Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürile anda korter, vasakukäelistel punapeadel mitte tülitada!

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Üürile anda korter, vasakukäelistel punapeadel mitte tülitada!

Postitas:
Sindrinahk

Üürile anda korter, vasakukäelistel punapeadel mitte tülitada!

Jälle mingi uus kummaline kampaania käima lükatud.

https://photos.app.goo.gl/AJwhGTuCxdCNozCE9

http://www.kv.ee/3465954

Et vasakukäelisust ja juuksevärvi võrdsustatakse rahvusega. Sellest saan veel aru, et teha kampaania et üürige julgemalt üksikemale, sest mingis seltskonnas tuli korterite üürimiseks juttu ja seal välistati esimesena just üksikemad ja põhjenduseks toodi et “leiab ju kohr uue mehe ja kolib minema” oma sõbrannade pealt näen, et see on ikka väga ülekohtune suhtumine sest on palju üldisemaid kellel oma kodu olemas ja isegi kui pole ja üürib, siis päris kindlasti ei jookse nad kohe esimese ettejuhtuva mehe juurde elama.

Teine asi on aga see milleks see moraalilugev kampaania tegelikult loodud on – et nõustataks rohkem üürima ukrainlastest ja teistele välismaalastele.  Ja ei tohiks keelduda neile üürimist. Aga tegelikult ka – kui ma isegi ei oska vene keelt et üürileandjana nendega suhelda näiteks siis loomulikult ma ei viitsi hakata tõlkidega vms jamama kui on ka teisi soovijaid. Samuti on välismaalaste tausta ja maksevõimet palju keerulisem kontrollida.

Kui riik soovib, et inimesed julgemalt oma vara välismaalastele välja üüriks siis võikski see käia läbi riigi või omavalitsuse nii, et ukrainlane maksaks üüri riigile ja riik edasi üürileandjale. Ja kui üürnik oma kohustusi ei täida, maksaks riik üürileandjale siiski edasi kuni üürnik saab välja tõstetud ja korvaks ka vajadusel tekkinud lisakulud.

+9
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
moorike

See mõte ongi, et nii palju on üürikuulutusi, et “need ja need grupid välistatud”. Asi ei ole keeles – ukrainlaste eest ajavad tihti asju kohalikud eestlased. Vähemalt kevadel veel oli. Seega see keeleprobleem ei ole väga teemaks. Pigem ikka põhimõtteline, et kohe eos välistatakse mingid grupid – ukrainlased, üksikemad, lastega pered, noored, pensionärid jne – ilma üldse inimest nägemata.

Kui küsimus on selles, kas inimene ikka on võimeline maksma, siis saab ju alati uurida infot, küsida ka nt tõendite esitamist – nt palubki esitada tõendid kindla sissetuleku kohta – nt saab ju esitada väljavõtte töötamise registrist (mida saab igaüks enda kohta e-maksuametis vaadata).

Et kui eluaset üürib 30aastased lastetud mees ja naine – siis ju ka pole garanteeritud, et üüri tasumiseks raha on, et korterit ära ei lagastata jne. Aga diskrimineeriv hoiak puudub.

See on umbes nagu töölevõtmisel – naised vanuses 25-35 on “riskirühmas”, et kohe-kohe saab lapse; aga 35+ enam riskirühma ei kuulu, kuigi tänapäeval väga paljud naised sünnitavad veel 35+ vanuses (sh ma ise sain 3. lapse 37aastaselt ja ma 100% ei välista, et üks tuleb veel ….,)

+9
-3
Please wait...

Postitas:
troll

Kes korterit või kortereid üürile andnud, eks see omab kogemusi. Kui sul üks kord on korter laste poolt ära lagastatud, mänguautodega parketid ära äestatud ja kapiuksed küljest kiigutud, siis oled kogenud seda, kui suur probleem on olukorra ennistamine. Ja lihtsalt ei taha samasse ämbrisse enam astuda.

Ma teen ühe tuntud ärimehe raamatupidamist, kellel on ca 100 üürikorterit ja erinevat äripinda.

Ausalt, kaadrit on ikka seinast seina ja kujunevad välja mustrid, kellega on kõige suuremad probleemid. Ja neid probleeme lihtsalt ei taha mitte keegi.

Ja endiselt on meil puuküürnike probleem.

Sageli on korterid, mida välja üüritakse, ostetud pangalaenudega ja pole nii lihtne taluda, kui rentnik hakkab maksetega jobutama. Sageli teenindab üürikorteri üüriraha mingit muud kohustust, näiteks kellegi vanaema hooldekodumakset.

Kui sul endal selle üürikorteri üüri laekumisest midagi olulist sõltub, siis sa ei saa lubada katsetamist üksikemadega, töötutega, kiirlaenuvõtjatega jms.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Meie seadused ei kaitse omanikku, seega tuleb kõikvõimalikke riske vältida.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Alfa

Meie seadused ei kaitse omanikku, seega tuleb riskid minimaliseerida.

Minimeerida.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Vana-Ann

Minu jaoks on need korterite üürileandjad nagu mingit sorti kangelased, et viitsivad üürnikega mässata ja kembelda ja halvemal juhul ka iga kuu üüriraha kaubelda. Ja kui siis on vaja korter mingil põhjusel vabaks saada, eriti lastega perest, siis üürnik ei lähe välja vòi tehakse sinust veel paaria ja sadist, kes vaese pere kuuse alla tõstab ning võid leida ennast Kuuuurijast või Õhtulehe esikaanelt. Küllap on positiivseid kogemusi rohkem, aga neist ei räägita, kajastatakse ainult negatiivset ja need ajavad küll sageli kananaha ihule.

+11
0
Please wait...

Postitas:
UunoR

Minu jaoks on need korterite üürileandjad nagu mingit sorti kangelased, et viitsivad üürnikega mässata ja kembelda ja halvemal juhul ka iga kuu üüriraha kaubelda. Ja kui siis on vaja korter mingil põhjusel vabaks saada, eriti lastega perest, siis üürnik ei lähe välja vòi tehakse sinust veel paaria ja sadist, kes vaese pere kuuse alla tõstab ning võid leida ennast Kuuuurijast või Õhtulehe esikaanelt. Küllap on positiivseid kogemusi rohkem, aga neist ei räägita, kajastatakse ainult negatiivset ja need ajavad küll sageli kananaha ihule.

Nii ta on. Minu äi üürib korterit välja ja üürnikud on juba 8000 eurot võlgu. Seni kuni asi kohtus ketrab, elavad ja tarbivad üürnikud seal tasuta kõike kenasti edasi. See võib toimuda aastaid, enne kui nad välja visatakse.

+9
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürile anda korter, vasakukäelistel punapeadel mitte tülitada!