Esileht Pereelu ja suhted Üürikorter ja katkine kodumasin

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Üürikorter ja katkine kodumasin

Postitas:
Kutsu88

Lugu selline, et elame möbleeritud üürikorteris. Täna siis otsustas pesumasin katki minna, mis on lastega perele hädavajalik ese. Trummel lihtsalt ei käi ringi ja seega ei pese pesu.

Kelle mure on see asi korda saada? Uued masinad algavad 250¤st aga paranduse puhul ju ei tea, kui palju maksma läheb ning lisaks veel masina transport, sest meil väike auto ja sinna see ilmselt ei mahu…

Kuidas sellist olukorda lahendada? Päris end ka süüdi ei tunnista, et masin katki läks. Korteris oleme elanud u 1,5h ning masin on u 5 aastat vana.

Millise lahenduse võiksin korteriomanikule pakkuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Üürikorter ja katkine kodumasin

Loomulikult ostab korteriomanik uue (olen ise üürileandja). Siin pole midagi isegi mõelda mitte 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

5 a masin katki juba? mul on ligi 12 aastat juba vastu pidanud korteris, kus mul on üürilised sees.

kui mu 12a pesumasin seal korteris katki läheks, siis ostaksin ma asemele ühe kasutatud pesumasina.

külmikuga juba tegin nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ise korteriomanik ja üürileandja. Minu arusaamine asjast on, et kui masin on läinud katki kulumise tagajärjel, mitte tahtlikust lõhkumisest (vaevalt küll!), siis on omaniku asi see korda teha. Ma saan ju üüri nende asjade kasutusele andmise eest. Kuidas asja tehniliselt korraldada, on läbirääkimiste küsimus. Mul endal on kodus mitu korda pesumasinat parandatud ja ma olen küll valinud koduvisiidi, meister tuleb koju, kuigi see maksab võib-olla 20 eurot, aga ma küll ei viitsi masinat töökotta transportida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
rlv

Sina ei paku mingit lahendust, vaid kirjeldad olukorda ja lahenduse pakkumine on antud juhul juba omaniku asi.

Kui omanik pakub sinu arvates ebaõiglast lahendust, siis protesteerid, vajadusel lõpetad lepingu ja valid uue teenusepakkuja, st rendileandja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tähelepanu! Pesumasinaid annab üldjuhul parandada ja see on igal juhul odavam kui uut osta. Olgem ikka ka loodussäästlikud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul juhtus pesumasinaga sama asi – trummel ei käinud ringi. Põhjuseks masinarihm kas katki või väsinud (ei mäleta enam). Masinat kuhugi vedama ise ei pidanud, kutsusin tehniku kohale, leidis vea ja vahetas rihma naksti ära. Uut masinat polnud osta vaja töötab rõõmsalt edasi juba mitu aastat.
Kui sa pole masina kallal jõudu tarvitanud ega muid imelikke asju masinaga teinud, siis ei pea sa end ka kellegi ees süüdi tunnistama. Mis liigub, see kulub. Masina remont peaks ikka korteriomaniku mure olema kui teil just lepingus midagi muud kokku lepitud pole. Räägi korteriomanikule mure ära. Kas on võimalik, et masinal on veel garantii? Remondimehe väljakutse muidugi maksab ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

misasja, kui kaua sa seal elanud oled?

Aga jah, muidu ikka kulumisest/vanadusest katki läinud kodumasina vahetus on omaniku rida. Kui just üürilevõtja ei avalda soovi ise uus osta (mispuhul muidugi lepingu lõppedes võtab oma massina ka kaasa).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult ostab korteriomanik uue (olen ise üürileandja). Siin pole midagi isegi mõelda mitte :)[/tsitaat]

Ei ole päris nõus sellega :). Oleneb sellest, mis rikke põhjustas. Kui näiteks viga on ikka konkreetselt põhjustatud üürnikupoolsest masina valest kasutamisest (näiteks taskutesse on jäätud sente vms ja need on valesse kohta sattunud), siis on kindlasti üürniku asi masin oma kulu ja kirjadega korda teha. Meil oli ükskord juhus, kus trummel lõpetas ringikäimise, sest sinna vahele jäi kinni rinnahoidja traat. Võib tuua analoogia ka näiteks sellega, kui üürnik on teleka peale ikka ise lillevaasi pannud ja see seal ümber läinud, siis on küll tema enda asi masin korda teha või uus muretseda.

Igasugused tavapärasest kulumisest tekkinud rikete kõrvaldamised oleme üülieandjatena alati siiski ise kõrvaldanud ja selles osas tõesti ei ole küsimust. Aga jah, just sellised ülalkirjeldatud asja valesti kasutamisest tingitud probleemid peab ikka üürnik ise parandama.

Teemaalgataja, kas oled juba seda parandamise asja uurinud- meil on küll alati (2 korral siis) pesumasina parandaja ise kohal käinud ja kuhugi pole olnud vaja viia. Ja parandaja oskab siis ka öelda katkimineku põhjuse ning kulud peaks siis kandma vastavalt sellele hinnangule. Rikke iseloomu ja põhjuse saab tsheki peale kirja panna ja selle alusel siis arveldategi oma üürileandjaga.

Please wait...
Postitas:
rlv

Ilma omanikuga kokku leppimata ei maksa küll mingit remondimeest kutsuda!

Mina rendileandjana ei salliks mingil juhul sellist isetegevust. See on ju minu masin! Võib-olla ma tahan veenduda, kas see üldse on rikkis. Võib-olla ma tahan seda ise proovida parandada. Äkki on mul hoopis oma tuttav remontija. Jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rlv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ilma omanikuga kokku leppimata ei maksa küll mingit remondimeest kutsuda!

Mina rendileandjana ei salliks mingil juhul sellist isetegevust. See on ju minu masin! Võib-olla ma tahan veenduda, kas see üldse on rikkis. Võib-olla ma tahan seda ise proovida parandada. Äkki on mul hoopis oma tuttav remontija. Jne.[/tsitaat]

Jah, sellega väga nõus. Ega ma pidanudki silmas, et hakata asja ajama ilma omanikuga eelnevalt rääkimata (väljendusin vist tõesti natuke segaselt), lihtsalt enda jaoks võib alguses uurida. Loomulikult on ikka enne vaja kokku leppida mis ja kuidas, ja siis sealt edasi :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]misasja, kui kaua sa seal elanud oled? [/tsitaat]:D 😀 😀 😀 😀

Please wait...
Postitas:
Tihasepreili

Meil on kõik katki läinud asjad omanik vahetanud. Hiljuti andis näiteks boiler otsad, samal päeval tuldi ja paigaldati uus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endise üürileandjana ütlen, et sa ei pea omanikule mingeid lahendusi pakkuma vaid teavited teda probleemist. Tema peab tegema kindlaks, kas on võimalik parandada või tuleb asendada ja kui asi purunes vale kasutamise tõttu, siis annab ta sellest sulle teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endise üürileandjana ütlen, et sa ei pea omanikule mingeid lahendusi pakkuma vaid teavited teda probleemist. Tema peab tegema kindlaks, kas on võimalik parandada või tuleb asendada ja kui asi purunes vale kasutamise tõttu, siis annab ta sellest sulle teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina pakuks lahenduseks, nagu üürileandja poolt. et kui katki siis katki. uut ma ka ostma ei hakkaks. eks see vana masin oli sinna jäänd seepärast et polnud omanikule enam vaja. oli juba olemas. mis tast siis ära vedada. aga kui katki siis katki. tehku mis tahab. parandagu ära või ostku omale uus.
see ei sama asi, mis boiler. soe vesi on tänapäeval elementaarne. aga pesumasin väljaüüritavana pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina oma üürnikele ütlesin ja lepingusse sai ka sisse, et üüri hinnas on korteri kasutus, mille eest maksavad 120 eurot kuus, see, et korteris on ka mööbel, külmik, teler, pesumasin jms. on nö. tasuta ja kui midagi katki läheb, minul raha uut osta ei ole. See oli nende valik, kas võtavad või mitte.
segistid, boiler ja wc pott muidugi on minu teema, kui need peaksid katki minema vanadusest, need vahetame välja uute vastu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil oli sma jama, olime elanud korteris kuu, kui pesumasin, mis väidetavalt töökorras oli.. teisel pesukorral vett välja ajama hakkas.
Samuti väike laps peres, masin hädavajalik.

Ettepaneku peale pesumasinat remontida ütles omanik, et tema uut pesumasinat ostma ei hakka ja parandamisel kõiki kulusid ei kanna – viga oli pesumasinal tegelikult enne olemas, kui sisse kolisime. Ütles et tema poolest võib pesumasin katki olla, et arvestame 1% üürist maha?!

Ja meie, kes olime just ennast lahti pakkinud ning 900 eurot sissekolimiseks maksnud(maakleritasu omanik keeldus kandmast, tegime seda siiski ise, kuna korter väga meeldis), mis on üsna suur summa tegelikult. Oleksime pidanud välja kolima ja lepingu erakorraliselt lõpetama, kui meile omaniku pakutud variandid poleks sobinud. Lõppes asi nii, et kandsime pool remondi kulust.. aga seda ainult selle pärast, et uude kohta kolida pole nii lihtne ja päris korralik summa raha oleks vastu taevast lennanud, pluss muidugi lisandunuks uued kolimiskulud.

Omanik ei maksa makse ja susserdab – hoian seda teadmist trumbina tagataskus, kui asi tuliseks peaks minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Omanik ei maksa makse ja susserdab – hoian seda teadmist trumbina tagataskus, kui asi tuliseks peaks minema.[/tsitaat]

Kust sa tead , et ei maksa?
neid deklareeritakse ju 1 x aastas tuludeklaratsioonis.
Ja mis see sulle annab, ma mõtlen kaebamine?
Omanik tõstab siis üüri 21% võrra, sest tema tahab ikka oma tulu kätte saada, minu meelest on see omaniku vastutulek,et ta ei maksa ja saad sellevõrra odavamalt.
arvesta et täna on korteriomanike turg, mitte üürnike. Häid kortereid on vähe ja potensiaalseid üürida tahtjaid palju ja üha enam tahavad omanikud ka eelmise üürieleandja soovituskirja vms. enne kui kellegi oma korterisse võtab, sama nagu enamuses mujal Euroopas. Mina kaalun kõiki oma üürnikke enne väga pikalt, pigem hoian korteri tühjana aga kui on toredad noored, annan odavamalt. Aaastatepikkune kogemus on näidanud, et mida rikkam pere, seda hooletumad nad korterisse suhtuvad, jah, arved on makstud aga pärast tuleb mööbel remontida ja korterisse uued tapeedid panna, segistid vahetada jms.
Mul on olnud väga hea üürnik üks noormees, ja kõige lohakam üks ehitusfirma omaniku pere, kus naine oli kodune ja lapsed kooli-lasteaia lapsed, ebaloogiline ja ma ei saa seniajani aru, mida see naine seal korteris päevad läbi tegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kust sa tead , et ei maksa?[/tsitaat]

Sest ta on ise seda korduvalt tunnistanud ning üüri maksame ka ilma konkreetsete selgitusteta. Tegu on avalikuse ees tunnustatud ja haritud inimesega, kel mitmeid kortereid käes, mis seejuures on kirjutatud ta laste nimele. Korterikulud ca 500 euri kuus, millest üle poole on üür. Tegu pole paleega, kuid siiski tore ja mõnus koht elamiseks. Üürnikena oleme korralikud(noor pere, majanduslikult stabiilsed, ei suitseta, rahumeelsed), hoiame korterit korras ning puhtana. Pole probleemi pisiasjadega ise tegeleda(näit vanni silikoonimine vajadusel), kuid kui küsin enne lepingu allkirjastamist spetsiaalselt üle tähtsad detailid ja hiljem selgub et üks kapp on laiali vajunud, remondi kvaliteet on suhteliselt halb ning kõik tehnika ei tööta.. siis leian, et mina ei peaks selle pärast kannatama ning omaniku suhtumine, et alandame 1% üüri on absurd. Lepingus muidugi märgitud, et KÕIK väga heas korras. Tegin 2 päeva peale lepingu allkirjastamist pildid ning kirjutasin juurde, mis katki. Neid puudusi on mitmeid ja esmasel vaatlusel polnud võimalik neid avastada.
Olgu mis on, aga nagu mainisin, siis korter ise meeldib väga nii asukoha, kui planeeringu poolest. Olles sattunud eelnevalt ühe kohutava üürileandja otsa, olen ehk kergelt skisofreeniline ning valmis kõigeks ja häirekell lööb peas ka juba peale pisemat vahejuhtumit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sest ta on ise seda korduvalt tunnistanud ning üüri maksame ka ilma konkreetsete selgitusteta. Tegu on avalikuse ees tunnustatud ja haritud inimesega, kel mitmeid kortereid käes, mis seejuures on kirjutatud ta laste nimele. Korterikulud ca 500 euri kuus, millest üle poole on üür. Tegu pole paleega, kuid siiski tore ja mõnus koht elamiseks. Üürnikena oleme korralikud(noor pere, majanduslikult stabiilsed, ei suitseta, rahumeelsed), hoiame korterit korras ning puhtana. Pole probleemi pisiasjadega ise tegeleda(näit vanni silikoonimine vajadusel), kuid kui küsin enne lepingu allkirjastamist spetsiaalselt üle tähtsad detailid ja hiljem selgub et üks kapp on laiali vajunud, remondi kvaliteet on suhteliselt halb ning kõik tehnika ei tööta.. siis leian, et mina ei peaks selle pärast kannatama ning omaniku suhtumine, et alandame 1% üüri on absurd. Lepingus muidugi märgitud, et KÕIK väga heas korras. Tegin 2 päeva peale lepingu allkirjastamist pildid ning kirjutasin juurde, mis katki. Neid puudusi on mitmeid ja esmasel vaatlusel polnud võimalik neid avastada.
Olgu mis on, aga nagu mainisin, siis korter ise meeldib väga nii asukoha, kui planeeringu poolest. Olles sattunud eelnevalt ühe kohutava üürileandja otsa, olen ehk kergelt skisofreeniline ning valmis kõigeks ja häirekell lööb peas ka juba peale pisemat vahejuhtumit.[/tsitaat]

jah, sul ei ole üürileandjaga vedanud.
ise küll nii ei käitunuks ja oma noorusajast mäletan ka paari jubedat korteriomanikku ning seepärast üritan täna olla normaalne üürileandja.

Please wait...
Postitas:
Pool leiba ja piim

Kui meie üürilepingut tegime, siis märkisime küll ära, mis tehnika ja mis mööbel korteris on. Seega minu meelest on elementaarne, et üür on kokku lepitud just selle koosseisu eest ja kui midagi sellest kraamist läheb rikki, siis selle kordategemine on minu mure. Seda enam, et meil oli kõik täiesti uus ja tehnikal on veel garantii. Kuna ka maja on uus, siis on korter ise ka garantiiga. Loomulikult rõhutasin, et üürnik kohe teataks, kui miski ei tööta, et saaks kohe garantiid rakendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

te olete sees juba 1,5 a.loomulikult asjad lähevad katki aga mks peaks omanik teile ostma uue….teie ju kasutate seda masinat.õiglane oleks et teete remonikulud pooleks ,tema masin ,teie kasutate…..kui just tegu pole mingi eriti lux korteriga mis kajastuks ka teie üürihinnas …siis ehk oleks loogiline et ajab selle ise korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt on asi mingis masinarihmas, mis seal pesumasina taga on. elasin isaga üürikas ning seal läks pesumasinal see katki. isa ostis san.tehnika kauplusest uue rihma, maksis mingi 200eeku, ning loomulikult arvestas omanik selle uurist maha siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hmm, meil läks mingi aeg külmkapp katki. Kuna omanik on pensionär siis käskis meil uue osta, st kasutatud kuid korraliku. ütles vaid et ärge väga kallist valige 😀 Kui külmkapp oli ostetud siis t¨eki viisin omanikule, tema arvestas üürihinnast maha selle. nüüd meil madrats läbi 😀 lubas samamoodi teha kui uue ostame, meil siuke hea ja mõistev omanik 😀

Please wait...
Postitas:
Kutsu88

Korteris oleme elanud siiski 1,5a, mitte 1,5h 🙂

Rääkisin korteriomanikuga ja ta ütles, et tema eelmine masin oli samuti umbes sama kaua vastu pidanud ja siis lihtsalt enam ei töötanud ja remont oli jube kallis. Pakkusin välja, et ostame uue,aga ta arvestab selle üüri hinnast maha. Oli nõus ja natukese aja pärast helistas uuesti ja ütles, et nad neljapäeval ostavad uue…

Endal oli kuidagi nii imelik tunne, sest ta on väga hea üürileandja olnud. Igaks juhuks siis mõtlesin ise masinat veidi uurida, et kas asi mingis rihmas ja rihm oli lihtsalt maha tulnud. Aga kuna mul sobivat kruvikeerajat täna polnud, siis ei saanud proovida, kas saan selle ise tagasi peale ning ehk selle remont on odavam kui uue ostmine. Rääkisin omanikuga ja palusin, et ta veel uut masinat ostma ei tormaks. Ehk selle remont on odavam, kui uue ostmine.

Masina kasutamisest nii palju, et sokid jäävad kadunuks ja ühe korra võib-olla sattus üks võti masinasse, aga ei ole teada, kas see kadus enne või pärast pesu ära. 🙂

Omanikuga olen väga rahul ja tema ehk on ka meiega rahul. Mehele nt 2 kuud lihtsalt ei makstud palka välja ning küsisime, kas võime pool üürist maksta ning x ajal puuduva osa, sest ei olnud teada, millal tööandja palka kavatseb maksta. Omanik tuli ilusti vastu. Pärast sai võlg tagasi makstud ning tänutäheks tegime ühes toas väikese remondi oma kuludega ning uue madratsi ostsime ka, sest 1,5a plaanime siin korteris veel olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kutsu88 kirjutas:[/small]
[tsitaat] Korteris oleme elanud u 1,5h ning masin on u 5 aastat vana.

[/tsitaat]

Poolteist tundi? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle postiytuse peale tuli kohe üks asi meelde. Aastaid tagasi teises koretris elada läks meil ka masin katki. Üürileandjaga saime kokkuleppele, et kutsume parandaja yteeb asja korda, ja oamnik võtab summa üürist maha. Umbes paar kuud läks mööda, kui tuli oodatud parandaja kohale. oli ka rihm katki ja vahetas selle kõigest ära. Tegi asja korda ja kõik hea. Veel ütles meile, et enne pesu pesemist, pange masin tööle ilma riieteta, et puhastada. Nii tegimegi seda õhtul. Mees läks tööle, ise lapsega välja jalutama; masin töötas sel ajal. Õuest tulles kuulsin ukse tagant suitsuanduri üürgamist, mõtlesin et see ei sa ju ometi meie oma olla. Tegin ukse lahti ja kõik oli tossu läinud. Olin ise nii närvis et ei suutnud midagi teha, naabrimees kustutas tule. Vannitoas süttis masin töötamise ajal. Poleks koju varem tulnud oleks terve koretr maha põlenud.. omanik läks koos mehega sinna firmasse, ksu käis parandaja. kaubaks pakuti et uus pesumasin, selle hinnalt võei 3000.- maha, ülejäänud pidi omanik maksma. Nii läks seekord. Kuid meie asju, mis kõik vannitoas enam kasutuskõlblikud ei olnud, ei hüvitanud keegi. Oleks pidanud kohe uue masina hankima!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli pesumasin kohe dushi kõrval. 2 aasta vanune masin ütles üles, kuna oli liiga palju vett dushist saanud. Parandaja tuli kohale ja ütles, et alati peab kardin korralikult ees olema kui dushi all käia.
See pesumasinate paneeli märjakssaamine pidavat üks peamisi põhjusi olema, miks vannitoa pesumasinad katki lähevad ning sel juhul on tegemist kasutaja veaga.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Pereelu ja suhted Üürikorter ja katkine kodumasin

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.