Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uuesti kooli

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Uuesti kooli

Postitas:
Kägu

Siin on küll õppimise teemasid palju olnud, aga pean nüüd ka ühe tegema. Palun aidake mul asjast aru saada, segaduses olen. Nimelt õppisin ülikoolis 9 aastat tagasi, aga jätsin pooleli teisel kursusel. Olemas on 65,5 ainepunkti. Kogu maht on 180 ap. Tiksub kuklas, et ikkagi võiks olla kõrgharidus olemas ja nüüd vaatasin kooli kodulehelt, et õpe on tasuta ja palju parem sessiooni graafik, kui see varem oli. Kui mina käisin, oli tasuline. Tahaksin selle eriala nüüd lõpuni ära teha. Olen uurinud Tallinna Ülikoolist, kus ei osatud väga midagi vastata. Teisest allikast vastati, et saaks vaid läbi VÕTA programmi, aga see on tasuline ja pean eraldi kõik ap-d maksma. Uurisin mitu aastat tagasi ja kas siiani on see tasuline, kui tahta jätkata ja olemasolevaid punkte üle viia? Veel öeldi, et aastaid on möödas ja õppeprogramm on muutunud. Kohe üldse ei tahaks uuesti otsast pihta hakata ja uuringi, et mis võimalused mul oleks? Sisseastumiskatsed mul ju tehtud ja sobis, et mis tänaseks oleks pidanud selles osas muutuma. Äkki oskab keegi selline vastata, kes ise on selle läbi teinud. Või on see 9 aastat nüüdseks nii pikk aeg ,et ei annagi enam muud midagi teha kui kõik uuesti otsast pihta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellega on nii: osad ainepunktid on niisugused, mis kantakse sul üle ka siis kui aine on tehtud näiteks 10 või isegi 20 aastat tagasi (mina kandsin vabaainetena üle kaks asja, mille olin teinud 20 aastat tagasi). AGA osad ained on tõepoolest niisugused, millel on aegumistähtaeg ja suvaliselt vanemaid asju üle ei kanta, sest elu on edasi arenenud ja 20 aasta tagused teadmised on hoopis teistmoodi. Üle võidakse kanda näiteks matemaatika, filosoofia, mingi keele grammatika jms. Aga kui tahaksid kanda üle näiteks informaatika, siis sellega on juba kahtlasem.

Mina õpin tasulisel ja ainepunkte saab üle kanda raha eest, aga ülekantud punktid on odavamad.

Nii et vastus su küsimusele on selline, et päris nullist kõiki punkte sa ilmselt tegema ei pea, päris raisku kõik ei ole läinud, osasid punkte saad kindlasti kasutada. Aga kindlasti võib olla ka selliseid aineid, mida pead uuesti tegema, see sõltub erialast.

Kõige kindlam on otsida välja mõni selle kooli õppenõustaja, nemad teavad neid vastuseid täpsemalt. Ja kui ütlevad, et ei tea, no see on kahtlane 😀 Peavad teadma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellega on nii: osad ainepunktid on niisugused, mis kantakse sul üle ka siis kui aine on tehtud näiteks 10 või isegi 20 aastat tagasi (mina kandsin vabaainetena üle kaks asja, mille olin teinud 20 aastat tagasi). AGA osad ained on tõepoolest niisugused, millel on aegumistähtaeg ja suvaliselt vanemaid asju üle ei kanta, sest elu on edasi arenenud ja 20 aasta tagused teadmised on hoopis teistmoodi. Üle võidakse kanda näiteks matemaatika, filosoofia, mingi keele grammatika jms. Aga kui tahaksid kanda üle näiteks informaatika, siis sellega on juba kahtlasem.

Mina õpin tasulisel ja ainepunkte saab üle kanda raha eest, aga ülekantud punktid on odavamad.

Nii et vastus su küsimusele on selline, et päris nullist kõiki punkte sa ilmselt tegema ei pea, päris raisku kõik ei ole läinud, osasid punkte saad kindlasti kasutada. Aga kindlasti võib olla ka selliseid aineid, mida pead uuesti tegema, see sõltub erialast.

Kõige kindlam on otsida välja mõni selle kooli õppenõustaja, nemad teavad neid vastuseid täpsemalt. Ja kui ütlevad, et ei tea, no see on kahtlane 😀 Peavad teadma.

Tänan põhjaliku vastuse eest. Peaksin tõesti kellegi otsima, kellega maha istuda ja kõik üksipulgi läbi arutama. On selline pehmem ala, millel võib tõesti olla programm päris palju muutunud. Ainult sama võib olla füsioloogia ja anatoomia 🙁

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt peaksid uuesti sisse astuma võimalikult lähedasele erialale, siis saad VÕTA korras ained üle kanda. Aga see on tavaliselt tasuta siis, kui need ainepunktid on saadud samast ülikoolist kus hetkel õpid (mingil määral saab mujalt ka tasuta üle kanda, TLÜs tundub päris tasuta olema).

VÕTA puhul pead täitma taotluse, kus on kirjas mis ainet sellest õppekavast, kus sa hetkel õpid (pärast sisse astumist) varasema õppe- ja töökogemuse arvelt arvestatud tahad saada. Kui varasemalt läbitud aine ei lange üks-ühele kokku selle ainega, mida arvestatud tahad saada (maht, sisu; tihti on siis muutunud ka aine kood ja nimetus), siis tuleb lahti kirjutada mida konkreetselt õppisid ja näidata, et see katab taotletava aine ära. Võib ka mitu varasemalt läbitud ainet kombineerida, et ühte käesolevas õppekavas olevat ainet arvestatud saada. Aga sellisel juhul saad kirja ikkagi niipalju ainepunkte, kui praegu taotletava aine eest saaks. Ja kui hinne on näiteks ühel arvestatud ja teisel B, siis kokku saad arvestatud.

Mainid füsioloogiat ja anatoomiat. Midagi loodusteadustest? Kui loodusteadustest, siis arvan tegelikult, et üle kanda saab suht palju. Aga vaata konkreetselt seda õppekava, kuhu nüüd õppima tahaksid minna ja võrdle neid aineid, mida läbinud oled nendega, mis nüüd õppekavas on. Kindlasti tutvu ainete detailse kirjeldusega ka ja vaata kas tuleb tuttav ette. Siis saad paremini hinnata palju on realistlik saada VÕTA korras arvestatud. Kui VÕTA taotlust hakkad tegema, pead seda nagunii tegema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt peaksid uuesti sisse astuma võimalikult lähedasele erialale, siis saad VÕTA korras ained üle kanda. Aga see on tavaliselt tasuta siis, kui need ainepunktid on saadud samast ülikoolist kus hetkel õpid (mingil määral saab mujalt ka tasuta üle kanda, TLÜs tundub päris tasuta olema).

VÕTA puhul pead täitma taotluse, kus on kirjas mis ainet sellest õppekavast, kus sa hetkel õpid (pärast sisse astumist) varasema õppe- ja töökogemuse arvelt arvestatud tahad saada. Kui varasemalt läbitud aine ei lange üks-ühele kokku selle ainega, mida arvestatud tahad saada (maht, sisu; tihti on siis muutunud ka aine kood ja nimetus), siis tuleb lahti kirjutada mida konkreetselt õppisid ja näidata, et see katab taotletava aine ära. Võib ka mitu varasemalt läbitud ainet kombineerida, et ühte käesolevas õppekavas olevat ainet arvestatud saada. Aga sellisel juhul saad kirja ikkagi niipalju ainepunkte, kui praegu taotletava aine eest saaks. Ja kui hinne on näiteks ühel arvestatud ja teisel B, siis kokku saad arvestatud.

Mainid füsioloogiat ja anatoomiat. Midagi loodusteadustest? Kui loodusteadustest, siis arvan tegelikult, et üle kanda saab suht palju. Aga vaata konkreetselt seda õppekava, kuhu nüüd õppima tahaksid minna ja võrdle neid aineid, mida läbinud oled nendega, mis nüüd õppekavas on. Kindlasti tutvu ainete detailse kirjeldusega ka ja vaata kas tuleb tuttav ette. Siis saad paremini hinnata palju on realistlik saada VÕTA korras arvestatud. Kui VÕTA taotlust hakkad tegema, pead seda nagunii tegema.

Jah, kuulub loodus-ja terviseteaduste instituudi alla. Võtsingi paberi ette, kus vanad andmed ja praegusega võrreldes on muutunud päris palju. Vaid 4 ainet on sama nimega ja palju on juurde tulnud. Ka suunda on muudetud selliselt, et mida 9 aastat tagasi kohustuslikus programmis üldse ei olnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina alustaksin küll uuesti nullist. 9 aastat tagasi läbitud ainetest ei ole ju suurt midagi meeles, pealegi on võib-olla palju muutunud ja asjad edasi arenenud. Siin on juba mainitud anatoomiat ja füsioloogiat, mille olen ka ise kunagi TLÜ-s läbinud ja ma tean, et see pole paljudele teab mis lihtne aine, sest õppemaht on suur ja on mõistetav, et sa tahad ainepunktid üle kanda. Aga kas sa oled mõelnud, mida sa siis teed, kui mõni nendest 9a tagasi läbitud ainetest peaks olema eeldusaine mõnele järgnevale ainele ja kui raskeks sul võib selle läbimine minna, sest sul pole asjad värskelt meeles, pead asjad siiski uuesti üle õppima ja kuidas see sinu õpimotivatsioonile võib mõjuda. Sa ei tahaks ju uuesti pooleli jätta. Seega ma soovitan sul kindlasti õppekavaga põhjalikult tutvuda ja teha kindlaks, et mõni nendest 9a tagusest ainetest sul hiljem selliseid takistusi ei tekita 🙂

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasub uuesti sisse astuda ja siis vaadata, mida saab üle kanda. Midagi kindlasti saab, aga kõike vaevalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mhh

Tegin VÕTA TTÜ-s 4.a tagasi. Mina sain tasuta, kokkuleppel, et teen aastaga ära. Õppenõustajal oli aastate kaupa vs ained ja koodid. Nüüd oli punktide arv palju suurem, mõni aine kokku pandud jms vaid paar ainet praagiti välja.
Mina alustasin oma dekaanist, kellega ühel üritusel kohtusin. Kes tegi esimese kirja õppenõustajale, et võtku minu ained arhiivist välja. Hiljem paari aine kahtluse korral- sobib-ei sobi kirjutasin õppejõududele, kes aineid praegu annavad. Hea mulje eelnevast ajast oli suur pluss. St mõni õppejõud andis siis mulle üht ainet, nüüd teist ja kirjutas eelnev vs nüüd kenasti lahti. Neist paarikümnest ühte pidin kordama, paar nn alussinet kirjutati, et need ained katavad need ja need + erialane töökogemus. Nende 3 õppejõu kirjaga ma õppenõustaja juurde läksingi, sealt edasi prodekaani juurde, kes oli päris rõõmus, et inime aru pähe võttis.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina alustasin oma dekaanist, kellega ühel üritusel kohtusin.

No kohe dekaani jutule küll selle asjaga pole mõtet minna, esmalt ikka õppenõustaja juurde või siis kohe VÕTA-nõustaja juurde.

+2
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uuesti kooli