Esileht Kodunurk Üürileandja sajab etteteatamata oma võtmega korterisse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Üürileandja sajab etteteatamata oma võtmega korterisse

Postitas:

Esmakordne kogemus, kuigi hetkel kolmas üürikorter. Käesolevas korteris oleme elanud kolm kuud, kõik arved õigeaegselt makstud. Täna siis vaatan rahus telekat kui järsku keeratakse võtmega uks lahti. Olin südari äärel, kuna teadsin, et elukaaslane on kohe kindlasti hetkel tööl. Sisse sadas omanik, kes teatas, et oi, et ta arvas, et ma olen tööl, et ta tuli lihtsalt vaatama. Ma olin nii šokeeritud, et ei mäletagi täpselt kas ja mida ma talle tol hetkel vastasin.

Wtf? On teil üürnikena olnud sarnaseid kogemusi? Kuna mul on hetkel puhkus, siis tekib küsimus, et kui palju ta on siin ehk varemgi käinud niimodi omavoliliselt inspekteerimas, kui me oleme olnud tööl.

+40
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõme. Olen ise üürileandja ja korterit pole “inspekteerimas” käinud. Olen küll oma võtmega sisenenud teatud juhtudel, kui üürnikul on mingi probleem olnud, aga teda ennast pole kodus olnud ja ta on selleks loa andnud. Ja siis ka ei “inspekteeri” korterit. Loomulikult näen, mis seisukorras see on, aga ei ava kappe ega vaata diivani alla.

Mina teataks üürileandjale resoluutselt, et selline asi peab lõppema, paneks kasvõi kaamera üles või vahetaks luku ära. Etteteatamata sissesadamine on ebaseaduslik.

+34
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 22:20; 12.06 14:31; 14.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmakordne kogemus, kuigi hetkel kolmas üürikorter. Käesolevas korteris oleme elanud kolm kuud, kõik arved õigeaegselt makstud. Täna siis vaatan rahus telekat kui järsku keeratakse võtmega uks lahti. Olin südari äärel, kuna teadsin, et elukaaslane on kohe kindlasti hetkel tööl. Sisse sadas omanik, kes teatas, et oi, et ta arvas, et ma olen tööl, et ta tuli lihtsalt vaatama. Ma olin nii šokeeritud, et ei mäletagi täpselt kas ja mida ma talle tol hetkel vastasin.

Wtf? On teil üürnikena olnud sarnaseid kogemusi? Kuna mul on hetkel puhkus, siis tekib küsimus, et kui palju ta on siin ehk varemgi käinud niimodi omavoliliselt inspekteerimas, kui me oleme olnud tööl.

Normaalne. Ma ükskord unustasin ära, et seal ei ela ja läksin südamerahus korterisse. Üüriline tuli just dušši alt alasti, kiljus ja röökis nagu pöörane. Arvas, et röövlid tulid! Täiega peetis oli! Selgitasin asja ja rahunes ja läksime oma eludega edasi. Vahest oled nii mõtetes, et ei tule enne sellle pealegi, et oled vales kohas. Eriti, kui oled aastakümneid elanud ühes kohas ja siis kolid paar maja edasi. Ma nii mitu korda oma ekskoju sissse sadanud kui üürilised sees olnud. Kõik oleme vesteldes arusaamisele jõudnud.

+1
-45
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 23:12; 11.06 01:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne. Ma ükskord unustasin ära, et seal ei ela ja läksin südamerahus korterisse.

Mida? Tundub olevat algav dementsus, konsulteeri perearstiga.

+43
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kahe korteri üürileandja ja korterisse sisenen alati üürnikega kokkuleppel. Samuti on see lepingus eraldi kirjas

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürikodu on üürniku kodu lepingu kehtivuse ajal ning üürileandja ei või lihtsalt niisama oma suva järgi siseneda hoolimata sellest, et ta on seaduslik omanik. Selline käitumine on sisuliselt ebaseaduslik sissemurdmine. Üürnikul on õigus kutsuda politsei või teha politseisse avaldus, kui üürileandjaga ei ole eelnevalt kohtumist kokku lepitud või kui tegemist ei ole avariiolukorraga.

Üürilepingu saab alati erakorraliselt ka ülesse öelda ja kuu aja( halvimal juhul 3 kuu) pärast olgu plats puhas kui kogu aeg vingutab. Kui ikka hea koht ja pole sarnast lihtne saada neelad klombi alla ja jätkad oma elu.

+2
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 23:12; 11.06 01:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin üürikorterist lahkuma ja üürileandja otsis uut üürnikku. Olin sõna otseses mõttes dussi all alasti, kui kuulen, et kõrval välisuks lahti keeratakse ja sisse sajab omanik koos uue üürilisekandidaadiga! Vähemalt sai ta aru, et nõme oli ja vabandas.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürilepingu saab alati erakorraliselt ka ülesse öelda ja kuu aja( halvimal juhul 3 kuu) pärast olgu plats puhas kui kogu aeg vingutab. Kui ikka hea koht ja pole sarnast lihtne saada neelad klombi alla ja jätkad oma elu.

No ei ole ju hea koht, kui omanik sees patseerib!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmakordne kogemus, kuigi hetkel kolmas üürikorter. Käesolevas korteris oleme elanud kolm kuud, kõik arved õigeaegselt makstud. Täna siis vaatan rahus telekat kui järsku keeratakse võtmega uks lahti. Olin südari äärel, kuna teadsin, et elukaaslane on kohe kindlasti hetkel tööl. Sisse sadas omanik, kes teatas, et oi, et ta arvas, et ma olen tööl, et ta tuli lihtsalt vaatama. Ma olin nii šokeeritud, et ei mäletagi täpselt kas ja mida ma talle tol hetkel vastasin.

Wtf? On teil üürnikena olnud sarnaseid kogemusi? Kuna mul on hetkel puhkus, siis tekib küsimus, et kui palju ta on siin ehk varemgi käinud niimodi omavoliliselt inspekteerimas, kui me oleme olnud tööl.

Aga miks sa lukku ära ei vaheta?
Kui välja kolid paned vana luku tagasi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult käin oma üürikorterites vaid hädavajadusel (on mindagi katki läinud vms,) ja etteteatamisega. Reeglina kohtun üürnikuga vaid 3x – korteri ettenäitamisel, üürilepingu allakirjutamisel ja selle lõpetamisel. Mingeid inspektsioone ja kontrollreide ei tee.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürikodu on üürniku kodu lepingu kehtivuse ajal ning üürileandja ei või lihtsalt niisama oma suva järgi siseneda hoolimata sellest, et ta on seaduslik omanik. Selline käitumine on sisuliselt ebaseaduslik sissemurdmine. Üürnikul on õigus kutsuda politsei või teha politseisse avaldus, kui üürileandjaga ei ole eelnevalt kohtumist kokku lepitud või kui tegemist ei ole avariiolukorraga.

Üürilepingu saab alati erakorraliselt ka ülesse öelda ja kuu aja( halvimal juhul 3 kuu) pärast olgu plats puhas kui kogu aeg vingutab. Kui ikka hea koht ja pole sarnast lihtne saada neelad klombi alla ja jätkad oma elu.

Kui varem oligi üürileandjatel põhjust nii õhku täis olla, siis koroona on toonud muutuse. Hinnad on vähemalt Tallinnas tublisti langenud ja pakkumine meeletult suurenenud. Nii et, ettevaatust, see sinu jalgadega hääletamise soovitus on praegu täiesti teostatav.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sajas ka üürileandja ilma minu loata korterisse koos kahe töömehega. Ta nimelt arvas et ma peaksin tööl olema. Olin kodus alukate ja topi väel. Kindlasti polnud ma valmis külalisi vastu võtma. Olin väga hirmunud ja läksin ikka väga närvi. Ütlesin, et ma kutsun talle politsei järgmine kord, et mõelgu kui ma täitsa paljalt toas olen ja tuleb kahe suure mehega minu koju?!?!? Tema heitis mulle seepeale ette, et ta on varemgi käinud ja näinud,et mul ikka voodi all tolm ja vannitoa peegel must. Kusjuures… tõesti, igapäev ma ei tõmba tolmu voodi alt. Kuid nagu… kust ta seda teab?!?!?!?
Otsisin need valdaja seadused välja, saatsin talle meilile ja ütlesin, et see mida ta teeb on seaduse vastane ja karistatav. Kolisin sealt ruttu välja.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on olnud sarnane kogemus. Ei, tegelikult veel palju hullem!

Meie pere üürileandjaks oli üks vanem naisterahvas, kellel oli täiesti kummaline arusaam sellest, kuidas asjad peavad käima.

Tema marssis ka oma võtmega elamisse. Täiesti etteteatamatult, suvalistel aegadel. Ka käis kontrollimas.

Kord juhtus koguni nii, et kui olime perega pikemalt kodust ära, oli tema oma mehega tulnud korterisse ja elas sellel ajal seal.

Lisaks tegi ta väga kummalisi ettekirjutusi. Ei lubanud meil mehega ühes voodis magada (ilmselt ei tahtnud, et tema kodus tegeletakse roppude asjadega). Käskis elektripliiti käsitleda täpselt nii, nagu tema ette näitas – see tähendas, et malmplaatidega pliiti ei tohtinud kohe 6 peale (mis oli max kuumus) keerata, vaid kõigepealt pidi keerama 1 peale. Mõne aja pärast võis keerata 2 peale jne.

Üürisuhte lõpetas ta nii, et kui olime puhkusel ja linnast ära, helistas meile, et nüüd me peame välja kolima, kuna tema tuleb oma koju tagasi, sest läks mehega lahku. Kui korterisse jõudsime, siis oli ta kõik meie asjad juba kokku pakkinud.

Me olime väga head üürnikud. Tegime tema korteris põhjaliku remondi. Maksime talle alati õigeaegselt ja tegime ise aegajalt ettepaneku üürihinna tõstmiseks. Tundub uskumatu, aga nii oli. Kannatasime tema nõmedust vaid sellepärast, et korter oli üliheas asukohas, väga heas majas ning väga soodsa hinnaga.

See kõik toimus ammu. Eks me ise olime noored, lollid ja leplikud. Väga palju meil valikuid ei olnud ka, kuna olime noor pere, kes üritasid kuidagi ellu jääda rasketes oludes.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.06 12:37; 12.06 23:12; 13.06 16:58; 13.06 17:37; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürileandjal ei ole õigust ilma etteteatamata üürniku juurde sisse saabuda. Samuti peab ta koputama, mitte kasutama oma võtit, kui pooled just nii kokku ei lepi.

Sest kuigi korter on tema omand, siis see korter on hetkel kellegi teise valduses. Ta on ise andnud selle korteri kellegi teise valdusesse ja peab seda austama. ka seadus kaitseb siinkohal üürniku – korteris on tema asjad, ta tegeleb seal oma eraasjadega – see on tema kodu, kuniks ta seal elab. Kui üürileandja lihtsalt astub niimoodi sisse, siis on see loata valdusesse tungimine. Näiteks kui sul on teinekord midagi kadunud ja on teada, et üürileandjal on selline sisseastumiskomme, võid politseile tema peamise kahtlustavana esitada.

Kui minuga midagi sellist juhtuks, siis ma sõimaksin üürileandja ikka nii korralikult läbi sellise asja eest. Sisuliselt viitab selline käitumine a) üürileandja on varas, kes üritab kasutada juhust, et kedagi pole kodus b) üürileandja on pervert, kes üritab peale sattuda millelegi põnevale.

Aga mis siis, kui niimoodi käituks üürileandja olukorras, kus korteris elab pere lastega ja vanemaid pole kodus? Mingi pervert sajab oma võtmega sisse, kus on nt 10-aastane tüdruk üksi kodus?

Sellisele käitumisele tuleb ka kirjalikult üürileandja tähelepanu juhtida, et edaspidi palud aeg eelnevalt kokku leppida. Kuna korteris on sinu eraasjad ja tegeled seal privaatsete asjadega, siis sa ei soovi, et üürileandja sinu teadmata korteris käib või sisse astub ajal, kui sa magad vmt.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei ole see aktsepteeritav. Kunagi Fb korterite üürimise grupis oli sama teema ja seal keegi ütles, et tuli ootamatul kellaajal koju ja üürileandja võttis vanni.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ei tuleks selle pealegi, et niisama “kontrollreide” teha.

Meenutab teemat, et “kas viskate prahti maha”. Kus 100 perekoolikat kooris väidavad, et ei viska mitte kunagi. Ometigi on prahti maas küll.

Siin teemas laulavad käod laulu, et “ei külasta kunagi oma üürikorterit”
Ometigi on ees terve kari näiteid, et seda siiski tehakse.
Kes on peast seniil, et ei mäleta enam, kus ta elab või kes on lihtsalt loll ja ei tunne ühtki seadust.

Aga see jääb küll arusaamatuks, mida see anonüüme valetamine teile annab? (et ei tee reide; ei viska prahti jne)
Kuidagi leevendab mingit südametunnistuse piina, sest olete seda siiski teinud?

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 09:24; 12.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ei tuleks selle pealegi, et niisama “kontrollreide” teha.

Meenutab teemat, et “kas viskate prahti maha”. Kus 100 perekoolikat kooris väidavad, et ei viska mitte kunagi. Ometigi on prahti maas küll.

Siin teemas laulavad käod laulu, et “ei külasta kunagi oma üürikorterit”

Ometigi on ees terve kari näiteid, et seda siiski tehakse.

Kes on peast seniil, et ei mäleta enam, kus ta elab või kes on lihtsalt loll ja ei tunne ühtki seadust.

Aga see jääb küll arusaamatuks, mida see anonüüme valetamine teile annab? (et ei tee reide; ei viska prahti jne)

Kuidagi leevendab mingit südametunnistuse piina, sest olete seda siiski teinud?

Palju siin PKs käijaid on ka, no umbes, 0,1% rahvastikust? Konkreetse teema all kommenteerib sellest 0,1%st 10%. Ja sellest kümnest protsendist ongi üks jobu, kes marsib Võõrasse elamisse sisse, kuna unustas ära, et ta ei ela enam seal. Ma arvan, et sama väljalõige on ka turul tegelikult. Enamik üürileandjaid ei käi nuuskimas, aga siis on see üks kummaline mutike, kes tahab teada, mida täpselt “tema” elamises tehakse. Neid on siiski vähemik, aga paistab silma, eksju. Nagu ka eelnev kirjutaja oma eelarvamuse ja napakusega.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 22:20; 12.06 14:31; 14.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid on siiski vähemik, aga paistab silma, eksju. Nagu ka eelnev kirjutaja oma eelarvamuse ja napakusega.

Kas napakaks kippusid mind sel põhjusel sõimama, et sa ise ei osanud minu püsitatud küsimusele vastata?

Küsin siis uuesti: Miks perekoolikas truult vastab lollidele ja väga lollidele küsimustele?

Kas viskate prahti maha – no mis krdi küsimus see on? Loomulikult ma ei viska. Või nagu see, et kas käite üürilise juures, kui too tööl on – no loomulikult ei käi, dziisas kraist. See on teise inimese kodu ju, mis siis, et kv vblla mulle kuulub. See on vist lausa kriminaalne.

Või kui sinu käest küsitakse, et kas sa kasutad pärast WC-s käiku paberit või näppu, siis kah viisakalt vastad küsijale, et paberit kasutan muidugi.
Selle asemel, et see küsija kuu peale saata.

Siin teemas on samuti üsna mitu inimest truult vastanud, et “paberit”
Miks nad seda siiski teevad?

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 09:24; 12.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid on siiski vähemik, aga paistab silma, eksju. Nagu ka eelnev kirjutaja oma eelarvamuse ja napakusega.

Kas napakaks kippusid mind sel põhjusel sõimama, et sa ise ei osanud minu püsitatud küsimusele vastata?

Küsin siis uuesti: Miks perekoolikas truult vastab lollidele ja väga lollidele küsimustele?

Kas viskate prahti maha – no mis krdi küsimus see on? Loomulikult ma ei viska. Või nagu see, et kas käite üürilise juures, kui too tööl on – no loomulikult ei käi, dziisas kraist. See on teise inimese kodu ju, mis siis, et kv vblla mulle kuulub. See on vist lausa kriminaalne.

Või kui sinu käest küsitakse, et kas sa kasutad pärast WC-s käiku paberit või näppu, siis kah viisakalt vastad küsijale, et paberit kasutan muidugi.

Selle asemel, et see küsija kuu peale saata.

Siin teemas on samuti üsna mitu inimest truult vastanud, et “paberit”

Miks nad seda siiski teevad?

Maga kaineks!

P.S. Kas sa oled see sama, kes kodunurgas teisi sõimab, kui küsitakse basseini soojendamise ja nahktooli parandamise kohta? Käekiri on küll kahtlaselt sama.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.06 12:37; 12.06 23:12; 13.06 16:58; 13.06 17:37; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled see sama, kes kodunurgas teisi sõimab, kui küsitakse basseini soojendamise ja nahktooli parandamise kohta? Käekiri on küll kahtlaselt sama.

Aga sina oled küll kindlasti see kägu, kellel on mingi basseini ja tooliluul kuskilt koroonaga koos peale tulnud ja see ei lähegi sul enam üle?
Kuskil mujal teemas sa undasid täna vist ka oma basseisnist ja toolist selle basseini ääres.

Tõesti, see hakkab sul juba patoloogiliseks muutuma, proovi järgmiseks nädalaks aeg saada, kasvõi tasulisele.

Perekoolis pole kunagi mõtet ka küsida, et kas Pille sina või?
Siin on 2000 kägu, kes ei ole Pilled.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 15:05; 13.06 17:34; 13.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeesus.. Olen ise üürileandja ja praegu korter remondis, võti töömeeste käes. Ma ei sisene isegi nüüd oma võtmega ilma koputamata oma korterisse, sest tõepoolest, ka remondimees võib parajasti särki vahetada või palavuse tõttu aluspükste väel tööd teha. Mismoodi on võimalik üürniku koju oma võtmega ette teatamata ja koputamata siseneda, ei mahu mulle üldse pähe.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled see sama, kes kodunurgas teisi sõimab, kui küsitakse basseini soojendamise ja nahktooli parandamise kohta? Käekiri on küll kahtlaselt sama.

Aga sina oled küll kindlasti see kägu, kellel on mingi basseini ja tooliluul kuskilt koroonaga koos peale tulnud ja see ei lähegi sul enam üle?

Kuskil mujal teemas sa undasid täna vist ka oma basseisnist ja toolist selle basseini ääres.

Tõesti, see hakkab sul juba patoloogiliseks muutuma, proovi järgmiseks nädalaks aeg saada, kasvõi tasulisele.

Perekoolis pole kunagi mõtet ka küsida, et kas Pille sina või?

Siin on 2000 kägu, kes ei ole Pilled.

Ei, need polnud minu algatatud teemad. Küll aga juhtusin neid lugema. Siin on üks hull, kes suvaliselt räuskab täiesti neutraalsete teemade all. Nagu ma ütlesin, käekiri on sinu kommentaaridele sarnane. Kui sa nendes teemades tõesti ei kommenteerinud, siis käesoleva teema kommentaare silmas pidades, võiksid sellegipoolest ennast tagasi tõmmata ning inimestega normaalselt suheda. Selline sõimlemine ja kraaksumine (absoluutselt ilma igasuguse põhjuseta) on lihtsalt arusaamatu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.06 12:37; 12.06 23:12; 13.06 16:58; 13.06 17:37; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis käesoleva teema kommentaare silmas pidades, võiksid sellegipoolest ennast tagasi tõmmata

mul oli siin üks kommentaar ning see oli selle sinu luulu kohta.
seda ma tagasi ei võta (sest see vastab tõele) ning kuhugi mingi hullukese pärast “tõmbama” ennast ka ei hakka.
palun.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 15:05; 13.06 17:34; 13.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis käesoleva teema kommentaare silmas pidades, võiksid sellegipoolest ennast tagasi tõmmata

mul oli siin üks kommentaar ning see oli selle sinu luulu kohta.

seda ma tagasi ei võta (sest see vastab tõele) ning kuhugi “tõmbama” ka ei hakka.

palun.

Juhul, kui te ka olete erinevad inimesed, siis palve TEILE MÕLEMALE jääb samaks! Ära haugu ja sõimle!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.06 12:37; 12.06 23:12; 13.06 16:58; 13.06 17:37; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maga kaineks!

selle pärast ma üldse kommenteerima hakkasingi, et keegi vähearenenu taas sõimles.
SEE OLID SINA.

Tsitaati vaata minu kommentaari algusest.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 15:05; 13.06 17:34; 13.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maga kaineks!

selle pärast ma üldse kommenteerima hakkasingi, et keegi vähearenenu taas sõimles.

SEE OLID SINA.

Tsitaati vaata minu kommentaari algusest.

See ei olnud sõim, vaid palve. Seda, et konkreetsel kodanikul on alkoholiga probleeme, on ta ise erinevates teemades tunnistanud (vaata nahktooli parandamise teemat, näiteks).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.06 12:37; 12.06 23:12; 13.06 16:58; 13.06 17:37; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ei tuleks selle pealegi, et niisama “kontrollreide” teha.

Meenutab teemat, et “kas viskate prahti maha”. Kus 100 perekoolikat kooris väidavad, et ei viska mitte kunagi. Ometigi on prahti maas küll.

Siin teemas laulavad käod laulu, et “ei külasta kunagi oma üürikorterit”

Ometigi on ees terve kari näiteid, et seda siiski tehakse.

Kes on peast seniil, et ei mäleta enam, kus ta elab või kes on lihtsalt loll ja ei tunne ühtki seadust.

Aga see jääb küll arusaamatuks, mida see anonüüme valetamine teile annab? (et ei tee reide; ei viska prahti jne)

Kuidagi leevendab mingit südametunnistuse piina, sest olete seda siiski teinud?

Palju siin PKs käijaid on ka, no umbes, 0,1% rahvastikust? Konkreetse teema all kommenteerib sellest 0,1%st 10%. Ja sellest kümnest protsendist ongi üks jobu, kes marsib Võõrasse elamisse sisse, kuna unustas ära, et ta ei ela enam seal. Ma arvan, et sama väljalõige on ka turul tegelikult. Enamik üürileandjaid ei käi nuuskimas, aga siis on see üks kummaline mutike, kes tahab teada, mida täpselt “tema” elamises tehakse. Neid on siiski vähemik, aga paistab silma, eksju. Nagu ka eelnev kirjutaja oma eelarvamuse ja napakusega.

Mina käin oma võtmega mõlemas üürikorteris. Ette teatamata. Miks? Sest kui üürnik ikka palub mind appi, et teda terve juuli ei ole ja aidaku ma kassi-lillede-kaladega, siis ma käin endale sobival ajal seal. Kord kestis see üürniku välisreis 7 nädalat ja tõesti, ühel päeval oli seal korteris ootamatult sees üürniku õde, mulle teatamata. Ehkki üürnikuga oli selge kokkulepe, et ma teen talle tasuta heateo, kui käin tema kilpkonni ja lilli hooldamas endale sobival ajal ja vajaliku sagedusega. Õde aga lubas politsei kutsuda, viskas mind vaasiga, sest ma olevat tulnud ebasündsal kellaajal (kell oli umbes 6.30 hommikul ja ma läksin enne tööd, mis algas kell 7.30). Ja ma olen naisterahvas, sellest õest umbes poole vanem ja poole väiksem. Mõned tüübid on ikka nii koomilised 🙂

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ei tuleks selle pealegi, et niisama “kontrollreide” teha.

Meenutab teemat, et “kas viskate prahti maha”. Kus 100 perekoolikat kooris väidavad, et ei viska mitte kunagi. Ometigi on prahti maas küll.

Siin teemas laulavad käod laulu, et “ei külasta kunagi oma üürikorterit”

Ometigi on ees terve kari näiteid, et seda siiski tehakse.

Kes on peast seniil, et ei mäleta enam, kus ta elab või kes on lihtsalt loll ja ei tunne ühtki seadust.

Aga see jääb küll arusaamatuks, mida see anonüüme valetamine teile annab? (et ei tee reide; ei viska prahti jne)

Kuidagi leevendab mingit südametunnistuse piina, sest olete seda siiski teinud?

Palju siin PKs käijaid on ka, no umbes, 0,1% rahvastikust? Konkreetse teema all kommenteerib sellest 0,1%st 10%. Ja sellest kümnest protsendist ongi üks jobu, kes marsib Võõrasse elamisse sisse, kuna unustas ära, et ta ei ela enam seal. Ma arvan, et sama väljalõige on ka turul tegelikult. Enamik üürileandjaid ei käi nuuskimas, aga siis on see üks kummaline mutike, kes tahab teada, mida täpselt “tema” elamises tehakse. Neid on siiski vähemik, aga paistab silma, eksju. Nagu ka eelnev kirjutaja oma eelarvamuse ja napakusega.

Mina käin oma võtmega mõlemas üürikorteris. Ette teatamata. Miks? Sest kui üürnik ikka palub mind appi, et teda terve juuli ei ole ja aidaku ma kassi-lillede-kaladega, siis ma käin endale sobival ajal seal. Kord kestis see üürniku välisreis 7 nädalat ja tõesti, ühel päeval oli seal korteris ootamatult sees üürniku õde, mulle teatamata. Ehkki üürnikuga oli selge kokkulepe, et ma teen talle tasuta heateo, kui käin tema kilpkonni ja lilli hooldamas endale sobival ajal ja vajaliku sagedusega. Õde aga lubas politsei kutsuda, viskas mind vaasiga, sest ma olevat tulnud ebasündsal kellaajal (kell oli umbes 6.30 hommikul ja ma läksin enne tööd, mis algas kell 7.30). Ja ma olen naisterahvas, sellest õest umbes poole vanem ja poole väiksem. Mõned tüübid on ikka nii koomilised ????

Kui üürnik on palunud sind käia, siis see ei ole ju ette teatamata, vaid kokkuleppel, ning ei puutu kuidagi antud teemasse.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 22:20; 12.06 14:31; 14.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenub paarikümne aasta tagune lugu, kus üürinkel oli paar kuud nii üür kui ka kommunaalid maksmata, kõnedele ei vastatud, sisse ei lastud (st koputamisele ega uksekellale ei reageeritud). Lõpuks otsustas üürileandja oma võtmega siseneda – üks üürinikest magas lõunauinakut või pigem arvaks, siiski, et “magas”, sest enne sisenemist sai ikka kõvasti ukse taga lärmi tehtud (nii helistatud lauatelefonile kui ka uksekella lastud ja koputatud).

Muud üürimised on meil õnneks hästi läinud ja niisama oma lõbuks tõepoolest ei viitsikski mingi võõra inimese elamisse sisse jalutada, kuigi üüripinnad kodust jalutuskäigu kaugusel. Võtmed on, aga kaasas neid küll ei kanna.
Aga kuidas lahendada seaduslikult puuküürniku olukord? Kas on võimalik taotleda ja saada kohtult luba sisenemiseks? Kui oleks olnud üksik inimene, siis ma oleks sellel esimesel juhul ise juba varem sisenenud – kui inimene ikka telefonile ei vasta ja ust ei ava, siis mine tea, äkki on temaga tõesti midagi juhtunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne. Ma ükskord unustasin ära, et seal ei ela ja läksin südamerahus korterisse. Üüriline tuli just dušši alt alasti, kiljus ja röökis nagu pöörane. Arvas, et röövlid tulid! Täiega peetis oli! Selgitasin asja ja rahunes ja läksime oma eludega edasi. Vahest oled nii mõtetes, et ei tule enne sellle pealegi, et oled vales kohas. Eriti, kui oled aastakümneid elanud ühes kohas ja siis kolid paar maja edasi. Ma nii mitu korda oma ekskoju sissse sadanud kui üürilised sees olnud. Kõik oleme vesteldes arusaamisele jõudnud.

Eriline valetaja. Reaalselt ju pidid enne koju minema, sealt võtmed võtma, et seda teha.
Aga sinusugune alkohoolik on ettearvamatu igaljuhul.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 17:18; 17.06 17:18; 17.06 17:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Üürileandja sajab etteteatamata oma võtmega korterisse