Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uuenduslik töökeskkond – pole enam isiklikke töölaudu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Uuenduslik töökeskkond – pole enam isiklikke töölaudu

Postitas:

Alles olid kuulsad kuubikud, nüüd jälle uus trend. https://geenius.ee/uudis/tele2-kolib-uude-peakorterisse-ulemistel-tootajad-enam-isiklikke-laudu-ei-saa/
Ootame-vaatame, mis järgmiseks välja mõeldakse.

Mina suhtun skeptilist. Järjekordne moeasi, inimeste loksutamine. Isegi sõna on “uuenduslik”, ei taheta enam “uus” kasutada, aga sisu on ikka sama – inimestega manipuleerimine ja eksperimenteerimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles olid kuulsad kuubikud, nüüd jälle uus trend. https://geenius.ee/uudis/tele2-kolib-uude-peakorterisse-ulemistel-tootajad-enam-isiklikke-laudu-ei-saa/
Ootame-vaatame, mis järgmiseks välja mõeldakse.

Mina suhtun skeptilist. Järjekordne moeasi, inimeste loksutamine. Isegi sõna on “uuenduslik”, ei taheta enam “uus” kasutada, aga sisu on ikka sama – inimestega manipuleerimine ja eksperimenteerimine.

Miks sa skeptiline oled?

Kontorid kaovad mõned aasta pärast nagunii ära. Juba ammu pole enam oluline töö tegemise koht vaid see, et töö saaks tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jajah see avatud kontor ja vabaistumine viib lõpuks selleni, et inimesed istuvad kodukontoris, ettevõte saab tglt kulusid kokku hoida kuna on vaja vähem kontori pinda ja peldikus lastakse kah vett vähem ning kohvi ei kulu enam nii palju…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen seda kogenud – meie asutuses korraldati ka nii, et isiklikud töölauad kaotati ära ja mis veel hullem – töölaudu pandi vähem kui töötajaid. nii et siis aeg-ajalt tekib selline väike võidujooks ja järjekord, mis on väga stressitekitav.
kuigi meil on ka muud tööd, mida vaja mujal kui laua taga teha, on selline kodutu ja pidetu tunne. pole ühtegi nurgakest, kuhu oma pooleliolevaid asju jätta. ei tunne enam, et olen selles kohas peremees, eks töötulemused on ka vastavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:37; 18.06 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

Sa oled ilmselt vanema põlvkonna esindaja- kui kell kukub, siis pannakse jooksu. Töö on vastik kohustus ja elu mõte on pensioni ootamine. Kõik peab olema kindlaks määratud, uuendused hirmutavad ja kõige vähegi teistmoodi vastu on tugev protest.
Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik. Pealtnägija näitas ka millalgi neid innovatiivseid kontoreid- väga lahedad olid ja mis peamine- ettevõtted olid väga edukad. Möödas on aeg, kus inimesed lahterdatakse rangelt ülemusteks ja alluvateks, tänapäeval on rohkem horisontaalsed meeskonnad, kus töötatakse ühise eesmärgi nimel.
Mul on hea meel, et läbi on saanud aeg, kui igaüks istus oma pruunis või hallis tolmuses kontoritoakeses, tööl käimine oli piinav kohustus ja ainus rõõm oli kellegi sünnipäev, kui sa pitsikese teha ja julges korraks naerda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 23:54; 15.06 01:20; 15.06 23:47; 17.06 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole inimesi pidi erinev. Kellele see sobib ja kellele mitte. Nii nagu avatud kontorid, kodukontorid, kuubikud. Minu arvates on ohtlik suurettevõttes kõiki ühe puuga lüüa, kollektiiv muutub väga üheülbaliseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik.

Heh, näita inimest, kes ei taha võimalikult kiirelt tööpäeva lõpuks minema tõmmata, olgu noor või vana.

Mul on hea meel, et läbi on saanud aeg, kui igaüks istus oma pruunis või hallis tolmuses kontoritoakeses, tööl käimine oli piinav kohustus ja ainus rõõm oli kellegi sünnipäev, kui sa pitsikese teha ja julges korraks naerda.

Ikka äärmusest äärmusesse – pruun või hall toakene, mis om muidugi veeel tolmune, piinav kohustus…

Kontorid kaovad mõned aasta pärast nagunii ära. Juba ammu pole enam oluline töö tegemise koht vaid see, et töö saaks tehtud.

Seda juttu olen ma ei tea kui ammu kuulnud. Ei kao nad niipea kuhugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

Sa oled ilmselt vanema põlvkonna esindaja- kui kell kukub, siis pannakse jooksu. Töö on vastik kohustus ja elu mõte on pensioni ootamine. Kõik peab olema kindlaks määratud, uuendused hirmutavad ja kõige vähegi teistmoodi vastu on tugev protest.
Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik. Pealtnägija näitas ka millalgi neid innovatiivseid kontoreid- väga lahedad olid ja mis peamine- ettevõtted olid väga edukad. Möödas on aeg, kus inimesed lahterdatakse rangelt ülemusteks ja alluvateks, tänapäeval on rohkem horisontaalsed meeskonnad, kus töötatakse ühise eesmärgi nimel.
Mul on hea meel, et läbi on saanud aeg, kui igaüks istus oma pruunis või hallis tolmuses kontoritoakeses, tööl käimine oli piinav kohustus ja ainus rõõm oli kellegi sünnipäev, kui sa pitsikese teha ja julges korraks naerda.

Mina olen noor inimene ja töötanud kodukontoris 6 aastat. Nüüd võtsin teise töökoha lisaks ja seal tuleb kohal käia. Paraku pean seal tööruumi, lauda, tooli, kappe jne jagama. Ongi nii, et kord olen ühes ruumis, kord teises. Ühes ruumis on mul oma pisike kapike, aga kui teine inimene seal ruumis töötab, on mõlemale ebamugav kui sealt midagi võtma lähen. Tassin kõike vajalikku (sh sülearvuti) suure kotiga kaasas ja ütlen ausalt, et selline töökorraldus on halb. Õnneks ma ka seal töökohal teen suurema osa tööst kodus, nii et süvenemist nõudvad ja rohkem lauaruumi võtvad (kui näiteks trükitud kirjandust uurin) tegevused teen kodus.
Meeskond on meil väga horisontaalne, kui asi ei puuduta raha (seda ei ole ja ei tulevatki). Muus osas korraldan ja vastutan oma tööd valdavalt ise, teistega, sh ülemusega (kes nagu on ja samas ei ole ka ülemus, pigem teiste tööülesannetega kolleeg), loomulikult läbi rääkides. Aga vabadus on suur ning mõlemad töökohad meeldivad, välja arvatud see oma koli kaasas tassimine ja isikliku töölaua ning -ruumi puudus ühes töökohas. Lamamisvõimalus võiks puhkeruumis olla küll, seda sooviksid just eriti pensionieale lähenevad kolleegid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik.

Oh neid nooruslikke entusiaste. Noored võivad tahta ka bändi kontorinurka ning siidrikraani lauale, kuid see ei tähenda, et nii peab sündima. Nimelt ei tööta harilikult kontoris vaid noored. Töötavad ka vanad (ning paraku harilikult kõrgematel ning olulisematel ametikohtadel kui noored). Ka vanematel töötajatel peab olema võimalus end tööl normaalselt tunda. Ka introvertidel peab see võimalus olema. Rasside ja sugude järgi kaitstakse töötajate õigusi, isikuomadustes järgi mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 01:11; 15.06 01:28; 16.06 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle “tahaks võimalikult kiiresti minema tõmmata” suhtumisega ongi kõik öeldud- töö on midagi nii ebameeldivat ja igavat, et käib üks suur minutite lugemine tööpäeva lõpuni. Mina nt. ei taha, mulle meeldib mu töö. Kusjuures meil ei tööta keegi nii, et kui kell kukub, siis kõik jooksevad. Kas tõesti käiakse tänapäeva võimaluste juures veel tööl mingist kohusetundest ja valitakse amet, mis rõõmu ei paku?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 23:54; 15.06 01:20; 15.06 23:47; 17.06 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle “tahaks võimalikult kiiresti minema tõmmata” suhtumisega ongi kõik öeldud- töö on midagi nii ebameeldivat ja igavat, et käib üks suur minutite lugemine tööpäeva lõpuni. Mina nt. ei taha, mulle meeldib mu töö. Kusjuures meil ei tööta keegi nii, et kui kell kukub, siis kõik jooksevad. Kas tõesti käiakse tänapäeva võimaluste juures veel tööl mingist kohusetundest ja valitakse amet, mis rõõmu ei paku?

Töösse suhtumist on ajast aega olnud kahesugust ning see sõltub ka töö iseloomust. Armastab see klienditeenindaja oma tööd või mitte, aga peale firma sulgemist pole tal küll põhjust enam tööl passida. Pealegi unustad sa, et vähemalt 2/3 tööinimestest ei ole mitte üksikud noored, kellel aega laialt käes, vaid on pereinimesed. Lapsed lasteaiast, hoidja juurest, poodi, süüa, õppimine, trenn … Selles rattas pole küll kohta tööl mõnulemisel. Hea, kui õhtul peale laste uinumist kodus mõnuleda saad. Harilikult ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 01:11; 15.06 01:28; 16.06 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestele on rutiin ja stabiilsus väga olulised. Seepärast tekitabki mõte sellest, et sul pole oma kindlat kohakest, kuhu tulla ja nt oma asju hoida, paljudes meelehärmi. Mina pole küll kontoritöötaja, olen õpetaja ning armastan oma tööd. Ometi ei meeldiks mulle üldse tulla tööle kui näiteks klassiruume oleks vähem kui klasse ja hommikuti peab teistega võidu jooksma, sest hilisemad õpetajad peavad leppima mängu- või puhkealal tunni läbiviimisega. See tekitab ju asjatut lisastressi. Mingile noorele vabahingele võib selline korraldus sobida, aga valdav enamus soovib siiski, et tal on töö tegemiseks kindel koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina armastan väga oma tööd. Töökoht on nagu teine kodu. Aga suur osa sellw võlust seisnebki selles, et mul on oma kabinet, kus ma saan rahus sellele tööle keskenduda. Kui mulle öeldaks, et homsest pean, kott käes, igal hommikul kusagil kuubikohta taga ajama ja köögis helistamas käima, ma annaks kohe lahkumisavalduse. Mulle selline “nagu töö” ei sobi. Ma tahan reaalselt tööd teha ja selleks on mulle päris töökohta vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 07:17; 15.06 11:39; 17.06 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest küljest… keegi ei käsi ju “avatud ja noormuslikus” kontoris töötada.

Teisest küljest on seal küll natuke tumedam pool: loomulikult on tähtis, et inimesele töö ja töökoht meeldiks ja tööl käimine piin ei oleks, aga need pinksilauad, massaažid, lebolad jms ongi edendatud (eriti suurkorporatsioonides) mõttega, et inimestel nagu polekski tahtmist ära minna, piir töö ja “oma” elu ja eraelu vahel kaoks. Võtame ekstreemse näitena kasvõi need Apple’i ja Google’i linnnakud – jah, kõik on imeline, aga elad sisuliselt nagu kuldpuuris, nagu mingi düstoopia.

Rahuldustpakkuvaks tööks, mis ei ole reede, kella viie ja pensioni ootamine, on ka muid võimalusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest küljest… keegi ei käsi ju “avatud ja noormuslikus” kontoris töötada.

Jah, aga nagu meilgi näiteks – kui ma algul firmasse tööle läksin, oli normaalne, kabinettidega kontor. Ca aasta tagasi koliti sellesse avatud kontorisse, kus kindlaid laudu kellelgi pole. Ei käsi jah, aga alati ei leia nii kiirelt uut kohta ka. Hetkel näen kolleegide pealt, et suhteliselt palju on selle aasta jooksul siiski lahkunud.

Mul oli vanas kontoris oma laud, nii hea, sai kalendrit laual hoida, ka oma isiklikke asju sahtlis jne. Paar fotot. Hetkel see, et hommikul lähed ja võtad, mis vaba (kusjuures valik on väga väikseks jäänud, sest need, kes igapäevaselt kontoris, on siiski nö. oma lauad valinud ja hoiavad oma kohta kogu aeg kinni), siis hakkad kapikesest kraami lauale tassima (pastakas, märkmepaber, hiir) on minu jaoks ikka väga tüütu. Lisaks see, et tööle keskenduda palju raskem, kuna koguaeg keegi kas räägib telefoniga või siis lobisetakse omavahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”

ma saan aru, et selline kontorimudel on kasulik nt silicon valley’s, kus on eesmärk, et kõik need IT-tüübid võimalikult kaua tööl oleks ning kaoks ära vajadus lõuna- (samuti ilmselt ka õhtu- ja hommikusöögiks) kuskile töölt ära minna.
aga mängu- ja uinakuala tele2 8-tunniste tööpäevadega kontoritöötajatele – see on tõesti paras lasteaed või mingi sarja “girls” tegelaskujude fänni unistus. saad suurema osa tööpäevast kontoris hängida, selle asemel, et tööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased 4 aastat töötan kohas, kus isiklikke laudu pole ja mulle see meeldib. Enne oli ikka nii, et kogunes igasugu jama sahtlitesse ja lauale, aga nüüd mul polegi eriti midagi isiklikku tööl. Kätekreemi kannan kotis. Ausalt öeldes ei tunne millestki puudus ka, mis tähendab, et enne olid mu töösahtlites ebaolulised isiklikud asjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles olid kuulsad kuubikud, nüüd jälle uus trend. https://geenius.ee/uudis/tele2-kolib-uude-peakorterisse-ulemistel-tootajad-enam-isiklikke-laudu-ei-saa/
Ootame-vaatame, mis järgmiseks välja mõeldakse.

Mina suhtun skeptilist. Järjekordne moeasi, inimeste loksutamine. Isegi sõna on “uuenduslik”, ei taheta enam “uus” kasutada, aga sisu on ikka sama – inimestega manipuleerimine ja eksperimenteerimine.

Miks sa skeptiline oled?

Kontorid kaovad mõned aasta pärast nagunii ära. Juba ammu pole enam oluline töö tegemise koht vaid see, et töö saaks tehtud.

Praegu on trend küll selline, et oled ülemuse silme all ja tingimusi muudetakse üha kehvemaks. Ootaks tõesti, mis edasi. Äkki on avatud kontorite uus trend see, et hakatakse sööklas või puhkenurgas töötama, sest nii hoiab pinda kokku, kui keegi sööma tuleb, siis kükitatakse kuskil koridoris maas. Või pannakse kõik inimesed kuhugi angaari kokku ja õhk läheb soojaks kehasoojusest, ülemus sõidab drooniga üle ja jälgib, sest kõik on ühes kohas, alates telefonimüügist kuni raamatupidamiseni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 09:28; 16.06 02:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles olid kuulsad kuubikud, nüüd jälle uus trend. https://geenius.ee/uudis/tele2-kolib-uude-peakorterisse-ulemistel-tootajad-enam-isiklikke-laudu-ei-saa/
Ootame-vaatame, mis järgmiseks välja mõeldakse.

Mina suhtun skeptilist. Järjekordne moeasi, inimeste loksutamine. Isegi sõna on “uuenduslik”, ei taheta enam “uus” kasutada, aga sisu on ikka sama – inimestega manipuleerimine ja eksperimenteerimine.

Kui inimene käib harva kontoris, milleks talle laud? Mis selles nii keerulist on, istuda igakord vaba laua taha ja teha oma töö ära. Ja kui selline töö ei sobi, siis võid teha omale sobivat tööd kusagil mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel töötan avatud kontoris, aga kuna meil on pidevalt vaja konsulteerida-kooskõlastada-arutada samade inimestega, sest eesmärk on meil sama – mingi probleem lahendada siis hetkel istume neljalaualistes jaotustes. Kui nüüd hakkaks kindlate kohtade puudumisega tööl käima, siis enamus aega jookseks kogu rahvas üksteist otsides ringi dokumendid ja arvutid näpus. Ehk siis räägid telefonis mingi firma esindajaga ja jooksed otsides ringi et küsida kolleegilt kas tema ka nõustub selle ettepanekuga, aga see siis parasjagu mängib või puhkab? Või ei ole teda sel päeval üldse kohal, aga sa ei teagi seda, sest oma lauda ei ole aga võib-olla on ta kusagil mujal istumas. Absoluutne sürr.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles olid kuulsad kuubikud, nüüd jälle uus trend. https://geenius.ee/uudis/tele2-kolib-uude-peakorterisse-ulemistel-tootajad-enam-isiklikke-laudu-ei-saa/
Ootame-vaatame, mis järgmiseks välja mõeldakse.

Mina suhtun skeptilist. Järjekordne moeasi, inimeste loksutamine. Isegi sõna on “uuenduslik”, ei taheta enam “uus” kasutada, aga sisu on ikka sama – inimestega manipuleerimine ja eksperimenteerimine.

Kui inimene käib harva kontoris, milleks talle laud? Mis selles nii keerulist on, istuda igakord vaba laua taha ja teha oma töö ära. Ja kui selline töö ei sobi, siis võid teha omale sobivat tööd kusagil mujal.

Jah, see “kui ei sobi, mine ära”, on tänapäeval väga levinud trend! Huvitav, et töötajatelt oodatakse alati paindlikkust, aga tööandjalt mitte kröömigi ja alati on üks ja sama jutt: kui ei sobi, minge ära!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei sobiks. Väga häiriv ja stressitekitav, kui hommikul tööle tulles, ei tea, kus täna istun või missugust arvutit või töökohta kasutan. Mul on küll selline töö, et saab ka kodust töötada, logid sisse ja teed, aga samas kasutavad meil kontoris kodutöö võimalust vähesed, ja eelistavad käia kontoris, kuna siis on päev kuidagi kontsentreeritum ja saab järjest ning rohkem ära teha. Ja kuigi näiliselt poleks meilgi vaja, et kõigil oleks oma laud ja arvuti, siis arvan, et kõik tunneks end väga häiritult, kui iga päev oleks ise koha peal.

Selliseid lahendusi mõtlevad välja ilmselt inimesed, kel endal on kindel arvuti ja töökoht, ilmselt ka eraldi kabinet, nii et neil puudub igasugune arusaam, kuidas selline asi töötajatele mõjub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:57; 15.06 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene käib harva kontoris, milleks talle laud? Mis selles nii keerulist on, istuda igakord vaba laua taha ja teha oma töö ära. Ja kui selline töö ei sobi, siis võid teha omale sobivat tööd kusagil mujal.

Inimesed on erinevad, kõik ei ole läppar-põlve-otsas tüüpi. Mulle ka ei sobiks, kui pean tööle jõudes kõigepealt vaba lauda otsima hakkama, siis oma töövahendid sinna vedama, siis leidma üles inimesed, kellega tööalaselt suhelda on vaja jne. Kui käia kontoris kohal ainult nõupidamistel, siis tõesti ei ole vahet, millises ruumis ümber laua istuda. Kui aga on ka kohapeal reaalselt tööd teha vaja, siis tahaks küll mingit stabiilsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et nende põnevate ideede väljatöötajad ja juhid ise endale kuupidesse töökohti ei planeeri. Nemad ise istuvad oma mõnusates privaatsetes kabinettides edasi. Huvitav küll, miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 07:17; 15.06 11:39; 17.06 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või pannakse kõik inimesed kuhugi angaari kokku ja õhk läheb soojaks kehasoojusest, ülemus sõidab drooniga üle ja jälgib, sest kõik on ühes kohas, alates telefonimüügist kuni raamatupidamiseni.

Hahaa, ära kutsu kurja välja, see mõte oli nii hea et mõni teeb veel ära! :D:D:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes hommikul esimesena tööle jõuab, saab ülemuse kohale istuda ja siis teisi kamandada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 16:33; 15.06 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen seda kogenud – meie asutuses korraldati ka nii, et isiklikud töölauad kaotati ära ja mis veel hullem – töölaudu pandi vähem kui töötajaid. nii et siis aeg-ajalt tekib selline väike võidujooks ja järjekord, mis on väga stressitekitav.
kuigi meil on ka muud tööd, mida vaja mujal kui laua taga teha, on selline kodutu ja pidetu tunne. pole ühtegi nurgakest, kuhu oma pooleliolevaid asju jätta. ei tunne enam, et olen selles kohas peremees, eks töötulemused on ka vastavad.

Kas te käite mähkmetega tööl, sest vetsus käimiseks ei saa ju ka lauda järelevalveta jätta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 16:33; 15.06 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle “tahaks võimalikult kiiresti minema tõmmata” suhtumisega ongi kõik öeldud- töö on midagi nii ebameeldivat ja igavat, et käib üks suur minutite lugemine tööpäeva lõpuni. Mina nt. ei taha, mulle meeldib mu töö. Kusjuures meil ei tööta keegi nii, et kui kell kukub, siis kõik jooksevad. Kas tõesti käiakse tänapäeva võimaluste juures veel tööl mingist kohusetundest ja valitakse amet, mis rõõmu ei paku?

Inimestel on muu elu ka, mitte ainult töökollektiivis hängimine 😀 Kujutad ette, et kell kukub, ja tõesti torman minema – lastele lasteaeda järgi, siis lähen nendega parki jalutama, kui ilus ilm on, kodus igasugu tegemist, lisaks oma hobid. Oma tööd armastan sealjuures väga, aga see ei tähenda, et ma tööajal ja oma ajal vahet ei võiks teha. Ja seetõttu eelistangi töökeskonda, kus on võimalik tööajal tööle keskenduda ja kõik korralikult ära teha, kuskil nö mängualal molutamine tööajal võtaks mult võimaluse õhtul oma pere ja hobidega tegeleda. Samamoodi on mu töökaaslastel tööväline aeg üpriski planeeritud, kes läheb trenni, kes saab sõpradega kokku, kes lihtsalt koju puhkama.

Selliseid lapsikusi, et kes kõige pikemalt kontoris on, see tõestab sellega, kui väga ta oma tööd armastab, võib tõesti ainult Perekoolist lugeda. Üks eeldus, et armastus oma töö vastu püsima jääks, on minu meelest hoopis see, et leitakse tasakaal isikliku elu ja tööelu vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:57; 15.06 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

Sa oled ilmselt vanema põlvkonna esindaja- kui kell kukub, siis pannakse jooksu. Töö on vastik kohustus ja elu mõte on pensioni ootamine. Kõik peab olema kindlaks määratud, uuendused hirmutavad ja kõige vähegi teistmoodi vastu on tugev protest.
Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik. Pealtnägija näitas ka millalgi neid innovatiivseid kontoreid- väga lahedad olid ja mis peamine- ettevõtted olid väga edukad. Möödas on aeg, kus inimesed lahterdatakse rangelt ülemusteks ja alluvateks, tänapäeval on rohkem horisontaalsed meeskonnad, kus töötatakse ühise eesmärgi nimel.
Mul on hea meel, et läbi on saanud aeg, kui igaüks istus oma pruunis või hallis tolmuses kontoritoakeses, tööl käimine oli piinav kohustus ja ainus rõõm oli kellegi sünnipäev, kui sa pitsikese teha ja julges korraks naerda.

Kohe näha, et peretu ja lastetu. Normaalne inimene tahab iga kell pere juures rohkem aega veeta kui tööl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 21:30; 15.06 21:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uuenduslik töökeskkond – pole enam isiklikke töölaudu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.