Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürikas mööbliga või mööblita

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Üürikas mööbliga või mööblita

Postitas:
Kägu

Ostsin endale hiljuti 2-toalise korteri, kus ma ise ei ela. Tegin remondi, aga nüüd jäin mõtlema. Millist korterit on lihtsam välja üürida? Täiesti tühja (v.a köögimööbel) või võiks sisse osta uue (nt IKEA) mööbli? Mida arvate?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on hästi individuaalne.
Ise eelistan üürnikuna (pigem) tühja korterit.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on mõlemale täiesti eraldi üürijad ja kokkuvõttes lihtsuse vahet pole üürimisel.

Ise olen 10 aastat tagasi otsinud möbleeritud korterit ja lapsele 5 aastat tagasi möbleerimata korterit. Nüüd annan ise üürile kaht korterit Tartus, üks on möbleeritud kahetoaline, teine möbleerimata kahene. Möbleeritud korteris on kõik voodist kappide, tugitoolide ja diivanini ja söögilauast köögimööbli ja kahe televiisorini. Kõik on olemas põrandapesumopist esiku porivaiba, vannitoa libisemiskindla mati, kardinate ja kaminaroobini. Ka pann-potid, taldrikuid-tasse, nuge-kahvleid veidi jne.

Möbleerimata korteris on köögimööbel, on pliit, külmik, pesumasin ja kaks nagikonksu esikus, kolm nagikonksu duširuumis. Lambid laes, kardinapuud. Muud mitte midagi. Ei vaipu, ei kardinaid.

Vaat’ et kiiremini saan lahti möbleerimata korterist. Eks ta tuleb natuke soodsam kliendile. Ja mul ka vähem muret, et äkki helistab, et köögilaual tuli jalg alt ära. Kasumlikum mulle on kahtlemata möbleerimata korterit üürile anda. Mingit vana pa**a ei tahaks ka ju panna, aga uut või uuemapoolset mööblit ju ma tasuta kuskilt ka ei saa. Sama ka elutarvikutega, näiteks nõudega.

Ehk siis kui mul oleks üks korter üürile anda, ma annaksin möbleerimata.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui mina veel üüripindadel elasin, siis eelistasin kindlasti möbleeritud ja suuremate kodumasinatega korterit. Ei viitsinud küll külmkappide, pesumasinate, madratsite ja diivanitega kolida ja seetõttu soetasin need alles siis, kui oma kodu ostsin.
Minu kolimised olid Pärnu-Tartu-Tallinn. Tartus elasin ülikooli ajal kahes korteris ja Tallinnas enne oma kodu ostmist kolmes korteris. Kogu see mööbli ja masinate liigutamine ühest linnast teise, esimeselt korruselt kolmandale, sealt alla ja uues kohas viiendale korrusele jne. jne. oleks olnud mõttetult kallis ja ega vist asjadest palju järgi ka ei oleks jäänud.
Aus olla, siis ei tea ma ühtegi inimest, kes soetaks endale kogu korteri sisustuse ja suured kodumasinad ning siis hakkaks tühja üürikat otsima, kuhu see kõik mahutada.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aus olla, siis ei tea ma ühtegi inimest, kes soetaks endale kogu korteri sisustuse ja suured kodumasinad ning siis hakkaks tühja üürikat otsima, kuhu see kõik mahutada.

Lahutajad 🙁
Ja neid on palju. Kas just kõik suured kodumasinad kaasas, aga mitmed. Ja siis nad otsivad tühjemat pinda. Tühjemat pinda otsivad sageli ka tudengid ja noored abiellujad, sest ema-isa-sugulased soovivad kodust pigem kaasa anda ja odavamalt üürida. Normaalne ju.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lahutajad 🙁

Ja neid on palju. Kas just kõik suured kodumasinad kaasas, aga mitmed. Ja siis nad otsivad tühjemat pinda. Tühjemat pinda otsivad sageli ka tudengid ja noored abiellujad, sest ema-isa-sugulased soovivad kodust pigem kaasa anda ja odavamalt üürida. Normaalne ju.

Ei vaidle, pole lahutajatega palju kokku puutunud. Samas tekib muidugi küsimus, et kas lahutades on kombeks, et ühele pooltest jääb kinnisvara ja teine saab kasutatud kodumasinad?
Tudengite vanemad ilmselt tõesti tahavad lapsele asju kaasa anda, aga kui nad annavad kodust ära oma külmkapi, pesumasina, diivani jm. mööbli ning peavad endale uued asjad soetama, siis tuleb see väjaminek kõrgem, kui oleks möbleeritud korteri kuuüür.

Aga ilmselt, nagu ka eelpool mainitud, on tahtjaid nii möbleeritud kui tühjadele korteritele.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas tekib muidugi küsimus, et kas lahutades on kombeks, et ühele pooltest jääb kinnisvara ja teine saab kasutatud kodumasinad?

Ei tea üldiselt öeldagi. Aga mingi masin näpus nad ikka tulevad. Kui ka ise lahutasin, siis mees sai kaasa osa mööblit (lemmiktugitooli, kirjutuslaua, raamaturiiuli, madratsi jms) ja masinaid (teleka, mikroka, kiirkeetja, veinikülmiku jms) – polnud põhjust, et ta peaks päris tühjade kätega lahkuma.

Ilmselt sageli see nii on, sest paljud üürilised tulevad, vähemalt osa asju kaasas. Kes see ikka väga tahaks magada samal madratsil, millel enne hunnik üürilisi. Mina isiklikult ei ole veel näinud inimest, kes tuleks üüriliseks ja ei tooks kaasa vähemalt oma kattemadratsit. Ent jah, mul on veel vähe kogemusi üürileandjana, 6-7 aastat ja 4 üürilist.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Turg on minu meelest selles suhtes natuke muutunud, et tõesti on neid inimesi, kes tulevad (osaliselt) oma mööbliga. Jah, köögi- ja vannitoamööblit ei tassita, aga oma voodit veetakse vahel kaasa küll. Aastaid tagasi, kui oma korterit välja mõtlesime üürida, siis ütles üks maakler, et ikka mööbel sisse, kes see teie tühja korterit tahab. Et selliseid pidi olema 1 sajast. Aga praegu üürides ilmselt prooviks isegi üürida möbleerimata, vajadusel pakkudes, et ostan teatud mööbli sisse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Väike, 1-2 toaline pigem mööbligi. Suurem korter ilma. Väiksemat üürivad pigem noored, üksikud või siis emad, kes lapsega kahekesi. Tavaliselt neil ei ole endale mingit mööblit soetatud, millega kolida. Suuremad, alates 3 toast võiks mööblist olla. Sihtgrupp ilmselt pered ja neil on siiski enamjaolt oma mööbel ja tehnika juba olemas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb kas tahad üürilist lühemaks või pikemaks ajaks. Lühemaks ajaks, maks. nii paariks aastaks ilmselt soovitakse möbleeritud korterit. Need siis tudengid või oma elu alustavad noored, või kes käivad selles linnas ajutiselt tööl, aga kelle päris kodu on teises linnas, või välismaalased jne. Neil, kel oma mööbel ja muu kraam endal olemas, ilmselgelt ei soovi iga paari aasta tagant oma kola uude kohta vedada ja tahavad sobivuse korral ilmselt lausa aastakümneteks üürida.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mööbliga. mõnus ju kui vaja ära minna, siis ei pea midagi tassima ja ega uut tühja korterit otsima.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina üürisin tudengina ainult möbleerimata kortereid. Tahtsin, et võiksin panna just sellise tapeedi nagu meeldib ja niimitu pilti seinale naelutada, nagu meeldib. Tahtsin taaskasutusest ja tuttavatelt tasuta saadud asjadega oma elamise täpselt enda meele järgi kujundada ja niikuinii üürisin kõige odavamaid kortereid, mis tähendas, et kui mööbel sees, siis oleks see olnud kopitanud-koitanud mitte uhiuue köögimööbli ja vannitoaga elamine.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks oleneb paljudest asjadest.
Mööbliga korteri soovija oleks näiteks tudeng (eriti Tartus), mööblita korterit eelistaks vast noor pere, kes oma esimese kodu müünud ja otsib uut õiget kodu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvan samuti, et üürijad on erinevad.
Väiksem korter, 1-2-toaline möbleerituna- üürijad on tudengid, linna mujalt tööl käijad, kes elavad linnas nädala sees, üksikud ja pere-lasteta inimesed jne. Eks selle inventariga ole rohkem tegemist.
Suuremad korterid möbleerimata, kuna neid vajavad tavaliselt pered, lahutajad, need, kel juba on mingi sisustus olemas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvan samuti et väike 1-2 toaline võiks olla vähemalt osaliselt möbleeritud, suurem võib olla ka möbleerimata.

Mina üürisin kortereid siis, kui olin noorem ja enda kodu veel ei olnud ostnud. Mul oli palmipuu, arvuti ja kass. Riided ja raamatud. Rohkem polnud midagi. Üürisin möbleeritud kortereid, kõige kauem sain ühes korteris elada kolm aastat, siis soovis omanik müüa ja mul tuli välja kolida. Enamasti oli üürileping aastaks ja lõpetasin selle omal algatusel, sest ikka alati oli miski, mis ei meeldinud, paar korterit olid näiteks jube külmad, sooja sisse ei saanudki. (oli selline +18 ja isegi alla)

Üürile sa saad korteri ilmselt anda niiehknaa, olgu ta siis mööbliga või ilma. Aga üürida soovijad on siis ilmselt erinevad. Ja kui korteril on mingeid muid puudusi, siis üürnikud hakkavad sagedamini vahetuma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Köögimööbel peab igas üürikorteris olema. Pole iial kuulnud, et keegi köögimööbliga koliks. See ju konkreetse elamise jaoks tehtud. Ja tõsi on, et tänapäeva mööbel ei kannata kolimist ega isegi üürnikke. Mul möbleeritud korter, tahtsin ka uut mööblit sisse, et viisakam ja värskem, no üks üürnik suutis juba selle niivõrd rikkuda, et tarisin vana mööbli sisse tagasi. Jumala õnn, et seda ära ei olnud visanud, vaid panipaika panin. On küll kriime, aga vähemalt uksed seisavad ees ja isegi raamatuid saab peale ja sisse panna, ilma et kokku kukuks mõni riiul.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Mina üürisin tudengina ainult möbleerimata kortereid. Tahtsin, et võiksin panna just sellise tapeedi nagu meeldib ja niimitu pilti seinale naelutada, nagu meeldib. Tahtsin taaskasutusest ja tuttavatelt tasuta saadud asjadega oma elamise täpselt enda meele järgi kujundada ja niikuinii üürisin kõige odavamaid kortereid, mis tähendas, et kui mööbel sees, siis oleks see olnud kopitanud-koitanud mitte uhiuue köögimööbli ja vannitoaga elamine.

Teemaalgatajal ma saan aru on äsja remonditud korralik korter. Seal ei tule küll oma suva järgi tapeedivahetus ja naelutamine teemaks ma arvan 🙂 Kui Sa just hiljem kõike oma kuludega ei taasta.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tõstan teemat

mul on uuemapoolses majas värskelt kaasaegseks remonditud korter, 2 tuba (tuba ja elutuba-köök), tahaksin saada hinnaskaalat 500-550 kuus koos parkimiskohaga.

kui palju mööblit eeldaksite, et sellises korteris välja üürimise hetkel sisustust sees on?

köök peab olema, pesumasin ehk ka. aga kui soovin rahulikku ja pikemaajalist üürnikku kas siis parem oleks jätta tühjemaks – las tuleb oma mööbliga?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on tühi, siis ei ole mõtet mööblit sisse osta. Olen oma üürikates küll tassinud edasi ja tagasi seda mööblit, kes tahtis mööbliga, kes ilma. Nagu eelpool lugesid – ei ole reeglit.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tõstan teemat mul on uuemapoolses majas värskelt kaasaegseks remonditud korter, 2 tuba (tuba ja elutuba-köök), tahaksin saada hinnaskaalat 500-550 kuus. kui palju mööbmit eeldaksite, et sellises korteris välja üürimise hetkel sisustust sees on?

Sul on sisuliselt magamistuba ja köök ja sa tahad selle eest 550? Ei pruugi õnnestuda. Ma üürin hetkel uues majas uut 2-toalist 50m2 korterit (kolisin kohe pärast valmimist) ja üür on 380 eurot. Korter oli tühi, sees oli köögimööbel, pliit ja pesumasin.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

tõstan teemat mul on uuemapoolses majas värskelt kaasaegseks remonditud korter, 2 tuba (tuba ja elutuba-köök), tahaksin saada hinnaskaalat 500-550 kuus. kui palju mööbmit eeldaksite, et sellises korteris välja üürimise hetkel sisustust sees on?

Sul on sisuliselt magamistuba ja köök ja sa tahad selle eest 550? Ei pruugi õnnestuda. Ma üürin hetkel uues majas uut 2-toalist 50m2 korterit (kolisin kohe pärast valmimist) ja üür on 380 eurot. Korter oli tühi, sees oli köögimööbel, pliit ja pesumasin.

mis piirkond?

minu piirkonnas on ka paneelikad 450

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

tõstan teemat

mul on uuemapoolses majas värskelt kaasaegseks remonditud korter, 2 tuba (tuba ja elutuba-köök), tahaksin saada hinnaskaalat 500-550 kuus koos parkimiskohaga.

kui palju mööblit eeldaksite, et sellises korteris välja üürimise hetkel sisustust sees on?

köök peab olema, pesumasin ehk ka. aga kui soovin rahulikku ja pikemaajalist üürnikku kas siis parem oleks jätta tühjemaks – las tuleb oma mööbliga?

Nii palju, kui mina hetkel üüriturgu olen uurinud, siis kahetoalise eest on (isegi piirkonda arvestamata) see päris krõbe hind. Kui mulle näiteks korter meeldiks, siis mina eeldaksin sellise raha eest ikka elementaarse mööbli ja kodumasinate olemasolu; oma mööbliga kolides küsiksin hinnast alla. Aga eks ise saad kinnisvaraportaalidest uurida ja võrrelda. Kui ei tea, kas üürida mööbliga või ilma, siis mina paneksin lihtsalt sisustamata kuulutuse üles ja kirjutaksin, et mööbli võimalus olemas. Otsid siis mingid variandid valmis, mida saaks kiirelt osta/tellida.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis piirkond? minu piirkonnas on ka paneelikad 450

Lasnamäe ja kesklinna piir, uute majade piirkond, Viru keskusest ca 3 km.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis tuleb see väjaminek kõrgem, kui oleks möbleeritud korteri kuuüür.

Möbleeritud ja möbleerimata korterid on sama kuuüüriga.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ütleks nii, et kui korteris on mööbel olemas, siis üüriks möbleeritult, aga spetsiaalselt üürnikele ei hakkaks mööblit ostma. Soovijaid on nii möbleeritud kui möbleerimata korteritele.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul oleks selles korteris juba mööbel sees, mida endal nagunii enam vaja ei lähe ja kusagile panna ei  ole, oleks teine lugu. Uut mööblit ei ole mõtet üürile antavasse korterisse sisse osta.

Paljud üürnikud suhtuvad üüritavasse pinda üsna lohakalt. Kriimud ja plekid on mööblile kiired tekkima. Üürilepingusse pead korterisse jääva mööbli ükshaaval kirja panema, vastasel juhul riskid sellega, et osa mööblist on välja kolimise hetkeks läinud. Samas kui mööbel on lepingus kirjas, on üürnikul õigus eeldada, et see seal ka on. Kui miski läheb katki (võimalik, et nende endi süül, aga sul ei pruugi olla võimalik seda tõestada), pead samaväärse asja neile asemele ostma, sest “leping ütleb, et korteris on kummut”.

Teine oluline põhjus on see, et möbleeritud ja möbleerimata korterile on erinevad tahtjad. Möbleeritut tahavad lühiajalised rentnikud ja need, kes kehval majanduslikul järjel ja isiklikku mööblit ei oma. Sul endal on aga lihtsam kui leiad pikaajalise rentniku. Loomulikult on igal reeglil erandeid, aga laias laastus on nii.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

4- toaline korter ja mul on vahepealne variant – kõik kodutehnika on olemas. vannitoas on kogu komplekt vajalikku mööblit. köögis ka va. laud ja toolid. lisaks on veel paar vaipa ja üks laiem voodi.   võib-olla mõni üksik mööblitükk veel. kuna tube on rohkem, siis sobib nii neile, kel vaja oma mööblit kaasa tarida kui  ka neile, kel pole (no need toolid -lauad-riiulid leitakse alati, kui on just soovi seda korterit üürida).  mul ka üürnikud, kui vahetuvad, on omavahel diile teinud – et mis jääb järgmisele sisse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

10 aastat üürisin enne kui ise korteri ostsin. Ei tulnud pähegi üürikorterisse mööblit osta ja selle tohutu tavaariga kolida ühest teise. Valisin alati korteri, kus oli minule sobiv mööbel juba sees. Tänapäeva mööbel ei kannatagi pidevat kokku-lahti võtmist.

Üürile andjana ei sooviks mööbliga tulijaid, sest selle tassimisega kraabitakse ära põrandad ja täksitakse seinu. Tuleb valida praktiline mööbel, mitte mingit suvalist odavat sodi kokku kuhjata. Kui üüriline mööblit rikub, siis tuleb tal see kinni maksta, mitte ei nõua asendamist.

Üürikuulutustes hakkab absurdseid asju silma. Diivan on nii, et telekat on sealt raske vaadata, sest see pole diivani vastas vaid külje peal. Sageli ongi ühtlasi magamiseks ja istumiseks diivanvoodi. See tähendab, et peab kannatama pidevat kokku ja lahti kärutamist ja intensiivset kulutamist. Kui ära määritakse, siis raske puhastada. Voodi madratsi saad välja vahetada, aga sage diivani välja vahetamine on juba tüütum ning kallis.  Enamasti on riidekapid väga väiksed  ja või kinniste ustega kappide asemel tohutud avariiulid. Mida sa sinna paned?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tulnud pähegi üürikorterisse mööblit osta ja selle tohutu tavaariga kolida ühest teise. Valisin alati korteri, kus oli minule sobiv mööbel juba sees. Tänapäeva mööbel ei kannatagi pidevat kokku-lahti võtmist. Üürile andjana ei sooviks mööbliga tulijaid, sest selle tassimisega kraabitakse ära põrandad ja täksitakse seinu. Tuleb valida praktiline mööbel, mitte mingit suvalist odavat sodi kokku kuhjata. Kui üüriline mööblit rikub, siis tuleb tal see kinni maksta, mitte ei nõua asendamist.

Keegi üüriline ei hakkagi üürikasse mööblit ostma-palju on neid, kes kinnisvara mööblita maha müünud ja otsivad alles rahulikult uut. Või ehitavad maja ning vaja mõned aastad kusagil elada. Mul on pooled korterid mööbliga ning pooled tühjalt üürile antud-nõudlus on mõlemale suur ning hiljemalt järgmisel päeval üüriline olemas. Hind sama, sõltumata mööbli olemasolust. Ja samakiiresti lähevad nii kahesed, kui kolmesed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti tasub mööbliga/mööblita dilemma ka rahasse arvestada. Väga odavat mööblit ei saa osta, see kipub kiiresti lagunema. Veidigi kvaliteetsema kraami ostmine tervesse korterisse läheb isegi IKEA-st omajagu kulukaks. Vähemalt 1000 euroga peab kindlasti arvestama (lisaks ei tasu alahinnata mööbli kokkupanemisele kuluvat aega ja vaeva). Kas ja kui palju rohkem üüri saaksid küsida möbleeritud korteri eest võrrelduna möbleerimata korteriga?

Oletame, et saaksid küsida 50 eur kuus lisaks – see tähendab, et läheb pea kaks aastat, enne kui mööbel on end kinni maksnud ja hakkad tegelikult kõrgemat summat teenima. Samas on tõenäosus, et korter läheb kaubaks sama hinnaga olenemata mööbli olemasolust või selle puudumisest.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürikas mööbliga või mööblita