Esileht Kodunurk Üürikorteris õnnetus, mida meie ei põhjustanud

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Üürikorteris õnnetus, mida meie ei põhjustanud

Postitas:

Miks omanik selle vastu võttis?  Seda ei ole mõtet teha.

Aga on mõte raha pakkuda, kuigi enda arvates süüdi ei ole ja omanik raha ei nõudnud ?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi üürileandja võiks ka siin midagi asjalikku kommenteerida, kuidas sel puhul on õige käituda

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi üürileandja võiks ka siin midagi asjalikku kommenteerida, kuidas sel puhul on õige käituda

Mis siin veel selgusetuks jääb?
Üürileandja seletas kohapeal kõik ära – täpselt ei ole selge, mis juhtus (ei olnudki ju), aga ikka juhtub ja nii ongi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi üürileandja võiks ka siin midagi asjalikku kommenteerida, kuidas sel puhul on õige käituda

Minu kliendil purunes samamoodi saunauks. Loomulikult ma ei küsinud selle eest raha. Oli eritellimusel uks, läks maksma 430 eurot. Praegu tabasin end mõttelt, miks ma kindlustusega asju ei ajanud? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi üürileandja võiks ka siin midagi asjalikku kommenteerida, kuidas sel puhul on õige käituda

Mis siin veel selgusetuks jääb?

Üürileandja seletas kohapeal kõik ära – täpselt ei ole selge, mis juhtus (ei olnudki ju), aga ikka juhtub ja nii ongi.

isegi vägagi jäi, seletas küll, aga raha võttis ka lahkelt vastu, no muidugi, kui see ok, siis olgu ok

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On selline ütlus “lollidelt tulebki raha ära võtta” ???? Omanik ei küsinud sinult seda raha, aga sa tahtsid ikka maksta. Mis hädaldad nüüd. ????

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi vägagi jäi, seletas küll, aga raha võttis ka lahkelt vastu, no muidugi, kui see ok, siis olgu ok

Kas maarjaline=mirrukene, et nii täpselt tead, kui lahkelt võeti?
Ja kust need teised üürileandjad veel teadma peaks, mis seal täpselt juhtus, et kommenteerida?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi vägagi jäi, seletas küll, aga raha võttis ka lahkelt vastu, no muidugi, kui see ok, siis olgu ok

Kas maarjaline=mirrukene, et nii täpselt tead, kui lahkelt võeti?

Ja kust need teised üürileandjad veel teadma peaks, mis seal täpselt juhtus, et kommenteerida?

mis sul hakkas, tundsid, et ei saa rahus olla

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis sul hakkas, tundsid, et ei saa rahus olla

Lihtsalt ei saa aru, mis kommentaari sa “kelleltki üürileandjalt” veel ootad.
Siin on ju mitmeid üürileandjaid juba kommenteerinud. Teemaalgataja poleks pidanud raha pakkuma. Üürileandjal ei olnud alust seda küsida (tõenäoliselt) ja ta ei küsinud ka.
Üürileandja ei oleks pidanud raha vastu võtma, aga mis ta ikka parata sai, kui nii “lahkelt pakuti”. Mõlemad käitusid mõnevõrra valesti, aga mitte ebaseaduslikult. Mis seletust veel?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll pigem juriidika ja rahaasjade kui kodunurga teema. Mis loogika, moded?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üürileandja ja kui selline asi juhtuks – ning ma ütlen, et üürnik ei ole süüdi, aga ta ikkagi pakub raha – siis hakkan ma kahtlema, et miks ta raha pakub. Ja ilmselt võtaks raha vastu, et ju siis ikka midagi tegi.  Kuna üürin pikaajaliselt, siis sellised väiksed kulud on üürihinna sisse arvestatud, ma seda kahtlen, et kindlustus seda hüvitab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma seda kahtlen, et kindlustus seda hüvitab.

Meil nt on omavastutus 175 €, nii et kindlustusega poleks mingit asja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis sul hakkas, tundsid, et ei saa rahus olla

Lihtsalt ei saa aru, mis kommentaari sa “kelleltki üürileandjalt” veel ootad.

Siin on ju mitmeid üürileandjaid juba kommenteerinud. Teemaalgataja poleks pidanud raha pakkuma. Üürileandjal ei olnud alust seda küsida (tõenäoliselt) ja ta ei küsinud ka.

Üürileandja ei oleks pidanud raha vastu võtma, aga mis ta ikka parata sai, kui nii “lahkelt pakuti”. Mõlemad käitusid mõnevõrra valesti, aga mitte ebaseaduslikult. Mis seletust veel?

no kui ei saanud aru, siis miks mu nimi ette jääb ja ära üldse vasta siis, vastati juba väga kompententselt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis miks mu nimi ette jääb

Nimi ei jäänud ette, vaid see, et paistsid teadvat täpselt, mis seal juhtus (“raha võeti lahkelt vastu”) – seega tekkis küsimus, kas teemaalgatajaga tegu. Aga jah, see selleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see pisike summa kindlustusel omavastutuse alla ei lähe?

4 miinustajat ei ole kindlustusest ja selle tingimustest kuulnudki.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju oleks tulnud põhjuse kindlaks tegemiseks ekspert kutsuda, ok, see oleks vast kallimaks läinud kui uks, aga ÕIGLUS oleks maa peale saabunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see pisike summa kindlustusel omavastutuse alla ei lähe?

4 miinustajat ei ole kindlustusest ja selle tingimustest kuulnudki.

Sina ka ju pole, sul oli küsimus, mitte väide. Äkki miinused tähendavad, et sa oled väheke…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina ka ju pole, sul oli küsimus, mitte väide.

Kuidas tema võõra inimese lepingus olevat omavastutuse summat teda võiks? Issand kui puudelised siin ikka on!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina ka ju pole, sul oli küsimus, mitte väide.

Kuidas tema võõra inimese lepingus olevat omavastutuse summat teda võiks? Issand kui puudelised siin ikka on!

Su küsimus oli ometi üldine, mitte konkreetse lepingu kohta. Või sa arvad, et see teemaalgataja üürileandja on siin lugemas, kui tõesti tema lepingu kohta küsisid?
Puudelised…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su küsimus oli ometi üldine, mitte konkreetse lepingu kohta. Või sa arvad, et see teemaalgataja üürileandja on siin lugemas, kui tõesti tema lepingu kohta küsisid?

Mina ei ole see teemas küsija. Taibukas üürnik oleks seda omanikult küsinud, et palju uks maksab ja palju kindlustus hüvitab, mitte kogu ukse raha toppinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taibukas üürnik oleks seda omanikult küsinud, et palju uks maksab ja palju kindlustus hüvitab, mitte kogu ukse raha toppinud.

Taibukas üürnik teab ehk niigi, et kindlustus 130 € ei hüvita.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taolised korterid ei ole ilmselt alati isegi korrektselt kindlustatud (äriotstarbel kasutamisega).
Ma ei oleks isegi suurema kahju puhul kindlustuses kindel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taolised pisiäpardused käivad airb&bga nagunii kaasas, kes juba kortereid välja üürib, on sellega kas arvestanud ja sellised asjad üürihinna sisse kalkuleerinud või kannab omanik oma kuludesse, head juhul on kindlustus, aga nii väikese omavastutusega vaevalt- jääb ikkagi omaniku kanda, tema korter ju. Mingit vajadust polnud raha pakkuda, aga noh, mis tehtud see tehtud. Omaniku mees ajas nagunii jahu, vabalt just need karastatud klaasid lähevadki pingetega ühel suvalisel hetkel katki. Pinge on klaasis sees, mitte ei ole mingit “survet” vaja. Eks halb tunne võib sisse jääda nagunii, aga teie polnud kuidagimoodi selles põhjustaja, niiet pole millegipärast süüd tunda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taibukas üürnik teab ehk niigi, et kindlustus 130 € ei hüvita.

Kuidas hind koheselt kindlaks tehti? Mina küll ei mäleta palju mul aastaid tagasi ostetud asjad maksid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Kodunurk Üürikorteris õnnetus, mida meie ei põhjustanud