Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürikorterisse sissekirjutamine

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Üürikorterisse sissekirjutamine

Postitas:
Kägu

Tere!

Äkki oskavad vastata eelkõige üürileandjad või miks mitte ka teised teadjad.

 

Mis on see põhjus, miks ei luba üürikorterite omanikud üürnikul tihtilugu seda pinda oma ametliku elupinnana registreerida?

Kas üürnikul tekib siis seljuhul rohkem õigusi või on see seotud hoopis millegi muuga?

Aitäh vastuste eest

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teil on üürileping sõlmitud, siis see ongi nõusolek selleks, et sa võid tema kinnisvara enda eluruumina kasutada. Võta leping kaasa ja mine rega ennast KOVis ära.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu tegeliku elukoha registreerimine on sinu kohus st iga kodanik on seaduse järgi kohustatud elukohaandmed õiged hoidma. Aluseks, et antud aadress oma elukohaks regada on

kas

omamine (st sa oled selle ostnud, kingiks või päranduseks saanud9

või

kui sina pole omanik, siis omaniku nõusolek (tuleb kaasa või annab kirjalikult)

või

kehtiv üürileping.

Seega, jah, üürilepingut sõlmides antakse seaduse silmis üürilisele õigus sel aadressil oma elukoht määrata.

Miks mõni üürileandja püüab mõjutada mitte registreerima…

arvab, et see annab üürilisele rohkem õigusi (ei anna)

arvab, et “ei saa teda enam välja” (ei ole tõsi, omanikul seaduslik õigus nõuda sellelt aadressilt rahvastikuregistris kustutamist, kui enam lepingut pole st õigust eluaset kasutada)

arvab, et siis kirjutab sinna teisi temalt küsimata (pole tõsi, rahvastikuregister nõuab alati omaniku nõusolekut…kuigi ei saa keelduda tõesti abikaasa ja alaealiste laste samal aadressil kandmisest, aga nende olemasolu peaks üürileandjal nagunii teada olema)…

Suur põhjus on veel-üürileandjad, kes ei tahaks riigile maksta tulumaksu üürituludelt on eksiarvamusel, nagu näeks EMTA seda, et kuskil on keegi üürnikuna end teisele kuuluvale elamispinnale kirjutanud, tegelikult ei vaata EMTA seda st need andmed ei jookse kokku.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see ei anna üürnikule mingeid suuremaid õiguseid. Põhjus on lihtne – ei taheta üüritulu pealt makse maksta. Kui üüriline on aadressi sinna vormistanud ja teeb iga kuu ülekandeid, siis on ju liigagi selge, et see välja üüritud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et need keelduvad üürileandjad on vist suuremas osas vanema põlvkonna esindajad. Nõuka ajal jah andis sissekirjutus mingeid õigusi seoses selle elamispinnaga. Praegu on nii, et kui on mõlema poole poolt allkirjastatud üürileping, siis ei saa omanik mitte kuidagi sellele elamispinnale registreerimist keelata, kuigi samas saab ta iga hetk üürniku sealt ise välja kirjutada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tuleb puhtalt teadmatusest ja rumalusest. Üürnik ei saa mingeid õigusi juurde. Üüritulu varjamises puhul pole sellest aadressi peitmisest ka mingit kasu, sest üürnik saab selle ka oma nr 2 aadressiks märkida, milleks pole kellegi üleüldse luba ega lepingut vaja.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei ole olemas sissekirjutust, vaid on elukohateade.

Elukohateate andmisega kaasnevad õigused KOVi teenustele, soodustustele ja toetustele (nt Tallinnas tasuta ühistransport jne), aga sellega ei laiene mingeid õigusi kinnisvarale, kui elanik ei ole selle omanik.

Omanikul ei ole mingit õigust keelata üürnikul esitamast elukohateadet, sest on üürilepingu sõlmimisega juba andnud loa tal seal elada ning igal inimesel on kohustus esitada elukohateade ning saada osa KOVi pakutavadest hüvedest registreeritud elanikele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Aga kas mul on täielik õigus minna kov siis kehtiva üürilepingu alusel seda tegema? Kas selleks pole vaja omaniku kirjalikku nõusolekut või kaasatulekut?

Või kui saan minna ka ise seda ilma temata tegema, kas ta saaks sellest teada?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui omanik on üksi elav pensionär (st antud korteris ise sisse kirjutatud), siis ta ei saa enam Tallinna linnalt üksi elava pensionäri toetust, mis on 100 euri ringis. See suur raha pensimäri jaoks. 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või kui saan minna ka ise seda ilma temata tegema, kas ta saaks sellest teada?

Saad minna lepinguga, aga omanik näeb kõiki tema korterisse elama registreeritud inimesi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui omanik on üksi elav pensionär (st antud korteris ise sisse kirjutatud), siis ta ei saa enam Tallinna linnalt üksi elava pensionäri toetust, mis on 100 euri ringis. See suur raha pensimäri jaoks.

aga ta saab siis ju üüritulu, mis on ilmselt suurem kui 100 eurot.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

115 aastas ei ole Tallinna vaid riigi toetus üksi elavale pensionärile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et 2022.a on see toetus 200, st üksi elavale pensionärile aastas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui omanik on üksi elav pensionär (st antud korteris ise sisse kirjutatud), siis ta ei saa enam Tallinna linnalt üksi elava pensionäri toetust, mis on 100 euri ringis. See suur raha pensimäri jaoks.

aga ta saab siis ju üüritulu, mis on ilmselt suurem kui 100 eurot.

Kui üürib nt 1 kuu, siis see summa on ikkagi arvestatav.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm- neli  aastat tagasi nõuti minult eraldi luba, kuna lepingus  puudu  punkt, et annan loa elukoha registreerimiseks. Lihtsam oli see luba anda, kui ametnikega vaielda. Nüüd olen lepingusse selle punkti juurde pannud, et ei pea lisa nõusolekuid andma.  Mina sellega midagi ei võida, vahet ei ole, kas on registreeritud sinna või mitte. Aga ilmselt on nõuka ajast mingi hirm sisse jäänud vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elektrooniliselt registreerida rahvastikuregistris on vaja sinna omaniku nõusolekut.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elektrooniliselt registreerida rahvastikuregistris on vaja sinna omaniku nõusolekut.

Ära valeta valeinfot. Üürnikul piisab üürilepingust.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elektrooniliselt registreerida rahvastikuregistris on vaja sinna omaniku nõusolekut.

Ära valeta valeinfot. Üürnikul piisab üürilepingust.

Oled ise registreerinud? Kuhu sa seal selle üürilepingu riputad? Sesl pole sellist kohtagi. Täidad selle avalduse ära ja automaatselt liigub see omanikule. Olen just selle protsessi omanikuna läbi teinud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elektrooniliselt registreerida rahvastikuregistris on vaja sinna omaniku nõusolekut.

Ära valeta valeinfot. Üürnikul piisab üürilepingust.

Oled ise registreerinud? Kuhu sa seal selle üürilepingu riputad? Sesl pole sellist kohtagi. Täidad selle avalduse ära ja automaatselt liigub see omanikule. Olen just selle protsessi omanikuna läbi teinud.

Aasta tagasi tegin selle protsessi läbi üürnikuna. Täitsin avalduse, lisasin juurde digiallkirjastatud üürilepingu ja saatsin LOV’i ametnikule. Ei liikunud midagi omanikule.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elektrooniliselt registreerida rahvastikuregistris on vaja sinna omaniku nõusolekut.

Ära valeta valeinfot. Üürnikul piisab üürilepingust.

Oled ise registreerinud? Kuhu sa seal selle üürilepingu riputad? Sesl pole sellist kohtagi. Täidad selle avalduse ära ja automaatselt liigub see omanikule. Olen just selle protsessi omanikuna läbi teinud.

Aasta tagasi tegin selle protsessi läbi üürnikuna. Täitsin avalduse, lisasin juurde digiallkirjastatud üürilepingu ja saatsin LOV’i ametnikule. Ei liikunud midagi omanikule.

Ma olen rahvastikuregistris otse täitnud, mingit LOV ametnikku pole vahel.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elektrooniliselt registreerida rahvastikuregistris on vaja sinna omaniku nõusolekut.

Ära valeta valeinfot. Üürnikul piisab üürilepingust.

Oled ise registreerinud? Kuhu sa seal selle üürilepingu riputad? Sesl pole sellist kohtagi. Täidad selle avalduse ära ja automaatselt liigub see omanikule. Olen just selle protsessi omanikuna läbi teinud.

Aasta tagasi tegin selle protsessi läbi üürnikuna. Täitsin avalduse, lisasin juurde digiallkirjastatud üürilepingu ja saatsin LOV’i ametnikule. Ei liikunud midagi omanikule.

Ma olen rahvastikuregistris otse täitnud, mingit LOV ametnikku pole vahel.

Ka rahvastikuregistris otse täites tuleb nõusoleku lehel koht, kuhu leping üles laadida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elektrooniliselt registreerida rahvastikuregistris on vaja sinna omaniku nõusolekut.

Ära valeta valeinfot. Üürnikul piisab üürilepingust.

Oled ise registreerinud? Kuhu sa seal selle üürilepingu riputad? Sesl pole sellist kohtagi. Täidad selle avalduse ära ja automaatselt liigub see omanikule. Olen just selle protsessi omanikuna läbi teinud.

Jah, olen küll kusjuures. Elukohta registreerides oli võimalik valida, et elan seal üürilepingu alusel ja sain vastava dokumendi üles laadida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nõus – üürileping on täiesti piisav, mingit nõusolekut pole vaja.

Meil tihti välismaalased üürnikud, olen igati ergutanud neid registreerima (saavad tasuta sõidu õiguse jms).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teemaga seoses. Mõni aasta tagasi kolisime perega üürikoju ning üürileandjal oli maakler palgatud, kes varustas meid muuhulgas ka üürilepinguga. Nii maakler kui üürileandja tegid meile selgeks, et siia sisse kirjutada me end ei või. See punkt on ka lepingus kirjas. Suht piinlik, et mainekas maakler topib lepingusse õigustühiseid punkte. Nii et kellel see kirjas, ärge laske end mõttetult hirmutada 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teemaga seoses. Mõni aasta tagasi kolisime perega üürikoju ning üürileandjal oli maakler palgatud, kes varustas meid muuhulgas ka üürilepinguga. Nii maakler kui üürileandja tegid meile selgeks, et siia sisse kirjutada me end ei või. See punkt on ka lepingus kirjas. Suht piinlik, et mainekas maakler topib lepingusse õigustühiseid punkte. Nii et kellel see kirjas, ärge laske end mõttetult hirmutada ????

Kas nad seda kuidagi õigustasid ka?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nad seda kuidagi õigustasid ka?

Selle õigustühisusest sain teada kusjuures alles mitu aastat hiljem. Kui väljakolimiseks kunagi läheb, saab kindlasti ära mainitud, kahjuks enne ei soovi mingeid intriige üürileandjaga tekitada 🙁 Igatahes loodan, et mõned üürnikud ja üürileandjad said siit teemast targemaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürikorterisse sissekirjutamine