Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: üürikorter

Postitas:

Küsimus siis järgmine. Kui on üürile võetud korter, siis on arusaadav, et üürniku kanda jäävad sellised kulutused nagu seda on haldustasu,vesi, küte ja prügi.
Kuid kas on üürniku kanda ka igakuised kohustused nagu seda on remonditasu ning majakarbi kindlustus? Või on see puhtalt üürilepinguga fikseeritud omaniku ja üürniku vahel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No remondikulu ja kindlustus on ikka puhtalt sinu asi, mille eest sa ju ka üüritulu saada. Kui tahad neid kulutusi ka üürilisele jätta, siis peab muidugi fikseeritiud olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 19:26; 13.01 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis vahet seal on, kas lased üürnikul kõik kulud kanda või küsid lihtsalt kõrgemat üüri?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis vahet seal on, kas lased üürnikul kõik kulud kanda või küsid lihtsalt kõrgemat üüri?[/tsitaat]
Teatav vahe ikka on.
Meil nt. kokkulepe, et maksab jooksva kuuarve; mis on 2-toalise eest umbes 50-60¤ talvekuudel ja suvel oli 35-40¤.
Samas võiksin ju selle 2-toalise eest küsida 60-70¤ kuus endale ja maksta sealt selle 15¤ remondifondi. Üürnikule oleks see palju kahjulikum. Kuna meil asub see korter väikelinnas, kus üüriturg ei ole väga suur, siis on soov, et jooksvad kulud saaksid makstud ja endale ei võta midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mitmeid kortereid üürinud ja siiani ikka olen ise tasunud ka igakuised remondimaksed, sest mina kui üürnik saan ju ka kasu sellest, kui majal on uus välisuks, maja soojustatud jne. Maksangi selle eest, et saan neid hüvesid nautida. Kindlustuse kohta ei oska öelda. Kui lepingus on kirjas, et peab maksma ka remonditasu, siis tuleb maksta, aga kui seda kirjas pole, siis ei pea maksma. Oleneb kõik kokkuleppest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 21:11; 15.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oma kinnisvara kindlustamine on nüüd küll ikka omaniku asi. Kui maja/korter maha põleb, astub üürnik edasi, mis tal sellest, kas ehitatakse üles või mitte? Üürnikuga korteris soovitan igal juhul teha ka vastutuskindlustus alumiset naabrite suhtes, sest veeuputuse korral tekib naabrite nõue esialgu siiski omaniku, mitte üürniku vastu. Ja kui põhjuseks näiteks torude amortisatsioon, siis pole see ka üldse üürniku asi.
Liikuva vara kindlustamine on siseasi, oma läpaka kindlustab üürnik ikka ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 19:26; 13.01 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen enda algatusel leppinud alati üürile andjaga kokku, et remondifondi maksame pooleks ja siiani on nad(3 erinevat üürileandjat eri kohtades siiani) sellega nõus olnud:) Kõik on rahul ja keegi ei tunne et talle liiga tehakse. Kui nii võtta siis mind tegelt ka ei huvita et majal ehk 3 aastat tagasi kui mina siin veel ei elanud, katus remonditi…või et ehk 5 aasta pärast kui ma siin ehk enam ei ela,pannakse uus soojustus…:D Selleks ju remondifondi makstaksegi..kas makstakse millegi eest tagantjärgi või kogutakse ette, see on igal majal erinev:)
Muidu üürilehe pealt maksame kõik teised kulud ikka ise…mingid majakarpi vms sellist küll ei ole:) Lisaks maksame üürileandjale ka üüri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on täisrenoveeritud maja ja üürnik maksab selle võrra küttekulusid poole vähem. Miks mina pean remondifondi, millest renoveerimise laenu makstakse kinni maksma. Ütlen niipalju, et küttekulude vähenemine oli ikka suurem kui remondifond.
Üks tuli sellse ettepanekuga aga kui ei jõua 23 eur maksta siis otsigu muu nii heas korras elamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes veel aru ei saanud.

Korteriomanikul ei ole mõtet korterit välja üürida, kui ta sellest tulu ei saa. Seega korteri omanik küsib üüriraha nii, et tal sellest ka tulu oleks.

Kindlustus, remondifond jne on tüüpiliselt iga kuu konkreetsed summad. Kui lepitakse kokku, et neid üürnik ei maksa, siis omanik paneb vastava summa lihtsalt üürile otsa ja kogu muusika. Tüüpiline on minu teada ikkagi see, et üürnik maksab kogu korteri kommunaalkulude arve, kõik kindlustused jms ka seal hulgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kommenteerija levitab siin küll laimu. Seadusega EI OLE KEELATUD nõuda remondirahade või hooldusrahade tasumist üürnikult, kui selles on eelnevalt kokku lepitud. Võlaõiguseadus § 292. Kõrvalkulud

(1) Lisaks üüri maksmisele peab üürnik kandma muid üüritud asjaga seotud kulusid (kõrvalkulud) üksnes juhul, kui selles on kokku lepitud. Kõrvalkuludeks on tasu üürileandja või kolmanda isiku teenuste ja tegude eest, mis on seotud asja kasutamisega.

Isiklikult tean, et see asi on tekitanud siiski ka palju vaidlusi selles osas, kas ikka on need tehtud tööd seotud asja kasutamisega või mitte.
Seega, kui on üürilepingus kirjas, et üürni need kulud maksab, siis peab maksma ja kui seda kirjas pole, siis ei pea maksma. Mina, kes ma siis samuti olen pikaajaline üürnik, olen need maksed siiski tasunud ja seda põhjusel, mis siin ka juba välja toodi: pole ju vahet, kas ma maksan need kulud ise või üürnileandja tõstab üüri. Mina arvan, et asi on kokkuleppes. Mõlemad pooled võiks järgida seda, milles lepingus on kokku lepitud. Muidugi, kui on kokku lepitud, et neid kulusid ja maksa üürnik ja üürileandja hiljem neid tasusid nõudma hakkab, siis ma ei maksaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 21:11; 15.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.