmasid paratamatult ju tuleb.

Siis laheneb probleem, kui 0-40 vanused inimesed kõik ennast ära vaktsineeriks?

Kui räägite intensiivist, täpsustage…

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja kuidas saakski see teisiti olla, kui eesti elanike üldine vakstineeritus on 63%, täiskasvanute hulgas 74% ja 60+ vanuses juba 79%. covidisse on siiski surnud valdavalt vaktsineerimata inimesed, ometi on neid vaktsineeritutest mitu korda vähem. eriti eakate hulgas, kust enamus surmasid paratamatult ju tuleb.

Siis laheneb probleem, kui 0-40 vanused inimesed kõik ennast ära vaktsineeriks?

Kui räägite intensiivist, täpsustage…

mis probleemi sa silmas pead?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nüüd pöörduda tagasi algse, teemaalgatuses püstitatud küsimuse juurde, siis mina sooviksin, et Eestis oleks iga nurga peal valitsuse rahastatud (inimesele tasuta) testimispunktid, nagu see on näiteks Saksamaal – täidad varem online oma blanketi ära, sõidad autoga kohale (testija tuleb auto akna juurde) või astud otse tänavale uksega toakesest või telgist läbi (inimesed ootavad õues), ja lähed kohe ära, vastus tuleb 15 min pärast meilile. Inimene võib kasvõi iga päev ennast testida. Lähen kooli – testin. Lähen sünnipäevale, vanaema juurde, sõpradega kohtuma, kontserdile, restorani jne… kohusetundliku inimesena astun mugavalt läbi testimispunktist ja saan kindluse, et ma (vaktsineeritu või mitte) ei levita vähemalt sellel päeval või sündmusel kellelegi covidit. Usun, et väga paljud testiksid end ka siis, kui selleks eraldi kohutstust ei oleks. Samuti oleks väga lihtne nt restoranidel, klubidel, spordisaalidel vms testimist nõuda – palun, 200 meetri kaugusel on testimispunkt, asuge palun sealt läbi, ootame teid tagasi. Kui ma tean, et tahan pärast tööd linna peale minna, siis lähen kas eelmisel õhtul või hommikul või kasvõi pärast tööd testimispunktist läbi ja siis saan ju sama tõendiga terve õhtu möllata ja järgmisel päeval veel töölegi lausa 24-tunnise kattega.

Millist kindlamat viiruse leviku vastast vahendit oskaksite soovitada?

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Uueks aastaks