Esileht Kodunurk Üürikorterisse kolimine

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Üürikorterisse kolimine

Postitas:
Kägu

Kas üürikorterisse võib lepingus kirjas olevast kuupäevast varem sisse kolida? Leping algab esmaspäevast, aga võtmed olen juba kätte saanud. Sooviksin arvamusi ????

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

????‍♀️ miks sa ei küsi maaklerilt või omanikult?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool peaks teadma, kellelt sa oma korterit üürid?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ikka peab küsima – võibolla omanik veel teeb midagi seal, või ootavad eelmise üürniku asjad äraviimist.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu üürnikud alustasid kolimisega nt paar päeva varem. Lepingu jõustumise kuupäev oli selleks, et hiljemalt selleks ajaks peab olema koos võtmetega üle antud ja sellest ajast hakkab ka tasu arvestus. Muidugi oli neil enne füüsilist kolima hakkamist ja minupoolselt võtmete üleandmist ka tagatisraha minu kontole kantud ning esimese kuu üür. Kuni lepingu jõustumiseni pead muidugi arvestama sellega, et omanik võib näiteks sisse astuda suvalisel hetkel. Seega, parem muidugi läbi rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas üürikorterisse võib lepingus kirjas olevast kuupäevast varem sisse kolida? Leping algab esmaspäevast, aga võtmed olen juba kätte saanud. Sooviksin arvamusi ????

Arvamusi? Tõsiselt? Mina arvan, et üürikorteris veel elab keegi ja kolib välja vahetult enne sinu sissekolimist. Kui kehvasti läheb, peate mõned ajad koos olema, sest kuhu see eelmine üürnik ikka läheb…. Võtmeid on ju korteril täpselt niipalju kui omanik teinud on. Nii et arvesta, sinu korteri võtmeid võib olla mitu. Võtmete sinu käes olemine, ei tähenda, et teised seda korterit veel ei kasuta. Selline on minu arvamus. MIda sa sellega peale hakkad ?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteris pole varem kedagi sees elanud ja omanik on välismaa ärimees.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteris pole varem kedagi sees elanud ja omanik on välismaa ärimees.

No ja siis?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteris pole varem kedagi sees elanud ja omanik on välismaa ärimees.

Ja miks tema käest siis ei küsi, kas võib juba sisse kolida? Kui tema jaoks on ok, siis koli sisse. Kui ütleb, et ei ole ok, siis ei koli. Mida annavad siin kellegi suva käo arvamused?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et oleksid võinud ikka ausalt öelda omanikule, millal sul on kolida vaja/soov.
Kasutama hakkad korterit ikka lepingus märgitud päeval.
Kui soovid seda päeva muuta, võta omanikuga ühendust

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt annangi koteri varem üle, klatime rahad ära ja siis ise pakun, et võite kolima hakata. See mõni päev ees või taga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt annangi koteri varem üle, klatime rahad ära ja siis ise pakun, et võite kolima hakata. See mõni päev ees või taga.

Sama siin. Mulle meeldib, kui leping algab nt 1. kuupäevast, et oleks hiljem mugav arveldada, aga kui korter on vaba, siis luban juba varem sisse kolida. Võtmete andmine tähendabki minu jaoks nõusolekut, aga me oleme alati üürnikele muidugi otse öelnud ka, et korter on nüüd nende päralt.

Antud juhul küsiks ma siiski üle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme andnud võtmed üle varem, et soovi korral saaks üürnik hakata vaikselt omi asju sisse kolima. Usalduse küsimus muidugi. Aga ise ta ikka sinna sisse ei koli enne kui kokku lepitud päeval. Tuleb, tõstab oma asju nurka, sageli tuuakse näiteks eraldi varem ära potitaimed ja köögitarbed, aga mina või eelmine üürnik askeldame seal ka veel omi asju. Eelmine viib viimaseid asju välja, mina pesen näiteks kardinaid ja tulen neid tagasi panema või kutsun töömehe mingit lihtsamat parandustööd tegema. Ja magama pole küll keegi mul kunagi üürilistest sinna varem keeranud, kui kokku lepitud päeval. Kõik toimetavad vaikselt omaette, kui kokku saame, aga keegi ei ela seal.
Ehk siis jah, meie puhul sa võiksid käia sinna vaikselt oma asju toomas või midagi mõõtmas vms, aga pead arvestama, et igal hetkel võib keegi sisse astuda. Kuni ei saabu sulle lubatud sisse kolimise päev. Seejärel muidugi keegi sinuga kokku leppimata ei tule ja sa saad seal rahus elada-magada.

Küsi omanikult.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem ikka küsi perekoolist, mitte omanikult.

Saad seinast seina vastuseid ja oled taas targem. Või noh, tegelt küll lollim …

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka varem lubanud kolida ja isegi magada:) Mis see paar päeva minu jaoks muudab, inimene saab rahulikult oma asju viia ja sättida. Küll aga peab olema selleks kokkulepe, st ma olen konkreetselt öelnud, et võib kohe kolida, ei pea kuupäeva kukkumist ootama.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole kunagi üüriliste vahele mingit pikemat perioodi jäänud, aga tihtipeale on vaja mingeid pisiparandusi teha, midagi pahteldada või värvida, wc pott ära vahetada, uued rulood katkiste asemele panna jne. Uuele üürnikule olen võtmed alati lepingu allkirjastamisel andnud ehk juba mõnda aega enne sissekolimise kuupäeva. Samas olen ka maininud, kas kolimisega saab alustada lepingus ettenähtud kuupäeval või on korter juba veidi varem tühi. Kui on tühi juba eelnevalt paariks päevaks, aga ma ise käin sisse-välja, et parandustöid teha vms, olen öelnud, et alates kindlast kuupäevast võib ta vajadusel hakata oma asju sisse tooma, aga see tähendabki, et ta käib korra läbi ja jätab maha asjad, mitte ei säti end kogu perega sisse ega jää ööbima. Sisuliselt luban korterit kasutada laona enne sissekolimise kuupäeva.

Seega küsi omanikult, kuidas talle sobib.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtmete kätte saamisel ei tulnud pähe seda küsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on jälle selline küsimus, et kas peale lepingu lõppu võin veel üürikorterisse edasi jääda? Võtmeid ei ole veel ära andnud.

Ahjaa-puhjaa – mu enda uusarenduse korter pole veel valmis ja ma ei tea ka, kunas saab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Üürikorterisse kolimine